Jump to content


Fotografije

Konacno


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 03 March 2007 - 09:11 PM

Evo i ja mogu da se pohvalim nekim novim delovima!
Posto Saint nisam mogao da nadjem, a XT je bezobrazno skup, naravno uzmem LX Octalink pogon za 11k u Capriolu sa sifterima LX, menjacem XT i SRAM devetofaz kasetom. Odnesem ja to sve lepo u Partizan kad ono tamo Zex sa cetvoroklipnim XT diskovima za 200E. Milina! Sad samo cekam da mi sve montiraju i u ponedeljak ne silazim sa bajsa. Ne mogu da docekam! Sve me izaslo oko 500 i nesto evra i zanima me vase misljenje o ovim delovima. Naravno slike saljem cim bude gotov bajk! :wink:
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 05 March 2007 - 08:38 AM

Ako si uzeo LX Hollowtech II onda super jer je jak kao Hone, ubi me ako nije prekoiran sa malo izmena. Osovina je do jaja jaka i ima da izdrzi svo djipanje.
Svaka cast decko ipak si ostao pri street voznji, samo tako nastavi :D
Mislim da si dobre komponente izpazario, ajd postuj bajk kad ga sklopis.PozZ
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 05 March 2007 - 08:03 PM

Da ipak ostajem pri streetu! Nekako me ispunjava, a prazni mi stek, ali sta ces :) .
Odem danas po bajk, sve nastelovano i krenem ja malo jace(citaj da divljam) i na prednji kad ono puce nosac diska! :shock:
Stanem malo da pogledam i ne mogu da verujem, jel su ovi diskovi tako jaki?!
Sreca da je ovo sve bilo ispred Partizana, te se ja vratim i pazarim polovnog BOMBERA :twisted: :twisted: :twisted: !
Vazdusne opruge i sa jedne i druge strane, malo igreban, ali niko nije savrsen :twisted: .
Evo slike pucanja:

Attached Thumbnails

  • DSC01326.JPG

  • 0

#4 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 06 March 2007 - 06:58 AM

Pa puklo sine kad si imo nekog santura, ali da, XT je izuzetno jaka kocnica. Ne brini kakav god da je bomber ima da trpi tu kocnicu bez problema.
Pogon je isto do jaja, ja bih mu sad stavio bash guard da ne razjebes treci najveci zupcanik, grehota. :wink:
Ali trebao si da uzmes short cage menjac, manje lupa lanac pozadi.Lanac je uvek zategnut koliko treba nama za street. I ne brini pasuje za 11-32 ali ako napred imas dva zupcanika i bash guard, to da ne ide short cage su ti rekli neki paceri koji nemaju veze sa DJ,FR,DH voznjom.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 06 March 2007 - 11:48 AM

Gde si cuo da ne moze kratki kavez na kasetu sa 32 zuba na najvecem lancaniku, pa ceo svet vozi kratki kavez u kombinaciji nazad 11-32 , a napred 22-32-44.Dugu kavez je za pogone za velikim sajbnama sa 46 tj. 48 zuba(za napred) i nazad za 34 zuba.Ovo je moje misljenje, sto ne zanaci da je tacno. :-k
Na drugoj strani postoji definicija( zbir razlike prednjih i zadnjih zubaca na lancanicima) po kojoj kratki kavez jedino ide na pogone sa dve sajbne odnosno kasete sa kombinacijom 12-25, sto je po meni malo bezveze, jer zasto bi se pravio kartki kavez za modele menjaca kojima je prvenstvene namena XC gde su razlike izmedju br. zupaca velike.
Voleo bih da me neko ispravi ako nije tacno, jer sam nailazio na velike sukobe u vezi na ovu temu. [-(
  • 0
Nemanja Glisic

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2007 - 11:54 AM

Dakle, provereno i dokazano u praksi - kratki vrat zadnjeg menjaca MOZE da besprekorno funkcionise sa kasetom 11-32 i pogonom 22-32-44.
Pored XC-a, on se dosta koristi za DH jer ne klapara mnogo, cvrsce drzi lanac i manja je verovatnca da ce kavez zakaciti stenje i sl. prepreke na stazi.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2007 - 08:49 PM

Za tvoju street voznju i nije scareb, mora da bude jaca viljuska.
Rotore su ti uvalili od nekih drugih diskova, nisu za XT diskove, predpostavljam da je kociona povrsina sira nego sto bi za XT trebala da bude.
A to sto su nitovani i sto se klima - probaj da im reklamiras i da uzmes ako imaju makar deore diskove ako nemaju original XT...
Cetvoroklipni XT diskovi su Shimano-ve najkvalitetnije disk kocnice koje su napravili.
Rotori mogu da budu 160, 170, 185, 203 mm, s tim da pozadi po nekom pravilu treba ostaviti 160, a napred moze i 170,185 i 203, ali uz adaptere koji ovde tesko mogu da se navataju. Vecih rotora ima ali su uglavnom sa novim centar lock sistemom. U Capriolu se biti i adaptera koji centar lock prebacuju na klasican sistem. Samo treba biti obazriv sa velikim precnikom rotora, kocenje je jako i ako se ne dozira... :(
Dakle, ako hoces veci rotor, ili da potrazis po servisima ili da narucis.
Ja napred imam 170 mm i sasvim mi je dovoljno sto se sile kocenja tice.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 08 March 2007 - 08:43 AM

Misa je u pravu, sto veci naravno da bolje koci. Ja imam napred i pozadi 205 mm rotore i izuva kad pritisnes kocnicu. Mada ako stavljas napred veci, uradi odmah i zadnji.
Dobro je da pozadi isto imas vecu silu kocenja i vecu kocionu povrsinu koja ce lakse da se hladi. Ja se zalazem za to da bolje je imati jaku kocnicu i nikada je ne upotrebiti nego slabu sa kojom se ne mozes zaustaviti. Naravno imaj na umu da veci rotor = veca masa na bicikli. Mada nadam se da ne obracas paznju na tezinu bicikle.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#9 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 08 March 2007 - 08:23 PM

Nista mi nisu uvalili, to su moji stari rotori koje nisam ni menjao. Kocna povrsina je ista, i vidim da niko nije primetio da su i moji sa center lock sistemom, tako da sam otvoren za ponude! Adaptera nema, trazio sam, a sad pitam da li mi treba neki adapter za kljesta ako hocu vece rotore?[/u]
  • 0

#10 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 08 March 2007 - 08:40 PM

Ako hoces vece rotore trebaju ti adapteri.
  • 0
Nemanja Glisic

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2007 - 08:40 PM

Zovi ih kako hoces, za kljesta ili viljusku ili za ram, ali adapteri su neophodni i napred i pozadi ako hoces vece rotore. Napred se montiraju na viljusku, a pozadi na ram. Svaki adapter ima svoju oznaku i za koju je dimenziju rotora. Rotore ces jos i navatati, ali za adaptere ti je moj savet ili da pojuris po servisima ili da narucis da ti donesu.
A ako se vec klimaju i imaju luft - savet je da ih sto pre zamenis. Uostalom, ne idu ti tako stari rotori sa XT cetvoroklipnim kocnicama... :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 13 March 2007 - 08:13 PM

E sad bih vas zamolio jos jednom za pomoc. Skupio sam oko 50 evra koje bih dao za rotore(203, naravno!) i kod koga bih mogao da nabavim ove stvarcice. Sad imam LX 160mm i nesto mi se mnogo greje i koci tek nesto malo jace od Julia! Uzeo bih XT, a vidim u Planeti 2500 din rotor ali nemaju na lageru. Pa ko onda ima? Da li da narucujem u Partizanu ili vi imate neki predlog?
  • 0

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2007 - 10:53 PM

Probaj u TERRANO TEAM-u, Partizanu, Pirani, imas u Pancevu neku freeride prodavnicu koliko znam...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 14 March 2007 - 05:43 PM

Pre neki dan sam bio u planetu na Dorcolu i u prolazu mi zapali za oko rotori od 203mm, samo nisam video koji su model.Zovi ,pa pitaj. U Capriolu ima takodje Shimano opreme, mozes i kod njih da vidis.
  • 0
Nemanja Glisic

#15 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2007 - 10:39 PM

I meni su zapali za oko, samo steta sto su za Saint.
  • 0

#16 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 17 March 2007 - 09:38 PM

Pa jel odgovara taj za Saint,mislim za moj XT?
I jel moze XTR(SM-RT97) 203mm, naravno sa adapterima?
Evo slike:

Attached Thumbnails

  • SM-RT97-large_v1_m56577569830587578.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika