Jump to content


Fotografije

Pedale - pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 21 June 2009 - 09:41 AM

pozdrav,
Vozim ovaj bajk.

http://www.cikloberz...php?f=35&t=2129

Kupljen pre 10 dana. Presao 70km (bilo malo kise, pa nisam mogao vise :) )
Juce se desio jedan peh. Naime, ustao sam iz sedista da ubrzam na jednom mestu i nakon 2-3 okretaja pedala, jedna se iskrivila. Koliko mogu da vidim, iskrivio se deo (osovina) koja ulazi u kurblu. I sad pedala zapinje i ne okrece se lepo. Osim toga, od momenta kada je bajs kupljen, pedale nisu delovale kao nesto kvalitetno (vidi sliku)

Postavljena slika

Kako je bicikl pod garancijom, a ostecenje se nije desilo usled udarca ili "nepravilne upotrebe", kako je lepo navedeno u uslovima garancije, imam gotovo sigurno obecanje da ce ovo uci u garanciju. Ali ne bih zeleo da ponovo postave isto s....nje, jer ce se desiti ista stvar prvi put kad zapnem malo jace. Mogu da zamenim za nesto jace uz doplatu, ali tu nastaje razlog zbog kojeg vam se obracam.
Ne znam sta da uzmem, a da mi odgovara u potpunosti.
Tezak sam 84 do 86 kg, rekreativac, ture do oko 40km maksimalno kad imam vremena.
Zivim u Podgorici i servis bicikla mi je u prodavnici Tempo. Imaju dosta delova iz Planetbike-a. Trazio sam na Planetbike sajtu i nasao gomilu pedala. Ne mogu da se odlucim.

Svaki savet je dobrodosao
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 21 June 2009 - 12:16 PM

Stavi Shimano 515 ili 520 sa plasticnom platformom koja se kopca na pedale (koje su spd sa obe strane) tako da mozes da ih vozis i na obicnoj obuci.To zadovoljstvo kosta negde oko 25-35e(samo obrati paznju da li idu plasticne platforme uz pedale tj u pakovanju kad ih kupujes).Ako neces ovu Shimano varijantu iz kog god razloga(novac,spd itd) ima neke Wellgo sa industrijskim lagerom,ustvari dva modela :1crne(kao treking)i 2 sitnije sive,par ljudi ih vozi i kazu da su dobre trebalo bi dugo da ti traju(cena je od 15-18 bar u Sbiji).
  • 0

#3 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 21 June 2009 - 12:56 PM

Ako te dobro shvatam, po tebi je Shimano kvalitetnija varijanta?
Novac (u tom opsegu 25-35 EUR) nije problem. I ne zelim da stavljam krsh na bajs od 300 EUR-a. Na Planetbike sajtu sam nasao pedale slicne ovima sto ih sad imam i kostaju negde oko 2.5 EUR. Vrlo sam se neprijatno iznenadio kad sam to video. Pogledao sam malo na netu 515 i 520 pedale i nekako mi se vise svidjaju 520. Izgledom.
SPD nije problem, ukoliko dolaze i plocice za obicnu obucu. Tako sam nesto i planirao. Neke kombinovane pedale, jer cu mozda uzeti i SPD obucu u buducnosti. Vidim po forumu da se savetuje SPD.

Samo jos jedno pitanje: nisam nasao, za sada, podatak o "nosivosti" 515 ili 520 pedala? Pretpostavljam da se nesto ovakvo i daje kao informacija. Koliko mogu tezine da podnesu?
Hvala na preporuci. U utorak vodim bajs na lekarski pregled, pa javljam sta sam postavio.
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 21 June 2009 - 03:37 PM

SPD-plocice idu uz pedale ali plasticne platforme ne uvek, zato vidi da li ima platformi u pakovanju sa pedalama i plocicama.Ne bi trebalo da imaju ogranicenja u nosivosti,ako komponenete za bicikle imaju ogranicenja u nosivosti tj tezini vozaca onda je to i naznaceno.Priblizno smo iste tezine,inace vozim 520 sa tom plasticnom platformom dok ne uzmem spd obucu(nadam se ovog leta),naravno sto si tezi komponenete brze odlaze tokom voznje jer trpe vise.Da 520 i 515 su bolji izbor od Wellga(imas sansu da predjes na spd kad ti se hoce tj kad kupis obucu) ne moras da menjas pedale.Cuo sam neke price da sa Wellgo pedalama treba biti oprezan kad se montiraju jer moze navoj kojim se kace za pogon da bude los pa se sjebe navoj u ruci pogona zato ako uzimas Wellgo pogledas kakav je navoj za svaki slucaj :wink:
  • 0

#5 Allexandar

Allexandar
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 June 2009 - 09:31 AM

Evo da se pridruzim i ja i da ti produbim malo nedoumicu :). Ja sam pre neki mesec u planetu pazario shimanove spd m424 i prezadovoljan sam sa njima. Teze nekih 400 i nesto grama, spd je sa obe strane i sto je meni takodje bitno, voze se i sa obicnom obucom jer imaju kavez. Naci ces lako sliku kako izgledaju pedale jedino ne znam da li su jos uvek dostupne u planetu. E, da, ja sam ih platio na nekoj rasprodaji smesnih 2000 dinara. Uz njih idu i plocice naravno. Za sta god da se odlucis verujem da neces pogresiti. Pozdrav iz Bg-a!
  • 0

#6 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 23 June 2009 - 09:53 AM

kupi si lepo ljudski wellgo pedale ... ja nameravan da uzmem spd s jedne i s druge obicno... one su oko 2400 dinara... http://www.wellgo.co...-image/C002.jpg ... imash i varijatne bez spd , i one su od nekih 900-1300 din
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 June 2009 - 10:50 AM

Za 2400din bolje da uzme vec pomenuti Shimano 515,520 ili 424.Imam lose iskustvo sa Wellgo pedalama koje nisu sa industrijskim lagerom(otisle su za manje od mesec dana,kupljene u Capriolo-Nis) :| .
  • 0

#8 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 23 June 2009 - 11:29 AM

Uh,

Ovo je bila prepiska.
Zivim u Podgorici, tako da je jedini izbor za kupovinu Tempo. Oni su inace i zastupnici PlanetBike-a
Otisao sam, nasao veoma slab izbor, ali na svu srecu nasao sam i Shimano 505 i 520 pedale. Pominjali su mi da mozda imaju i 540, ali nisu nasli.
Za sada jos nisam nista uzeo, jer nemaju platforme, a ne planiram odmah da uzmem SPD obucu. Za 10-ak dana stize roba, pa onda. Shimano 520 kostaju tacno 30EUR

Inace, ona krshina sa slike kosta 4EUR i momak serviser mi je, na moju izjavu da sam kupio bajs skoro i da trazim pedale i kada sam mu pokazao koje su trenutno na masini, samo rekao:"Sta, pukle su ti?"
Toliko o kvalitetu
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 June 2009 - 11:36 AM

Jao, imao sam te Welgo, desna se razvalila za mesec dana, od mojih "silnih" 70 kg-a. #-o Sada imam M520 i da ih ne ureknem, rade k'o svajcarski sat. n:anim_19 Inace, ta cena od 30eur je korektna, toliko su i ovde, otprilike.
  • 0

#10 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 23 June 2009 - 11:39 AM

Jao, imao sam te Welgo, desna se razvalila za mesec dana, od mojih "silnih" 70 kg-a. #-o Sada imam M520 i da ih ne ureknem, rade k'o svajcarski sat. n:anim_19 Inace, ta cena od 30eur je korektna, toliko su i ovde, otprilike.


Ovo resava sve dileme.
Za deset dana, kad im stignu platforme uzimam 520 i to je to. A onda, za koji mesec, i odgovarajucu obucu
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 June 2009 - 03:17 PM

Postojje 505,515,520 i 540 ,mislim da su 515 ili 520 najbolji izbor(sto se tice odnosa cena/kvalitet/tezina).Cena od 30e za 520 je OK.
  • 0

#12 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 June 2009 - 08:54 AM

Postojje 505,515,520 i 540 ,mislim da su 515 ili 520 najbolji izbor(sto se tice odnosa cena/kvalitet/tezina).Cena od 30e za 520 je OK.


Sto veci broj modela, to bolje. Ja ne bih uzimao manje od 520.

"Zivim u Podgorici" - Ako ti se ne ceka desetak dana, "skokni" do u Novog Sada, tamo mozes uzeti moje polovne 520 sa plasticnim platformama i SPD plocicama u pola cene :mrgreen: :twisted:

Wellgo kao firma nije djubre, ali te jeftine, bez industrijskih lezajeva izgleda da jesu...

Crank Bros rules 8)
  • 0

#13 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 24 June 2009 - 05:04 PM

"Zivim u Podgorici" - Ako ti se ne ceka desetak dana, "skokni" do u Novog Sada, tamo mozes uzeti moje polovne 520 sa plasticnim platformama i SPD plocicama u pola cene :mrgreen: :twisted:


Lepo si to smislio. Ako nadjem nekog da me prebaci do NS ne za dzabe, nego meni da plati, onda dolazim i kupujem tvoje pedale. :mrgreen:
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#14 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 24 June 2009 - 07:23 PM

Znas sta, ako dodjes, donesi malo Njeguske prsute, i nosi pedale dzabe :mrgreen:
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 June 2009 - 10:20 PM

Vozio sam 505, sad sam s 520-icom na oba bajka. 505 je pristojna pedala, ali ako zaglaviš u blato, jao si ga tebi - pošto je puna*, nema šanse da se ukopčaš dok sve ne iščeprkaš i iz pedale i iz kopče.
*-samim tim i teža.

Dakle, ako ti znači malo lakša pedala i olakšano funkcionisanje u blatu - 520. Ako se štekaš i voziš daleko od blata - 505.
  • 0

#16 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 15 July 2009 - 10:19 AM

Otpao mi je je ovaj plastichni shraf - chep na pedalama pd-m 424:
Postavljena slika
Sada je taj plastichni kavez-platforma oslonjen na samo unutrashnju stranu pedale i pitanje je kada
cu ga potpuno razvaliti ili polomiti.

Pokushao sam da nadjem nekog strugara, koji bi mi ga napravio, ali
jedan kod koga sam bio mi reche da nece moci....

Jel imao neko slichan problem i kako ga je reshio?
btw..pedale su skoro nove, kupljene u Planet bajku, zvao sam ih i rekoshe da to ne podleze garanciji...
jel to istina?
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 July 2009 - 10:34 AM

Što neće moći? Nema takvu nareznicu za navoj, verovatno?

Mene su za perverzne navoje slali kod majstor Ljube, kod ex-Teleoptikovog stadiona (slepa ulica iz Ugrinovačke). ispostavilo se da navoj nije perverzan nego je taj koji me poslao ćorav, al' čisto da se zna :)
  • 0

#18 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 15 July 2009 - 10:55 AM

Što neće moći? Nema takvu nareznicu za navoj, verovatno?

Mene su za perverzne navoje slali kod majstor Ljube, kod ex-Teleoptikovog stadiona (slepa ulica iz Ugrinovačke). ispostavilo se da navoj nije perverzan nego je taj koji me poslao ćorav, al' čisto da se zna :)


Nemam pojma, neshto mi je mrmljao, nistha ga nisam razumeo :mrgreen:
Moze malo jasnije, to slepa Ulica iz Ugrinovachke...(da nadjem u plan plusu)
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 July 2009 - 04:52 PM

Blizu izlaska na NS autoput, pitaj bilo koga gde je glavni ulaz na Tele... khm, Partizanov stadion (ovi ugasili klub, uzeli crno-beli, crnoooo beeeli), uostalom, vidi se stadion niz ulicu a ima i čuvara. Ulica je vrlo kratka, nema 30m.
Ljuba je, mislim treći prilaz sleva od kapije, kad se gleda u istu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika