Jump to content


Fotografije

Zasluzila je :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2009 - 08:11 PM

Hocu da iznenadim devojcicu i za cetvorogodisnjicu da je obradujem nekom biciklicom(najverovatnije mtb),spreman sam da izdvojim oko 200 eura(mozda i vise ako rasprodam televizore,rashladne vitrine i iPod-ove :mrgreen: )...
Prvo sam razmisljao da je obradujem lepim i dobrim ramom pa kako budem skupljao ske redom samaraljke,pogon,tockove,...dok ne sastavim zver :evil: ali sam razmislio i shvatio da biciklo ne uzimam sebi i da "to nije to" , da je bolje da uzmem nesto ok tj. sto bolje mojoj trenutnoj "novcanice" situaciji a posle(za osmi mart,prvi maj,dvadesetdeveti novembar :wink: )apgrejdici.
Drugari pomazite,sta mi je ciniti(da li raskinuti pa se pomiriti posle godisnjice :mrgreen: ),gledao sam oglase,obilazio prodavce,pozdravljao alase ali nema nista zanimljivo(ili prenaduvane cene ili kada pogledam biciklo shvatim da je "na telefonu" imalo drugu opremu).
Da li ste vi nasli neki zanimljiv bike po oglasima?
Sta mislite o oglasu sa sajta:Specialized Stumpjumper
CENA: 200.00€
Aluminijumski ram,
Ritchey comp lula, korman šticna, rogovi,
avid SD7 V-brake kočnice,
SRAM 7.0 ručice kočnica,
DEORE ručice menjača,
RACE FACE prednji pogon,
XT prednji i zadnji menjač,
ZAC 2000 felne sa DEORE glavama i Schwalbe Fast Fred gumama,
ROCK SHOX amortizer

Ovo mi se cini kao ok(dok ne vidim samo ce mi se ciniti)sa tim sto mi je ram "skrndelj" pa bih njega mozda i menjao,sta vi mislite?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2009 - 08:27 PM

Oprema manje vise bitna kad je u pitanju zensko i vozi rekreativno. Sustina je da kupis bajs koji ce joj se svideti na oko (zenska pamet) a problem je ako spremas iznenadjenje.
  • 0

#3 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 August 2009 - 08:38 PM

Slazem se...sto se tice opreme ne bih isao ispod Deore(ili ekvivalent).
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#4 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 08:39 PM

Sustina je da kupis bajs koji ce joj se svideti na oko (zenska pamet) a problem je ako spremas iznenadjenje

=D> =D> =D>
Hari, car si! :mrgreen:
Inace Stumpjumper - oprema zvuci ok, ali meni ne izgleda da je u dobrom stanju (opet - samo na osnovu slika). Bilo je solidnih bajseva za te novce, ali je cudo jedno kako, dok imas novce i trazis bajk nema nista, a cim potrosis na kazne i nadoknade stete, eto bajseva u izobilju :)
n:sign0006
Place mi se :( :( :(
http://cikloberza.com/show.php?id=8343
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 22 August 2009 - 05:43 AM

Hari je napisao sustinu - ako ti se devojka ne razume u opremu uopste nije bitno da li je to XTR ili Tourney - bitno je samo da joj se dopadne, i da radi :) I mozda joj je bitnije da bude nov (izgleda nov), nego da na njemu pise nesto "nebitno" poput Specialized, KTM, Merida... ;)

U svakom slucaju, obavezno uslikaj sta si kupio pa okaci ovde :)

p.s. Ima mnogo vise drugih poklona koje je lakse izabrati :mrgreen:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 22 August 2009 - 07:59 AM

razmisli da joj uzmes neki city bike , ne mora da bude mtb . devojke uglavnom vole da bude udobno ...
za 200 za mtb - mislim da ce se napatiti po servisima . to su uglavnom gibanice koje nisu za k. ili uzmi neki capriolo ( bar da bude novo).
  • 0
SPARK 10

#7 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 August 2009 - 11:41 AM

Obavezno joj kupi neko direktorsko sedište
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#8 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2009 - 12:41 PM

Obavezno joj kupi neko direktorsko sedište


Hahahah ma bitno je kakav joj šorcić kupi uz bajk :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0

I chill harder than you party. 


#9 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 22 August 2009 - 03:59 PM

Slazem se...sto se tice opreme ne bih isao ispod Deore(ili ekvivalent).


Apsolutno se slazem! Manje od Deore je zezanje...

A da li si ti siguran da to nju uopste interesuje? (ja sam pazario full suspension Meridu sa Deore/LX opremom svojoj supruzi, a ona je to vozila 2-3 puta, i sada bajk ceka u sklonistu #-o da moja najveca cerka predje sa decjeg 24" bajka na tu Meridu...)
Mozda bi se njoj vise svidela masaza u nekom spa ili wellnes centru i posle toga romanticna vecera :mrgreen:
  • 0

#10 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2009 - 06:44 PM

Poklon je idealan(ako ga uzmem),ona obozava da vozi,njene turice su dvadesetak kilometara goredoliranja a trenutno nema biciklo :?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#11 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 22 August 2009 - 09:13 PM

ja sam pazario full suspension Meridu sa Deore/LX opremom svojoj supruzi, a ona je to vozila 2-3 puta, i sada bajk ceka u sklonistu #-o da moja najveca cerka predje sa decjeg 24" bajka na tu Meridu...

A da usvojis jednog sina, vevc dovoljno velikog za pravi bike? Doseljavam se odmah :P :D :mrgreen:


@Ione
E, to je onda prava stvar! Jedino je problem sto novo nema nista Deore za 200eur; samo da nadjes nesto polovno. Npr, u Capriolu, Komodo sa Deore/Alivio opremom kosta 40.000 (imas na to popust 15%), ali glave su Quando itd... (ovo cisto orijentacino sa cenama za novo)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2009 - 11:36 AM

Ljudi šta vam je, pričate kao da je sve ispod deore plastik fantastik i trula topola; pa ne mogu niže klase da izdrže hiljade kilometara godišnje a da nema štelovanja i eventualno kvarova, ali baš da vidim šta će da im smeta na 500-600, koliko uvr' kape voze 'obični' rekreativci.
  • 0

#13 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 August 2009 - 12:26 PM

Ja teram Capriolo sa Tourney opremom, prelazim ko zna koliko sa njime i mogu da kažem da uz dobro održavanje radi bez problema samo što s vremena na vreme mora da se šteluje. Kod bicikala beton klase su najveći problem kočnice, posle godinu dana nema svrhe popravljati ih, možda bi bilo dobro da kupiš neki Capriolo i staviš mu bolje kočnice i sedište, neće mnogo da te košta a amater neće da uhvati razliku izmedju Tourney i Deore ako sve bude dobro održavano.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 12:38 PM

Po meni, ako treba nesto bolje, Acera ima da radi za sve pare. :wink:
  • 0

#15 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 23 August 2009 - 02:27 PM

Evo ja sa Altusom vozim vec četiri godina i skoro 5000km pređenih po svakojakim terenima... negde se ni buldožer ne bi usudio da prođe gde sam ja prolazio... pa opet sa nekim minimalnim održavanjem sve to radi još uvek. Tek mi je u zadnjih mesec dana počeo zezati zadnji menjač... ili možda i ručica menjača, ostaje da se utvrdi.
Mada, Acera je odlična kombinacija po mom nestručnom mišljenju. Bitno je da devojka hoće da vozi... a delovi se menjaju!!
  • 0

#16 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 August 2009 - 03:16 PM

Kada sam napisao da je manje od Deore (ili ekvivalenta) zezanje, to se uglavnom odnosi na zezanje vozaca!

Da, i ja sam poceo na bajku sa mesanom Altus/Acera opremom, sa kojim sam presao preko 3000km (a onda sam morao da menjam lanac, kasetu...). Ali kada sam kupio "pravi full-sus bicikl" sa Deore/LX opremom, onda sam tek shvatio kako sam bio idiot i mazohista, koji je sebe mucio ~5 godina. Sem toga, dok sam tim cudom vozio po brdima sa drustvom, nikada nisam uspevao da se popnem na najteze uspone, koje su neki sa XT opremom uspevali (u to vreme sam samo znao da ja imam 7 brzina a oni 9, nisam znao detalje oko broja zuba na kaseti i slicno, i vozio sam malo losije nego danas). Za rekreativce nije bitno da se popnu na najtezi uspon, ali to da imaju jos koju brzinu / laksi prenos jeste. Tu se valjda samo Alivio priblizava Deore prenosima, mislim da ni nema Alivio kasete sa 11-34 zuba (mozda i gresim, ali nisam video).

E, sad', ja sam bio dovoljno istrajan, pa sam "preziveo" taj period, do pravog bajka. Posto nisam ocekivao da ce moja supruga da pristane na takvo mucenje, minimalni zahtevi koje sam postavio za njen bajk je da bude:
- full Deore
- full suspension.
No, njoj ni to nije bilo dosta i biciklizam je uopste ne interesuje... :cry:
Posto doticna devojka voli da vozi, kupi joj najbolje sto mozes da priustis (ako je vec zasluzila :wink: ).
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 August 2009 - 03:26 PM

Sa pogonom 22-32-44 i kasetom 11-34, se moze izaci na usponima gde me mrzi i pesaka, a kamo li bajsem. Ali, naravno da sam probao, bas da vidim koliko se moze. :D Tako da, mislim da joj ni 28 zuba pozadi nece smetati. :wink:
  • 0

#18 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 August 2009 - 03:58 PM

A da usvojis jednog sina, vevc dovoljno velikog za pravi bike? Doseljavam se odmah :P :D :mrgreen:


:D :D :mrgreen: Merida bi ti verovatno bila mala ako si preko 170 :wink:
  • 0

#19 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 August 2009 - 06:25 PM

:D :D :mrgreen: Merida bi ti verovatno bila mala ako si preko 170 :wink:

Skupicu se u kolenima? (183cm :mrgreen: )

Ione, kako napreduje tvoja potraga?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika