Jump to content


Fotografije
- - - - -

Pančevački most


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 01:11 PM

Hteo bih da odem biciklom do Pančeva, pa me zanima par stvari:

Prilaz Pančevačkom mostu: da li se može popeti na most (makar i stepenicama) iz Dunavske, ili mora da se prilazi mostu od 29. novembra (bulevara despota Stefana)?

Pančevački most: da li ima traku za pešake gde bi se mogao voziti bicikl?

Pančevački put: Jel mnogo prometan?

Svaki savet dobrodosao...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 01:26 PM

moras putem kao i ostala vozila dodjes na most pancevkacki na mostu imas neku stazu sa strane ali kada dodje kraj moras da sidjes sa staze,malo zeznuto kada moras da produzis za Pancevo tu gde se razilaze putevi desno za Metro,sto se tice guzve nije neka naravno oko 17h jeste jer sve svi vracaju sa posla i kombiji voze za Pancevo
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 August 2009 - 02:05 PM

Prilaz pancevcu je iz 29.Novembra ili sa Bogoslovije

Ako ides 30-40 i brze, onda je najbolje da ostanes na kolovozu i sljustis ga sto brze. sto pre predjes bolje. ako si sporiji popni se odmah na usponu iz 29. na trotoar desno pa laganice. kao sto nion rece kada dodjes do kraja moraces da sidjes sa trotoara i preletis 2 trake koje se odvajaju za Borcu sto moze biti zeznuto.

Pancevacki put je odlican. prvih 7 kilometara imas zaustavnu traku.
kasnije se odvajas desno na stari put 1 traka ili produzavas pravo novim 2 trake. ja stari ne volim zbog gusceg saobracaja.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 02:36 PM

Bas kao sto ciklo rece. Ako neces jurcati preko mosta, na trotoar pa polako. Daleko je od kvalitetnog, al mi je uvek sigurniji, nego da vozim u traci gde idu vozila. Ima svakakvih budala, a tu su autobusi, sleperi itd.
Cim predjes preko petlje i nastavis ka Pancevu, ulazis u raj. Vozis samo u zaustavnoj traci, asfalt jako dobar. Inace, pripazi malo, negde oko 1-og ili 2-og kilometra od petlje, od skoro se pojavili neki dzukci, pa oce da pojure. :evil:
  • 0

#5 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 02:44 PM

ma kakvi ti djukele vise ne juri ja sam skoro isao svaki dan i nista toplo i njima
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#6 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 05:26 PM

Hvala na savetima. Idem (verovatno) sa devojkom, tako da ce da bude to finih, penzionerskih 20-ak kilometara.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#7 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 06:39 PM

pa nije bas 20km ako ides novim putem i vracas se imas i 30km znaci od mosta kada krenes da se spustas :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#8 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 07:24 PM

20-ak km u jednom smeru (krecemo sa Novog Beograda).
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#9 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 07:35 PM

e ako kreces od novog bg onda i vise jer sam ja od moje kuce(Pancevo)do NBG do ade gde se prelaze camcima ima 30km+
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#10 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 20 August 2009 - 09:11 PM

Ako ides Pancevcem (govorim o mostu) NIKAKO ne idi kolovozom, prolazim tuda nekoliko puta nedeljno autom, i opasnost vreba na svakom metru! Jedino ako se ne odlucis da krenes rano rano ujutru ili tako nesto. Znaci lepo uz ogradu mosta, kuda idu pesaci, pa polako. Kada budes zavrsio most, moraces da predjes odvajanje od dve trake ka Zrenjaninu i da produzis pravo. Tu otvori cetvoro ociju, na to iskljucenje izlaze i iz desne i iz leve trake. Pre nekoliko godina, za dlaku sam izbegao sudar, kada me je covek isekao iz desne trake da bi se iskljucio i zakucao u odvajanje tj bankinu tacno ispred mene. Posto predjes to iskljucenje jos jedno 300~400 metara je delimicno opasno jer se zavrsava petlja i to gledaj da predjes sto je brze moguce, a moci ces jer ide nizbrdo. Posle je stvarno lagano, uhvatis zutu liniju i vozis.

Ne znam jesi li razmisljao da uhvatis bilo koji prazniji autobus, i predjes pancevac jednu stanicu, posle izadjes i vozis. Znam da nije biciklisticki, ali je sigurnije...

Ako sam te naplasio, dobro sam uradio, jer Pancevcem stvarno treba voditi racuna!

Srecnu i lepu voznju zelim!
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#11 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 09:19 PM

dobro jeste sve to ali ja uvek gledam kada prelazim na taj deo da iza mene nema nikog i onda predjem u levu traku skroz pa posle kada izadjem 200 metara od mosta predjem na desnu stranu naravno paziti sa te desne strane ljude koji dolaze iz metora itd....ja se najvisem plasim kada moram tu da se vratim jer niko ne jeb.,.. vozace bicikla pogotov sto tu svi prze kola pogotov kada treba da se predje,ako ti bas bude frka bolje i cak dole da se spustis pa da se posle vratis tim pute koji se spaja posle tih 200metara bar si sigurica :) ja se uvek vracam oko 17h i uvek je guzva a ujutro ma isto je to uvek neko putuje iz BG ...manje saobracaja kada ides za bg
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#12 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 10:09 PM

moras putem kao i ostala vozila dodjes na most pancevkacki na mostu imas neku stazu sa strane ali kada dodje kraj moras da sidjes sa staze,malo zeznuto kada moras da produzis za Pancevo tu gde se razilaze putevi desno za Metro,sto se tice guzve nije neka naravno oko 17h jeste jer sve svi vracaju sa posla i kombiji voze za Pancevo


nikako nemoj da silazis i prelazis put tu , samo nastavi stazom koja ide na zrenjaninski put, u dnu te nizbrdice, posle 100m, imas siroki put koji ide paralelno sa pančevačkim (500m). posle imas semafor ili 10 stepenika gde se vraćaš na pančevac.
  • 0

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 10:42 PM

Daj bre ljudi, napraviste famu oko tog prelaska u traku za Pancevo. Kad dodjes do odvajanja, stanes lepo kao covek, uprete vasih cetvoro oci...Jel dolaze vozila s ledja uskoro? Dolaze. Sacekaj malo. Jesu li vozila tek na pola mosta? Jesu. Sedas na bajs, ulececes u traku i zavrtis malo jace, cisto da imaju predstavu o vama, da ste i vi neki faktor na putu. Ubrzo dolazi nizbrdica, po zavrsteku petlje, a onda vam je je ladovina.

Nema potrebe spustati se u pravcu ka Zrenjaninu, pa se posle vracati na put za Pancevo, jer je tako navodno lakse. Mislim, to jeste olaksvajuca okolnost, za one sto dolaze iz pravca Koteza, Borce, Skele itd. Ali, stvarno nema potrebe za tim.
  • 0

#14 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 10:52 PM

nikako nemoj da silazis i prelazis put tu , samo nastavi stazom koja ide na zrenjaninski put, u dnu te nizbrdice, posle 100m, imas siroki put koji ide paralelno sa pančevačkim (500m). posle imas semafor ili 10 stepenika gde se vraćaš na pančevac.


To sam bas video na Google Earth i hteo da priupitam, kad eto mi odgovora.

Znam da se digla velika fama oko tog odvajanja ka Pancevu, ali bezbednost mi je na prvom mestu (kako moja, tako i devojcina)
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#15 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 11:04 PM

jbg meni je uvek frka kada tu prelazim a vec sam presao preko 10put pa opet uvek gledam sto pre da izadjem odatle a pogotvo kada se okrenem i vidim da iza mene 300m nema nikog i onda udri da se sto pre prebacim na levu stranu i odradim jedan jak sprint do razlaza i kada prodjem tek onda mi bude lakse a pogotov kada jos neke vodi i zensku osobu sa sobom nije za zeznje
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#16 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 11:44 PM

Sasvim je ok ici preko. Idem svake nedelje i ok je sve. Samo odstojanje od ivice, pozitivna drskost i sve ok. Ima na par mesta rupa i to je to. Kao i Brankov. MIslim ono ako krenete na most i mislite u fazonu stani-pani moze svasta da bude. Samo hrabro. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#17 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 August 2009 - 08:38 AM

Sasvim je ok ici preko. Idem svake nedelje i ok je sve. Samo odstojanje od ivice, pozitivna drskost i sve ok. Ima na par mesta rupa i to je to. Kao i Brankov. MIslim ono ako krenete na most i mislite u fazonu stani-pani moze svasta da bude. Samo hrabro. :wink:


Ako most ima dovoljno siroku pesacku stazu, onda stvarno ne vidim poentu ici ulicom preko mosta.
Da ne pominjem moguce rizike (sahtovi, los (talasasti) kolovoz, strecanje od sirene 5m iza tebe...).
Jeste da se brze predje, ali ne kaze se za dzabe "ne brze od zivota", a narocito zato sto se dobije ne vise od 1minuta
Brankov i tramvajski imaju sasvim ok pesacki deo, dok Ostuznicki most ima takav deo da samo teoretski mozes da vozis bicikl tamo.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#18 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 21 August 2009 - 09:04 AM

Delom za pesake sasvim lepo moze da se vozi bicikl, pogotovo sto pesaci ne prolaze tako cesto. Vise ima pecarosa koji pecaju sa mosta pa treba obratiti paznju da se ne zakacite na udicu. :D
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#19 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 August 2009 - 10:02 AM

Pa dobro svako vozi kako mu odgovara. Znam da za stari mosti i brankov zaista je mnogo lakse, brze i udobnije ici kolovozom. Stari most ima stazu za pesake gde se jedva sa istim mimoidjes. Sva je uzana a na kraju mosta sa Nbg strane ima nekih izbocina i sl. A ako si dovoljno brz (brzi od tramvaja) onda je ulica ok skroz.
Brankov je za svaku pohvalu. Imajuci u vidu kako ovi nasi muljaju sa asfaltom i kog je kvaliteta + da nekoliko stotina autobusa svakodnevno prelazi most, nema nikakvih nabora na putu, rupa, sahtova, cesljevi su odlicni i prava je milina ici preko brankovog. A na onoj pesackoj stazi bolje ne govoriti koga sve ima. Leva strana kad ides ka Nbg od polovine mosta ima toliko onih malih izbocina od toplote sto nastaju da to nije normalno. Desna strana ima tri mesta gde ces morati da kocis skro da sa 35 spustis na 15. To je veliko smaranje.
I da, imaj uvek u vidu gde ides kad predjes most. Jer pazi, ako ja idem putem preko Brankovog, i idem za zemun, ja odme skrenem i nastavim, a onaj koji ide trotoarom, ima da se iscima dok dodje do dobrog parceta puta, a da ne ogvorim onaj sa druge strane sto mora da ide porede usca i da se drnda bar 5 min.
Opet, svako kako mu odgovara. Pozdrav :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#20 djorzgul

djorzgul
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts
  • Locationplaneta Zemlja

Postavljeno 24 August 2009 - 09:07 AM

Kao sto napisa neko gore.. ako mozes da ga opletes 30/40 pici kuda i auti... budi skoncentrisan, gledaj lepo ispred sebe, i nikako preblizu ivicnjaka.

Ako pak ne mozes da ga suris tol'ko brzo onda ce ti manji stres biti da ides stazom za pesake.

Inace ima tih mesta po gradu di nikada ne volim da prodjem, slavija (sem kad je tu trola da me cuva), pancevacki, i autokomanda... grmh... tu voze kao ludi, i vrlo su nervozni uglavnom...

A pre neki dan sam pretekao skuter na brankovom... smejali se oni dok sam prolazio pored njih, smejao se ja...

mali off-topic... eto, ajd pa uzdravlje, otvori svih dvanaes' ociju i s vremena na vreme pogledaj preko ramena da vidis sta se desava iza tebe...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika