Jump to content


Fotografije

ROTORI SAINT SM79


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 08:49 PM

Interesuje me vaše mišljenje o ovim rotorima, rado bih zmenijo moje XTR SM96 za SAINT SM79

Attached Thumbnails

  • shimano-saint-rotor-160mm.jpg

  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2009 - 09:12 PM

Nisu samo Saint, vec XT/saint, dakle moglo bi se reci "univerzalni". Po meni - mnogo bolje resenje sa ovim tipom spajdera od ranijeg modela ( koji ti imas ), konkretno - vozim vec 2 ili 3 sezone XTR rotore ovog tipa i mogu samo da kazem da su perfektni i da koce ko zmaj. Nitne koje drze rotor za spajder su i dalje kao i prvog dana - dakle nisu se rasklimatale ni 1 mikron. Da ne govorim o estetici koja debelo ide u prilog ovom dizajnu. Toplo preporucujem.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 09:44 PM

Da univerzalni XT/saint, samo neznam zašto ih u katalogu za 2009 vode kao saint, ali nebitno. Mislio sam da pazarim XTR, ali mi se ne sviđa ona mat siva boja, ne uklapa mi se :!: Nisam nikog dosad viđao da vozi ove rotore, mislim da XTR ne otskače mnogo po kvalitetu. Čak im je i težina ista, za 160mm 136g.
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2009 - 10:05 PM

Realno - XTR ima spajder sa vecim kracima pa vecina disk kocnica koje nisu shimano i koje imaju plocice koje se skidaju sa donje strane i imaju izvode za hvatanje istih ( kao recimo Avid ) ne pase - spajder udara u njih, pa ili da se ti ispusti krate ili da se bira drugi rotor. XTR rotor SM-RT97 naravno pase za XTR i XT kocnice :) Stara shimano varijanta - pase samo tu i gotovo nigde vise...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 August 2009 - 05:42 AM

A sto se tice kocione povrsine one su iste :wink:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 11 August 2009 - 05:57 AM

A sto se tice kocione povrsine one su iste :wink:


To mi je u suštini i najbitnije, pored samog uklapanja u bajk.

Rešio sam da zamenim moje za sm79, pa kako bude. Mislim da neću pogrešiti ako ne uzmem sm97, nadam se.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika