Jump to content


Fotografije

Zamena rama za veci


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 miha19a

miha19a
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 11 June 2009 - 11:54 AM

Zdravo ljudi,

vec 3 god. vozim bike koji je veličine 19", a ja sam 190 cm visok. Naravno, posle npr. 2h voznje osecam mali bol u rukama ili utrnuće i sl. Definitivno mi treba veći bike, te sam postavio oglas za prodaju >>>> http://www.cikloberz...how.php?id=6318 <<<< Mada, rado bih ga menjao za veći.
Dakle jedini razlog za prodaju je veličina rama. Oprema koja je na njemu mi je sasvim dovoljna i dobra.
E sad, moje pitanje je koliko se isplati da pomenutu opremu stavim na novi (veći) ram? Da li je to lako izvodljivo i da li je uopšte moguće? Ne verujem da bih to uspeo da uradim sam, sto zbog alata koji ce mi trebati, sto zbog neznanja. Kupio bih ram veličine 21" ili veći. U nekim oglasima na ovom sajtu se nude ramovi koji su "DISC ONLY". Predpostavljam da je rec o disk kocnicama?! Da li to znaci da ne treba da gledam takve ramove jer nemam diskove?

za sada toliko. Ukolio se odlucim za ovu varijantu, sledi jos pitanja...

hvala
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 June 2009 - 12:47 PM

Disc only ram nema nosač za zadnju V kočnicu. Što se tiče opreme koju imaš, sasvim je korektna i jedino od komplikovanijih (potreban alat) zahvata je premeptanje srednjeg pogona. Pošto hoćeš veći ram, trebaće ti i duže sajle/bužiri, nešto da sečeš sajle i šrafciger. Ova sajlava investicija je sve zajedno 400 din.

Druga, manje komplikovana varijanta je da uzmeš dužu lulu i dužu šticnu. Viđao sam po oglasima amoeba lule od nenormalnih 15 cm. Uzmeš jedno to i jedan kriv volan, et voila :)

Treća, besplatna varijanta, ako je već nisi isprobao, je da nađeš bolji položaj tela na bajku 8)
  • 0

#3 miha19a

miha19a
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 12 June 2009 - 09:11 AM

Disc only ram nema nosač za zadnju V kočnicu. Što se tiče opreme koju imaš, sasvim je korektna i jedino od komplikovanijih (potreban alat) zahvata je premeptanje srednjeg pogona. Pošto hoćeš veći ram, trebaće ti i duže sajle/bužiri, nešto da sečeš sajle i šrafciger. Ova sajlava investicija je sve zajedno 400 din.

Druga, manje komplikovana varijanta je da uzmeš dužu lulu i dužu šticnu. Viđao sam po oglasima amoeba lule od nenormalnih 15 cm. Uzmeš jedno to i jedan kriv volan, et voila :)

Treća, besplatna varijanta, ako je već nisi isprobao, je da nađeš bolji položaj tela na bajku 8)



negde na forumu sam vec procitao da moze da bude nezgodno ako imas dugacku lulu i penjes se uzbrdo... tera te preko ledja (valjda)

Mislim da mi je najbolje da probam da nadjem poziciju, mada sam vec pokusao, a ako to ne uspe - kupujem veci ram, ulazem 400 din i trazim dobrog majstora (sa alatom) Et voila! ;) U tom slucaju dajem na prodaju ram...ali to je vec za oglasnu sekciju
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 June 2009 - 09:23 AM

U 400 din je bio uračunat alat za sajle (odlična kineska ravna klječta za sečenje, oko 260 din) ;) A za servis vidi s Harijem.
  • 0

#5 miha19a

miha19a
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 12 June 2009 - 10:05 AM

U 400 din je bio uračunat alat za sajle (odlična kineska ravna klječta za sečenje, oko 260 din) ;) A za servis vidi s Harijem.



alat je dobar koliko je i majstor dobar (tako nesto ;) ). A ja nisam nikada nista slicno radio. Ne bih se zezao.
Harija sam pitao i koliko sam ga razumeo ne radi vise nigde... :(
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika