Jump to content


Fotografije

Kupiti ili ne kupiti ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
17 odgovora na ovu temu

#1 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 02 August 2009 - 11:39 AM

Pozdrav svima, novi sam ovdje na forumu, odavno vec pratim Cikloberzu, ali nisam imao potrebe da se uclanjujem na forum, no ipak, nadje se razloga kad tad... :wink:

Imam ovakav takoreci problem :

Nasao sam lika koji prodaje Capriolo Spyder Carbon (nije Matrix) a evo i dijelova i opreme:

- veličina 21"
- ram Capriolo Spyder CARBON FIBER
- tockovi Mavic Crossride Disc
- vilica je ROCK SHOX recon 351 solo air
- pogon je TRUVATIV - FIREX 3.0, 68mm, 175mm, BLACK 44-32-22
- ležaj pogona TRUVATIV GXP XR NOVO! (mijenjan prije 10-ak dana, stavljen nov)
- prednji mjenjač SRAM - FD X.7 high clamp, silver, 34.9 top pull
- zadnji mjenjač SRAM - RD X.9, medium cage (Stavljen nov prije oko mjesec dana!)
- ručice mijenjača SRAM - X.9 twist shifter index front / 9-speed rear (Stavljen nov prije oko mjesec dana!)
- lanac SRAM PC971 114 links, with Power Link gold
- kazeta SRAM PG-970 11-34
- volan i lulica su Truvativ XR!
- kočnice AVID JUICY 3, 185 IS/F, 160 IS/R, rotori Aligator Wind Cutter, NOVE PAKNE!

Zanima me da li neko moze da kaze koliko realno vrijedi ovakav bajk sa ovakvim dijelovima ?


Bajk je u odličnom stanju (nekoliko sitnih ogrebotina od prislanjanja), promijenjeno je sve osim pogona, kocnica i viljuske RS Recon !
Redovno je servisiran i odrzavan, garaziran! 8)

Najvise me buni tezina bicikla koja iznosi 12.5kg, sto mi je malo previse za Carbonski bajk (ram) kada ima po oglasima ovdje na Cikoberzi ALU bajkova po 10+ kg ...

Takodje, kakav je ram uopsteno, kakva mu je cvrstina, kvalitet, zna li neko ista konkretno o njemu, da ne dajem pare na nevidjeno ?

Hvala svima unaprijed na odgovorima...

Pozdrav
  • 0

#2 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 03 August 2009 - 01:09 PM

Niko nista ? :?
  • 0

#3 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 03 August 2009 - 01:41 PM

Evo da ja kazem koju..posto su mudraci na plazi ili voznji..
Spisak opreme je sasvim zadovoljavajuci,mozda bi bilo dobro da postavis neke slike pa ce bratija sa foruma moci bolje da ti kaze gde da spustas cenu(naravno prvo reci koliko prodavac trazi).
Sto se tice rama,ne znam..pregledaj dobro,gde je sumnjiv stisni prstom jako,ako se ugiba-nije dobro,mada bi bilo dobro da ti neko sa iskustvom licno pregleda ram detaljno.
Znam da ti nisam nista rekao,ali ni pametniji od mene nece ti mnogo vise reci ako ne das slike i jos neke informacije.
http://bike.capriolo...ikle/spyder-x-9,lici li na ovaj?
Mozda je tezi zato sto ima alu umetke u ramu??
  • 0
..

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 August 2009 - 02:02 PM

Ram je karbon sa alu umetcima samo ne znam koliki su ti alu umetci (valjda je zato tezak),nije los bicikl samo da je umesto Juicy 3 bar Juicy 5 :roll: ,realna cena takvog polovnog bicikla bi bila oko 500e,jer na ovo 'karbon' se ne treba bas mnogo obazirati i sam Capriolo je vec negde rekao ovo isto za svoj ram tj kombinacija 'alu umetci-karbon',moguce je da to doprinosi chvrstini ali tezini tj lakoci JOK :( .Ne znam za koliko ti se nudi bicikl i u kakavom je stanju ali ako za iste pare imas nekog alu polovnjaka sa malo boljom opremom(npr XT-760 pogon i Juicy 5 kocnice pa jos i Reba Sl vila)karbon Capriolo ne bi bila tolika stavka(bar meni NE :wink: ).
  • 0

#5 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 03 August 2009 - 07:53 PM

@ lensovrodjak :
Sto se tice bajka, isti je kao sa slike, samo sto su rotori Aligator Wind Cutter a ne AVID-ovi...

Evo linkovi sa slikama, slike su male, ali nisam jos od prodavca dobio vece, kada dobijem, postavicu i njih...

Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika

Problem je u tome sto je bajk udaljen manje vise 500km od mene, tako da ga ja ne bih mogao pregledati nego sam planirao da mi to rodjak kupi...

@ marko035:
Eh da je jos i SRAM X0 i FOX 130mm i da je dzabe :D ... SALA naravno... :D
Razumijem sta bi moglo biti bolje, ali, koliko para toliko i muzike, inace prodavac cijeni bajk 600€, sto je ja mislim ipak dobra cijena, iako si ti naveo cifru od 500€...
Ipak je taj bajk nov 160k dinara... :?
Nije mi samo jasno kako ti svrsta novi X9 sa XT 760 dijelovima ?
Cijena novom X9 je ista kao cijena novog XT 770 u cjenovniku, sta vise, ja sumnjam da je SRAM X9 cak i bolji jer sam vozio bajk sa XT770 dijelovima i nisam se nesto pretjerano odusevio, a SRAM bih bas zelio probati...

Pozdrav i hvala na odgovorima
  • 0

#6 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 08:14 PM

e gde ima da se kupe ovi powerbar bidoni ???
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 08:27 PM

Ja bih samo da kazem, ne smeta toliko velicina slika, koliko uglovi slikanja. Za procenu oko kupovine bajka, nikako nisu pogodni. Tu se skoro, pa nista ne vidi. #-o
  • 0

#8 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 03 August 2009 - 08:31 PM

Tu se skoro, pa nista ne vidi. #-o


Znam druze, trebao mi je prodavac poslati danas nove i vece slike, sa sve slikanim detaljima, ali se eto, omaklo nekako...

Inace, pricao sam sa njim, kaze da je bajk odlicno ocuvan, da ima nekih sitnih ogrebotina od prislanjanja i nikakvih drugih ostecenja, da sve radi kako treba, i da nema nikakvih kvarova na bajku...

Evo jedna jedina veca slika koju sam iskopao na netu (njihovoj stranici)

Postavljena slika
  • 0

#9 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2009 - 09:05 PM

Interesantno je da Capriolo za ove ove svoje modele ima nazive X9 i XT, a od toga je X9 odnosno XT samo zadnji menjac, dok je ostala oprema nizih kategorija...elem, tezini ne doprinosi samo ram koji ruku na srce nije lagan, tu su i cross ride mavic tockovi koji su nesto neznatno ispod 2000gr, Truvativ XR delovi koji su takodje tezi, Recon koji ima preko 1800gr i tako redom...
Kada je karbon u pitanju, treba dobro obratiti paznju na stanje rama, jer ukoliko on otkaze u toku voznje... #-o , od naslanjanja mu nece biti nista, ali od drugih tipova naprezanja moze.
Cena - ja bih se malko cenjkao za ispod 600 eur...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#10 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 03 August 2009 - 09:22 PM

Interesantno je da Capriolo za ove ove svoje modele ima nazive X9 i XT, a od toga je X9 odnosno XT samo zadnji menjac, dok je ostala oprema nizih kategorija...elem, tezini ne doprinosi samo ram koji ruku na srce nije lagan, tu su i cross ride mavic tockovi koji su nesto neznatno ispod 2000gr, Truvativ XR delovi koji su takodje tezi, Recon koji ima preko 1800gr i tako redom...
Kada je karbon u pitanju, treba dobro obratiti paznju na stanje rama, jer ukoliko on otkaze u toku voznje... #-o , od naslanjanja mu nece biti nista, ali od drugih tipova naprezanja moze.
Cena - ja bih se malko cenjkao za ispod 600 eur...


Kod ovog su jos stavljeni i X9 Twist Shifteri, iako su mi drazi Triggeri, znam da i ovi odlicno rade posao... (cisto navika okidac ili okretanje)

Jos da dodam na tvoje nabrajanje, gume i slaufi su sigurno blizu 1000gr, kocnice, rotori (iako su Wind Cutter veoma lagani opet imaju dva komada oko 500gr), kaseta je oko 400gr (najveca, 11-34), patrona i pogon imaju nemalo pa 1000gr, jbga, nabere se...

Kada se malo izracuna dodje se tu do povelikih tezina, ali ima i ram vjerovatno 1500-2000gr sa sticnom i ostalim sitnicama...

Znam da ako se ram recimo nedaj Boze polomi ili pukne, bude zanimljivih letova, lomova i slicnih zanimacija... 8)

Ja i dalje mislim da bajk vrijedi tih 600€, ali naravno, za cenkanje sam uvek raspolozen, samo ne znam da li je i prodavac...

Inace, gotovo pa svaki dan pregledam oglase na Cikloberzi i jos nekim stranicama, i za nekih 500-600€ i nema bas nesto extra da se kupi, bio je nekakav SCOTT sa RS Reba Race amortom, FULL XT opremom, V-Brake kocnicama, Mavic Crossride tockovima za 580€ (ima i sada, bas sam provjerio), i jedino sto se meni svidja kod njega je tezina od 10.5kg sto je odlicno, a ovo ostalo i ne odusevljava nesto posebno...

Hvala svima na odgovorima...
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 August 2009 - 11:07 PM

Vise puta sam navodio a i ostali clanovi foruma da je cena tog bajka u prodavnici tj novog NEREALNA :wink: ,tako da njena naduvenost ne bi trebala biti opravdanje da das 600e.Dobro ajde 550e je OK ako je dobro stanje(citaj skoro perfektno stanje).Mislio sam na Xt760-pogon HII.Mene nista ne privlaci na tom bajku,na oko je lep,video ga mnogo puta i uvek ce biti lep ali to je sve :| .
  • 0

#12 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 04 August 2009 - 07:26 AM

Vise puta sam navodio a i ostali clanovi foruma da je cena tog bajka u prodavnici tj novog NEREALNA :wink: ,tako da njena naduvenost ne bi trebala biti opravdanje da das 600e.Dobro ajde 550e je OK ako je dobro stanje(citaj skoro perfektno stanje).Mislio sam na Xt760-pogon HII.Mene nista ne privlaci na tom bajku,na oko je lep,video ga mnogo puta i uvek ce biti lep ali to je sve :| .


Znam da je cena preterana, ipak se za 160k dinara moze uzeti dosta bolji ALU bajk (kod ovoga Carbon svakako nista ne znaci) sa jacom opremom, i naravno od boljeg proizvodjaca...

Kao sto sam vec rekao, ja ovaj bajk (ram) nisam u mogucnosti pregledati detaljno jer je oko 500km udaljen od mene, a imam rodjaka koji je 50-tak km udaljen od prodavca pa bih ja to sa njim dogovorio da on pogleda, pregleda i kupi, ali sada se vec razmisljam koliko mi je to sigurno da bajk (ram) nema nikakvih ostecenja, ili da nije negdje napukao... :?

Sto se tice pogona, OK to jeste bolje i vjerovatno nesto laksi, ali opet ne popravlja mnogo stanje (citaj tezinu) bicikla...

Pozdrav
  • 0

#13 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 06 August 2009 - 07:32 AM

Evo nesto novo ! :)

Listao sam Capriolo katalog, i nadjoh informaciju da je Spyder sa X9 opremom i Mavic Cross RIDE tockovima tezak "SAMO" 11.8kg, sto je svakako bolje od prvobitnih 12.5kg...

700gr nije malo, a naravno, jos se tu moze nabrati sitnica i vjerujem da bi sa malim preinakama ( npr. : rotori, lula, korman, sticna, gume) spustio na oko 11kg... 8)
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 August 2009 - 11:54 AM

Ako je vec bitna i tezina, zbog dalje nadogradnje, budzenja i sl...Pa, nek ga baci lepo na vagu i posalje sliku. To otklanja sve sumnje. :)
  • 0

#15 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 06 August 2009 - 11:58 AM

Sve u svoje vrijeme, cuo sam se sa prodavcem, sve je OK, samo je covjek citavu ovu, a i sledece sedmice nekoliko dana na odmoru (citaj moru), pa cu morati malo sacekati za detalje, slike i sve ostalo...

Pozdrav
  • 0

#16 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 06 August 2009 - 12:55 PM

VREME prolazi....
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#17 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 18 August 2009 - 09:08 AM

Evo nekoliko novih slika, vratio se prodavac sa mora pa mi poslao...
Ovdje se malo bolje vidi stanje, a cuo sam se sa njim i rekao da mi posalje jos slika detaljnih da mogu malo bolje pogledati u kakvom je stanju bajk...

Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika
Postavljena slikaPostavljena slika

Pozdrav svima...

Ocekujem komentare, makar i negativne... :)
  • 0

#18 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 18 August 2009 - 01:32 PM

Malo OFF : Vjerovatno vas dosta ne zna da je u nedelju, 16.08.2009 vozena MTB trka u Modrici (Republika Srpska), a ucestvovali su neki od poznatijih vozaca iz Srbije... 8)

Postavljena slika
Redom : Vajs, Djuka, Brindza, Grga i Strbac !

Postojale su samo dve kategorije, HOBBY i ELITE, u jacoj je pobijedio Djuka, drugi je bio Strbac, a treci Brindza...

Postavljena slika


Pozdrav svima...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika