Jump to content


Photo

MANITOU R7 vs FOX F90 RL 2006


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Posted 26 June 2009 - 01:38 PM

Imam extra lagan bajk...sa FOX F90 Rl prednjom suspenzijom, da li je bolje da uzmem R7 kako bih spustio tezinu bajka? I ako neko moze da napravi poredjenje ove dve suspenzije. Napomena: Suspenzija mi treba iskljucivo za XC trke!
  • 0
NEVER GIVE UP....

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 June 2009 - 02:26 PM

Hehehe...moj odgovor znaš, tako da nema potrebe da piskaram. Zastupam Manitou od kad sam krenuo da jurcam po terenu...
Nove serije R7 sadrže modele elite i super koja ima absolute platformu. Nažalost, u 2009. nema modela MRD absolute serije R7 koju ja imam i koja je nominalno 1271 gr težine i koja je po meni jedna od najboljih koju sam vozio.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Posted 26 June 2009 - 02:36 PM

Gde to mogu da nabavim i koja je cena? I sta mislis o Manitou R7 koji se prodaje na berzi? Mislim da ima dva modela. Neki komentari o njima?
  • 0
NEVER GIVE UP....

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 June 2009 - 02:57 PM

Mislim da je jedna varijanta iz Subotice - model elite absolute 100mm - model je 2008 , drugu nisam video, pa ne mogu da komentarišem, Elite varijanta je nešto teža - 100mm bi trebalo da je nešto preko 1500 gr.
Ja sam moju MRD uzeo iz USA, a ovde se nije pojavio ni jedan komad iste. Napolju bi moglo da se nađe, ali recimo na CRC-u iako stoji da se prodaju, na lageru ih nema. Takođe, stoji i da je model 2009, ali na zvaničnom sajtu Manitou-a MRD modela nema. Možda će se nešto više znati posle Interbike manifestacije, tu će Manitou predstaviti sigurno neke novotarije - tipa daljinski za absolute platformu i verovatno još ponešto...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 26 June 2009 - 03:01 PM

Druga vila sa oglasa je pretpostavljam ova :wink:

http://cikloberza.com/show.php?id=6539
  • 0

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 26 June 2009 - 03:05 PM

Foxa menjaj za laksi Manitou R7 nikako za varijante koje su teske kao i sam Fox sem ako tvom Foxu nije odzvonilo,ali vidim da hoces da se olaksas pa strpljivo cekaj priliku ali Manitou R7 od 12xxgr ne verujem da ce skoro u oglase ovde kod nas mada nikad se ne zna :wink:
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 26 June 2009 - 04:14 PM

Necu da komentarisem ni jedan od ova dva modela jer su fantasticni i bombasticni. Jedino sto treba da razmisljas sta posle kupovine. Servis, garancija(ako je na novo) itd itd. Veoma bitna stvar za koju ni jedan covek ne razmislja kada kupuje nesto. Stavljam i sebe u te ljude
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Posted 26 June 2009 - 04:50 PM

ipak cu zadrzati FOX-a bar jos neko vreme dok se ne pojavi nesto primamljivo sa tezinom ispod 1300g jer je u principu glupost menjati za nesto preko te tezine. Moj FOX je 1550g tako da ce za sada ostati na Vertex-u :) hvala na komentarima. Mozda jedino dodje u opciju zamena za belog FOX-a skorijih generacija :) nesto tipa RLC 80mm...
  • 0
NEVER GIVE UP....

#9 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Posted 27 June 2009 - 01:21 PM

Kao sto je misaxtr-ov odgovor poznat, tako je i moj, ali za Foxa.

Novi Fox F100 FIT RLC je 1.43kg (tako bar pisu). Za razliku od ultralakih "cackalica" tip R7, SIDa, DT-ja, FOX je "prava" viljuska, na koju moze da se stave "normalni" rotori, od 160 do 205mm. Ono 205 je perverzija za XC, ali i 185 nije.

Ako si tezak sam 55-60 kila. i nikako vise ne mozes da smanjis tezinu bajka, onda uzmi jednu od tih ultralakih viljuski. Ako to nije stanje, lepo uzmi novog Foxa kada budes mogao, i gotovo.
Moj drugar je zamenuo Skareba (da, znam da bi R7 trebao da bude bolji) za F100 i kaze da je razlika ko "dupe i oko". Skareb se ugiba (flex) mnogo vise, dok je Fox mnogo cvrsci/kruci (a to mi i zvuci logicno - ocigledno su skinuli tezinu i sa mesta koja "rade nesto"... A ja ne volim kada mi preterano stede na racun ugibanja, izdrzljivosti i sl.) Verovatno mozes jos negde na bajku skinuti koji gram sem na viljuski.

Sta znaci - treba ti samo za XC trke? Imas drugi bajk za treninge? Ja nisam kupio sebi XTR dok razlika izmedju mene i podijuma sa minuta nije spala na sekunde. Ako ti se plasman na takmicenjima vec meri u sekundama od prvog mesta, kupuj najlakse sto ima. Ako si "na minutima", mani se foruma, i napred na trening, batali trosenje para na ultralake perverzije...

Ja moje lisice mogu da menjam samo za nove lisice :wink:
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 28 June 2009 - 12:25 PM

ako ti je baš stalo da skidaš težine sa bajka, gledaj da menjaš one točkove, jer na njima možeš dobiti dosta.
  • 0

#11 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Posted 29 June 2009 - 05:56 AM

ako ti je baš stalo da skidaš težine sa bajka, gledaj da menjaš one točkove, jer na njima možeš dobiti dosta.


... A i težina rotacionih delova (točkova, guma) ima najveći uticaj na ukupni osećaj težine u vožnji. Mislim da su i ostali PRO vozači saglasni s tim. Dakle, amort i ostalo - možda kasnije. I onako imaš FOX 8)
  • 0

#12 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 29 June 2009 - 06:04 AM

Istina!
Takođe, i sprinterice spadaju u težinu bajka, odnosno ako su neke tuč teške oseti se pri pedaliranju, a lagane idu ko perce :D
Ja liju ne bi nikako menjao ;)
  • 0

#13 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Posted 29 June 2009 - 08:19 AM

ako ti je baš stalo da skidaš težine sa bajka, gledaj da menjaš one točkove, jer na njima možeš dobiti dosta.

Promenio sam tockove :) . Uzeo sam XTR 960 glave , MAVIC XC 717 bandase i DT SWISS competition zice.
A sto se tice tih sekundi i minuta :) hehehe voleo bih da su sekunde i minuti cak u pitanju ali ponekad se radi i o celom krugu za to prvo mesto :D
Trenira se! Nije samo da se sedi pored kompa i cuka na forumu. Trenira se dosta bas. Ali ne iskustva imam na pretek obzirom da mi je prva sezona. Bice bolje, mora da bude! :!: =D>
  • 0
NEVER GIVE UP....

#14 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 29 June 2009 - 10:22 AM

Trenira se! Nije samo da se sedi pored kompa i cuka na forumu. Trenira se dosta bas. Ali ne iskustva imam na pretek obzirom da mi je prva sezona. Bice bolje, mora da bude! :!: =D>

Samo polako, ne može se postati dobar preko noći. To dolazi godinama. Meni u hobby-ju sve izgledalo smešno, ali sada u elite je jako teško jer se vozi jače i duže. Ja svakako idem jako koliko mogu. Što ne mogu ove, postićiću sledeče godine. Samo treba biti strpljiv.
  • 0

#15 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Posted 13 May 2010 - 01:05 PM

pitanje:
Koja je maksimalna preporucena težina vozača,za neagresivnu xc vožnju,za R7 100 mm iz 2007 god.,i da li se sme voziti 185 mm G2 disk na istoj?Mislim da su štapovi 28 mm debljine.
Zainteresovan sam za kupovinu pomenute vile,a težak sam 92 kg.
Ram je 19" FS,zadnja suspenzija je Manitou QL,malog hoda.Klasičan XC FS bajk.Kočnice su Avid J5

07manitou_r7.jpg
  • 0

#16 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 May 2010 - 03:57 PM

Moze disk 185mm na nju bez problema, ja ga vozim izmedju ostalog. Tezina - i to moze, za hod viljuske od 100mm kada sednes normalno na bajk ista treba da "potone" 15-20mm. Shodno tome da je viljuska vazdusna - sve sto treba je da lepo podesis tzv. "sag". Stapovi su 30mm debljine.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#17 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Posted 13 May 2010 - 06:42 PM

Mišo,hvala na odgovoru,još samo da ga nađem,odavno ih nije bilo na berzi.
Evo ti mali poklon-slika koju mislim da nemaš-Open kup Lipovača 2009 god.-Prodžo XT,Miša XTR i Pochetnik Alivio/Acera :D
Poz
IMG_4663.jpg
  • 0

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 May 2010 - 07:16 PM

=D> =D>
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users