Jump to content


Fotografije

Maraton Crna Trava


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2009 - 11:10 AM

Ovaj događaj se odigrava 16. avgusta ALI, organizatori imaju jednu veoma interesantnu ideju da klasično takmičenje učine timski zanimljivijim - a evo i kako:

Pravila takmičenja:
- Na maratonu učestvuju timovi sastavljeni od dva takmičara.
- Postoje dve staze maratona, mali maraton 42 km i maraton staza 76km
- Mali maraton voze timovi sastavljeni od kadeta, ostali timovi voze maraton.
- Sastavi timova:
- Dva takmičara čiji ukupan broj godina iznosi 60+.
- Mešoviti tim, muško-ženski par baz ograničenja godina.
- Kadetski tim, dva kadeta - licencirana.
-Postoje dve kategorije na maratonu, tim koji ima bar jednog licenciranog takmičara(LICENCIRANI TIM) i tim u kome nema licenciranih takmičara (ne licencirani tim)
-Takmičari u timu ne moraju da budu iz istog kluba.
- Oba takmičara u timu nose isti takmičarski broj na biciklu a poželjno je iste dresove.
- Ukoliko jedan od takmičara odustane od daljeg takmičenja , drugi takmičar može da nastavi trku ali se tom drugom takmičaru iz tima na malom maratonu dodaje 50 min. a na velikom 80 min.
- Na malom maratonu nagrađuju se prva tri tima.
- Na maratonu se nagradjuju pet prvoplasiranih timova i gde u konkurenciju mogu da uđu i ne licencirani timovi a posebno se nagrađuju i tri najboljia ne licencirana tima.

Veoma zanimljiv koncept, koji bi na ovim prostorima veoma lako mogao da preraste u tradiciju Crne Trave u održavanju ovakvog događaja!
Ono što sada pokrećemo je diskusija na ovu temu - kakvo je vaše mišljenje, da li je ovakva organizacija po meri ili ste mišljenja da je bolje da ostane klasičan tip maratona?

Svaki dobronamerni komentar je dobrodošao, a videću i da se možda postavi i glasanje na ovu temu...
Da vas čujemo!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2009 - 11:14 AM

odlicna ideja! Medjutim ne znam koliko je efikasno ograniciti timove na 60+ godina. Ako cu da vozim u timu sa prijateljem zabave radi, rekreativci smo, imamo manje od 30 godina i nismo kadeti, ne uklapamo se ni u jednu kategoriju.
  • 0

#3 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 June 2009 - 11:54 AM

Ovde to postoji - Volvo Challenge i to je ubedljivo najmasovniji MTB dogadjaj u Izraelu (dogadja se dva puta godisnje - u prolece na severu, "zimi" oko Mrtvog Mora.

Koncept je jako slican, mozda vam se nesto i svidi pa usvojite i za Crnu Travu:

Prave se tri maratona:
Mali, Srednji i Veliki (mali je jako bitan za masovnost).

Uzrasne kategorije za sve maratone su:
Zbir godina parova <40, 40-80, 81-120, 120+

sve to, pomnozeno sa 3 polne kategorije:
Muski, Mesoviti i Zenski

i zadnjih godina na sve to jos dodaju i ekstra kategoriju - singlespeed bajkovi (za mazohiste)

Mnogo veci broj kategorija privlaci i one koji se ne takmice, time dobijaju realniju sansu da zauzmu i neko relativno dobro mesto ili podium, da se provezu prirodom u nekoj organizovanoj atmosferi. Na takvom dogadjaju, ne moraju da se "nadmecu" sa Djukom ili nekim tog nivoa. Voznja je u parovima - NE MOZE jedan ucesnik sam da zavrsi trku! Maksimalno dozvoljeno rastojanje para je 30m jedan od drugog, sto se kontrolise na nekoliko punktova...
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2009 - 12:16 PM

dođe kao trans alp ili rocky mountains challange, definitivno koncept koji bi mogao da zazivi i kod nas
  • 0

#5 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 June 2009 - 12:31 PM

dođe kao trans alp ili rocky mountains challange, definitivno koncept koji bi mogao da zazivi i kod nas

Da samo sto su trans-Alp, trans-Rockies ili Cape Epic trke sa etapama (sto je za mene bar malo previse), dok su Volvo Challenge ili Crna Trava kao samo "jedna etapa"... sto je OK za vecinu takmicara i rekreativaca...
  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2009 - 12:41 PM

Da etapne su, mislio sam vise na taj tip takmičenja u parovima. Nadam se da ćemo i na fruškogorskom sledeće godine pored solo nastupa imati mogućnost da vozimo i u timovima. :)
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 June 2009 - 01:11 PM

Totalno dobra ideja. Veliko DA sa moje strane
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2009 - 01:40 PM

odlicna ideja! Medjutim ne znam koliko je efikasno ograniciti timove na 60+ godina. Ako cu da vozim u timu sa prijateljem zabave radi, rekreativci smo, imamo manje od 30 godina i nismo kadeti, ne uklapamo se ni u jednu kategoriju.


Potpuno se slasem za ovim. Hocemo da vozimo Ciklo i ja a nemamo u zbiru 60g!

Kakve su nagrade.... zna li se? :D
  • 0

#9 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 24 June 2009 - 01:47 PM

Odlično samo bih dodao još kategorija! Da bude ispod 40 ili 45 recimo!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#10 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 24 June 2009 - 04:56 PM

Samo da Gasa ovo 60+ pomeri na makar 55+ i sve ce biti sjajno.
Maraton u Crnoj Travi pre nekoliko godina bio je odlicno organizovan, a staza ne mnogo zahtevna i lepa. Ocekujem i ove godine izuzetan maraton.
  • 0

#11 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 24 June 2009 - 09:56 PM

Sjajna ideja! :)

Timski rad rules! :)
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#12 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 June 2009 - 05:50 AM

zanimljiva ideja...

mada, čini mi se da će se pojaviti problem klubovima koji bi na ovaj maraton poveli neparan broj takmičara i individualcima koji bi "solo" došli: kako naći timskog kolegu?
lutirja pre podele startnih brojeva?
web-aplikacija na sajtu organizatora (sa mogućnošću licitiranja za "neutimljene" takmičare - npr. ovaj predprijavljeni takmičar je bio 25. na srednjem fg maratonu, traži timskog kolegu za licencirani tim; početna cena tri gela...)? :)
  • 0
--

#13 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 25 June 2009 - 06:54 AM

Gordon za predsednika! Odlična je ideja, samo je treba razraditi i postaviti jasna pravila i kriterijume. Bilo bi jako loše da se trka održi i da posle za sudijskim stolom dolazi do prepirki oko pravila i ostalih tekućih stvari. Napraviti preliminarne propozicije koje bi se dopunile pa ako treba dopisati par stranica u MTB pravilniku zašto ne :)
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#14 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 25 June 2009 - 07:28 AM

Ideja je extra :D
Iako ja vec imam 37god. na raspolaganju mozda bi trebalo spustiti zbir za koju godinu ,bice lakse ljudima da se organizuju.
Ako se ne varam ,a voleo bih da se varam i maraton na Durmitoru je 16.08. :cry:

PS Mogla bi da se napravi kategorija 180+kg,tu bi Harry bio jedan od trazenijih vozacha :wink: Shalim se !!!
  • 0

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 June 2009 - 07:31 AM

Ako se ne varam ,a voleo bih da se varam i maraton na Durmitoru je 16.08. :cry:

Ako je stvarno tada Durmitorski maraton, onda najverovatnije ništa od mene (mog kluba) u CT. Planiram da na Durmitor odem možda i mesec dana ranije...

Ali generalno mi se dopada ta ideja sa parovima, samo treba napraviti (zbirne) kategorije.
  • 0

#16 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 26 June 2009 - 08:00 AM

Ako se poklopi sa Durmitorom ni od Cacana nema nista u Crnoj Travi. Vec smo organizovani za Durmitor. Nadam se da se nece poklopiti maratoni.
  • 0
NEVER GIVE UP....

#17 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 June 2009 - 10:23 AM

Durmitorski maraton je definitivno 16.08.2009.
Provereno!
Mala ekipa "Cyclemania"-e ce put Durmitora,a ostaje nam da se nadamo da ce se nesto desiti sa datumima.
Nikola & Gamzzy ako ste raspolozeni ,mozemo da se organizujemo ,pa zajedno na put.
Zajedno smo brojniji ! :D
  • 0

#18 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 26 June 2009 - 12:08 PM

Pa ja verujem da si se vec cuo sa Nenadom tako da.... Svi zajedno! :D
Samo da se nesto promeni i eto nas i u Crnoj Travi....
  • 0
NEVER GIVE UP....

#19 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 June 2009 - 12:34 PM

Ideja je odlicna, meni se svidja, a ljudi su vec rekli sve sto ima da se kaze - u vezi promena kategorija i godina. Mozda se i vidimo na maratonu! P0z!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#20 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 29 June 2009 - 03:00 PM

Mislim da je Durmitorski maraton postao prilicno interesantan za dosta bajkera, pre svega jer se odvija u prirodnom ambijentu za nas sport, prelepoj planini, i to na velikoj nadmorskoj visini. Tesko da ima neko kome se taj maraton ne bi svideo... Ja se nadam, tj 99% cu konacno da idem da ga vozim...
Sudeci po ambicijama jos nekih ljudi sa foruma... mislim da bi CT maraton trebao da bude malo pomeren... ili eventualno da se cuju sa organizatorima Durmitorskog maratona i dogovore ko ce da pomeri maraton...
Sto se tice CT maratona i ideje sa voznjom u parovima... Ekstra ideja... Znaci maksimalna podrska, naravno uz sugerisane korekcije po pitanju zbira godina... Ne sumnjam da ce ih usvojiti, jer u suprotnom to je samoubistvo maratona...

Jos nesto vezano za ovaj maraton... Do nase trke i razgovora sa crnotravcima, ja pojma nisam imao da Vlasinsko jezero i okolina su totalno druga opstina, Surdulica...
Smatram da bi bilo pametno, da ne kazem najidealnije, da iskombinuju sa susednom opstinom i maraton provuku pored jezera... Maratoni svuda po svetu uglavnom sluze u svrhe turisticke promocije odredjenog kraja... Verujem da bi takav maraton bio izuzetno zanimljiv za vecinu bajkera, narocito rekreativaca i ljubitelja prirode, koji sigurno cini vecinu na maratonima...
To bi bila neka moja sugestija...
Ja znam da je ovo Srbija i da smo mi Srbi i da je sve tesko organizovati u takvom ambijentu... al ajd da se nadamo... :)
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika