Jump to content


Fotografije
- - - - -

Rock Shox Tora za...........


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 February 2007 - 04:56 PM

pozdrav svima.jedno malo pitanje za sve vas.imeno u skoplju u jednu od mtb-radnje prodaju rock shox toru(mislim bese 318 sa 80-130mm hoda)za 195kinti(evra,ojra,eura-kako god zeli).dali ova viljuska (amortizer) zaista vredi toliko para.tip je najjeftin u celoj makedoniji.i mislim da je cena ok.ali ipak trazim vase misljenje.moja tezina je ok 90kg.dali moze "ona" da me izdrzi.hvala svima

Attached Thumbnails

  • Z_315 ROCTU6.jpg

  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2007 - 07:53 PM

Tora je druga po redu XC klasa u ROCKSHOX ergeli. Ova koju si pomenuo jedina u svojoj grupi ima vazdusno ogibljenje, ostala 2 modela imaju celicnu oprugu.
Ima podesavanje po visini 80-130 mm. Tezina joj je poprilicna - 2221 g. Po tome bi se moglo zakljuciti da je i izdrzljiva - ali nije tako. Gotovo svako ko je ovu viljusku vozio imao je problem sa zakljucavanjem ili sa vazdusnim ogibljenjem. Ili nije drzala vazduh, ili je vazdusna komora jednostavno eksplodirala.
Nadje se i neko da kaze da je ovo sasvim ok proizvod, ali je jako mnogo slucajeva kod kojih su se gotovo identicne lose stvari desavale, cak se raspala na 2 dela u toku voznje.
Dakle, ovo ne mora da znaci da bi ona koju bi ti pazario bila ovakva, ali treba obratiti paznju na cinjenice i slabosti koje je ova viljuska pokazala u eksploataciji.
RECON se recimo mnogo bolje pokazao u eksploataciji...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 01 March 2007 - 09:59 AM

Rock Shox se vec godinama bori sa nedostacima njihovih viljuska, ali izgleda da nemaju preterano uspeha( dzaba i sto su kupljeni od strane srama) Viljuske su dobre samo za one kojima odrzavanje istih ne predstavlja problem.
Ako si zagrizao za ovu , kupi je, ali moj predlog je Marzocchi, ima toliko modela da mozes birati do sutra. Znam da ih je tesko nabaviti, ali vise nikada neces razmisljati o kvarovima i zbog toga se treba potruditi. Obidji malo okolinu.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 March 2007 - 01:59 PM

e sad kad svi kazete da marzocchi je prava stvar.pogledajte ove viljuske.marzoccni mx-comp i marzocchi mx-pro.u bugarskoj cena comp-a je 349лв(179e) a cena pro-a je 455лв(233e).e sad pitanje do vas dali ove dve viljuske su bolje od tore.inace bugari vracaju pdv koji kod njih iznosi 20%.kad se to presmeta to mu dodje nekih 144e za comp-a i 186e za pro-a.inace ja raspolazem sa nekih200e za viljusku.jel za te pare u beogradu ili srbiji ima da se kupi nesto bolje.interesuje me samo novo.spored mene viljusku ne valja kupovati na staro.neznas kako i kolko je eksploatirana.pozdrav.
http://e-shop.scream... ... 146_28_130

Attached Thumbnails

  • marzocchi_mx_comp.jpg
  • marzocchi_mx_pro.jpg

  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2007 - 02:12 PM

Naravno da su bolje, ja bih izabrao PRO model.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 March 2007 - 10:51 PM

И за те паре овде нема боље и ново, сигурно :)
  • 0

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 02 March 2007 - 07:30 AM

Eto vidis da si nasao odmah.Uzmi Marzocchi!!! Cena je isto super, uzmi PRO
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 March 2007 - 12:26 AM

А Марцочи је и лепши на око, сви у Скопју ће ти завидети без да седну на бајк да осете како ради :wink:
  • 0

--





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika