Jump to content


Fotografije

Trigeri, twist ili DCL sifteri


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#21 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 January 2009 - 11:19 PM

@ Mixitron Ej Mixi mozda su tebi uvalili XTR integrisane rucice ofarbane u Deore bojama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Ma salim se, uvek ima neki iskljucak. Mada kada bi ima i ja neki obicni bajk za do pijaca stavijo bi mu Deore. Sto da ne
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#22 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 01:51 AM

E pa red je i ja da dam svoje misljenje:

DCL broj jedan!!! Nema tu sta mnogo da se prica... Svakakvih gluposti sam se naslusao o DCL i jednostavno ne zelim kao sad da pricam, to je kao sad bolje zbog toga i toga...!

Iz kog razloga na prvom mestu:
Moram da napomenem da pricam o XTR 960, a ne o ostalim modelima! Po meni je realno samo XTR prava stvar sto se tice DCL-a.
Nikada, ali nikada, nisam imao ni jednu situaciju da je nesto odradilo posao kako nije trebalo!Puna kontrola u svakom pogledu! Kad, sta, kako, koliko... bez Greske!!! Blato, kisa, sunce, prasina??? Za DCL nema problema!
Naravno ne gledam na ovo, kao, sta volim, vec kao covek koji vozi trke i sve placa iz svog dzepa! Nije onaj fazon... to je nabolje, a dobiosm za dzabe!Ili kupio sam, pa je to najbolje.
Moja zamerka je samo na promeni sajle koja je malko komplikovan i TEZINA!!! :mrgreen:

X0 ne zelim da komentarisem, al verujem da je dobar! "zadnji menjac" Bas je lep taj fake carbon!!!:wink:

Trenutno vozim Sram Rocket sa XTR "pozadi" i radi odlicno! Doduse desava mi se da malo pobrljavi ali nikada nisam odustao trku zbog toga!
Te dve stvari giljam pune 3 godine!!! Stim sto sam promenio zadnji menjac 3 puta! Ne zato sto nije radio vec, zato sto sam vozio i nesto drugo pored Sram-a i Shimana! A Rocket je isti sve vreme!!! Znaci, radi kao prvi dan, a odvezao sam preko 100 trka! Cena 25??? To govori jednu stvar! DO JAJA!!!
XTR DCL sam vozio godinu ipo dana i bio sam prezadovoljan. Ideja mi je da spakujem nove DCL za hidrauliku i da me bog vidi! :wink: Na pobednickom postolju, a ne na nebu! :wink:
Nova gneracija je izuzetno lagana i dizajnirana i za mene ne treba vise... to je dovoljno! :mrgreen:

E sad malo da pljujem po X0! :mrgreen:

Twist sifter je sranje iz jednog razloga...
Ne postoji ta rukavica koja ce ga okrenuti po losem vremenu-kisa i blato!!! Mnogo blata!!! Mnogo problema!
A to sve zbog jacine opuge zadnjeg menjaca!
Samo je shimano smooth!!! I zato Rocket radi, a X0 ne! To nije bio onaj fazon... prico mi onaj sto je gledo! Vec ljudi takmicari i oni sto ne stede svoje stvari po trkama i treninzima! Pocevsi od ovih domacih, pa do stranih! :mrgreen:
Verovatno je u varijanti sa trigerima prava stvar i za to RESPECT!
Ne bi vise balavio i smarao one koji misle drugacije, svako ima pravo da kaze sta misli i to je tako divno... :mrgreen: :wink: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 January 2009 - 07:56 AM

Najposteno napisano. Svaka cast na iskrenosti

Thanx

...probao sam Xo Sram, i na kraju sam se zadrzao na sram X9 trigerima cijim radom sam prezadovoljan, probao sam i Xo Trigere i mogu reci da su odlicni, jedina zamerka sto ne postoji indikator prenosa, ali hej kome jos treba, mogu i bez njih ali vise preferiram sa...

Pretpostavljam po ovome napisanom da imaš X-9 trigger sa indikatorom prenosa, što bi reklo da imaš stariji model (današnji X-7). Noviji X-9 je identičan X-0, osim u "donjoj" ručici, kao što sam napisao na prethodnoj strani.

Twist sifter je sranje iz jednog razloga...
Ne postoji ta rukavica koja ce ga okrenuti po losem vremenu-kisa i blato!!! Mnogo blata!!! Mnogo problema!
A to sve zbog jacine opuge zadnjeg menjaca!
Samo je shimano smooth!!! I zato Rocket radi, a X0 ne! To nije bio onaj fazon... prico mi onaj sto je gledo! Vec ljudi takmicari i oni sto ne stede svoje stvari po trkama i treninzima! Pocevsi od ovih domacih, pa do stranih! :mrgreen:
Verovatno je u varijanti sa trigerima prava stvar i za to RESPECT!

Isto sam i ja rekao za twistera, ali kontam da nije zbog opruge zadnjeg menjača, nego zbog tako jakih zubaca u samom twisteru. Kada se sajla popušta to puca ko da se lome zubi. Dok sam ih vozio, koristio sam ih kao zvono: prestanem da pedalam i prešaltam 2 napred - 2 nazad i ljudi se sklone :mrgreen:

Moram dodati da nisam ni ja jedan od onih koji štede svoje delove. Nisu oni mene kupili, nego ja njih i zna se za šta! :twisted:

Ali trigger je trigger. Brz, precizan, smooth :wink:
  • 0

#24 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 08:31 AM

Twist sifter je sranje iz jednog razloga...
Ne postoji ta rukavica koja ce ga okrenuti po losem vremenu-kisa i blato!!! Mnogo blata!!! Mnogo problema!


Na takvom vremenu retko ko vozi. Rekreativci jok, osim profi vozaci na trkama jer moraju. A kolko je takvih dana u godini :?:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#25 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 10 January 2009 - 08:52 AM

Gamzi je dobor rekao, nije problem u menjacu nego u salteru(mislim na X0).Ali to moze vrlo jednostavo da se resi prosim zaobljavanjem zubaca i onda se dobija salter koji veoma lepo radi.
  • 0
Nemanja Glisic

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 January 2009 - 09:42 AM

Mnogo je to posla oko twistera, kada imamo trigger pored njega. Ja sam čak viđao da na izlizane twistere stavljaju plastične vezice, pa "vez" sa vezica pravi taj grip koji nedostaje već i posle blagog izlizavanja gume. Mada, vidim da na CRC ima da se naruče nazubljenije gume za twistere.
  • 0

#27 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 11:12 AM

Da, da u prvu ste skroz! Potpuno sam zaboravio da imaju te grube zube! Mada je i opruga jaka. :?
Na Rocket-u je drugacije i samim tim sam shifter iskljucio kao mogucnost!
  • 0
Postavljena slika

#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 January 2009 - 11:32 AM

Mada je i opruga jaka. :?
Na Rocket-u je drugacije i samim tim sam shifter iskljucio kao mogucnost!

Rocket je mekši, ali moguće je da je sve to povezano i sa jačom oprugom na menjaču. Menjač je definitivno utegnutiji. I opruga na kavezu i opruga na telu.
  • 0

#29 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 11:41 AM

Ma koji bre rocket, atack ili gripshift. X.0 triger je fenserica 8) 8) 8)
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika