Jump to content


Fotografije
- - - - -

Humanitarna vožnja u Novom Sadu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2009 - 11:15 PM

http://www.24sata.rs...ad.php?id=59284

Biciklistički klub „Novi Sad“ pridružio se humanitarnoj akciji „Pozitivna klima“ koju organizuju Udruženje građana „Košnica“ i „Gerila bar“. Naime, u okviru akcije, u subotu 22. avgusta, održaće se biciklistički defile „Tačno u podne“. Cilj akcije je sakupljane priloga za kupovinu školskog pribora za decu iz socijalno ugroženih porodica.
Okupljanje biciklista biće u Gerila baru (Dunavska 17) u 12 sati, gde će biti start i cilj defilea, a povorka će se kretati Beogradskim kejom, preko Mosta Slobode, Mišeluka, Trandžamenta, Varadinskog mosta, sve do pasaža Dunavske 17. Kotizacija je 200 dinara, za sve učesnike defilea obezbeđen je biciklistički pasulj, jedno piće, besplatan stoni fudbal i pikado, a dobar provod je zagarantovan.
U večernjim satima možete nastaviti da se zabavljate uz živu svirku benda „Bed panny“ i koktele. Prihodi od prodaje koktela takođe idu u dobrotvorne svrhe. Dobrotvorni prilozi će se sakupljati u kutiji koju će udruženje građana „Košnica“ postaviti u „Gerila baru“.

Датум:
субота, август 22, 2009
Време:
12:00 по подне - 5:00 по подне
Место:
Gerila bar (Dunavska 17)
  • 0

I chill harder than you party. 


#2 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 11:18 AM

Dođite da se vozimo i družimo! Dobar provod zagarantovan!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#3 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2009 - 11:35 AM

Ja definitivno dolazim, iovako ta putanja kojom se vozi mi je jedna od omiljenih, laganica, a opet zabavno.. :D
  • 0
Postavljena slika

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 11:49 AM

Podrzavam akciju, al steta sto nisam odande, da se malo provozam. Volim te grupne, laganica voznje. :)
  • 0

#5 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2009 - 12:36 PM

Svaka čast Beograđanima koji su došli (ne znam da li je došao još ko sa strane).
Na početku je već bilo nekih manjih incidenata sa vlasnikom nekog butika kome su smetali parkirani biciklovi u pasažu. Sama vožnjica je protekla relativno mirno do prolaska kroz tunel (vožnju su obezbeđivala dva policijska motora), kada se par roditelja sa decom pogrešno odvojio - sačekali smo ih, policija ih je dopratila do izlaza gore. Onda je došao najgori deo: na samom spustu (Trandžament), sa velikim brojem biciklista, pogotovo mlađih i onih koji ne razmišljaju o vožnji u grupi, desila se nesreća: (koliko sam ja razumeo) nekome je ispao kačket, po koji je krenuo da se vrati, a vozač iza (neki dečko) je da ga ne bi udario izleteo sa puta i pao (valjda, mada ne garantujem da je ovako, nisam bio na začelju, ali sam čuo da ima krvi i na asfaltu). Dečko nije imao kacigu, razbio se skroz (polupana arkada), ali došao je svesti i 15 minuta kasnije ekipa hitne pomoći ga je odvezla. Mislim da je policajac dobio nervni slom od nas.
Na kraju, vratili smo se u grad preko varadinske "tuge" i u Dunavskoj ulici neko je otišao u pasaž, a neko kući.

Nadam se da je dečko okej, ako neko ima više informacija, neka javi. :|
  • 0

I chill harder than you party. 


#6 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 22 August 2009 - 01:01 PM

Nije dečko nego moj otac. Čekamo još analize i nadamo se da će biti dobro. Toliko o padu.

Svaka grupna vožnja nosi sa sobom rizik i svi smo svesni toga.

Veliko hvala svima koji su bili i podržali akciju skupljeno je mnogo više nego što je iko naslućivao! Hvala Beograđanima koji su došli, nadam se da ste ostali na pasulju i druženju u gerili.

HVALA SVIMA KOJI SU DOŠLI I POKAZALI HUMANOST NA DELU.

Nemanja
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 August 2009 - 01:40 PM

Nije dečko nego moj otac.


:shock: :o Nadam se da ce biti sve ok sa njim, zelim brz oporavak!! :|
  • 0

#8 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2009 - 03:30 PM

Dok smo čekali dole kod pontonca pričalo se o nekom momku u beloj majici, zaista nisam znao detalje.
Nadam se da će se stari brzo oporaviti bez posledica!
  • 0

I chill harder than you party. 


#9 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 22 August 2009 - 04:57 PM

Ovako! Biće dobro, ima polomljen lakat i frakturu lobanje. Nema unutrašnjih krvarenja!

Nauk za sve, kacigu na glavu!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#10 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2009 - 05:21 PM

Definitivno kacigu na glavu! n:bicycle2
  • 0

I chill harder than you party. 


#11 pelac

pelac
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 22 August 2009 - 07:23 PM

Ovako! Biće dobro, ima polomljen lakat i frakturu lobanje. Nema unutrašnjih krvarenja!

Uuu, bas mi je zao Nemanja
Inace bas je bilo dobro.
  • 0

#12 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 22 August 2009 - 09:47 PM

U ime ekipe iz Bgd zalim brz oporavak gdin-u Vajsu.

Mali komentar.
Prosle subote je BK C.Zvezda organizovao rekreativnu voznju do S.Slankamena.
Ista stvar se desila. Jedan balavac naglo stane na nizbrdici na ulasku u Slankamen, i covek iza njega, da ga ne udari zavrsi sa frakturom kljucne kosti i glave.
Na danasnjoj voznji sam se par puta najezio od vratolomne voznje par balavaca (mislim da treniraju biciklizam, ali na pogresan nacin) i od dece od 5-10 godina na toj istoj nizbrdici.
Malo vracam film, i koliko se secam, skoro na svakoj organizovanoj rekreativnoj voznji je bilo nesto slicno, i svakog puta je neki neizivljeni balavac bio kriv.
Mislim da je jako mala bezbednost ucesnika, na prvom mestu zato sto organizator ne insistira na obaveznoj kacigi, ispravnom biciklu i minimalnoj starosti ucesnika.
  • 0
......................................

#13 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2009 - 12:17 AM

Ovo za kacigu i ispravno biciklo je okej, ali ne mislim da je starost učesnika baš jasan faktor. Bilo bi okej i da se insistira da organizator(i) jasno kažu koji su uslovi vožnje koji se obavezno moraju poštovati: nema presecanja, nema izletanja van trake u kojoj se vozi, nema naglih zaustavljanja pogotovo na spustovima (pored mene je neki momak kočio na Trandžamentu i samo srećom je izbegnut još jedan sudar, jer je onaj pored mene imao odlične kočnice i dobre reflekse), ne voziti u profilu točka prethodnog bicikla na razdaljini od minimum 1 metar... ko krši ovo biće isključen iz grupe, sasvim jednostavno.

Možda bi insistiranje na nekih recimo 5 pravila grupne vožnje ne samo rešilo neki broj incidenata, već i podiglo neku biciklističku kulturu i uopšte obrazovalo ljude kako se vozi u grupi. A opet možda i ne, ako te lik ne sluša ("Gle, opet ovi matori drve nešto"), džabe, tada je jedina opcija da ga isključiš (mada ne znam baš kako ovo izvesti nije kao da možeš da mu zabraniš da se voza pored tebe bajsom?)
  • 0

I chill harder than you party. 


#14 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 23 August 2009 - 06:17 PM

Mislim da tu ne postoji neko opste resenje. Vec sirom otvorite oci, ruke spremne na kocnicama i uzdajte se u sebe.
Na Adi je jedan covek od jedno 30 godina uspeo da obori dva moja drugara, tako sto je hteo da prodje izmedju njih, IZMEDJU NJIH! I sto je najgore, on nije pao, vec je nastavio dalje i ne bi stao da nismo vikali da stane. Posle se jos cudio kako su pali. Malo je falilo da izbije nesto vece od samog pada, ali srecom nije.

Tako da, starost nema veze s tim. Sustina, ima i matorih i mladih budala.
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#15 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 23 August 2009 - 07:24 PM

Malo sam proguglao po slicnim manifestacijama.
Skoro svuda je min 12 godina, uz prisustvo jednog od roditelja.
  • 0
......................................

#16 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2009 - 08:56 PM

Po čemu baš toliko godina? Mislim ima li neko konkretno objašnjenje?
  • 0

I chill harder than you party. 


#17 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2009 - 10:37 PM

Padovi na rekreativnim voznjama su neizbezni i od toga ne mozemo pobeci. Pitanje je samo gde i kada ce neko da padne i koga ce da srusi za sobom. Ja garantujem da na svakih 100 ucesnika koji dodju ima bar 5 debila kojima bi uveo dozvolu za pesacenje, a o voznji bicikla ni govora! Sreca moja pa mogu da prepoznam takve osobe pa bezim od njih glavom bez obzira. :D

Onda dolaze na red oni "pametni" koji voze kako hoce, a kad ih lepo upozoris dobijes odgovor "ti ces mene da ucis kako se vozi ja vozim bicikl 20 godina" takve bi momentalno iskljucio iz karavana. Jedina stvar koja moze da se uradi po pitanju bezbednosti ucesnika da se ne dozvoli voznja sa totalnim krsevima od bicikala na kojima 95% ne rade kocnice kako treba.

Gospodinu Vajsu zelim sto brzi oporavak.
  • 0

#18 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2009 - 02:34 PM

Evo Hari, sad će biti i novim zakonom usvojena zvanično ta starost za vožnju po otvorenom putu i slično.

Kako je gospodin Vajs?
  • 0

I chill harder than you party. 


#19 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 08:35 PM

Hvala na pitanju, dobro je, došao je kući na vikend pa očekujemo da će biti spreman za operaciju lakta sredinom nedelje.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#20 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2009 - 10:06 PM

Dobro je znači, oporavlja se. =D>
Iskreno druže, kad sam čuo da je neko roknuo na onom spustu na glavu... Užas.
  • 0

I chill harder than you party. 





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika