Jump to content


Fotografije

MTB trka 21.06.2009. Strazilovo.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
98 odgovora na ovu temu

#41 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 20 June 2009 - 07:41 AM

Ma da, nije to "drop" u stvari, nije vertikala da sad moraš da se odraziš i dočekaš sa metra visine. To je samo „strmina”, kao ona druga u Kuli recimo, mada lakša malo. E, sad, to što ni ja ne smem da je vozim, to je drugo... Khm khm...

Ali veći deo staze mogu da vozim, što znači da može svako :) Nisam ranije vozio gore, sviđa mi se skroz. Ko je ne zna, „tehničnost”, pored dropova, nazovimo ih, najviše se ogleda u nekoliko jačih spusteva, koji se mogu fino savladati uz kontrolisano kočenje, i jednom broju jakih krivina sa nagibom gde dosta njih (kao ja) možda neće moći da zavrne dovoljno, ali to se brzo prođe. Samo gledajte da vam „bremze” budu ispravne - staza neće oprostiti polu-funkcionalne kočnice - ima da nam se usijaju.

Sve u svemu, nisam hteo da vozim do pre neki dan, mislio sam da je preterano teško, al' sad sam se primio :) Vidim da se predviđa svega 0.5cm kiše, što bi moglo da bude taman koliko treba! Vidimo se Hobisti :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#42 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 20 June 2009 - 07:53 AM

Momčilo sa 11 godina se spustio! Iza sica i bez prednje kočnice!

Pa zato se i spustio - nije imao izbora bez kocnice :mrgreen:

gamzzy - njakaj Fox-a dok je pod garancijom... posle ga cuvaj, ako prezivi :wink:
  • 0

#43 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 20 June 2009 - 08:13 AM

:twisted:
Bice...... bice dobro :D
Vidimo se tamo...
  • 0
NEVER GIVE UP....

#44 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 June 2009 - 09:47 AM

gamzzy - njakaj Fox-a dok je pod garancijom... posle ga cuvaj, ako prezivi :wink:

Nije on pod garancijom odavno...
  • 0

#45 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 20 June 2009 - 08:20 PM

Poštovane kolege. Izveštaj iz Novog Sada: na žalost, prognoza je baš sad našla da bude tačna. Kiša pada u ovim krajevima, i to u količinama koje bi morale da se karakterišu kao „obilne”.

Ne vidim kako to da se upije/osuši do sutra, pa očekujte trku na varijantu, „spasavaj se ko može”...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#46 staford

staford
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationRUMSTERDAM

Postavljeno 20 June 2009 - 08:31 PM

ista situacija i sa druge strane fruske gore lije kao iz kabla
  • 0
May the force be with you!

#47 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 20 June 2009 - 09:20 PM

ista situacija i sa druge strane fruske gore lije kao iz kabla



...i lije, i lije, i lije...

Bedak - bilo bi najpametnije odložiti za neki drugi put, ali pretpostavljam da to nije opcija. Ali obzirom na količinu kiše prilično se gubi smisao...

Koji šugav početak letu. Znači od FG maratona se aktivno vozilo u šumi možda nedelju dana sveukupno, a čini mi se i manje... :x :x ](*,)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#48 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 20 June 2009 - 10:35 PM

Vidim ja ovde reprizu maratona sa Cegra.... jedina briga mi je ono korenje i "dropovi" potopljeni vodom. Nadam se da je kisa prestala da pada. U Cacku je padala citavih pola sata tek toliko da nas osvezi... po vasim dojavama FG je potopljena.... Dakle bajkeri... Vidimo se sutra. Srecno svima, dobru i bezbednu voznju! Pozz
  • 0
NEVER GIVE UP....

#49 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 June 2009 - 06:10 AM

Vreme umereno do znatno. U toku prepodneva povremeno. Tokom dana mestimično. Malo sutra će biti sunca. Spremite ze na najgore, to vas i čeka n:smil42d2
  • 0

#50 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 21 June 2009 - 08:34 AM

Ajde, nabacite koji izvestaj, rezultate, fotografije...
  • 0

#51 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 01:46 PM

Ajde, nabacite koji izvestaj, rezultate, fotografije...



Uuu! Polako! Tek se završila trka - ja sam otišao pre kraja pa ne znam kako se završilo, ali sve u svemu bilo je čupavo jako - blato+jaki spustevi=ko preživi pričaće. Ja se nisam ni prijavljivao - baš ću da vozim Hobi u takvim uslovima, za dušu..!.

Samo sam video negde na 4. krugu (skraćena je trka za krug) kako Đuka staje jer mu je nešto upalo u oko, i kako ga Boris brzo stiže, sa nekih 45s zakašnjenja. Tad su krenuli zajedno ponovo, ali Đuka nije rešio problem s okom čini mi se, pa se ne bih iznenadio da ga je Boris prestigao. A i Akoš im je dahtao za vratom...

Ja imam dosta video klipova sa par tih nezgodnih spusteva, pa ću sve da spojim nekako i bacim onlajn. Sve u svemu... blatnjavo, blago rečeno.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#52 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 02:39 PM

Evo, sad sam našao jednu jedinu sliku (sve ostalo su klipovi). Naziv ove slike je:

„Hobby Fun”

Postavljena slika

Ali provali facu - jadničak! Treba taj Capriolo tužiti za zlostavljanje dece!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#53 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2009 - 03:18 PM

Hehehe....trebalo je izgleda da danas dodju sa Discovery-ja i snime "ultimate survival" 2 - prva epizoda je mogla da se snimi na Niskom maratonu... 8)
Steta, a danas je prvi dan "leta"...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#54 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 June 2009 - 05:48 PM

Stvarno je bio Survivor Srbija :mrgreen:
Ja sam bio siguran da ću voziti, ali kada sam se presvukao u dres malo sam se pokolebao. Napolju tek nešto preko 10°C, kiša pada bez prestanka, a ja od toplijih stvari samo rukave i nogavice.
Start trke: malo pravca pa oštro udesno po betonskoj stazi i odmah gore na serpentine ka Brankovom grobu. Do gore smo se već razvukli, na vrhu sam malo došao sebi i kada je krenulo na dole - eto veselja :lol:
Uletim na prvoj serpentini pravo u drvo. dalje krenuo da vozim, ali bajk ide kako mu se hoće a uzan single-track... i ništa, palo je guranje tamo gde u životu nisam gurao, ajde nekada na krivinama, ali sada i na pravcu... za par metara mi se ni točkovi nisu okretali, napakovale mi gume po 10kg blata na točkove... pa je palo nošenje bajka...
posle penjanje do doma i nije bilo tako strašno (blato je inače otpalo u potoku)... Kod doma su se čuli Voja, Dušan i ostatak DH ekipe a malo niže je sa fotoaparatom čekao Nedjo.
Do Nedje se i moglo nekako voziti a posle je sve klizalo kako je 'telo... spustio sam se nekako do dole i pravo na česmu da perem bajk i sebe i da parkiram... ne treba mi to u životu...
oni koji su bili pametni nisu ni startovali...

Oni koji su vozili su završili ovako nekako:
Elite 1 Đuka
Elite 2 Boris
Elite 3 Akoš

U23 1 Akoš
U23 2 Peki
U23 3 Bastado

Juniori 1 Aleksa
Juniori 2 Mirko
Juniori 3 Cvetković

Dame 1 Vanessa
Dame 2 Nikoleta
Dame 3 Krisztina

ovo tek nisam siguran...
Masters 1 Vasović
Masters 2 Miki
Masters 3 Srba

Dalje stvarno nem' pojma...
  • 0

#55 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 June 2009 - 06:02 PM

Eh salamanderi mo(j)i........... I ja sam danas bio do lokalnog skijackog centra i pokisao kao patka. Ali skroz na skroz smo bili mokri. Na vracanje smo u autu bili po gacama i neznam zasto su nas ljudi na naplatnim rampama gledali naopako :? :? :?
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#56 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 June 2009 - 06:21 PM

Rezultati su dobri svi sem mastersa, Eda je bio drugi :D
  • 0

#57 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 21 June 2009 - 06:31 PM

Evo, jedna desetominutna video kompilacija sa današnje trke. To je na Fejsbuku - ko nije tamo registrovan, javite pa ću gledati kasnije i na „Jućub” da bacim.

Jedina logika ovde je hronološka, inače sam otprilike samo poslagao sve što sam uhvatio. Obratite pažnju pri kraju Bendu kako tera Akoša - znači, da umreš od smeha! I detalj sa čela trke, kada je Đuka stao jer mu je nešto upalo u oko, pa ga Boris stiže. Izgleda da je Đuka ipak uspeo da ispere oko...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#58 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 21 June 2009 - 06:52 PM

Sve cestitke pobednicima(svi koji su ucestvovali),a posebno pohvala za Borisov fer play!! =D>
  • 0
..

#59 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 June 2009 - 07:08 PM

Benda je car :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#60 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 June 2009 - 07:10 PM

mark, ajd baci na tjub ili emporu pa ga embeduj :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika