Jump to content


Fotografije

obavezan servis?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 mistervain

mistervain
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 22 July 2009 - 12:32 PM

sad se setih da mi na garanciji pise negde da je posle mesec dana kao obavezan neki nulti servis. mislim da je proslo i vise od mesec dana od kupovine a samo jednom sam vozio bicikl (inace kupljen u intersportu).
jel treba da ga vozim na taj servis? (plasim se da nesto ne "rasteluju"; po starom pravilu ako je dobro-ne popravljaj )
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 July 2009 - 12:36 PM

"nulti servis", fora da ti lakše proda bajk :?
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 July 2009 - 01:09 PM

To je prvi servis - dotegnu šrafove i tako to... dok je džabe, idi. Nulti je ono u radnji, kad ga dovedu od izloženog do voznog stanja.
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 July 2009 - 03:38 PM

Bajk se ne može potpuno utegnuti prilikom nultog servisa, pa je potrebno posle mesec dana da se sve malo dotegne
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2009 - 04:15 PM

Ako pise da je obavezan onda ga odradi u datom roku ili u suprotnom prodavac moze reci garancija je ne vazeca jer niste dosli na prvi servis posle mesec dana koji je obavezan.
  • 0

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2009 - 04:22 PM

sad se setih da mi na garanciji pise negde da je posle mesec dana kao obavezan neki nulti servis. mislim da je proslo i vise od mesec dana od kupovine a samo jednom sam vozio bicikl (inace kupljen u intersportu).
jel treba da ga vozim na taj servis? (plasim se da nesto ne "rasteluju"; po starom pravilu ako je dobro-ne popravljaj )

Nulti servis je lokalna izmisljotina.Ako se prica o iole kvalitetno uradjenom biciklu njega je pre ubacivanja u izlozbeni prostor potrebno "sklopiti" ali to nije od interesa kupca pa ne vredi pricati o tome.Ako su pitanju niskobudzetni bicikli kakvi su kod nas najzastupljeniji onda je druga prica.Njima je po dolasku u prodavnicu potrebnija generalka nego samo "sklapanje".

Nakon skidanja iz izlozbenog prostora pre predaje kupcu potrebno proveriti pritisak u gumama eventualno dopumpati, podesiti visinu sticne prema kupcu i sl. a to sigurno nije neki servis.

Sa tvojom kilometrazom u principu ne moras da ides.Mada pogledaj garantne uslove, ako ti explicitno pise da je potrebno a ti idi ne kosta te nista.Mesec dana kao neki rok je relativan pojam, savim je jasno da nije isto ukoliko neko vozi 100km/dan ili 20km mesecno, a ovde je samo kilometraza bitna.
  • 0
Postavljena slika

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 July 2009 - 07:25 PM

potrebno proveriti pritisak u gumama eventualno dopumpati, podesiti visinu sticne prema kupcu i sl. a to sigurno nije neki servis.


Pa nije, ali nije ni na odmet prodati priču. Osim toga, referent za higijenu se nekad zvao spremačica...
  • 0

#8 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 22 July 2009 - 07:37 PM

^ Ne referent, sada je menadzer higijene... :D
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2009 - 08:02 PM

potrebno proveriti pritisak u gumama eventualno dopumpati, podesiti visinu sticne prema kupcu i sl. a to sigurno nije neki servis.


Pa nije, ali nije ni na odmet prodati priču. Osim toga, referent za higijenu se nekad zvao spremačica...

Pa sad, ako je do prodavanja price, tu je ceda smarac sampion.Dodje musterija, hoce da kupi avalanche-a, i onda krene sa pricom o deore grupi pa zavrsi sa nultim servisom ako se posreci :)

Jbg to je executive sales manager :lol:
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika