Jump to content


Fotografije

Zimska oprema za vožnju bajsa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#21 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 07 September 2009 - 01:26 PM

Da se vratim na temu...Ja sam resio ove zime da se snabdem kod Sukija grejacima(rukavi i nogavice) i kamasnama,ok cene proverite,dres dugih rukava sam nahvatao u prodavnici polovnih stvari za 200 Rsd,suskavac da me stiti od vetra i kise 600 Rsd u Tempu(a mozda je i Metro :oops: )suskavac fantastican za tu kintu,ima ranfle,dzepove,kapuljacu,nije kabast i tezak :D ,uzana tresa donji deo kupoljena na tezgi ~400 Rsd ,pamucna i nosicu je preko biciklistickih,rukavice ne volim ali prste volim tako da cu morati nesto da iskombinujem,balaclava je sa severa n:anim_19 n:anim_32,kapu baka isplela i sa tim planiram da preguram ovu zimu #-o :wink:


Ja bih hteo da kupim neki dobar šuškavac. Volio bih da bude onaj što ide preko d***** i da ima neki silikon ili slično da se ne povlači gore.

Ima li neko neku ideju?
  • 0

#22 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 09 September 2009 - 12:59 PM


Da se vratim na temu...Ja sam resio ove zime da se snabdem kod Sukija grejacima(rukavi i nogavice) i kamasnama,ok cene proverite,dres dugih rukava sam nahvatao u prodavnici polovnih stvari za 200 Rsd,suskavac da me stiti od vetra i kise 600 Rsd u Tempu(a mozda je i Metro :oops: )suskavac fantastican za tu kintu,ima ranfle,dzepove,kapuljacu,nije kabast i tezak :D ,uzana tresa donji deo kupoljena na tezgi ~400 Rsd ,pamucna i nosicu je preko biciklistickih,rukavice ne volim ali prste volim tako da cu morati nesto da iskombinujem,balaclava je sa severa n:anim_19 n:anim_32,kapu baka isplela i sa tim planiram da preguram ovu zimu #-o :wink:


Ja bih hteo da kupim neki dobar šuškavac. Volio bih da bude onaj što ide preko d***** i da ima neki silikon ili slično da se ne povlači gore.

Ima li neko neku ideju?


Nije valjda da u Beogradu nema biciklistički šuškavac da se kupi?!
  • 0

#23 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 12 September 2009 - 06:57 PM

Dugačke gaće tregeruše Dynamics, 100% polyester, kupljene u Planet-u pre par godina.
Odlično služe, vozio i na -9.
Majica, duks i šuškavac + kapa i balaklava. Oprobana kombinacija, služi godinama.

OBAVEZNO dobro pokriti celo čelo kapom zbog sinusa!!! Kada dotični jednom počnu da zezaju... :x
Rukavice (sa prstima).
Ne nosim sprinterice, obične patike sa dva para čarapa.

Istu kombinaciju koristim poslednje tri zime i odlično sam prošao.
Jeftinije je nego da kupujete ful opremu :wink:
  • 0

#24 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 September 2009 - 08:43 AM

Ovo se pazarilo pre par dana. Time sam krenuo u odevanje za malo hladnije dane. :)

Kamasne

Postavljena slika

Kapica

Postavljena slika
  • 0

#25 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2009 - 10:58 AM

Svaka čast!
I ja sam juče uzeo iste kamašne, reci mi samo gde si pazario podkapu?
  • 0

#26 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 September 2009 - 11:20 AM

Stolegrom, koliko te je koštala ova oprema?
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#27 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 September 2009 - 11:49 AM

Sve kod glavnog dobavljaca za Northwave, a svi znamo ko je. Ove dve stvarcice oko 3700.

Kamasne - Vec testirane, stite od vetra i vode. Za paropropusnost jos nisam siguran. Koliko su jake, to ce tek da se vidi, mada ne ocekujem nista specijalno. Dovoljno mi je da istrpe neku normalnu eksploataciju :) Za jacu verziju, ne-neoprensku takodje, trebalo je dati jos 10 jurca vise.

Podkapa - Stiti lobanju od vetra, ali imam malu zamerku. Naime, one rupice koje su izbusene zarad provetravanja usiju, ili da se bolje cuje...stvaraju kontra efekat. Javlja se neko cudno strujanje vazduha u tom predelu prilikom voznje, koje ustvari zaglusuje vozaca. :-k
Velicina: One size.
  • 0

#28 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 12 November 2009 - 12:14 PM

Shta mislite o zimskoj garderobi koju prodaje ovaj Cira na cikloberzi?
npr ovo:
http://www.cikloberz...ow.php?id=10719

Koliko sam ispratio njegove oglase, uglavnom se radi o polovnoj garderobi, ali cene su dosta pristupachne. Jedino stho mi brendovi koje nudi, nisu bash poznati.
Jel neko bio kod njega, pazario neshto?
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#29 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 05 December 2010 - 06:09 PM

Jos jedan glas za valjke i treniranje u sobi kad zahladi. Zimi na bajsu - od toga nema leba bolje u sobi raspali na valjcima barem ces vise vezbati.

Nema leba, a danas napravi čovek 70 km :roll:
  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2010 - 01:44 PM

Mogu li se naći neke tople zimske rukavice ali da imaju veću dužinu od uobičjene (onaj deo kod zglobova) te da se ne ispašu lako iz jakne kad se istegneš jer ti je ram malo veći :mrgreen:.
Šta bih inače mogao naći u Novom Sadu, interesuju me neke windstop/goretex ako mi cena ne bude prevelika. Ima li šanse po buvljacima ili kod Kineza da se nađe nešto jeftino a da se ističe kvalitetom (da je toplije od uobičajene krpe/sintetike). Imam one thinsulate, druge s leva ali na nižim temperaturama ne rade posao. Čudno mi da kod kineza možeš naći dobru led lampu za smešne pare a ne i rukavice jer su im krpe/rite specijalnost :).
Idealno bi mi bilo ako bi mogle da se nađu iste ili slične kao one treće sive
download/file.php?id=3759&mode=view
što je Miša preporučio u prošlogodišnjoj temi i rekao da mogu i za žešći minus ali nešto mi se javlja da to neću naći, uvek tako ispadne sa dobrom a jeftinom robom. To treba biti u gradu pa kad naletiš a ja idem samo povremeno. Sad u ponedeljak ću do NS pa bi bilo dobro da nađem neke rukavice a bogami i gume jer inače nema vožnje sa 1.25 slikovima po snegu. #-o
  • 0

#31 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 December 2010 - 02:57 PM

Šta bih inače mogao naći u Novom Sadu, interesuju me neke windstop/goretex ako mi cena ne bude prevelika. Ima li šanse po buvljacima ili kod Kineza da se nađe nešto jeftino a da se ističe kvalitetom (da je toplije od uobičajene krpe/sintetike).


Moj tata je na Najlonu nasao dosta stvari za planinarenje tipa razne jakne za ovo za ono, one majice sto "odvode" znoj spolja pa si uvek suv itd. Znaci moze se naci i nisu loseg kvaliteta, cak bi rekao da su veoma dobrog, barem ove sto je on kupio i budu za neke smesne pare, jedino je fora sto treba ici redovno da bi se nesto naslo, mada mozda budes imao i srece pa nadjes prvi put. E da treba sve pregledati posto ima gomila robe. Inace mislim da se subotom ide kada se trazi odeca, izmedju ostalih stvari :wink: .
  • 0

#32 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 December 2010 - 04:53 PM

Sto se tice zimske opreme, apsolutno ne postoji mogucnost da kupis nesto jeftino, a da imas adekvatnu zastitu.
  • 0
Nemanja Glisic

#33 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 18 December 2010 - 07:50 PM

Ljudi ovo vam je osovna zimska oprema
http://www.google.co... ... 24&bih=543
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika