Jump to content


Fotografije

Zimski trening...teretana...spinning bike...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 MeryDaa

MeryDaa
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 05 September 2009 - 10:41 AM

Dolazi lose vreme, tj., vec jeste, pa me zanima koliko vezbanje na speening bike-u, zaista moze da nadomesti trening kada je bike u pitanju?
Devojka sam, imam 27 godina, vezbam redovno u teretani, cetiri-pet puta nedeljno, a drumski bike vozim oko 250km nedeljno, u letnjim mesecima, pri tom sam sa takvim planom, kada govorimo o bike-u, pocela tek od ove godine, teretanu od maja 2008, a bike vozim rekreativno vec godinama, a tek od ove sezone ozbiljnije, trenutno kilometrazu koju sam vec napisala. Planiram da se malo ozbiljnije spremim za narednu godinu, jer su se javile takmicarske ambicije, a posto nemam trenazer, niti trenutno mogucnost da ga nabavim, vezbala bih na speening bike-u u teretani, pa me interesuje koliko bi vremenski trebalo da `vozim` kao ekvivalent treningu od oko 55-65km, i koliko to zaista moze da sacuva moju tek stecenu `formu` :? do naredne sezone?
Unapred Hvala svima, i PozZ!!!
  • 0
...keep spinning...

#2 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 September 2009 - 04:50 PM

Ok, i mene zanima diskusija na ovu temu. Da vidimo sta kazu mudri forumasi :D . Inace, devojko od 27 godina MeryDaa - dobrodosla na forum :) n:bicycle2
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#3 MeryDaa

MeryDaa
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 05 September 2009 - 05:16 PM

:D
...Thanks, a lot!!! It`s Good to be here! 8)
  • 0
...keep spinning...

#4 fReEoRaNgE

fReEoRaNgE
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 05 September 2009 - 05:46 PM

mislim da je dobro resenje imati trenazer tipa tacx ili elite ili cyclops.neki pristojni modeli se mogu naci za 150-200 eura mozda cak i manje.magnetni trenazer sa gelom ili neki fluid model.
prednosti:vozis svoju biciklu koja je vec prilagodjena za tebe-dobar fit;tempo,tezinu,cadencu podesavas kako tebi odgovara;nema vozila da smetaju;nema vjetra da zuji u ushi :);odlichno je za intervalni trening i za pomjeranje laktat treshhold-a,bolje je za vo2 max;prilikom slabijeg treninga moze se uporedo gledati film,slusati muzika ili podcast;moze se voziti u grupi ili paru tako da niko ne zaostaje(svi su tu)...;veca koncentracija za trening na pojedinu grupu misica;trening na jednoj nozi...
mane:hladjenje;potrebna je klima ili ventilator,peskir,podloga za upijanje znoja jer nema vjetra da hladi;ponekad zna da bude dosadno pa trreba osmisliti trening(film ili muzika ili intervali)

SPINERVAL ima dobru kolekciju intervalnih treninga

ima josh toga ,ali za sada toliko
nadam se da ce koristiti
  • 0

#5 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 September 2009 - 06:09 PM

a posto nemam trenazer, niti trenutno mogucnost da ga nabavim

mislim da je dobro resenje imati trenazer

:D =D>
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#6 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 05 September 2009 - 07:47 PM

Pozdrav, najbolja je varijanta trenazer bas iz razloga koje " freeorange" kaze pa ne bih ponavljao..Trening ti zavisi od dosta faktora, koliko imas vremena, kako se hranis, dovoljno odmora izmedju treninga i jos dosta toga...
Istih smo godina, moj ti je savet da kupis pulsmetar, odredis zone pulsa u kojima ces trenirati tokom zimskog perioda..Ova sezona je na kraju, jos malo pa ce poceti da se rade pripreme za narednu kada se pocinje sa bazicnim treninzima...
Preporuka je da se i preko zime radi kombinacija sa raznim vezbama, trcanje...Pisao je o tome Misa, imas temu...
Konkretno, za tu formu koja tebi treba mislim da je mozes bez problema odrzati sa vezbicama u teretani..Nista ti znaci na pr. sat , dva ... voznje..moras da pratis svoj puls, odnosno opterecenje koje zadajes..Ako za sat vremena potrosis 1500 kcal sa prosecnim pulsom preko 160 dovoljan ti je jedan sat.Mozda je to i previse, nekom premalo...
Naravno, opet sve zavisi koliko ti je srce utrenirano, u kojim zonama pulsa se kreces.Dosta ljudi preko zime bukvalno sagori u trenizima pa kad dodje nova sezona jaki su mesec, dva i gotovo.....
Opet kazem, da bi ti neko napravio plan treninga moras i da mu das podatke tipa visina, tezina, godine max puls , min puls kad ujutru ustanes, koliko imas vremena za trening i td....Pa tek onda da se napravi plan treninga shodno tvojim karakteristikama sa kojim ces raditi...
DA ne pametujem, ima ovde jos ljudi koji su iskusniji po ovom pitanju pa ce ti pomoci.poz
  • 0
Passo di Gavia

#7 MeryDaa

MeryDaa
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 05 September 2009 - 09:48 PM

Hvala, puno,
vec neko vreme lutam sajtom, ali tek sada otkrih jako dobre i korisne textove, tako da hvala na strpljenju...
Imam vec iskustva sa pulsmetrom, i prilicno znanja kada je u pitanju ishrana i suplementacija, pa, posto kapiram da jednoglasno glasate za trenazer kao neuporedivo bolji, stavljam ga odmah na listu prioriteta!
Wish me luck! :)
Hvala, jos jednom, i PoZz!!!
  • 0
...keep spinning...

#8 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2011 - 11:26 AM

Evo malo da oživimo temu - doduše mogli smo malo ranije ali ajd' sad. :P
Elem, otkrih spinning tek nedavno, i moram reći da sam oduševljena, topla preporuka ukoliko vam je dostupan ovaj vid vežbanja! :)
Mogu da napišem i par reči o spinning-u ako ima potrebe. Kod nas i nije baš među najpopularnijim programima i malo se i zna.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2011 - 03:34 PM

Kod nas ne, ali SPINNING kod recimo Slovenaca i nadalje, a da ne govorim o Amerima - traži se "karta više" za trening sesije, pogotovu ako ih vode poznate face...da budem iskren - uvek biram "napolje" u odnosu na "unutra", jedino DAMN kiša ( koja i danas po ceo dan pada ), pokvari planove........
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2011 - 03:55 PM

Svakako, vežbe napolju imaju prednost, samo ako uslovi dozvoljavaju.
Ali - ako ne može, kao što ne može u ovom trenutku i kao što jedva da je moglo u prethodna 2 meseca, spinning bi mogao da bude odličan izbor za očuvanje/izgradnju kondicije za biciklističku sezonu. Možda je za pripremu za bicikliranje i bolje od same teretane jer biciklizam angažuje određene grupe mišića koje upravo spinning bicikl pogađa.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 20 March 2011 - 05:07 PM

Osim extreme gym-a da li jos neko ima spinning u ponudi u BG-u ?
  • 0

#12 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2011 - 05:19 PM

Znam da ima i u "Teretani" u Bulevaru umetnosti, ima u "Star"-u Pioniru. Ne znam da l' ima još negde.. :-k
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2011 - 07:27 PM

Fala sili pa postoje i drugi sportovi sem biciklizma.Zima & lose vreme su idealni za (zatvoreni) bazen, a samo plivanjne vise nego kosrisno i mnogostruko manje dosadno od pedaliranja u zatvorenom prostoru.Stoni tenis, vr' zeza, plus odrzava brzinu odlucivanja&reakcije ...
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika