Jump to content


Fotografije

Potrebna pomoc za odabir bicikla...HITNO!!!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
16 odgovora na ovu temu

#1 mbbuki

mbbuki
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 29 June 2009 - 01:40 PM

Treba da kupim biciklo(nov ili polovan),cena do nekih 30000din...
Visok sam 176cm, a tezina je velika(oko 120kg).
Vozio bih po asfaltu (Ada i Novi Bgd..)
Hvala...
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 29 June 2009 - 02:28 PM

uuuuuuuuuuuu mnogo si tezak ja sam 178 91kg a ti ga bas pretera
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 29 June 2009 - 02:57 PM

Hmmm! Da ne zalazimo u težinu! Većina delova na bajku nije projektovana preko 80-90kg. Što ne znači da ne mogu da rade na toj težini nego je vek trajanja kraći. Pametnije je da potražiš polova bike preko oglasa sa boljim nablana i jačim felnama min 36 rupa(ne gledaj ako ima 32) gume takođe široke 2.0 ili 2.1 da bi upijale neravnine i da ne isriviš felnu. http://planetbike.rs/ BIC.POLAR AVALANCHE 2006 XL ili neki capriolo mada po meni je ovo dosta povoljniji model od nekog alu capriola. Recimo Capriolo monitor je oko 19.000 ali nema amortizer, mada je bike po meni trenutno najbolje što capriolo ima do 20.000. Oni čelični modei adrenalin, anaconda nisu vredni pažnje.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#4 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 June 2009 - 04:04 PM

Ja bih ti rekao da uzmeš nešto jeftinije ali izdržljivo i da posle oko godinu dana kad malo smršaš od vožnje kupiš dobru biciklu, šteta je da razlupaš 30 hiljadarki na brzinu
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 June 2009 - 10:00 PM

drugar ima genesis-a, vozio ga je i sa 137kg bez problema. XT oprema, mavic felne 36 rupa (nikako ici ispod toga). nable ne ici ispod Deore, on je krsio ove slabije.
bicikl vozi vec nekoliko godina. uzeo polovan kod mimovica u bgd-u.
  • 0

#6 bluff

bluff
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 03 July 2009 - 06:27 PM

Zdravo,

Ne bih da otvaram novu temu, jer naslov govori sve. Gde je muka?, aj` kao skupio sam kintu i najteze pitanje sta sad?. Danima se vrtim po oglasima forumima gde?, kako, i na kraju sta?.
U jedno sam sad jedino siguran da ne znam sta hocu, zapravo treba mi bajk e, koji #-o Da li je to drumski?- moze a, i ne mora ne znam nikad nisam vozio nesto dugo pa da donesem sud, ajde sad neka bude neki bajk (mislim u ovu grupu i treking i mtb,..). 99% je asfalt kuda bih vozio, od opreme sta da poseduje?- znam sta je dobro ili bih trebao znati :roll:
Prvo sam krenuo sa idejom neki polovan oko 300 eur. vidim moglo bi nesto ali sve je kao na nekoj granici onda trip 500 eur. ce resiti sve dileme i dalje mislim na polovan. Siva zona, "ima al` i nema", onda podizem na 700-800 eur, i opet nemam pojma sta. Na ovu krizu bi bar tebalo biti...a, sve kao govori kakva bre kriza.
Te iz tog razloga dragi ciklo...bih Vas zamolio za pomoc, ne morate mi javno favorizovati neki bajk sa berze (iz razumnih razloga-fer prema prodavcu), mada mi ne bi smetalo al` svaka pomoc pa i preko pp n:happy0005
Nadam se da cemo zajednckim snagama naci... n:bicycle
Pozdrav,
bluff
  • 0

#7 bluff

bluff
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 03 July 2009 - 07:20 PM

uppppsss!, ovo sam zaboravio, moji gabariti sve je to u zavisnosti od situacije, tj kad mi sta odgovara (nadam se da se po tom pitanju razumemo :^o ) Visina 185cm, preko 80kg., znaci po mojoj proceni L :wink:
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 July 2009 - 08:58 PM

Kolega nomad je pre koji dan u jednoj temi napisao da je sebi uzeo XTR tek kad su ga od podijuma delile sekunde a ne minuti.

Iz ovoga se da zaključiti da a) je takmičar B) zna koja je poenta davanja brda para na bajk/opremu.

Dakle, vidi neki treker u deore opremi (za taj budžet možeš i nov bicikl takve opreme da nađeš u radnji) a resto u štek za crne dane, gorivo/kartu do nekog lepog mesta za vožnju, udobnu garderobu...
  • 0

#9 bluff

bluff
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 04 July 2009 - 04:39 PM

Hvala, mixitron

Znam sta hoces reci. Al` pogledajmo i iz ovog ugla, 300 eur. po forumu citam "pazi da se ne zeznes da uzmes pokvarenu mehaniku...", "pazi na ovo...pazi na ono..." e, sad naravno da Ja kao laik o tome slabo znam i onda ajde 500 eur. po meni najzajebanija cena mozes nesto a, kao ne mozes, na klackali ci si. 700eur.- 800eur... za nase uslove dosta para al` zdravom logikom malo su manje sanse u zajebu `il mi se samo cini.
Dosta njih daju kintu na kola- to me ne interesuje preterano, kafana- nekad bese, ima onih i loto, te nejnizu jedinstvenu ponudu...ma, ne lozim se nesto na to i sta sad? pa, valjda bi mogao leci neki lepi bajk :D .
Garderoba za bajk odlicna ideja al` bi valjalo prvo doci do bajka, stek za crne dane?, o tome necemo pare se mogu stekati za lepe dane zasto za crne?...
Znaci da ne smaram, ako bi postojala mogucnost u realnoj (koliko sve to zna biti realno) proceni za par bajkova =D>
Naravno da je dosadno odgovarati na ovakva i slicna pitanja, ali nekako mi se cini da ce se nekom omaci da predlozi neki bajs...
Pozdrav,
bluff
  • 0

#10 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 04 July 2009 - 05:35 PM

Evo mog (neiskusnog) predloga:

902530 MTB AGAMA X-7 oranz-crna 69999,00 30% 48999,30
http://bike.capriolo...icikle/agama-x7

Ovo je cena sa popustom od 30% - odneses bilo koji stari, neispravan, bilo kakav bike i dobijes popust na novi; tako da te izadje ~530eur, a bike je vise nego solidan; amortizer RS Tora, pogon Truvativ, menjaci Sram X5/X7, diskovi Avid BB7 itd... Ako vec imas toliki novac za bike, mislim da je ovo super akcija da je iskoristis :)

A za kusur kupis svetla, kacigu, torbicu, pumpu... SPD pedale, sorc, dres,... itd :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#11 mbbuki

mbbuki
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 July 2009 - 05:24 AM

Opet ja..........
Juce sam setao Uscem(posto jos nisam kupio bajs), i svratio u neku radionicu za popravku bicikala gde se i prodaju isti.Radnja je bas na Uscu, a rece mi jedan poznanik da je on tu pazario bajs pre dve godine i da ga dobro sluzi(lik ima oko 150kg )-taj prodavac mu i odrzava bajs.Interesuje me vase misljenje u vezi ove radnje, i ako moze neki konkretan predlog za neki polovan bajs do 30000din....
  • 0

#12 mbbuki

mbbuki
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 09:37 AM

izgleda da nije niko raspolozen za davanje saveta............moracu sam da prelomim, pa ce da bude"sam pao, sam se ubio"...............
  • 0

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 11:49 AM

Kako da znamo koji modeli polovnjaka se prodaju u tom servisu? Najbolje bi bilo papirce u ruke i fotos, pa se napravi ukratko spisak opreme i da se to vidi, na sta lici, pa onda dalja diskusija. Ovako moze samo da se nagadja. :? A i nekako imam utisak da ti po servisima deru sa cenama, za ono sto nude.
  • 0

#14 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 13 July 2009 - 03:27 PM

tako je !!!!
slikaj ono sto ti se svidja , pa okaci fotke , i imaces adekvatne savete
  • 0
SPARK 10

#15 jaksa

jaksa
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 14 July 2009 - 08:40 AM

Nov bicikl Nakamura highlander, cross 3x9 brzina, pozadi deore menjač u Intersportu - 28k din
  • 0

#16 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2009 - 10:49 AM

Opet ja..........
Juce sam setao Uscem(posto jos nisam kupio bajs), i svratio u neku radionicu za popravku bicikala gde se i prodaju isti.Radnja je bas na Uscu, a rece mi jedan poznanik da je on tu pazario bajs pre dve godine i da ga dobro sluzi(lik ima oko 150kg )-taj prodavac mu i odrzava bajs.Interesuje me vase misljenje u vezi ove radnje, i ako moze neki konkretan predlog za neki polovan bajs do 30000din....


Slična kao moja situacija. Ja sam u martu krenuo da bistrim oglase i u tom trenutku nije bilo ništa ispod 500-600€. To mi je bilo mnogo za početak, pa sam i ja stigao do Ušća po preporuci jednog prijatelja. Tamo je bila jedna Atala (čelični ram) sa starijom Campagnollo opremom. koja mi je baš odgovarala. Cena je bila malo visoka 350€, iz današnje pozicije, ali ponavljam u martu je ponuda bila nikakva a ja baš nisam tip za cenkanje pa sam ga uzeo. Prednost koja je tamo dobija je garancija od godinu dala (polovni bicikli), ali prodavac smisleno bira čvrste bicikle (uglavnom čelični). To mnogima znači pa mogu da kažem da ispada relativno fer kupovina. Druga stvar, servisiranje kada si njegov „klijent“ je zaista povoljno.

Posle toga sam kupio još jedan noviji ram, a pre dve nedelje kao novog Giant-a (Shimano 105 - Triple) tako da ispada da sam u dva-i-po koraka stigao do bicikle koju mogu da nazovem savršenom za moje potrebe. Jeste da sam zarobio više od 1000€ dok sam do toga stigao, ali veruj da nije ni moglo drugačije. Sada se ti delovi polako prodaju na oglasima, a i moje potrebe su postaje jasne već posle ovih par meseci.

Zaključak: nemoj previše da se troškariš u startu, ostavi malo prostora za bar jednu nadogradnju ;)
  • 0

#17 Ivann

Ivann
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 09:51 PM

Nov bicikl Nakamura highlander, cross 3x9 brzina, pozadi deore menjač u Intersportu - 28k din


snizen sa 34999 na 28000 i ostao jos jedan jedini
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika