Jump to content


Fotografije

zupcanici


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 MTBNedjo

MTBNedjo
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 27 May 2009 - 05:19 PM

Da li postoji neki nacin da sacuvam zupcanike osim da pazim da ne naletim na ovakvo kamenje :?: zup.jpg
  • 0
ima li MTB-iera u blizoj okolini S.Sarajeva zainterensovanih za krace ture

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2009 - 05:21 PM

Pretpostavljam da je ovo namenjeno u te svrhe.

http://www.chainreac... ... goryID=143
  • 0

#3 MTBNedjo

MTBNedjo
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 27 May 2009 - 05:28 PM

imam nesto slicno ali kako se ovo tacno zove pa da uzmem nesto bolje od ovoga sto sad imam jer je stvarno ocajno :oops:
  • 0
ima li MTB-iera u blizoj okolini S.Sarajeva zainterensovanih za krace ture

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 May 2009 - 08:47 PM

Pretpostavljam da je ovo namenjeno u te svrhe.

http://www.chainreac... ... goryID=143


To je to ali vidi koji je problem. Imas obican pogon koji jw 22-32-44 i hoces da stavis taj rockguard(bushguard). Evo sta sleduje. OStaje ti kombinacija 22-32 + kupujes rockguard + kupujes srafove da sve to spakujes. 22-32 je previse slaba kombinacija zupcanika i odes da kupis 24-36 kombinaciju i na kraj sve ti izadje skuplje nego da iz prvog trenutka kupis recimo Truvativ Hussefelt 2.2 pogon za nekih 60-70e(novo). Ako imas kinte uzmes Holzfeller za oko 100-120e. Na to dodaj i srednju od oko 25-35e u zavisnosti koje vrste i za manje od 90e imas komplet nov pogonski sistem na bajku.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 May 2009 - 08:51 PM

Odeš na stovarište ili gradilište i iskukaš da ti daju 30x30 komad neke čelične ploče od 5-6 mm (ili ga i platiš), pa kod strugara da ti napravi prsten kao onaj koji čuva pantalone od zupčanika. 8)
  • 0

#6 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2009 - 09:54 PM

@ Arioth

Zar ne moze samo da zameni zupcanik od 32 za 36 i onda montira bashguard, posto sam ja to hteo da uradim?
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 May 2009 - 10:10 PM

@ Arioth

Zar ne moze samo da zameni zupcanik od 32 za 36 i onda montira bashguard, posto sam ja to hteo da uradim?


Moze. Bas sam takvu kombinaciju radijo danas jednom liku. Ali 22 nema svrhe da bude na bajk. Ako mozes da nadjes 24 to je vec drugo. Oseca se razlika. Samo ces morati da nadjes original Truvativ srafove koji drze rockguard i 36T zupcanik zajedno. Cena oko 5 jurca :wink:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 28 May 2009 - 06:45 AM

Zavisi kako ko vozi. Ne moras nista da kupujes i da bacas pare ako nemas taj stil voznje.
Kupi bashguard ili ti rockring, skini najveci 44t, i sa tim istim srafovima koji spajaju 32t i 44t zasrafi 32 i bashgurad. I to je to.
Meni npr 32t super odgovara jer imam tezak bajs i tesko ga pokrecem i uvek vozim vise obrtaja nego sto zapinjem u nizim obrtajima. Nizbrdo se spustam i kombinacija 32-11 mi je super pozadi. Kad zaletim vise ne dodajem.
Ja nemam vise 22t izbacio sam ga i imam chain device, ali dok ga nisam imao bio mi je super za uzbrdicu jer je to i standard kod svih XC bajkova.

Sve sto je Arioth pisao mozes kasnije da promenis ukoliko ti ne odgovara kombinacija 22-32, a za sad kupi samo bashgurad za 15-20 evrica. To je moj predlog, ja tako vozim poslednjih 5 godina
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#9 MTBNedjo

MTBNedjo
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 28 May 2009 - 12:28 PM

Hvala na pomoci
  • 0
ima li MTB-iera u blizoj okolini S.Sarajeva zainterensovanih za krace ture




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika