Jump to content


Fotografije

Srednji pogon Shimano montirati na... ovo?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 26 June 2009 - 04:15 PM

Pomoz'te, malo sam duduk za ove stvari. Hoću da menjam taj svoj neki zzyzx (?) pogon - odn. kurble i šajbne, za neki Shimano LX ili XT. Patron ne znam ni koji je ali izgleda ovako:

Posted Image

Da li mogu jednostavno nove kurble da natakarim na ovo? Nešto mi se čini da Shimano ima drukčiji broj žlebova (8?), ali nemam ga u rukama pa ne znam. Nešto mi se ne menja baš sve, al ako mora, mora... Zato ovde postavljam pitanje, da znam šta uopšte da kupujem.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 June 2009 - 04:19 PM

Taj zeziks pogon, u kojoj je klasi? Da ne bude da menjaš za isto :)
  • 0

#3 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 26 June 2009 - 04:32 PM

Taj zeziks pogon, u kojoj je klasi? Da ne bude da menjaš za isto :)


Zeziks je 175E - pravo da ti reknem, nikad nisam uspeo da ustanovim ni šta je to, ni koje klase - dobih ga uz bajk. Ali razlog za promenu je taj da mi je izgleda malkice iskrivljena „zvezda”, na koju se montiraju šajbne, je li, i to nema teorije da ispravim, a zbog toga ceo pogon pravi blagu osmicu i leluja lanac levo-desno pa čak nekad preskače na kaseti. Sad zbog toga menjati ceo pogon jeste ekstremno, ali ne znam šta drugo da radim - a da namontiram neki OK polovni LX recimo bi svakako bilo bolje nego sad. Možda ima neko drugo rešenje ali nisam pametan...

Sad sori, ovo je već tema za drugi deo foruma, al kad smo već tu...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#4 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 26 June 2009 - 04:46 PM

Ovo sto imas na bajku je ISIS patrona (10 splajnova), a shimano LX i XT pogoni koliko ja znam dolaze u varijanti sa octalink patronom (8 splajnova, stariji modeli) ili u hollowtech varijanti, tako da ces tesko moci da je iskoristis. Mada se svi pogoni kako novi tako i ovi sa oglasa se prodaju sa patronom, tako da nema razloga da je cuvas.
Ako je samo patrona problematicna, probaj da nadjes neku sa isis interfejsom. Ako se ne varam skoro je bila u oglasima nova RaceFace i to za nekih 20e.
  • 0

#5 firex

firex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 26 June 2009 - 04:58 PM

Nije 20 nego 25e, ali sa gamzzy-em nije problem pogoditi se... :wink:

http://cikloberza.com/show.php?id=6562
  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2009 - 10:16 PM

Ja bih skinuo to sve i uzeo nesto ( recimo LX-XT ili Truvativ Firex, Stylo varijantu ) sa integrisom patronom
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 27 June 2009 - 10:40 AM

Hvala na savetima.

Pa da, nisam hteo da menjam patron, to je bila poenta, ali možda ipak da ušparam pa da sve menjam, što rečete. Vidim da taj patron stoji kod Gamzzija već mesec dana pa da ga oslobodim toga :) Nego eto, budžet je tu faktor, hteo sam jeftinije da prođem. A ovo staro verovatno mogu samo da bacim...

S druge strane, neki solidan polovni pogon može za 60-70 EUR da se nađe - pa samo da mi šajbne istraju do kraja godine...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#8 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 27 June 2009 - 10:52 AM

P.S. Vidim da je neko prodavao i Bontrager Race - ima li istine u glasini da su taj pogon i Truvativ Firex jedan te isti?!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 June 2009 - 11:41 AM

Nego eto, budžet je tu faktor, hteo sam jeftinije da prođem.


Onda uzmi tourney :) Biće malo teži nego što si navikao, ali to je to od zamerki.
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 June 2009 - 11:49 AM

Ako je budzet u pitanju, imas za do 2500 pogone u Planetu, da biras. A i nista im nece faliti, za godinu dana, a i vise. Vozio par takvih. :wink:
  • 0

#11 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 27 June 2009 - 11:58 AM

Nego eto, budžet je tu faktor, hteo sam jeftinije da prođem.


Onda uzmi tourney :) Biće malo teži nego što si navikao, ali to je to od zamerki.


Ha ha! Šalu na stranu, stvarno smatraš da je to jedina razlika?! Ne bih ga stavio nikad, naravno, ali stvarno mi je težina najmanji faktor - bajk mi je ovako k'o konj, pa sad 100g plus-minus...

Ma, ne patim za firmu i sve to, ali ima razloga zašto je taj 2500 din a XT 150 EUR - ipak bajk ne vozim samo do pijace, pa me baš zanima koliko bi taj jeftini u stvari trajao. Plus ostatak bajka je solidnog ranga i glupo je stavljati delove ispod LX ili XT jer bih time obarao njegovu celokupnu vrednost što će mi se kasnije obiti o glavu. Mislim, nema sad sve ovo toliko veze, ali opet, to je ta večita naša kombinatorika, kad retko ko od nas ima neograničena sredstva da ulaže u bajk a naravno svi hoćemo najbolje što može...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 June 2009 - 12:14 PM

Ne znam koliko je četvrtka pouzdana kad se žestoko iživljavaš na biciklu, ali sam pogon se za ove vožnje s kojih se vratiš samo izgreban, a ne i polomljen, lepo ponaša, i po pitanju rada i po pitanju čvrstine.

Što se tiče trajnosti - znaš onu: lagano, kvalitetno, jeftino - izaberi dva. :)
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2009 - 12:24 PM

Nije 20 nego 25e, ali sa gamzzy-em nije problem pogoditi se... :wink:

http://cikloberza.com/show.php?id=6562

gamzzy je okačio oglas za grugara koji, verovali ili ne, ne koristi internet...
uskoro ću okačiti i njegove bajkove :wink:
  • 0

#14 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2009 - 02:28 PM

kontam da je i 25€ džaba za tu patronu, pošto je nova na CRCu €64.49 :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika