Jump to content


Fotografije

Karakteristike downhill bajka?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 July 2009 - 04:46 PM

Ovako, posto ja vozim mtb, a Vama Downhillerima mogu samo da se divim kako vozite, nisam bas najbolje upucen koje su razlike downhill bajka od obicnog mtb-a...

Pa da li mozete da mi pojasnite, jer stvarno me zanima?

I jos jednom svaka vam cast momci.. :D
  • 0
Postavljena slika

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2009 - 08:14 PM

Geometrija rama je drugačija (podređena tome da je vozač u prirodnijem položaju kad se spušta niz velike nagibe, ne zavaljen napred kao na xc bajkovima). Amortizeri (moraju da imaju oba) su s velikim hodom i takvi da trpe udare ogromne sile (zvizni XC amortom s 80 na sat s tri metra visine, neće ni dugmići ostati). Ram, nable i točkovi su čvršći i teži. Kočnice idu najjače što mogu. Prednji pogon je bez najvećeg zupčanika, ponekad i bez srednjeg. Na mesto tog kojeg nema ide bash ring - metalni prsten čija je namena da štiti zupčanike ispod od stenja i sl. Lanci imaju 'pridržavače' tamo negde na sredini, da ne slete sa svog mesta kad se drmusaju. Kavez zadnjeg menjača bi trebalo da je kratak, da bi bio što dalje od zemlje. Sedla su skroz nisko i više služe da se na njih naleti za nedajbože nego da sediš - obično lebdiš dupetom iznad zadnjeg točka, da ti je centar mase što više pozadi.


Eto, dopunite :)
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2009 - 08:28 PM

Evo slikovitog objasnjenja...

odabir bajsa3.jpg

odabir bajsa4.jpg
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 July 2009 - 10:37 PM

Super, sada ste mi sve pojasnili... Nista, voleo bih da Vas vidim na delu, gledam neke klipove po youtubu i mogu samo da vam se divim..
  • 0
Postavljena slika

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2009 - 11:09 PM

Nas dvojica smo ti inače tipični DH vozači :D To vidi s ovim momcima koji imaju kacige u avataru ;)
  • 0

#6 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 29 July 2009 - 07:02 PM

Pa, sve je to super sto si gledao u klipovima, ali kod nas retko ko tako vozi, sve je to jos jako na slabom nivou, ali ima u Srbiji par momaka koji se stvarno trude...Uglavnom je problem kupiti bajk, a ako vec imas i bajk i svu potrebnu zastitnu opremu dolazis do drugog preblema...gde voziti??? Ako zelis da vozis neki spust prvo moras da guras uzbrdo dobrih sat vremena i onda da se spustis za nekoliko minuta, pa ispocetka... i tako dok imas volje i snage... Ali ko voli ni to ne pada tesko :D :D :D
  • 0

#7 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2009 - 11:01 AM

tako je nedjo..moracemo te uvrstiti u nekog narodnog heroja...eh da nema tebe,gde bi srbija bila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 31 July 2009 - 07:38 PM

Pa da znas da bi i mogli, ali samo ako cu da dobijem i neku herojsku penziju pa da vise ne moram da radim i da mogu samo da vozim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#9 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2009 - 09:02 AM

pa to bih morao da se konsultujem sa najozbiljnijim narodnim poslanicima,ali izboksovacemo nesto :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika