Jump to content


Fotografije

Oznake na drvecu po Kosutnjaku?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 skylimit

skylimit
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2009 - 04:16 PM

Stalno vidjam neke kruzice na drvecu i bas me kopka sta oznacavaju i od kad se nalaze tu. Jel to od nekog maratona ili o cemu se radi?

Postavljena slikaPostavljena slika
  • 0
-

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 06 September 2009 - 05:53 PM

Ja mislim da je to namenjeno orijentaciji tj. svima koji koriste te staze (biciklisti, pesaci, trkaci...) Pratis to i ne mozes da se izgubis.
Nesto slicno sam video po raznim sumama dok sam isao na pripreme ranijih godina i sl. Svaka suma ima to, jer turisti i neko ko nije iz blizine nema pojma kuda koje staze vode.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 sscetnik27

sscetnik27
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2009 - 06:03 PM

To su vojne oznake.
  • 0
.

#4 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 September 2009 - 06:53 PM

Crveni krug sa belom tackom, kao i 3 linije (crveno bela crvena) su planinarske markacije za staze. Verovatno je negde na pocetku staze napisano kuda ta staza ide.

Vojne oznake - ne bi trebalo da su , osim ako se nesto nije novo desilo u oznacavanju staza.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#5 skylimit

skylimit
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2009 - 09:13 PM

Znaci to su orijentacione oznake neke staze kroz sumu. Moram priznati da nisam primetio da nesto pise na pocetku staze, obraticu vise paznje sledeci put.


A jel zna neko sta oznacavaju oznake na onoj drugoj slici gde na prvom drvetu stoji beli krug, na drugom stoji crveni krug sa belom tackom u sredini i na trecem drvetu je zuti krug, unutar njega crveni krug sa belom tackom. Sve tri oznake su vrlo blizu postavljene i sve su na jednoj stazi, mora da ima jos neko znacenje osim da je tu staza.

Probao sam da nadjem na internetu ali bezuspesno, mozda kucam pogresne kljucne reci... Jedino sto sam nasao je ovaj blog gde ne pise bas sve http://quetzalcoatl9... ... acije.html
  • 0
-

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2009 - 10:11 PM

Crveni krug sa belom tackom je klasicna planinarska oznaka za sumski stazu. Njih ima uzduz i popreko F.Gore recimo a i na ostalim planinama.
Koliko je meni poznato - ne pise kuda koja staza vodi - bar ne u Kosutnjaku.
Pored planinarskih, postoje i sumarske oznake ( u Kosutnjaku ih koliko znam nema ), a ove sto si uslikao bi mogle biti oznake za orijentirce, jer oni malo-malo pa organizuju neko takmicenje u Kosutnjaku i trckaraju okoli trazeci zadate tacke.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 18 September 2009 - 05:26 PM

Tu negde ispred je stajala takva oznaka i na samoj stazi(na zemlji ).mislim da je bilo negde u junu pored ficine skoljke ako znas gde je to.A to su oznake od ovih sto trckaraju sa orjentir kartom u ruci.Sto kaze Misa.
  • 0

#8 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2009 - 10:46 AM

tamo kod ficine skoljke sam bio al znak nisam primetio, a to mesto je do jaja :D za bajk dusu dalo :D
nego bre ljudi to su oznake za snalazenje zimi.... kada se ne vidi staza pratis ih i izlazis iz sume, a kuda vode, tesko da negde pise.... to je pomoc da se ne izgubis

p.s. samo ne znam kako je skoljka tamo zavrsila al dobro :D
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika