Jump to content


Fotografije

par saveta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 08:42 PM

Da, Ovaj zadnji Markov post je uglavnom ta preporuka.., Vel.rama ti treba max.oko 45 cm...a kako si ti izmerio

evo sad izmerih, to je negde 55-56 cm. Ja sam visok 180.

ti voziš izgleda ram XL ili XXL što ti u prevodu za tebe znači: Extremno veliki ram!
  • 0

#22 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 June 2009 - 08:45 PM

hmmm..
Hari je imao slično sedište i napričao je sve loše o njemu ako se dobro sećam. :|

I da je mali ram, vožnja bez ruku nema mnogo veze sa visinom volana i ne bi trebalo da te baca napred sem ako sedište nije nagnuto ka prednjem točku.

Po ovoj slici, sedište je ekstremno nagnuto ka točku tako da prebacuje težinu na ruke, e sad ne znam kakvo je stanje kod tebe, najbolje fotka bicikla :)
  • 0

#23 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 June 2009 - 08:48 PM

Brate sedi na bajs, stavi fotoaprat na komodu neku,policu ili tv, podesi self timer na 10-tak sekundi. Okacis sliku za 5 minuta i sve se vidi i odma ti svi kazu sta i kako. Ovako moze da se nagadja do ujutru - mozda je do visine sedista, mozda je do tipa sedista, mozda je do ugla sedista, mozda je do duzine izmejdu top tube-a i sticne, mozda je do lule, mozda do visine volana...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#24 Gillette

Gillette
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 08:52 PM

u pravu ste, najbolje da okačim sliku..
sačekaćemo da stane ova kiša pa neki dan kad bude lepše..

inače, za sedlo mogu da kažem da sam prezadovoljan, jer mi je pre smetao "nos" od sedišta
e sad, jeste nagnuto ka prednjem točku ali, ako bih ga ispravio, zar mi onda volan ne bi bio "dalji"?

ta kombinacija možda i ne bi bila loša za nagib tela generalno, ali bih onda imao problem da dohvatim volan, pa u tom smislu opet potreba da se volan malo podigne ili tako nešto..
  • 0

#25 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 June 2009 - 08:56 PM

razlika je u 2 do 3 cm, pretpostavljam da i to sediste može da se pomera po horizontali? a ako je daleko volan, kraća lula onda.. vidi koju lulu imaš.
  • 0

#26 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 June 2009 - 09:00 PM

Po meni bajs uvek moze da se "skrati" ili "produzi" za sigurno 6,7 cm, i da se visina volana relativno dosta promeni tako da svako moze da se pronadje na bajku sa kojim ima tih sitnih problemcica. Tako da Gillette bez frke, kao sto kaze Ciklo, vidi sa lulom sta i kako. To kad nadjes sve, idi na neku duzu voznju, ako nema bolova i zamora gde ne treba onda je ok.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#27 Gillette

Gillette
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 09:09 PM

sedlo može da se pomera,a lula ne znam koja je, evo slika

Posted Image
  • 0

#28 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 June 2009 - 09:12 PM

Ne znam za lulu, mislim da ne moze ono da se skrati, a sediste pod hitno ispravljaj, ali ako kazes da si visok 180, onda je ipak bajs zaista preveliki. :|
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#29 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2009 - 09:20 PM

hmmm..
Hari je imao slično sedište i napričao je sve loše o njemu ako se dobro sećam. :|

Sad me podseti. :D

Baci to djubre od sedista. Ja sam probao da namestim poziciju na takvom i nisam uspeo. Uvek me bacalo na ruke, a kad podignem koji zub gore onda zulja.
  • 0

#30 Gillette

Gillette
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 09:27 PM

Baci to djubre od sedista. Ja sam probao da namestim poziciju na takvom i nisam uspeo. Uvek me bacalo na ruke, a kad podignem koji zub gore onda zulja.


pa eto, ja nabavih ovo sedište, jer su mi ostala bila previše tvrda (a i naslušah se priča o pritiskanju prostate, pa..), ali su me i ona bacala napred na ruke.

malo mi samo nije jasno oko tih mera rama.
uzeh santimetar ponovo, pa sad ne znam odakle se tačno dokle meri ta centralna šipka?
da li se meri od pogona gore DO poprečne šipke, ili od pogona do mesta gde ulazi ona šipka za sedlo? (u mom konkretnom slučaju, do onog mesta gde srebrnasta šipka od sedla ulazi u "plavu")
  • 0

#31 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 21 June 2009 - 09:28 PM

Uh bas veliko,samim tim sto te geometrija razvlaci i tera te da ides vise napred(zato ti je i smetao vrh sedista)plus bicikl ima krutu vilu koja ne podize prednji deo bicikla dovoljno.Moj savet ti je da nadjes neki ram ovog ranga koji ne moze biti skup ,npr 30-40e ma i to je mnogo,lepo zamenis a ovaj prodas nekom dugajliji za slicne pare i eto.Redukovanje geometrije rama duzinom lule,sticnom itd jeste izvodljivo(kad ti je ram broj veci ili do dva broja manji)ali tebi treba max 50cm ram a i to je mnogo.

Ps:Jeste lep ram ali veliki :(
  • 0

#32 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 June 2009 - 09:53 PM

pokušaj da eksperimentišeš sa pozicijom sedišta ali stavi ga u horizontalan položaj da te ne baca napred a i kako bi veći deo težine išao na sedalne kosti. nisam nikad vozio taj tip sedišta pa ne znam kako se ponaša. možda ne bi bilo loše da odradiš i jednu sliku gde sediš na bajku, da vidimo da li je stvarno top tube previše dugačak.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika