Jump to content


Fotografije

Capriolo Albino MTB -prolecni servis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 04:32 PM

Pozdrav Cikloberžani :)

malo sam ovih dana googlao i naisao na ovaj sajt i forum...iscitao sam vecinu postova sto su me zanimali i naucio sam dosta toga...vidim da se ovde raspravlja o svemu i svacemu sto je za svaku pohvalu...mene bi zanimalo sledece :

Imam ovaj capriolo albino mtb http://bike.capriolo.../bicikle/albino (kupio sam ga polovnog mada je skoro nov...ocuvan) ...naime,hocu da ga malo sredim pa da ga lepo vozikam celo leto...vec sam nabacio nove gume...a hocu da uzmem ciklometar,neke rogove...nove rucke...(to mi je lako) ali :

1) hocu da kupim nove sajle i buzire za obe kocnice i menjace...mozda i u sivoj boji posto mi je bajk siv.. jer moram da sve te buzire i sajle izmerim il samo odem u planetbike i kazem komplet za taj i taj bajk...posto vidim na njihovom sajtu neke mere u mm i m (dal se to kupuje na m pa se sece) ??

2) hocu da mu zamenim sve lezajeve..da kupim nove i da stare bacim i da to sve lepo namastim s tovatnom ili nekom drugom i lepo zavrnem ...da znam da je unutra sve novo i podmazano a ne puno vode 8)
...e sad ne znam sta i kako i koji lezajevi...sta se nalazi u zadnjoj glavi tocka,sta u srednjem pogonu a sta u prednjem tocku..sta u pedalama i sta u kormanu...jel i tu mogu da kazem samo koji bajk imam u planetbike-u i da mi daju sve lezajeve za njega ili moram sve to da popisem na papir koja velicina i sta pa tek onda u kupovinu ???

i dal da kupim onaj wd 40...vidim da se dosta spominje ? :roll:

i sta bi jos vi predlozili na ovo moje non-professional izlaganje ? :mrgreen:
  • 0

#2 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 06:07 PM

Jel moze neko da odgovori ??? makar u kratkim crtama ,znaci mi ? [-o<
  • 0

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 06:23 PM

1. Samo odeš do planeta i kažeš za šta ti treba. Najviše ti treba 3 metra, mada će biti manje

2. Pošto imaš četvrtku bottom bracket onda ti treba poseban alat da skineš prvo kurble, da onda drugi alat da skineš bottom bracket. (upravo sam se setio da je možda na tvom bajku stara četvrtka u smislu da nije patrona već su otvoreni lageri). Ako ne pusketa ostavi i ne diraj ništa. Isto mislim i za nable. Na tvom bajku je headset sa navojem tako da skidanje vidi na bicycletutor.com. Ako sve hoćeš da menjaš odi bajsom do planeta i to je to.

3. Šta će ti wd40? Može i deterdžent sa sudove.
  • 0

#4 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 06:36 PM

Samo odeš do planeta i kažeš za šta ti treba. Najviše ti treba 3 metra, mada će biti manje


OK!

Pošto imaš četvrtku bottom bracket onda ti treba poseban alat da skineš prvo kurble, da onda drugi alat da skineš bottom bracket. (upravo sam se setio da je možda na tvom bajku stara četvrtka u smislu da nije patrona već su otvoreni lageri). Ako ne pusketa ostavi i ne diraj ništa. Isto mislim i za nable. Na tvom bajku je headset sa navojem tako da skidanje vidi na bicycletutor.com. Ako sve hoćeš da menjaš odi bajsom do planeta i to je to.


E to na znam... Da li je ta patrona ili lezajevi kao sto sam gledao na http://bicycletutor....bottom-bracket/ Ako su lezajevi onda je lako...a ako je ta patrona ?? to se onda mora kupiti novo i zameniti jer se ona ne otvara il sta ? za to nisam cuo do sada a video sam na nekom videu to...al na onim skupim trkackim karbonskim zverima :)

Pa pucketa mi samo desna pedala kada nagazim malo jace,zato sam i dosao na ideju da sve zamenim...nervira me jako ako nije sve lepo podmazano...ne uzivam u voznji :|

P.S. jer mogu negde na netu da saznam da li je patrona u capriolo albino ili nije ???

Šta će ti wd40? Može i deterdžent sa sudove.


Pa da se nadje kad ga operem pa da malo prsnem tu i tamo :wink:
  • 0

#5 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 06:48 PM

Ja bih otišao do majstora i pitao da li mogu da stavim patronu.

Ti imaš ovo:








Cup_and_cone_bottom_bracket.jpg


a može valjda da se stavi ovo (što je mnogo bolje) i košta oko 10e:








shimano-un26-bottom-bracket.jpg




Ako ti je merak kupi wd40 ali pazi kako ga koristiš.

Pedala može isto da se servisira. Ali ako imaš one koje su došle uz bajk ne isplati se. Nove koštaju 300-400din.
Poz
  • 0

#6 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 07:06 PM

Primljeno k znanju! Hvala =D>
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2009 - 11:51 PM

Nemoj puno ulagati u taj bajs jer nista ne dobijas. Kod zamene lezajeva jedino podrzavam ugradnju patrone i nista vise. Ostaju lezajevi u tockovima cijom promenom ne dobijas nista, jer lager ne cine samo kuglice nego i konus i solja. Menjati sve je ne isplativo jer zamenom kupujes delove istog kvaliteta i vrlo brzo si opet na pocetku. Vozi dok traje, a kad crkne stavis kvalitetniji deo. Isto vazi i za lezajeve volana.

Sajle se prodaju na komad a buziri na metar. Sve to sto kupis je istog kvaliteta kao sto imas na bajsu izuzev kupovine kvalitetnijih sajli i buzira (sto je ne isplativo), a neces osetiti razliku zbog niske klase menjaca.

Malo podmazi sajle i radice daleko bolje.
  • 0

#8 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 May 2009 - 11:23 AM

Hvala hari ,

pa ja sam i mislio da samo dobro podmazem sve te lezajeve jer ne znam kad je to zadnji put radjeno,ako je i ikada uradjeno...mada,kad sam video da lezajevi uopste nisu skupi,reko da i to kupim novo...mada tockovi idu lepo,dobro su centrirani,ustvari i novi su i imam V kocnice koje rade extra...

A sta dobijam tom ugradnjom patrone ? koja je razlika u odnosu na sadasnje stanje ? ta patrona se onda stavi i nista ne dira dok ne zakaze pa se kupuje nova ,jel ? posto mi izgleda sve zapecaceno...

A sajle sam mislio da zamenim zajedno sa buzirima jer su negde na krajevima malkice rascvetane,a buzir zadnjeg menjaca mi je puko pri ulasku u menjac ,bas pre one zavrsne kapice na sajli...pa reko da uzmem one sive buzire i nove sajle...i to nije skupo....nema veze koji je kvalitet,cisto ono estetski zbog boje bajsa..
inace,za moje potrebe mi je sasvim ok... n:bicycle2 sto ne znaci da ne bi voleo neki bolji n:bicycle
  • 0

#9 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 May 2009 - 12:01 PM

Ako su u takvom stanju onda promeni bužire i sajle. to nije neko ulaganje.

Patona bi ti donela bolji i pouzdaniji rad. spoljašnjost ne bi imala tolikog uticaja kao kod osovine srednjeg pogona sa otvorenim lagerima (tu lakše uđe voda, prašina i sve ostalo pa i zariba daleko brže). Pošto je patrona zatvorena nikada se ne podmazuje(samo navoji koji je drže). To menjaj samo ako voziš često. Ako ti bajk služi da se vozikaš po gradu dva puta nedeljno onda... ma i tada bih promenio :D .
  • 0

#10 suba

suba
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 May 2009 - 12:19 PM

aha tako sam i mislio za patronu....no, od skoro sam se nalozio na bicikl ,ne znam zasto :D ako me bude drzalo malo duze mislim da cu uzeti to =P~

ma imao sam priliku da provozam jedan trkacki od nekih 2000e i kusur... pa to je zver n:yahoo znaci ne verujem koliko je lagan,ma nema ni 8kg a sto je brz...otisao sam kao da ga probam 25km do grada i nazad...znaci 50km a ni osetio :mrgreen:

i da zakljucimo ovu temu : Koliko para toliko muzike :-({|= n:anim_32 n:happy0005
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika