Jump to content


Fotografije

MTB OTVORENO PRVENSTVO VOJVODINE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#41 tripun

tripun
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad, Vojvodina, SFRJ

Postavljeno 08 August 2009 - 04:09 PM

ns.-beocin-svilos-rohalj baze pa levo za divos, zatim desno za bingulu i erdevik 50km
u selu samo pravo, izadjes iz sela malo nizbrdo i videcete tablu jezero bruje, tim putem do kraja i tu ste...
ne zaboravite brojeve sa open kupa
pozzzz

Hvalaa najlepse :)
  • 0

#42 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 04:24 PM

evo me sa staze , suva i super za voznju temperatura idealna a jos smo malo dodali pa sad imamo duzinu staze 4700m sto je sasvim ok, bice i lepih uspona i spusteva za uzivanje a bogami i malo gurke za one najbrze :mrgreen:
javljaju se ljudi bice guzve sto me raduje
pozzzz :arrow:
  • 0

#43 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 August 2009 - 07:52 PM

Ajde i oficijalno da obavestim. Makedonci nece doci jer put je previse. Ipak ima oko 600km od Skoplja. Prevelika distanca da se predje samo za trku i opet nazad. Sta da se radi. Mozda neki drugi put ucestvuju na te open cup trke. Ali nemojte da brinete ja dolazim tako da oficijalno imate jednog stranog momka na trci. Dali kao panj da posmatra trke ili ce mozda obuci dresove i da se malo razvoza
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#44 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2009 - 08:04 PM

Ajde i oficijalno da obavestim. Makedonci nece doci jer put je previse. Ipak ima oko 600km od Skoplja. Prevelika distanca da se predje samo za trku i opet nazad. Sta da se radi. Mozda neki drugi put ucestvuju na te open cup trke. Ali nemojte da brinete ja dolazim tako da oficijalno imate jednog stranog momka na trci. Dali kao panj da posmatra trke ili ce mozda obuci dresove i da se malo razvoza

kao panj uz pljeskavicu :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#45 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 09 August 2009 - 07:43 PM

Evo montaža video klipova sa današnje trke. Ne očekujte ništa spektakularno, nije bilo nikakvih vratolomija, više onako, da vidite ambijent. Na žalost, snimci su naravno samo sa druge trke, pa će hobisti izvisiti ponovo. (inače, snimci su sa mobilnog, ali valjda se vidi nešto!)

*DOH! Video je ispao predugačak, nemam pojma kako, pa ću ga ubaciti čim to sredim, sad mora seckanje...*

Moji utisci: malo haotična organizacija, ali solidan odziv i dobar takmičarski duh u obe trke, koje su se vozile odvojeno. Jako lep ambijent - šumska staza koja nije preterano zahtevna, osim par mesta gde je gurka bila neophodna, i prilično bolna (videćete na snimku). Vozači su mogli sebi da daju oduška na spustevima jer je sve moglo da se vozi punom parom, uključujući tzv. „Gamzijevo brdo” koje ovaj put nije uzelo danak (mada je dosta skraćeno u odnosu na pre, ako sam dobro razumeo).

Malo je bilo kontroverze, doduše mislim da se o tome raspravljalo i ranijih godina, da se insistiralo da učesnici, odnosno njihovi klubovi, budu članovi vojvođanskog saveza, valjda pošto se takmičenje boduje za Dunavski kup, ali što je značilo i da Brindza nije stao na podium iako je završio 2. ili 3... čudno malo, al ajde... Meni je malo i zaškripelo i to da nelicencirani vozači ne mogu da voze veliku trku, iako na Open trkama dosada se nije gledala licenca nego je svako vozio po izboru (ali ovo ipak nije samo Open trka, to sam posle shvatio mada nije baš bilo jasno u najavi).

Ali, pošto sam došao direkt sa mora (sinoć kasno), sa tronedeljne pauze od treniranja (i intezivnog krkanja makedonskih specijaliteta sa žara), bio sam na kraju vrlo zahvalan što nisam morao da vozim 5 krugova - dosta je dug krug (dobrih 4.5km ja mislim) i već sam na prvom bio u nevolji! Celu trku sam se ganjao sa Vanesom koja me je na kraju ostavila i prešla liniju pre mene (i nastavila sa krugom više koliko su žene vozile!), tako da svako njoj čast, i da sam bio u formi ne verujem da bi lako sa njom izašao na kraj. Nudim se da vozim Elite žene sledeće godine, leži mi nekako :)

Rezultati pretpostavljam uskoro, da ih ja ovde ne masakriram!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#46 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2009 - 07:45 PM

Evo i malko slicica...
http://www.cikloberz...ew ... 26mem=95

Meni je generalno bilo ok, ako se izuzme mala zbrka ko za koga i za sta vozi, jer su se ovde "sjedinili" dunavski kup, prvenstvo Vojvodine i Open cup, koji na kraju nije usao za bodovanje ovde, zbog licenci, duzine staze i sl.
Lep dan, dobri uslovi na stazi, dobre i pljeske posle :wink:
Neka daju utiske i DH vozaci, mi nismo toliko ostali, pa ne znam kako je to izgledalo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#47 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 09 August 2009 - 07:47 PM

Markowe, obrisan ti je video sa jutjuba; pise da je trajao duze od maksimalnih 10min, pa je zato obrisan...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#48 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2009 - 07:50 PM

jes vala...

Attached Thumbnails

  • IMG_1962.JPG

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#49 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 August 2009 - 08:41 PM

hehehe bravo za 'digicam' screenshot :D

jel bilo downhill-a?
  • 0

#50 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 09 August 2009 - 08:56 PM

Bah, dok sam ja skratio video (glupavi Movie Maker grrmrr(/&(/&), vi se raspričaste, pa nisam mogao da izmenim prvobitni post! Uglavnom, evo ga:

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#51 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 08:38 AM

Ni ja nisam ostao za DH takmičenje, mada me je interesovalo, pa se nadam da ćemo čuti neki izveštaj. U međuvremenu, evo par scena koje sam uhvatio - Vajs i ekipa iz BKNS su naumili da se oprobaju u DH disciplini pa malo vežbaju (uz malo „prilagođavanje” staze za XC bajk), al ne znam da li su učestvovali na kraju. Posle stiže „pravi” daunhiler pa im pokazuje kako se to radi (valjda!):

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#52 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2009 - 08:49 AM

jel zna neko kada ce rezultati?
  • 0
........

#53 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 09:32 AM

JOS JEDNOM DA ZAHVALIM SVIMA KOJI SU DOSLI NA NASU TRKICU I ULEPSALI NAM DAN =D>
REZULTATI NA http://WWW.DANUBECUP.ORG ZA PAR DANA JEDINO STO ZNAM DA JE VAJS POBEDIO DH, GRABEZ DRUGI A TRECI JE DH TRKAC NEZNAM TACNO IME ALI JE BILO LEPO ISKUSTVO TREBALI STE OSTATI I PODRZATI MOMKE KOJI SU SUPER SREDILI STAZU =D>
STA DA VAM KAZEM - IDEMO DALJE :arrow:
  • 0

#54 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2009 - 09:47 AM

Evo da se javim ja sa svojim utiscima...sve je bilo super lepo organizovane XC trke...lepo se tu vozilo...a o DH stazi...sta reci..pocetak je odlican ali previse kratak...samo 20m spusta i onda sve ravno..tu smo svi umirali posto imamo samo 1 sajbnu i to sa 36 zubaca,neko i sa 32...:( onda sledi krivina u desno i ide se na road gep(skok preko puta)gde je stojala publika i iscekivala nas :mrgreen: dalje pravo i pred sam kraj staze jedan skokic...mi smo tamo dosli radi druzenja a ne zbog voznje...decko koji je bio 3 na ''DH'' trci je Milos Milenkovic sa Palica...staza je za nas bila previse iscrpljujuca,ali sta je tu je..sledeci put pozovite par dana ranije da mi nadjemo staze i da prepravimo to :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#55 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 09:56 AM

JEDINO STO ZNAM DA JE VAJS POBEDIO DH, GRABEZ DRUGI A TRECI JE DH TRKAC NEZNAM TACNO IME ALI JE BILO LEPO ISKUSTVO TREBALI STE OSTATI I PODRZATI MOMKE KOJI SU SUPER SREDILI STAZU =D>


Znači ne mogu da verujem. Ali ima logike, staza nije bila jako krivudava pa je pogodovala iskusnim XC vozačima. Biće to podsticaj za našu DH scenu, nadam se, jer je jasno da tu ima još dosta da se radi - samo napred momci, možda se malo više XC vozača zainteresuje za DH zahvaljujući ovakvim događanjima.

Da, žao mi je što nisam mogao da ostanem da gledam - al porodica je porodica. Čekamo novu Open trku :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#56 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2009 - 10:03 AM

Staza je bila prava XC!!!! i trebalo je oko 70% staze da se pedalira...tako da je jako logicno stp su XC vozaci pobedili ;) nismo mi ni ocekivali prva 3 mesta al eto dobilo se :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#57 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 10 August 2009 - 10:06 AM

Marko super su ti klipovi; u onom prvom mi je najjace "Gamzy brdo" :D, a u ovom drugom ovaj skok na kraju, iskusno, nema sta... :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#58 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 10 August 2009 - 10:53 AM

Evo i mog misljenja: bilo je ok, gornji deo staze je bio, akav je vec bio, ali je donji deo bio zabavan, i bez obzira na ishod trke extra sam se zabavljao. Jer smo mi te dzampove napravili jos ranom zorom i vozili ih ceo dan. Ako neko bude hteo da pravi dh trku neka nas zove nekoliko dana ranije i obezbedi hranu i smestaj. Ipak je logicno da mi iz ravnice znamo to da pravimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#59 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 August 2009 - 11:44 AM

Od DH trke najvise mi se svidjao sendvic sa pljeskavicom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#60 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 10 August 2009 - 07:32 PM

Staza je bila prava XC!!!! i trebalo je oko 70% staze da se pedalira...tako da je jako logicno stp su XC vozaci pobedili ;) nismo mi ni ocekivali prva 3 mesta al eto dobilo se :P


To se u svetu zove SuperD, a ne DH trka. Steta sto nije tako i reklamirana. Toga se ne treba stideti, SuperD je super, samo ljudi treba da znaju na sta dolaze. Da je bila DH staza, ni jedan od momaka na XC masinama ne bi uzeo podijum.

Ko ne zna sta je SuperD, neka malo Googluje...

Sem toga, DH (a obicno i SuperD) podijum je prvih 5 mesta, a ne 3 kao u XC, XCM...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika