Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kako zimi...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#41 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2007 - 07:33 PM

Mnogi su pokusavali samo zavisi sta od toga ispadne. Daleko je jeftinije kupiti fabricki trezazer nego ga praviti i zezati se sa time. Jedini covek kod nas koji je napravio gomilu trenazera je Kovacevic Predrag, poznatiji u biciklistickim vodama kao Kovac.

Ovo na slici je njegov cuveni prototip profi valjaka za takmicenje, jedini u nasoj zemlji a i sire, napravljen je u saradnji za firmom Teleoptik, koja je pomogla izgradnju.



DSCN0525.jpg



Sama konstrukcija jednih valjaka je teska oko 100kg, dok jedan valjak ima citavih 13kg. To pomnozimo sa tri koliko valjaka ima i dobijemo 39kg koje treba okretati.
Inercija valjaka u voznji je takva da prestankom okretanja valjaka bajs ide kao na drumu.
Osecaj je fenomenalan koji jednostavno nemogu recima opisati. Treba sesti i probati.

Prelaskom na bajs za pistu, dobijamo najverniju simulaciju piste, gde prilikom prestanka okretanja pedala, valjci cupaju noge iz patika. :twisted:

Dimenzije valjaka neznam napamet, ali prilikom konstrukcije treba ostaviti mogucnost pomeranja svakog valjka par centimetara napred nazad, a narocito prednjeg valjka zbog razlicitih tipova bicikala i njihovog medjuosovinskog rastojanja.


jos jedna fotka
DSCN0523.jpg
  • 0

#42 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 23 December 2007 - 02:22 PM

Dok ovo postavis vec imas odradjen jedan trening za snagu :) .
  • 0
.

#43 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 23 December 2007 - 07:18 PM

Trenazeri !? FUJ ! [-X

Bolje nesto ovakvo:
Postavljena slika


Ili samo ubaciti ovako nesto https://www.ktrakcycle.com/index.html


Ili ako preovladava led:
Postavljena slika

A moze da se tera i na samim felnama napred :D
Postavljena slika

A moze i na dva tocka (ja ipak ne bih ;-) )
Postavljena slika

Ali za nase uslove,sasvim je dovoljan bilo koji tradpole trajk.
Postavljena slika

Pozadi kramponusa sa "ekserima" ili pak lancima ako ima potrebe,
a napred,ako postane previse klizavo,ili previse snega,
mogu jednostavno da se vezu malene skije za tocak (skidaju se sa par sekundi)
Najbitnija je stablisnost 3 tocka,dakle padanje nema ;)
Samo ultra zabavno bocno klizanje,ili potpisivanje zadnjim tockom,
ako se hoce naravno ;)

Ili ako bas insistirate na dva tocka

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika


I pored svega ovoga vidim pricate o skupu nekakvih ponika ;) Dajte ljudi da se organizujemo i krenemo u pohod prvo na severni a onda i južni pol. Mislim kad su mogli pre više od sto godina da ih osvajaju pešice i psećim zapregama :) možemo i mi recimo ovim guseničarem :)
Da napravimo prvorazrednu senzaciju ;) valjda niko nije do sad osvojio neki od polova bajkom hehehe
  • 0

#44 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 December 2007 - 11:00 PM

A da se mi vratimo ključnom pitanju: vremenski uslovi napolju trenutno dozvoljavaju vožnju: jes' hladno al' je suvo, a svi znamo da je mnogo bolje biti smrznut nego smrznut i mokar do gaća (što na biciklu nekako bude začas).
Nabacili ste na sebe odgovarajuću odeću i obuću, i nećete se smrznuti (ni skuvati).

Ali, postoji opasnost da vam stradaju pluća.
Preporučuje se - ?
  • 0

#45 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2007 - 11:15 PM

Juce sam jezdio terenima Kosutnjaka, sve smrznuto, blata nigde, vode nigde, pravo uzivanje!!!
Pluca - mene NIKADA zimi nista nije zezalo po tom pitanju, princip - udisati i izdisati na nos, pogotovu oni koji imaju osetljivo grlo i nize. Ono sto je jos bitno, po ovakvim temperaturama je vise nego preporucljivo namazati lice kremom, usta labelom ili sl. proizvodom.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#46 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 December 2007 - 11:48 PM

Vraćao sam se i ja kući sa debelim injem po rukavicama, međutim, ove godine nisam baš imao 'pripremni period' za temperature u minusu.

Svakako ću gledati da se ne zadišem, a do sad sam koristio 'vazduh ispod jakne' ako baš moram da se zaduvam.

Omišljam se da ponesem lulu za ronjenje sa sve gumom na probnu vožnju u neki zabačeniji kutak :D
  • 0

#47 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 December 2007 - 12:25 AM

Mnogi koriste "fantomke" - maske za voznju ili pokriju nos i usta sa tanjim salom ili nekom sl. tkaninom.
Srecom, ne moram da pribegavam ovakvim tehnikama.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#48 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 December 2007 - 10:39 AM

Ma džabe sve - kad je napolju ispod nule stopala mi se posle sat vremena smrznu šta god radio, tj. čime god ih utopljavao.. Jeste napolju suvo i bez leda (svaka čast putari su ove godine lepo "poslolili" drumove), posle svake vožnje s bicikla skinem pola kile soli..
  • 0

#49 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 December 2007 - 01:54 PM

Konačno sam se izvukao napolje :)
Prošlo je glatko.

Od bitnih promena u garderobi, ove sezone,

-već pominjana 'geographical norway' jakna pazarena u Metrou /pominjano/ odlično radi posao. Ispod sam imao samo dres dugih rukava.

- kamašne, pazarene u Planetu. Opet se oseća malo zime po stopalima, ali prvi put da posle zimske vožnje nisam izvadio kocke leda iz patika. Odsustvo zaje*vanja sa kesama i sličnim priručnim izolir varijantama je dragoceno.

-

Dole sam imao obične bici helanke preko kojih sam navukaovb tanku pamučnu trenerku, letnju (morao sam malo među ljude :) ). Odradilo je posao bez problema.

Na glavi vunena kapa i jedan 'multipraktik za glavu' od polarteka, koji se ovaj put protezao od korena vrata do ušiju i nosa.

Bilo je genijalno ući u banku tako obučen - iako sam rasturio ninđa stajling još na ulici, odmah sam dobio ličnu pratnju od nekoliko radnika obezbeđenja :lol: =D>
  • 0

#50 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 24 December 2007 - 05:58 PM

[
I pored svega ovoga vidim pricate o skupu nekakvih ponika ;) Dajte ljudi da se organizujemo i krenemo u pohod prvo na severni a onda i južni pol. Mislim kad su mogli pre više od sto godina da ih osvajaju pešice i psećim zapregama :) možemo i mi recimo ovim guseničarem :)
Da napravimo prvorazrednu senzaciju ;) valjda niko nije do sad osvojio neki od polova bajkom hehehe



Ponika ? Ja ? Neeee ;-)


Btw,taj prvi gusenicar je delo Greenspeed-a iz Australije. LOL da,tu na slici su ga testirali na 30+ stepeni u hladu ;-)
Ali kroz pricu se provlaci nesto u stilu "uskoro treba da se oproba na Anktartiku"
Da li je u pitanju nego osvanjanje pola,ili neka expedicija na tom kontinintu,jos je uvek nejasno.

Svakako bi bilo interesantno pedalirati tamo dole :)
Mene koliko god da privlaci takva avantura,kad pomislim na hladnocu,
radije bih isao nekim motorizovanim vozilom sa dobrim grejanjem ;-)

A i koliko sam informisam,i za Antarktik nam treba viza ;-)


`
  • 0

#51 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 09 January 2008 - 12:56 PM

Lako ;-)

Attached Thumbnails

  • EXP SNOW.JPG

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika