Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dobrovoljno davanje krvi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#101 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 29 September 2009 - 07:53 AM

Normalno da ne mogu svi odjednom, a oni imaju radno vreme pa može od-do... Uhodana ekipa kakvi su oni valjda može da nas iscedi za sat vremena. Pošto će biti društva, čekanje valjda neće biti strašno.


Samo da neka čuva bajkove za to vreme!

E, niko još na Fejsbuk nije okačio "Event", kako mi se čini, pa voljan sam to da uradim. Ja imam sigurno 50ak bajkera na listi, mnogi od kojih možda ne čitaju forum. Ni ja nisam odmah čuo za akciju.

Pa javite samo da li je neko to već uradio, ako ne, postaviću link ovde kad budem napravio.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#102 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 29 September 2009 - 08:27 AM

Na B92 su postavili clanak o nasoj akciji i gospodjica PR nam se zahvalila i sve nas pohvalila :)

http://www.b92.net/specijal/dajtekrv/

Evo sta jos kaze: "Mi cemo akciju podrzati kroz nas web, tako sto cemo postaviti vase saopstenje i fotografije sa potpisima. Sto znaci, da obavezno slikate akciju i najbolje fotografije mi prosledite."

Takodje, potrebno je snimiti i kratak video materijal koji bi isao uz vesti na TV-u.
  • 0
.

#103 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2009 - 09:32 AM

bravo ljudi. Marko slobodno okači event na fejs.
  • 0

#104 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2009 - 09:49 AM

ja ću poneti kamericu ali nemam fotoaparat.

Mix, ako budeš dolazio jel možeš da poneseš fotoaparat?
  • 0

#105 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 29 September 2009 - 10:00 AM

Pozdrav,

Koliko vidim niko nije napravio Event za Fejs pa evo ga: http://www.facebook.... ... 744&ref=mf

Kliknite Attending, i naravno kliknite Share da se pojavi i kod vaših prijatelja. Verujem da možemo još dosta ljudi prikupiti za ovu akciju na ovaj način.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#106 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 September 2009 - 02:31 PM

Odlicno za B92, jos mi je draze sto su oni u pitanju a ne pink i sl. Jedino jos Studiop B bi ispao korektan.
Ako je do aparata mogu ja da ponesem, samo da MIx kaze jel nosi ili ne.

Izgleda da ce ovo biti masovnije skupljanje :D
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#107 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2009 - 03:47 PM

Mark, ako postoji mogucnost bolduj prvu recenicu i stavi datume na sam vrh velikim slovima. Dobio sam info da je nastala mala konfuzija oko datuma tj. da su neki ljudi razumeli da je Beograd drugog. Isto cu uraditi i na sajtu.
  • 0

#108 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 September 2009 - 05:32 PM

Ako je do aparata mogu ja da ponesem, samo da MIx kaze jel nosi ili ne.


Ma poneću ga lako, samo se nadam da ću imati kad da dođem ;)
  • 0

#109 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 29 September 2009 - 07:04 PM

Po danasnjoj vremenoskoj prognozi za petak i subotu najavljuju kisu, meni svakako to ne predstavlja problem, ali pomislih da obavestim :)
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#110 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 September 2009 - 07:10 PM

S'obzirom da cu doci peske, mislim preporucljivije je, onda nije vazno...mada ko zna da li ce biti kisa...tako kazu pa bude 28 i sunce.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#111 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2009 - 07:17 PM

Mark, ako postoji mogucnost bolduj prvu recenicu i stavi datume na sam vrh velikim slovima. Dobio sam info da je nastala mala konfuzija oko datuma tj. da su neki ljudi razumeli da je Beograd drugog. Isto cu uraditi i na sajtu.


Na FB-u deluje kao da je akcija 2. 9. Naime, kad neko postavi na svoj zid link o događaju koji je Mark objavio, vidi se samo prvi datum, tj. 2. 9. Ako se ne klikne na link, ne vidi se da je to zapravo početak akcije, a da je završetak 3. 9. Kapiram da je to do FB-a i nemogućnosti da dva datuma budu jedan do drugog, ali stvarno je napravilo zabunu (ja sam poslala info svojim bici-kontaktima, uglavnom 'specijalcima', oni su okačili na svoj zid a onda su neki, koji nisu otvarali link, shvatili da je akcija u petak i u Beogradu i u Novom Sadu).
  • 0

#112 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 September 2009 - 07:27 PM

Moze da to izazove zabunu, ali ko se zainteresuje za nesto videce na baneru u informaciji kad klikne i sl. da je to i to 2. a to i to 3., a ako neko pausalno preleti preko infa i kaze ne znam kad je, onda je sam kriv.
Kazem samo, jer me cudi tolika zbunjenost odjednom kad je akcija, kad lepo pise svuda.
Poz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#113 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 September 2009 - 07:39 PM

da, na wall-u piše samo start time i lokacija. predpostavljam da je datum obavezna stavka, tako da bi bilo dobro u location staviti "pogledaj info" ili slicno.
  • 0

#114 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 September 2009 - 03:24 AM

Po danasnjoj vremenoskoj prognozi za petak i subotu najavljuju kisu, meni svakako to ne predstavlja problem, ali pomislih da obavestim :)


znači kad god sam učestvovao u organizaciji nekog događaju najavili su kišu

kletva im na kutiju sa osiguračima...
  • 0

I chill harder than you party. 


#115 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 30 September 2009 - 08:29 AM

Da, nažalost Fejsbuk ne dozvoljava da se unesu dva termina u okviru jednog događanja - jedino da sam napravio grupu samo za ovu akciju, pa dva odvojena eventa, ali ne verujem da bi to ikome bilo jasnije :/. Ovako sam dodatno pojasnio stvar dodavanjem datuma na početku opisa (na žalost, FB ne dozvoljava boldovanje i slično), mislim da je dovoljno jasno onome ko je pročitao tekst a ne samo pogledao termine, bolje od ovog ne mogu.

Inače, pričao sam sa Vajsom koji nije tu za vikend ali koji me je podsetio kako su mediji mušičavi kod ovakvih stvari - ako hoćemo da se neki mediji pojave, možda čak i TV, onda treba TAJ DAN nekog od njih nazvati, podsetiti itd. Oni vrlo brzo pređu na neku drugu priču nakon primanja obaveštenja, ali ako ih neko podseti na akciju, možda im baš taj dan zafali priča pa dođu :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#116 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 30 September 2009 - 12:29 PM

Gotovo je sa radnjama, jedino je dorcol ostao. Autokomanda, Resavksa i Zagrebacka su stavili plakat.
Moram da istaknem ljubaznost ljudi u radnjama, vrlo su pozitivni komentari i reakcije tako da eto lepo je videti da ima jos ok stvari ovde.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#117 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 September 2009 - 05:20 PM

Pošto sam imao veoma ograničen budžet za plakate (moram priznati da su na A4 ispali daleko lepše nego na A3) plakati i "plakatići" su ostavljeni u biblioteci Matice, na uglu Dunavske i Zmaj Jovine (na portalu gradske biblioteke), na izlogu dve radnje Fanatica (na Novom Naselju i na Bulevaru Oslobođenja kod Maksima Gorkog), u Riscyclu (Cara Dušana) i u Planet Bikeu (Novosadskog sajma).

Od svih mesta na koje sam kačio plakate, u Planet Bike sam bio prilično iznenađen (i pomalo iznerviran) kad mi je prodavac nešto promrmljao da su "imali problema sa plakatima" (?), pa me zamolio da zalepim taj (A3) plakat negde skroz u ćošku izloga sa spoljnje strane, gde se baš i ne vidi najbolje.

Što se tiče lokalnih medija, ja ću gledati da u sledećih sat vremena pošaljem poziv za akciju lokalnim medijima, da bi sutra to eventualno objavili u jutarnjem programu.

Nekako mi je malo frka da ne dođu naši mediji na "akciju", a da bude ono fora kao nas trojica, četvorica došli :roll: [-o< #-o

Svakako ću gledati da nešto snimim, pa da okačim na youtube.
  • 0

I chill harder than you party. 


#118 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 30 September 2009 - 05:31 PM

Pa fora je da ne dođe 3 čoveka iz NS! Ja nisam tu za vikend i zato se nisam uključivao u diskusiju. Treba videti tačan broj onih koji će doći, mislim da je brojka ispod 10 porazna za Novi Sad. Moji klubaši su uglavnom maloletni i ne mogu da daju krv. Od punoletnih Eda bi trebalo da dođe, damir ne sme da da jer pije antibiotike, jedino još Borisa da uhvatim ako može mada on ima bebu od 2 meseca pa mu je frka. Iscimajte se telefonima, porukama na face i dogovorite ko bi sigurno došao. A mediji su glavna stvar da se o ovoj akciji čuje! Radio 021, Građanski list, Dnevnik, RTV Panonija, TV Most, Radio AS to su sve mediji koji će po meni 100% najaviti akciju. Samo dobro pozivno pismo i kontakt organizatora za Novi Sad. Obavezno slikati akciju i ako vas bude 5 i poslati novinama da objave sa kratkim izveštajem koliko vas je bilo itd. Može čak i celokupan spisak imena onih koji su bili. Moram da vidim sa našim PR-om da mi da kontakte medija pa da nekome prosledim, ali taj neko se mora smatrati organizatorom!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#119 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 September 2009 - 06:05 PM

bravo za plakate, kad budete u prolazu slikajte te izloge, za arhivu :wink:

Nekako mi je malo frka da ne dođu naši mediji na "akciju", a da bude ono fora kao nas trojica, četvorica došli :roll: [-o< #-o


Ukoliko previše forsiramo medije to povlači i PR-a i odlično isplaniranu organizaciju a ona to definitivno nije. Akcija je organizovana u kratkom vremenskom roku bez nekoga ko bi imao dovoljno vremena da se posveti PR-u i drugim stvarima koje povlaci jedna dobro organizovana akcija (sponzor za simbolicne nagrade, majice, hrana, piće,...) . Pošto je ovo prvi put da organizujemo nešto slično, a i iz gore navedenih razloga, trenutno nemam predstavu koliko ljudi će doći. Zbog toga lično ne bih previše forsirao medije, da slucajno ne bude kao sto Marcus kaze.. ali ukoliko akcija prodje uspesno svakako im mozemo proslediti fotografije, video, clanak,... Sledece godine cemo biti vec mnogo pametniji :)
  • 0

#120 lukavi

lukavi
  • Members
  • 4 posts
  • Locationnbg

Postavljeno 30 September 2009 - 06:53 PM

Pozdrav svima!


Rekoh Gariju, kao jednom od dvojice ljudi ovde koje poznajem, a jedinom koji ce uchestvovati u ovome, da cu se ja iscimati za fotografije ako treba.

Vec radim dokumentarne fotografije za tv fox, a najmanji mi je problem da se iscimam u subotu i pokrijem to, pa dalje za shta vam vec treba, medije, shtampu, buduce akcije itd. jer ce biti velikog formata, sa dslr-om radjene.


Luka
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika