Jump to content


Fotografije
- - - - -

Za koje vreme prelazite poznate deonice?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
65 odgovora na ovu temu

#21 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 09:14 PM

Ako ima 4 km do vrha, to je 16 km-a u proseku. Odnosno, veci deo puta si vozio oko 20 km/h. :)
  • 0

#22 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 09:16 PM

I nije nesto >15min, kada sam pocinjao sa 15god bese slicno vreme, zato sam i zeleo da mladi vozaci vide gde su, jer i u klubovima obicno ih dovedu na prvo Avalu, neko se okrene na pola puta , neko nastavi celog zivota na dva tocka..
  • 0

#23 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 June 2009 - 09:19 PM

Da, jbg samo sto je meni glupo jedan uspon, da bi video gde si, uzmi lepo mobilni pa izmeri 4 puta odjednom gore-dole. Znaci popnes se, spustis se, i opet gore..i tako 4 puta. Tu se mnogo vise trenira, aj fizicki, ali ucis da budes jak u glavi za bic. E to vreme stavi. tako svi da uradimo pa da vidimo...
jEdan uspon jbg, ko sto rekoh, mnogo je tu faktora. Sutra mozes za 12 min, prekosutra za 18.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#24 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 09:27 PM

Malo je previse 4x? Mada nije lose ako nekom odgovara, ja sam vise za opustenije varijante do Tresnje ili Malog Popovica uz uzivanje u prirodi, ponekada treba izmeriti i to vreme uz Avalu, i to kada se osecamo sposobnima za ok vreme...
  • 0

#25 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 June 2009 - 09:29 PM

Pa vidis u tome je fora. Tebi izgleda previse, ali ne verujem zbog fizicke spreme, sigurno bi izdrzao, ali sama pomisao te demotivise i kad bi se drugi put popeo i rekao "jaoo jos dva puta" bilo bi tesko. E kad se to izvezba mentalna sprema, onda je lako ostalo.

ps. Mozemo jednom zajedno da probamo, to odradim sad skoro svaki vikend izmedju nedeljnih voznji. to me opusti.

Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 09:29 PM

Da, jbg samo sto je meni glupo jedan uspon, da bi video gde si, uzmi lepo mobilni pa izmeri 4 puta odjednom gore-dole. Znaci popnes se, spustis se, i opet gore..i tako 4 puta. Tu se mnogo vise trenira, aj fizicki, ali ucis da budes jak u glavi za bic. E to vreme stavi. tako svi da uradimo pa da vidimo...
jEdan uspon jbg, ko sto rekoh, mnogo je tu faktora. Sutra mozes za 12 min, prekosutra za 18.


Neko jednostavno ide samo za rekreaciju, za svoju dusu bez nekakve planove za takmicarski duh

Malo je previse 4x? Mada nije lose ako nekom odgovara, ja sam vise za opustenije varijante do Tresnje ili Malog Popovica uz uzivanje u prirodi, ponekada treba izmeriti i to vreme uz Avalu, i to kada se osecamo sposobnima za ok vreme...


Upravo sam to hteo reci
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 June 2009 - 09:32 PM

Da, jbg samo sto je meni glupo jedan uspon, da bi video gde si, uzmi lepo mobilni pa izmeri 4 puta odjednom gore-dole. Znaci popnes se, spustis se, i opet gore..i tako 4 puta. Tu se mnogo vise trenira, aj fizicki, ali ucis da budes jak u glavi za bic. E to vreme stavi. tako svi da uradimo pa da vidimo...
jEdan uspon jbg, ko sto rekoh, mnogo je tu faktora. Sutra mozes za 12 min, prekosutra za 18.


Neko jednostavno ide samo za rekreaciju, za svoju dusu bez nekakve planove za takmicarski duh


Pa stani, covek rece da voli da ide na vreme, meri cak uspone, pa reko da predlozim.
Ne znam sto se mesas. Milan je isto to mogao da mi kaze i sam. Nisam znao da si advokat...
Ne moras ti meni da pricas ko sta radi i kakvi tipovi postoje, znam i sam. Sve je ovo bila ok prica, ali ti moras da se osetis superiornim da svima delis lekcije. E, zato, mene se okani.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#28 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 09:36 PM

Jeli bre mali Gary. Jel ti znas koja je cilj jednog foruma i cemu on sluzi. Ajde idi malo pitaj cika Google-a i vrati se na ovu IP adresu.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#29 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 June 2009 - 09:41 PM

E molim te ti me nauci. A ovo "mali gary" je toliko debilno da ne zelim da odg na to. Ne znam kako je kod vas dole u Mkd, ali ove kad dve osobe pricaju, ne ulece treca da odg. nekome.Tako da trazenje opravdanja u vidu rada foruma je glupo. Niti je iko uopsteno postavio nesto, niti je komentarisano. Ja rekao nesto Milanu, on mi odg, a onda i ti odg. meni da mozda on vozi ovako ili onako.
Pa to cemi sam reci ako bude hteo...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 09:41 PM

Da se vratimo na temu. Svakoo ko je bio u Skoplju popeo sa na Vodno asfaltnim putem. Od neoficijalnog starta do parkinga na sredini planine ima oko 4200m. Svaki rekreativac a i profesionalac meri svoje vreme na tu distancu. Neoficijalni rekord je 10:12min (roadbike)sto je za respekt(moje misljenje). Ja sam tu deonicu od 4,2km najbrze presao za 16:27min(dok mtb rekord je oko 12min). Bio sam zadovoljan mojim vremenom ali mislim da sam mogao i jace da idem ali cisto nisam hteo svoje telo da donosim do takve stresove koji se javljaju kada se radi neka jaka fizicka aktivnost. Ipak sam bio obican rekreativac

Vozijo sam i ja nekada uzbrdo. Cisto informativno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 09:44 PM

Da se razumemo; cela prica sluzi tome da bi vozaci stekli uvid u kondiciju, formu, talenat , pogotovo mladji vozaci koji idu prvi put i ako imaju recimo 1-2 min slabije vreme imaju motiv da pocnu da ozbiljnije voze ne bi li ga sustigli za par god. Oni sa takmicarskim duhom imaju prilike svaki dan da nategnu tempo sa nekim slicnom sebi...
  • 0

#32 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 10:39 PM

Koliko % je uspon na Avalu(najvisi i prosek)?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#33 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 08 June 2009 - 07:02 AM

MTB, krampon,
podnožje Avale od stanice do vrha moj lični rekord 12,40 , od pre par godina.
sa drumašem nisam merio ali mislim da je tu negde isto
  • 0

#34 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 08 June 2009 - 07:44 AM

Lepo vreme 12,40! ne moze da bude isto sa razlicitim bajsevima, sa drumasem bi imao 10-20% brze vreme, cini mi se da je uspon negde 6-7% , ima malo i ravno kod lakat krivine, uglavnom ide se dva prenosa .
  • 0

#35 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 June 2009 - 08:04 AM

MTB, krampon,
podnožje Avale od stanice do vrha moj lični rekord 12,40 , od pre par godina.
sa drumašem nisam merio ali mislim da je tu negde isto


A koji krampon i kolika guma 2,10 ili 1.90...

Inace vreme je apsolutni rekord za MTB. Svaka cast. Samo daj neke osnovne podatke. koliko ti je tezak bajk, sirina gume, i kojim si prenosom vozio...

pOzz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#36 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 08 June 2009 - 08:48 AM

gume su 1,95 i 1,9 neke krš po 700 i kusur grama (sa buvljaka 300 din).
bike je bio oko 12 kg, prenos ne znam ali sve je vozeno bez sedenja mada je i sa sedenjem tu negde.
a daleko je to od nekog rekorda
  • 0

#37 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 08 June 2009 - 09:26 AM

Ja sam juce isao napred mala sajbna 42, pozadi 15-18, u pitanju je Colnago Mexico Crmo oko 8,5kg u besprekornom stanju, i 15min..nadam se da ce mo imati prilike za neki pojedinacni hronometar, uz objavu rezultata po kategorijama tj. godistima?
http://wm52.inbox.co...7c_tn.jpg.thumb
  • 0

#38 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 June 2009 - 09:26 PM

Heh, ovih dana vozim po Istri bajs sa kramponkama, pa to cudo uopste ne moze da ide po asfaltu! samo zuji ko bumbar, obilaze me bakice i dekice na slik gumama, ali ok, biti ce vise snage kada se vratim na specijalku, pa da vidimo te lovacke price sa vremenima...
  • 0

#39 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 13 June 2009 - 11:47 PM

potvrdjujem priče po želji :mrgreen:
  • 0

#40 sscetnik27

sscetnik27
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 June 2009 - 11:56 AM

Popeo sam se sigurno preko sto puta uz Avalu skoro sam poceo da merim vreme od podnozja do vrha mi treba 14 min ali svaki put pokusavam i to da oborim.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika