Jump to content


Fotografije

Liga Srbije 2009 - VNC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#1 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2009 - 12:57 PM

10. TRADICIONALNA BICIKLISTIČKA TRKA "VELIKA NAGRADA ČUBURE"

LIGA SRBIJE 2009.


DISCIPLINA DRUMSKA TRKA

ORGANIZATOR BICIKLISTIČKI SAVEZ SRBIJE BICIKLISTIČKI KLUB "VALEX"

POKROVITELJ GRADSKA OPŠTINA VRAČAR

DATUM TRKE Nedelja 07.06.2009

PRAVO NASTUPA SENIORI, ISPOD 23, JUNIORI, KADETI, MLAĐI KADETI I ŽENE licencirani za 2009 godinu

BODOVANJE Za Ligu Srbije 2009 boduju se Seniori, Juniori, Kadeti, Mladji kadeti i Žene

PRIJAVE Na dan takmičenja, ispred zanatskog centra „PEJTON“ ul. Čuburska do 11:15h

MESTO I VREME STARTA Nezvanični start ispred zanatskog centra "PEJTON" ul. Makenzijeva u 11:40h u Zatvorenoj vožnji do benzinske pumpe "Luk oil" - Bulevar Oslobodjenja Zvaničan start: u 12:00h (Seniori i Juniori) i 12:01h (Kadeti i Mladji kadeti) ispred benzinske "Luk oil" – Bulevar Oslobodjenja STAZA Benzinska pumpa "Luk oil" (Bulevar OsloboĎenja) → Avalski drum → tabla Trešnja(okretište Kadeta i Mladjih kadeta) → Ralja → Đurinci → Vlaško polje → Mladenovac Udesno za Topolu → udesno za Kosmaj → Koraćica → Kosmaj spomenik → Sopot udesno za Beograd → pružni prelaz → ulevo Đurinci uključenje na Avalski drum → u povratku Avalskim drumom do motela "1000 ruza" → ulevo na kruzni put prema Rakovici → ulevo za Resnik ulicom Slavka Miljkovića → ulevo ulicom Edvarda Griga do cilja ispred trznog centra ¨AVALA GRAD¨.

DUZINA STAZE 112 km za seniore i juniore; 47 km za kadete i mladje kadete

PROLAZNI CILJ 17km od starta za seniore i juniore ispred umetničke livnice „Braća Jeremić“; 11km od starta za kadete i mladje kadete – podnoţje Avale kod table Pinosava.

MESTO CILJA Centar RESNIKA, ispred tržnog centra "AVALA GRAD" ul. Edvarda Griga


OTKLANJANJE DEFEKTA Vrši se na desnoj strani kolovoza sa zaustavljanjem ekipnog vozila iza grupe biciklista i sudijskog vozila EKIPNA VOZILA Sva vozila u karavanu moraju biti propisno obeležena oznakama Organizatora i koristiti srednja svetla. Redosled vozila u karavanu se odreduje prema Generalnom pojedinačnom plasmanu poslednje održane Lige Srbije.

NAGRADE Prva tri takmičara u svakoj kategoriji dobijaju medalje, a prva ekipa u svakoj kategoriji pehar, Seniorska ekipa i prelazni pehar Velike nagrade Čubure. Za Ligu Srbije propisane novčane nagrade za prva tri seniora i juniora. Organizator posebno nagradjuje prva tri takmičara na prolaznom cilju za obe trke.

TROŠKOVI Organizator snosi troškove organizacije trke i nagrada.

PRAVILA TRKE Trka se vozi po Tehničkom pravilniku UCI, Pravilniku Liga Srbije i ovim Propozicijama. Takmičari moraju posedovati licencu matičnog Saveza za 2009. Godinu.

OPŠTI PROPISI Trka se vozi po saobraćajnim propisima, isključivo desnom stranom kolovoza u režimu saobraćaja, prema uputstvu Sudija i Saobraćajne policije. Svi takmičari koji zaostanu više od 10% vremena u odnosu na glavnu grupu biće uklanjani sa staze, a njihovi Sportski direktori su dužni da ih obezbede do kraja trke. Svojim startom svi takmičari usvajaju ove Propozicije i voze na sopstvenu odgovornost.

SPORTSKI DIREKTORI Obavezni su da u ime svoje ekipe poštuju zahteve sudija na trci u cilju bezbednog odvijanja trke i poštuju ceremonijal proglašenja pobednika.

OPREMA Svi takmičari moraju nositi zaštitne kacige i moraju posedovati tehnički ispravan bicikl. Takmičari su obavezni da nose jednobrazne dresove matičnog kluba.

BICIKL Mogu se koristiti bicikli tehničkih karakteristika i dimenzija propisanih Tehničkim pravilnikom UCI. Obavezna je kontrola prenosa za kategorije juniora, kadeta i mladih kadeta.

POSEBNE ODREDBE Prva tri takmičara u svakoj kategoriji dužni su da se odmah posle trke seniora pojave na svečanoj tribini za proglašenje i dodelu nagrada. Ukoliko se ne pojave na ceremonijalu gube pravo na nagrade.Svojim startom svi takmičari usvajaju ove propozicije i voze na sopstvenu odgovornost.

KAZNE I ZALBE Prema kodeksu kazni Sudijske asocijacije BSS.

OSTALE ODREDBE Organizator zadržava pravo izmena i dopuna ovih Propozicija,uz obavezu da iste saopšti sportskim direktorima 1 sat pre starta trke. Organizator ne snosi nikakvu odgovornost za prekršaje učesnika trke prema trećim licima i obrnuto, a sve odluke u trci i u vezi sa istom su u nadleţnosti sudijskog Kolegijuma.

ORGANIZATOR Biciklistički klub VALEX Aleksandar Vantovic

Untitled-1.jpg
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2009 - 12:15 PM

IZMENA PROPOZICIJA

10. TRADICIONALNA BICIKLISTIČKA TRKA

"VELIKA NAGRADA ČUBURE "

LIGA SRBIJE 2009.

DATUM ODRŽAVANJA: NEDELJA - 07.06.2009. godine

ORGANIZATORI: BICIKLISTIČKI KLUB "VALEX", BICIKLISTIČKI SAVEZ SRBIJE

POKROVITELJ: GRADSKA OPŠTINA VRAČAR

KATEGORIJE: SENIORI i JUNIORI, KADETI i MLAĐI KADETI

PRIJAVE: Na dan takmičenja ispred zanatskog centra "PEJTON" ul. Čuburska do 11:00h

STAZA: Otvaranje trke ispred zanatskog centra "PEJTON" Čuburska ul. odakle se karavan ekipnih vozila kreće trasom: ul. Makenzijeva → ul. Maksima Gorkog → Južni bulevar → Autokomanda → Bulevar Oslobođenja → ul. Save Maškovića → bul. Vojvode Stepe → Zemljoradnička ul. → Zvanični start na raskrsnici Zemljoradničke ul. i Avalskog puta (pre motela 1000 ruža) → Podnožje Avale → tabla Trešnja (okretište Kadeta i Mlađih kadeta) → Ralja → Đurinci → Vlaško polje → Mladenovac udesno za Topolu → udesno za Koraćicu → Kosmaj spomenik → Sopot udesno za Beograd → pružni prelaz → ulevo Đurinci uključenje na Avalski put → u povratku Avalskim putem do motela "1000 ruža" → ulevo na kružni put prema Rakovici → ulevo za Resnik ulicom Slavka Miljkovića → ulevo ulicom Edvarda Griga do cilja ispred tržnog centra ¨AVALA GRAD¨.

DUŽINA STAZE 104 km za seniore i juniore; 40 km za kadete i mlađe kadete

MESTO I VREME STARTA: Polazak karavana ispred zanatskog centra "PEJTON" ul. Makenzijeva u 11:30h
Zvaničan start: u 12:15h (Seniori i Juniori) i 12:17h (Kadeti i Mlađi kadeti) na raskrsnici Zemljoradničke ul. i Avalskog puta (pre motela 1000 ruža).


PROLAZNI CILJ:10km od starta za seniore i juniore ispred umetničke livnice „Braća Jeremić“;

OKRETIŠTE:Kadeti i Mlađi kadeti na 20. km (kod table Trešnja)

MESTO CILJA: Centar RESNIKA, ispred tržnog centra "AVALA GRAD" ul. Edvarda Griga

PRAVILA TRKE: Trka se vozi po Tehničkom pravilniku UCI, Pravilniku Liga Srbije i ovim Propozicijama. Takmičari moraju posedovati licencu matičnog Saveza za 2009. godinu.

OPREMA TAKMIČARA: Svi takmičari moraju nositi zaštitne kacige i moraju posedovati tehnički ispravan bicikl. Takmičari su obavezni da nose jednobrazne dresove matičnog kluba.

BICIKL: Mogu se koristiti bicikli tehničkih karakteristika i dimenzija propisanih Tehničkim pravilnikom UCI. Obavezna je kontrola prenosa za kategorije juniora, kadeta i mlađih kadeta na mestu zvaničnog starta.

OPŠTI PROPISI: Trka se vozi po saobraćajnim propisima, isključivo desnom stranom kolovoza u režimu saobraćaja, prema uputstvu Sudija i Saobraćajne policije. Svi takmičari koji zaostanu više od 10% vremena u odnosu na glavnu grupu biće uklanjani sa staze, a njihovi Sportski direktori su dužni da ih obezbede do kraja trke. Svojim startom svi takmičari usvajaju ove Propozicije i voze na sopstvenu odgovornost.

SPORTSKI DIREKTORI: Obavezni su da u ime svoje ekipe poštuju zahteve sudija na trci u cilju bezbednog odvijanja trke i poštuju ceremonijal proglašenja pobednika.

EKIPNA VOZILA: Sva vozila u karavanu moraju biti propisno obeležena oznakama Organizatora i koristiti srednja svetla. Redosled vozila u karavanu se određuje prema Generalnom pojedinačnom plasmanu poslednje održane Lige Srbije. Isključuju se levo 100 m pre cilja.

OTKLANJANJE DEFEKTA: Vrši se na desnoj strani kolovoza sa zaustavljanjem ekipnog vozila iza grupe biciklista i sudijskog vozila.

PREKRŠAJI I KAZNE: Prema kodeksu kazni Asocijacije sudija BSS.

NAGRADE: Prva tri takmičara u svakoj kategoriji dobijaju medalje, a prva ekipa u svakoj kategoriji pehar, Seniorska ekipa i prelazni pehar Velike nagrade Čubure. Za Ligu Srbije propisane novčane nagrade za prva tri seniora i juniora. Organizator posebno nagrađuje najboljeg takmičara na prolaznom cilju.

POSEBNE ODREDBE: Organizator ne snosi nikakvu odgovornost za prekršaje učesnika trke prema trećim licima i obrnuto, a sve odluke u trci i u vezi sa istom su u nadležnosti sudijskog Kolegijuma.
BICIKLISTIČKI KLUB "VALEX" - BEOGRAD
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 06:13 PM

Malo slika. 8)

Velika Nagrada Cubure 2009
  • 0

#4 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 06:37 PM

Ugino sam danas na trci.... :( najgora do sad...
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 06:43 PM

Ugino sam danas na trci.... :( najgora do sad...


Pricaj
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 06:48 PM

Sta je najteze palo, uspon na Kosmaj?
  • 0

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 June 2009 - 06:49 PM

pretpostavljam da se svo vreme islo jako
  • 0

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 07:01 PM

Nije se jako krenulo sa starta, ali velika vrucina danas, los put i radovi na putu, pa kad se sve sabere... :|
  • 0

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 08:10 PM

Fer-Plej!

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 08:29 PM

Timska podrska!! ](*,) :evil: :evil: n:anim_08 n:anim_08 n:anim_08 n:anim_08
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 08:32 PM

Ah kako bi ovo radilo na Pro-Tour-u. Nego Hari reci mi jel su ta tri momaka diskvalifikovana ili dobili su vreme na kraju
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 08:38 PM

Nije se jako krenulo jer su nam rekli da je voznja zatvorena.. posle smo skontali da je to bila burek izjava pa smo krenuli da se trkamo :lol: :lol:

Najteze mi palo neko brdo pre kosmaja tu sam bas imao krizu jer su me uhvatili posle skoka pa sam zakiselio i otpao .. posle sam jurio nizbrdo ko mentol da bi ih stigao do sledeceg brda i kako sam stigao odma napred da jurim ove sto su otisli i odma posle toga kapitenu ekipe pukne guma .. i opet ja pustim grupu da sacekam da dobije novi tocak pa da se vracamo nazad... tu sam se sahranio poprilicno. Posle je dosao Kosmaj a ja nisam bas neka divokoza pa je tu bilo klasika pakao...
Ali one deonice sa odranim asfaltom nizbrdo !!!! JBT. Krece spust i odjednom nema asfalta vise , krecu krivine i ide se 50 na sat. Bicikl ispod klizi ko lud a u krivini ne smes da zakocis jer ode sve u p.m.. Tako da sam se samo pustio kroz to pa sta bude. Sva sreca sve je bilo ok. Toliko kamencica me nikad nije udarilo u glavu u zivotu ....
Posle kosmaja se raspala trka, i zavrsimo ja i drug iz ekipe sa gomilom prikolicara koji nece da rade i samo sede nazad. To je najgora situacija u kojoj mozes da se nadjes na trci. Zadnjih 30 km sam ostao bez vode pa sam bas umro i samim tim su poceli bolovi i grcevi i trt....gotovo. Mislim da sam dosao sa zakasnjenjem od 7 minuta :x

to je otprilike to.....
  • 0

#13 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 08:40 PM

Fer-Plej!

[youtube_embed2][/youtube_embed2]



To je bila situacija kod mene u grupi. Nas cetvoro-petoro vozi a iza auto i brdo ljudi visi okolo.... A u zadnjem kilometru svi nesto brzi i imaju snage :| :| :|
  • 0

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 08:43 PM

Ah kako bi ovo radilo na Pro-Tour-u. Nego Hari reci mi jel su ta tri momaka diskvalifikovana ili dobili su vreme na kraju


Kamo lepe srece da su tri, nego ih ima jos i hi hiii (nije prikazano). Cekaju se zvanicni rezultati, pa da vidimo kako sudije rade svoj posao. :evil:
  • 0

#15 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 08:46 PM

Da zaboravih .... to je kod mene u grupi trajalo 10ak kilometara
  • 0

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 08:50 PM

To je bila situacija kod mene u grupi. Nas cetvoro-petoro vozi a iza auto i brdo ljudi visi okolo.... A u zadnjem kilometru svi nesto brzi i imaju snage


Imam i taj snimak, ali ovde se ne radi o pomoci vozacu da ude u ritam ili doslepavanje zbog defekta za koje bi svako zazmurio, nego o krajnjem bezobrazluku vodja ekipa koji su slepali vozace pola Kosmaja!
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 June 2009 - 08:50 PM

oni su pametni svi ostali su glupi.. ma ajde, ako ne mozes da izvozis trku, ostani kuci i treniraj.
  • 0

#18 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 08:55 PM

Nije samo to, kad ga odslepa on ode, a posle meni sudija Hari uhvalila ga rampa (DNF)
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 June 2009 - 08:56 PM

oni su pametni svi ostali su glupi.. ma ajde, ako ne mozes da izvozis trku, ostani kuci i treniraj.


I gledaju Dauphine - Libere ili kako se vec pise :mrgreen: :mrgreen:

Ajde recimo da sudije prezmure ovo dali je moguce sa ovim snimkom da se rezultati promene odnsono da se takmicari diskvalifikuju i da posteni momci dodju do njihova mesta i bodove
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2009 - 10:13 PM

Treba da moze, ali cekaju se zvanicni rezultati. Svi koji smatraju da su osteceni i da im pripada vise bodova neka se zale.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika