Jump to content


Fotografije

Tubeles gume


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 darkots2

darkots2
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 11:21 AM

Pozdrav svima!
Potrebna mi je tubeles guma 26'', zna li neko gde ima da se kupi u Srbiji i koja joj je cena. Ja sam načuo da im je cena oko 20E, pa me zanima da li je to isplativo. Inače točkovi su mi Shimano pa mi je žao da ih menjam zbog gume.
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 11:35 AM

ma moj drug je imao tubales i odma je menjao inace je kupio bike sa tim gumama i otisao kupio nove tockove i gume a evo ti cene ovih guma ako su te te http://shop.jankovic... ... t&Itemid=1
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 11:40 AM

Da se razumemo, nisu to iste gume. [-X Tubular i tubeless gume su 2 razlicite vrste. Tubular su, sto bi se reklo, u jednom komadu, navuku se na felnu i pritom zalepe za nju, napumpas i vozis. n:download n:bicycle A kad se montiraju tubeless, onda se sipa sealant u njih, koji zaceljuje rupe prilikom nekog defekta. n:bicycle2 :) Tubeless gume imas u Planetu, al mislim da su malo vise od 20e. Inace, postoje conversation kit-ovi, uz pomoc kojih se obicna felna pretvara u tubeless kompaktibilnu, al ne znam da li ima kod nas za kupiti.

Tubeless gume u praksi u praksi...

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 July 2009 - 09:16 PM

Tubeless guma ne mora da ima sealant da bi ostala napumpana na tubeless felni. Sealant je samo osiguranje da se vožnja ne završi nakon malog trna u gumi, jer će manja bušenja zakrpiti.
Može se takođe montirati i ne-tubeless guma (mora biti savitljiva, bez žice u sebi) ali tada MORA da se sipa sealant, jer su te gume blago porozne i zahtevaju unutrašnju gumu (ili sealant).

Tubeless gume se mogu kupiti u Planet-u (Kenda, Ritchey) i u Capriolu (Michelin)

Evo još jedan lep filmić kako radi kvalitetan sealant. Inače, ima da se kupi u Ris Cycling shopu

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

#5 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 20 July 2009 - 08:28 PM

na traci pise- schwalbe high preassure rim tape,okrece se oko felne,da li moze ona ili moram nesto drugo,sta je najbolje?
p.s.pitanje je za gamzzyja

Attached Thumbnails

  • DSC08712.JPG
  • DSC08714.JPG
  • DSC08715.JPG

  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2009 - 07:50 AM

Tebi je neko izgleda amputirao tubeless traku koja inače treba da stoji u toj felni...
Ja sam je dobio sa felnom, a ti ćeš izgleda morati da je dokupiš, ili preko Davosira, ili da ti neko donese od "napolje". Ta traka je crna, profilisana (malo deblja od tih običnih), i ne pomera se.

ovde ćeš da vidiš kako to izgleda
http://bontrager.com/model/02566
  • 0

#7 Cure

Cure
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBgd, Banovo Brdo

Postavljeno 21 July 2009 - 08:07 PM

Pozdrav!! guma imas u Planetu, Kenda Karma 26x1.95 (oko 3000 kosta), i Ritchey Z-MAX (oko 4000) kosta! Kao sto Gamzi kaze, verovatno da ti treba nova tubeless traka jer ne bi trebala da se okrece! Ako si iz BG-a svrati do Planeta na Dorcolu, ja tamo radim! Iz licnog iskustva mogu da kazem da je tubeless otkrovenje iz vise razloga: defekti gume svedeni na minimum jer dobar sealant krpi katove do 1/4 incha, gumu mozes da vozis ispumpaniju nego obicnu (2- 2,2 bara) cime poboljsavas prijanjanje, nema trenja izmedju spoljne i unutrasnje gume sto cini da ti ceo bajk lakse ide!! To su moja iskustva za tri i po godine (oko 20000km) treninga i trka.....
  • 0
...life is the most precious thing you can lose...

#8 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 21 July 2009 - 08:10 PM

a gde se nalazi ta prodavnica na dorce je to kod keja kod onog Wellnes Centra??
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#9 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2009 - 08:18 PM

@Cure
Lepo si objasnio =D>
  • 0

#10 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 July 2009 - 12:50 AM

sve ja to znam i gume imam nove- continental mountain king(ostale me ne zanimaju,za sada,continental mi nekako najduze traju uz svo akanje(ne zamerite)),nego mi nije bilo jasno da li su mi trake dobre ili moram da menjam.Gamzzy mi je objasnio i hvala mu.
p.s.Gamzzy imas gel od mene :D
  • 0

#11 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 06 July 2010 - 02:03 PM

Ljudi, sry vec sam bio otovrio novu temu, nisam upotrebio search :S

No, hocu da moje tockove, Fulcrum Red Metal 5 napravim u konvertujem u tubeless. Znam da mi trebaju gume, trake sa presta ventilom, i sealant, samo mi recite gde sve to mogu da nadjem? I da li moze uopste ove felne da budu tubeless?
  • 0
...born to ride...

#12 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 July 2010 - 02:13 PM

da li moze uopste ove felne da budu tubeless?


proveri na netu users manual, ili pogledaj da li ti na točku piše UST
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#13 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 06 July 2010 - 02:18 PM

Nema ni na felni ni na netu da pise, ali kontam da moze da se stavi ona traka preko koje napravis no tubeless felnu u tubeless felnu. Ispravite me ako gresim?
  • 0
...born to ride...

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 July 2010 - 02:22 PM

Ne mora da su gume tubeless. Ne mora da je felna tubeless. Ne trebaju ti specijalni ventili. Sve sto ti treba je jedan izolir, jedan schrader ventil, neki sealant(preporucujem Slime iz Capriolo) i spoljasna guma. Sve drugo trazi na youtube na search ghetto tubeless
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 02:30 PM

Ariothe, zar vi ne vozite Džoa tamo? :-k
  • 0

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 July 2010 - 02:33 PM

Ne vise. Joe's je slab. Ne drzi tako dugacko. Slime je mnogo bolji. Gusci je i mnogo bolje zaptiva rupice. Ja ga vozim vec skoro dva meseca bez nikakvih problema. Plus od Slime-a za DH gume ide samo 90ml a za XC gume jedva 60ml tecnosti. Kod Joe's ide 125ml za XC gume ako se ne lazem
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 02:48 PM

Da, oko 60 odnosno 90 ml-a.

Je l' to ovaj. Ili pak ovaj?
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 July 2010 - 02:54 PM

neki sealant(preporucujem Slime iz Capriolo)


Ako proteraš šrafciger kroz Slimeom punjenu gumu kao kroz ove na videu (sipaj koliko hoćeš) imaš tri gajbe piva. Ajd' što ne može da okrpi bilo kakav veći rascep (snakebite da ne pominjem), nego ne može ni flekica od njega da se uhvati ako SAVRŠENO ne očistiš gumu i spolja i iznutra i ne čekaš sat vremena da se lepak osuši pre pumpanja.
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 July 2010 - 02:57 PM

Ja sam koristijo drugu kombinaciju jer je veca kolicina i uradili smo vise guma. Ali moze da ide i prva kombinacija. Ta je za sopstvenu upotrebu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 06 July 2010 - 03:11 PM

Mixi, kako beše, jesi ti probao i Joe's?
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika