Jump to content


Fotografije

Magura Julie


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#21 kovle

kovle
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 22 July 2009 - 10:03 PM

Ja sam skroz amater sa hidraulikom i uopste sa disk kocnicama, hocu da kupim jedan bajs, ali dok sam ga probavao, tacnije vozio, kada kocim sa zadnjim diskom on skripi i nekako gore koci nego v-brake, u pitanju je magura julie, ali ne znam tacno koliko je stara, od cega dolazi to skripanje, paknovi ili treba jos ulja ili da se zameni, koliko kosta magurino ulje, i moze li neko drugo umesto njega
  • 0

#22 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 July 2009 - 06:00 AM

...kada kocim sa zadnjim diskom on skripi i nekako gore koci nego v-brake...

1) Proveriš stanje kočionih pločica. Za to nije potrebno da budeš PRO, samo jednostavno pogledaj debljinu kočione površine na pločicama, možda može i bez skidanja točka.
2) Čak i ako disk ne kači, prešteluješ malo zadnju čeljust tako što opustiš ona dva šrafa koja drže čeljust ušrafljenu u ram, stisneš jako zadnju kočnicu, zategneš šrafove, pustiš kočnicu.
3) Pre stavke 2), ali možda ipak bolje nakon stavke 2), opereš kompletnu zadnju čeljust i disk, da ukloniš nečistoće.
4) Voziš neki duži spust, uz naglasak na kočenju, kako bi to leglo sve na svoje mesto

PS: Naravno, stavke 2-4 izvršavati samo ako ima dovoljno kočione površine na pločicama!
Nadam se da sam malo pomogao...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika