Jump to content


Fotografije

Makedonija - Umro biciklista na trci


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 September 2009 - 11:46 PM

Скопјанец починал на велосипедската трка Трофеј Мариово 2009, соопштува полицијата. При трката на 57-годишниот Зоран Трајковски му се слошило, паднал на асфалтот и починал. Смртта ја потврдила лекарска екипа која ја следела трката. Несреќата била пријавена во полиција по што на местото бил извршен увид, а со налог на истражен судија заради утврдување на причините за смртта, телото на Трајковски е предадено на обдукција.

Според полицијата, Трајковски кој бил член на Велосипедскиот клуб "Енерџи" од Скопје, учествувал на велосипедската трка Трофеј Мариово 2009 од Прилеп кон Витолиште. Околу 15,30 часот, кај месноста Расимбегов мост, од непознати причини велосипедистот паднал на асфалтот и починал.

LINK

Ajde da ne prevodim razumecete sta je napisano. Znaci nezvanicno je covek umro od srcanog udara o cemu ide moje pitanje. Znaci covek je bio matori 57 godina a jos je imao onaj takmicarski duh. Dali je preopterecenost oprganizma dovela do vakvog epiloga. Sta bi se desilo ako covek nije bio na trci i sedeo kuci i gledao televizor. Dali bi se desila ista stvar. Pitanje za malo iskusnije u medicini. Kada se sabere sve licno sam znao coveka i stvarno mi je zao sto se to desilo. Ali sta da se radi. ZIVOT je to
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 06:33 AM

Strašno! :(

Pre par godina nas je isto tako napustio Srećko...
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 September 2009 - 07:05 AM

Kako bi to moji rekli - pa da, tipičan infarktaš, u pedeset i nekoj...
Meni je profesor fizičkog, inače totalni terminator (al' nas je doveo u red), riknuo kad smo bili na prvoj godini faksa, uzeo jedan dan da istrči 800m s klincima i cepi ga srčka to popodne. Isto je bio u pedesetim.

Bedak svakako :(
  • 0

#4 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 09:39 AM

to su godine isto kao kad dečaci ili devojčice imaju taj pubertet jedna vrsta organa počinju jako puno da rade i da se razvijaju tako da i u tim pedesetim godinama ti isti organi prestaju da rade i što bi se reklo kome opanci kome obojci. to srce sigurno ima neku manu od samog rodjenja ali to niko nije gledo po gotovo kako se danas rade ti lekarski pregledi visina,težina ,krvni pritisak ,po koja analiza krvi i to bi bilo to, a da se radi test opterećenja neki ultrazvučni pregledi i tako svake godine sa još niz pregleda koje sada mogu da se odrade bogami pola sportista bi otpali. ali sada je sport najunosniji biznis u svetu pa ajde da malo pogledamo kroz prst samo par pregleda i puštaj ga u rudnik da zaradjuje novac gazdama a naravno i sebi. jedan mali pregled recimo jedan lekar napiše sposoban i tako svi ostali lekari samo se drže nalaza i papira šta je napiso prethodni lekar.... to je moje mišljenje (izvinite Doktori ima vas i savesnik)
  • 0
DEVONI

#5 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 11 September 2009 - 10:28 AM

Bez namere da mudrujem pomenucu nasu staaaaru narodnu izreku:
KO SE CUVA I BOG GA CUVA
Zao mi je coveka, :cry: ,jbg,nije na zalost ni prvi ni poslednji...
  • 0
..

#6 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2009 - 12:39 PM

Umro je dok je radio ono što voli, mislim da je to na neki način važno...
Što se tiče samih problema sa srcem, ne znam skoro ništa o tome, al eto, tako ga je zapalo.
Iskreno, da mi kažu da moram doživotno da budem couch potato ili se može desiti da skviknem, ne znam da li bih to mogao.
  • 0

I chill harder than you party. 


#7 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 01:24 PM

Зоран Трајковски pocivaj u miru.
"Umro je dok je radio sta je voleo" - i ja bih se slozio s tim (ako je to neka uteha). To sa srcem nista ne mozes da uradis - moze da te sevne i kuci pored racunara.U redu je to da treba vise da se sportisti testiraju ali covek je ipak bio malo stariji i ima dosta rizika u tim godinama...
Ja cesto razmisljam dok vozim imao sam dosta losih situacija.Ako me neki manijak skupi neka to bude na bicikli jebes sve ...
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2009 - 01:35 PM

Bedak :cry:
  • 0

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 September 2009 - 02:18 PM

Moj drug koji je pratijo trku sa autom mi je sve ispricao. Preminuli mu se javijo da ne moze da izdrzi vise napor i da drug dodje autom da ga sakupi. Posle 3min kada je drug stigao na mestu nasao coveka kako lezi na asfaltu i ruke mu jos bile na volanu, sprinterice nisu ni bile izvadene sa pedale. Prica mi drug da je slika bila stvarno strasna i zalosna :cry: :cry: :cry:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 15 September 2009 - 02:48 PM

Gre'ota, covek i nije ima mnogo godina. Sada bih mogao svasta napisati o bolestima i preopterecivanju srca, ali siguran sam da ima strucnijih na forumu nego sto sam ja. Ali nezaboravite osnovno pravilo, ako vam je tog dana lose, ili vam ekstremno neide, nemojte siliti; odradite lagani trening, ili nemojte, ima dana za jake treninge i trke. Bolje tako nego nikako.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#11 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 15 September 2009 - 03:00 PM

BOZE POMOZI :!:
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 September 2009 - 03:15 PM

:(
  • 0

#13 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 15 September 2009 - 03:51 PM

:cry:
  • 0

#14 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 15 September 2009 - 05:42 PM

Strasn tuga !!!! NEka pociva u miru !!!! :(
  • 0

#15 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2009 - 07:36 PM

Neka mu je laka zemlja, bas tuzno :(
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika