Jump to content


Fotografije

mala pomoc !!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 secernajs

secernajs
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 29 May 2009 - 04:05 PM

pozz svim dvotockasima !!! :D
imam mali problem ... ili nisam siguran da li je to uopste problem ... :?
kupio sam skoro Capriolo Varanus..i ja sam zadovoljan sa njim ...vec sam presao oko 500 km ...koliko meni treba super je bajk !!
e sad PROBLEM...prilikom duzeg sedenja moram priznati da mi utrnu ja**...i sad ne znam dali je to do polozaja sedista,njegovog oblika ili nesto drugo???
visinu sam dobro postavio kako nalazu sva uputstva...znaci da noga nije suvise ispravljena,sedite ispod pazuha i srednji prst na pogonsku glavu itd ! viskok sam 193cm i uzeo sam ram 21"...
da li da menjam sediste ili postoji neko drugo resenje ... ???????
PS:postavicu i sliku celog bajka ako treba :)
  • 0

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 May 2009 - 04:09 PM

Proveri da li ti je sediste u ravni tj. da nije previse nagnuto u nazad ili ka napred. Do same visine sedista nije bitno, tj. ne bi ti to bio problem da ti nije dobra visina sedista. A kad proveris ovo, onda najbolje da promenis i samo sediste ako nije do ovoga.

Pozzz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 secernajs

secernajs
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 29 May 2009 - 04:19 PM

aha odma cu pogledati..mada sam i sam sumljao u tako neshto !!
  • 0

#4 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 May 2009 - 04:56 PM

To je verovatno zbog toga što Capriolo stavlja sedišta koja su malko mekša nego nakovanj, taman toliko da ne možeš da ih koristiš ni za vožnju ni za ispravljanje gvoždja. Kupi neko bolje sedište, ali pazi na to da ti odgovara po obliku i veličini.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#5 banished

banished
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 29 May 2009 - 06:57 PM

Nisu problem tvrda sedišta.... Ljudi voze i karbonska ... zašto jednostavno posle pravilnog pozicioniranja sedišta ne odlučiš da četvrtinu para koje si dao za bajk daš na kvalitetne biciklističke "gaće" sa antibakterijskim uloškom i obuzdaš nemirna jaja i poštediš ih trnjenja na vožnjama ... :D
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 May 2009 - 07:10 PM

Ziva istina! Ne postoje toliko dobra sedista, koliko su dobre gace. 8) Osim, ako ne racunamo ona sa gelom, od po kile, pa navise. :lol:
  • 0

#7 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 May 2009 - 12:49 AM

Nisu problem tvrda sedišta.... Ljudi voze i karbonska ...

Mislim da se više isplati da ako nije profesionalac (a pošto vozi Varanusa sigurno nije :)) lepo kupi dobro sedište, zamisli da krene biciklom da završava nešto po gradu sa pola kila sundjera u gaćama, ili će da ga napadne sve žensko šta ga vidi ili će da beže od njega kao da je usran :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#8 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 06:58 AM

Nisu problem tvrda sedišta.... Ljudi voze i karbonska ...

Mislim da se više isplati da ako nije profesionalac (a pošto vozi Varanusa sigurno nije :)) lepo kupi dobro sedište, zamisli da krene biciklom da završava nešto po gradu sa pola kila sundjera u gaćama, ili će da ga napadne sve žensko šta ga vidi ili će da beže od njega kao da je usran :)

...po gradu bolje voziti City bike...drugacije se sedi na tim bajkovima,a za rekreaciju i duzu voznju kao sto kazu ovde treba oprema(gace)...po meni.
  • 0

#9 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 30 May 2009 - 07:13 AM

Tokom voznje na svakih 5 - 10 minuta podigni se iz sedista, motaj malo tako i vrati se u sediste (da bi procirkulisala krv)... Ovo ti je najjeftinija varijanta... Nece ti trebati ni novo sediste ni biciklisticke gace.
Mada, ako zelis da vozis iole ozbiljnije i duze onda ces morati da nabavis biciklisticke gace inace odose yaya! :mrgreen:
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#10 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 May 2009 - 10:00 AM

Mene sediste zulja prvih par dana svake sezone (rekreativac sam) i posle mi se navikne telo.
Kao sto su rekli gore: menjaj malo ugao sedista, pa ga malo pomeri napred - nazad, pa malo gore - dole i za par dana ces naci najbolji polozaj. Koliko sam cuo, ni najskuplje sediste ti ne garantuje udobnost. Probaj tudja sedista.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2009 - 11:44 AM

Ne valja da je sedište ni previše meko. A ne treba sedeti ni na golom karbonu ako se ne takmičite.
Ja sam sebe posle 100 različitih sedišta našao na Fizik Gobi XM sedištu i ako mu se nešto desi, kupujem isto takvo novo ;)
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 12:31 PM

Gamzzy, posto si ti probavao ralzicita Fizik sedista, jedno pitanje. Da nisi mozda kotrljao svoju zadnjicu nekad na ovom sedistu? :lol:

http://www.cikloberz...how.php?id=5765

Mislim, tezina mu nije bas za takmicenje, ali meni to nije toliko vazno. :)
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2009 - 12:37 PM

Gamzzy, posto si ti probavao ralzicita Fizik sedista, jedno pitanje. Da nisi mozda kotrljao svoju zadnjicu nekad na ovom sedistu? :lol:

http://www.cikloberz...how.php?id=5765

Mislim, tezina mu nije bas za takmicenje, ali meni to nije toliko vazno. :)

Jesam, Vanessa ga je imala na svom bajku. Ok je na kratke staze, ali žulja posle sat i više...
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 01:13 PM

Ee, to me zanima...znaci, nije bas prijatno za duze voznje. Onda nista, kad se bude uzimalo novo, morace nesto drugo da se razmatra. :wink:
  • 0

#15 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 May 2009 - 03:47 PM

ako hotjesh sediste da ne boli uzmesh selle royal respiro .... full gell chak ima i rupu da ti ladi jajca phahaha :D http://press.sellero...respiro_air.jpg kazu da je mnogo udobno cak i za duge voznje ... !
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2009 - 04:24 PM

Selle SMP trk... i amin.
  • 0

#17 secernajs

secernajs
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 30 May 2009 - 05:18 PM

malo ma nagnuo sedishte napred...i obishao par km,odma se widela promena tj ne zulja wishe kao ranije ...yes yaya spashena !! chim uhwatim neki dan slobodno obicu okolna sela,potrpacu imbuse u dzep i podesiti kako mi sawrsheno odgowara :))


@Webber92
eeeeeeee tooo owo mi se swidja kako izgleda ... http://press.sellero...respiro_air.jpg ali werowatno puno koshta i ne wredi ulagati,swe ako nisi neki PRO-fi...ako owde wecina was !!!

nego ..hteo sam pitati shta fali mom Varanus-u ??? znam da nije bajk wrhunskog kwaliteta ali mislim da za woznju po gradu i malo makadam je odlichan ...jel ??
  • 0

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 30 May 2009 - 05:27 PM

Taj Selle Royal nije udoban koliko je TEZAK [-X
  • 0

#19 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 May 2009 - 06:01 PM

nego ..hteo sam pitati shta fali mom Varanus-u ??? znam da nije bajk wrhunskog kwaliteta ali mislim da za woznju po gradu i malo makadam je odlichan ...jel ??

Nisu mu podmazane osovine, podmaži ih obavezno pošto u fabrici stave taman dovoljno masti da kuglice ne zveckaju, osim toga za jedno pola godine razmisli o menjanju kočnica, ostalo je odlično ako ne planiraš da se takmičiš.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 06:19 PM

Taj Selle Royal nije udoban koliko je TEZAK [-X


Ne moz biti neudobno, a tezina je oko 365 gr. ako se ne varam. :roll: I kosta 1850 i 4620 din (vidim neka 2 modela na Planetovom sajtu).
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika