Jump to content


Fotografije

Avid Elixir CR sa Juicy rotorima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 31 August 2009 - 09:23 PM

Mogu li se koristiti G2 Clean Swap rotori (Juicy 3,5,7...) u kombinaciji sa Avid Elixir CR celjustima i rucicama kocnica.
Naime sadasnje Juicy 5ce bih zamijenio Elixsir-om sa kojim su dosli preveliki rotori pa bih stare zadrzao ako odgovaraju i ne gubi se na kocenju.
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 September 2009 - 06:35 AM

Naravno da može.
  • 0

#3 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 01 September 2009 - 07:30 AM

Molim te objasni to "naravno da moze" ,jer se na par stranica posebno naglasava da su G2 rotori za Juicy 3,5,7 i BB kocnice , dok su novi G3 Elixir only diskovi (specificly designed for Elixir) , mozda postoji neka razlika u nacinu na koji naljezu celjusti/pakne na rotor...
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 September 2009 - 07:39 AM

Teoretski je moguće da je rotor vrlo širok i da samo eliksir ima dovoljan otvor čeljusti a da u ostalo ne može da uđe, ali mislim da je to domen SF (a i bio bi težak, što je no-no...) i da sve to lepo funkcioniše s bilo čim drugim.
  • 0

#5 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 01 September 2009 - 08:08 AM

Ma ni ja ne nadjoh nikakvu razliku izmedju dva ranije navedena rotora izuzev da se prilikom koupovine naglasava da je G3 za Elixir i da je iako je noviji proizvod nesto zanemarljivo jeftiniji.
Evo i link sa testom Elixir-a kao i komparacija sa Juicy kocnicama / rotorom s, s tim da se ne spominje (ne)kompatibilnost rotora.

http://www.pinkbike....idElixirCR.html
  • 0

#6 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 01 September 2009 - 09:14 AM

Ono što si pročitao bi značilo da se G3 Clean Sweep rotori trenutno prodaju u kompletu SAMO SA Elixir kočnicama, i da ih nema u kompletu sa ostalim kočnicama. Sve Juicy i dalje dolaze sa G2 rotorima. Dakle Gamzzy-jevo Naravno da može znači NARAVNO DA MOŽE! Ne brini se i stavljaj Elixir.
  • 0

#7 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 01 September 2009 - 09:20 AM

Malo peglam ali kad vec mijenjam kocnice hocu da ostvarim sto vecu ucinkovitost istih.
Hvala jos jednom
  • 0

#8 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 01 September 2009 - 10:16 AM

E, pa i ja se bavim upravo tim problemaom, ali obrnuto.
Ja sam na Ultimate hteo da stavim G3 rotor. Kada je stigao (G3), video sam da G3 deluje UZE nego G2!? (mislim na sirinu povrsine rotora koju dodiruju pakne pri kocenju). Za sada jos nisam namontirao upravo zbog toga, ali posto hoces da koristis G2 umesto G3 rotora (mada te ne razumem zasto), ne bi trebalo da imas problema. Za obrnuto, to jest G3 rotor na Juicy familiju, jos nisam siguran, iako je arioth takodje svojevremeno spominjao da je to OK. Probacu da pisem SRAM-u da vidim sta ce oni zvanicno da kazu...
  • 0

#9 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 01 September 2009 - 12:38 PM

Problem i uzrok ove kombinacije je u tome sto su uz Elixir-e dosli preveliki rotori (G3 203 mm) za moj XC bicikl pa sam stoga htio da zadrzim vec postojece G2 Juicy rotore koji su mi vec na biciklu ( P 185 , Z 160 mm).
Nakon sto sam prevrtio net nasao sam na par stranica odvojenu prodaju rotora za Juicy i BB kocnice i posebno rotore za Elixsir,stoga sam otvorio ovaj topic na forumu da vidim da li je neko imao kakvo slicno iskustvo zasto separiraju ove dvije vrste rotra, evo i linkova pa sami prosudite.

Avid G2
http://www.bike24.co... ... =113;pgc=0

Avid G3
http://www.bike24.co... ... =113;pgc=0

Obratite paznju na : "Only compatible with Avid Elixir disc brakes!"
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 September 2009 - 05:37 PM

Ja sam na mojim starim Juicy 7 imao prvo G1 rotore 203mm koje sam menjao za roundagon (BB5) rotore 160mm, pa na kraju G1 rotore 160mm. Sada vozim Juicy Ultimate sa G2 rotorima 160/140mm a bacio sam oko odavno na G3 rotore.
Drugar iz kluba vozi Juicy Ultimate sa G1 zadnjim rotorom i ništa mu ne fali.
Negde sam (čini mi se ovde?) video da neko vozi Elixir sa G2 rotorima.

Sve to radi, samo je pitanje kako će se pakne trošiti...
  • 0

#11 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 03 September 2009 - 12:33 PM

Sada sam premerio razne vrste Avid rotora, i cini se da u stvari i nema znacajne razlike - to jest, deluje da treba dobro da radi i Juicy sa Elixir (G3) rotorima:

Attached Thumbnails

  • rotori.jpg

  • 0

#12 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2009 - 12:54 PM

Ma zna AVID da ima zilion korisnika, i da će određen broj zbog poboljšanih performansi novog G3 rotora (bolja disipacija toplote, verovatno bolji osećaj pri kočenju) kupiti i G3. Pa što bi ih odbili pravljenjem rotora koji nije kompatibilan, sa recimo Ultimate-om??? :shock: Naravno da će sve raditi, pa setite se prelaska sa Roundagon-a na G2 ili slično...
Nomad-ov post je extra, vidi se lepo...sve to šljaka!
  • 0

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2009 - 07:15 PM

A koliko puta ste procitali na uputstvu nekom - koristite samo te i te baterije NiMH tipa fuji za fuji, i sl.......propaganda je cudo....ja na jednom od bajkova vozim kombinaciju Juicy 7 i XT 2008 rotore - i koci ko zmaj! Hayes stroker sa Aligator Ti-nitrid rotorima - i koce ko zmaj i da ne nabrajam....a elixir vozim sa G3 jer sam ih uzeo u kompletu...ali da nisam - ne bi ih sigurno jurio po svaku cenu, vec bi i tu stavio aligatore....
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 September 2009 - 07:59 PM

wiki

Fear, Uncertainty, and Doubt (FUD) is a tactic of rhetoric and fallacy used in sales, marketing, public relations, politics and propaganda. FUD is generally a strategic attempt to influence public perception by disseminating negative information designed to undermine the credibility of their beliefs.
  • 0

#15 nesko

nesko
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 10 September 2009 - 10:46 AM

Nakiti smo mi postova o rotorima , a meni igrom slucaja prvo izleti jedna G3ka 185ca pa evo sad i 160ka ,pa sam ono skolski sebi to i upario.
Mada nakon sto sam vidio mjere jednog i drugog rotora ,definitivno bi dobro funkcionisali i stari G2, nove G3ke imaju malo (vrlo malo) drugciju geometriju za poboljsano za hladjenje i i zgleda da je to to.
Ljudi puno hvala na sugestijama i savjetima
  • 0

#16 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 13 September 2009 - 09:31 PM

koliko si platio kocnice i gde ako nije tajna,moze i na PM?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika