Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kako zimi...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#1 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 13 December 2006 - 10:35 AM

Zanima me par stvari, posto sam do sada svoje sportske aktivnosti uglavnom bazirao na trcanju u kombinaciji sa teretanom (kao rekreativac, a do svoje 22 g. sam se bavio fudbalom) biciklizam je poceo bas mnogo da me privlaci...Mozda se jednom oprobam u duatlonu...
Sto se tice trcanja, klimatski uslovi mi nikada nisu predstavljali problem.... e sad, kako to odraditi sa biciklom... sta ako je napolju sneg, zaledjen kolovoz,ove magle...
Da li imate i sobni bicikl na kojima trenirate , ako ih imate koji su to i gde se oni mogu nabaviti...
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 December 2006 - 10:44 AM

Ao su takvi uslovi koje si naveo onda obicno nema nista od treninga napolju (mtb mozda i moze).

Sto se tice sobnih bicikala, ja i nisam bas ljubitelj istih (mislim na kucna bicikla). Za neke ozboljnije bajkere definitivno otpadaju. Prvo imas glupe pedale na koje nemozes da zavrnes SPD onda zauzimaju dosta prostora, promena pozicije, pola stvari bi morao promeniti...

Druga varijanta je trenazer koji ide u dve varinajte.
1. valjci - 3 valjka na koje stavis regularni bajk i vozis.
2. trenazer u koji ubacis regularni bajk, tj. zadnji tocak. Preko malog valjka obrtaji sa tocka se prenose na magnetno opterecenje koje mozes da podesavas.
  • 0

#3 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 13 December 2006 - 02:43 PM

hm... pa ovaj trenazer i ne deluje tako lose ... samo na kakav bicikl on moze da se montira...
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2006 - 03:46 PM

U principu moze da se montira na gotovo svaki bicikl. Moja preporuka je svakako valjci jer su najbolja zamena za drum, gde je voznja potpuno prirodna.
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 December 2006 - 06:01 PM

slika govori 1000 reci

Attached Thumbnails

  • swing.jpg
  • roller.jpg
  • 00_8039.jpg

  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2006 - 07:12 PM

Valjci su definitivno najbolja zamena za outdoor aktivnosti, mada i na zadnju tocak pije vodu. Ono sto ja nikako kod ovog sistema ne volim je sto se delovi ( u mom slucaju bogami skupi ) i u sobi trose i trose...od guma, preko lanca, lancanika...resenje bi ovde recimo bilo imati bajk sa jeftinom opremom koji bi se ganjao bez razmisljanja.
Ali, ni sobni trenazer u klasicnom obliku uopste nije losa varijanta, sada ih ima i sa mogucnoscu programiranja "marsute", tako da je i to dodatno poboljsanje voznje u sobi. A cene su im rapidno pale u odnosu na protekle godine.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 December 2006 - 07:39 PM

onda ovako nesto 8)

Attached Thumbnails

  • 512275_00_0035_zp51ks.jpg

  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2006 - 08:12 PM

Sto bi rekli Topalovici " e tako se to radi...kratko i je.....". Ima i u Capriolu nesto tog tipa ali je skupo ko djavo :evil:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 14 December 2006 - 08:05 AM

Koliko sam ja citao (nisam ih nikad vozio) vecina valjaka nema nikakvo dodatno opterecenje. Tako da su odlicni za uvezbavanje tehnike i ravnoteze, ali za ozbiljno zapinjanje - ne znam bas...
Druga stvar, za koju je nejasno da li je dobra ili losa (znaci da je verovatno i jedno i drugo) je to sto na njima nisi nikako pricvrscen i moras stalno da odrzavas ravnotezu i da pazis na to sto radis. Znaci, nema gledanja televizije ili filmova na kompu, pa sobni treninzi budu jos dosadniji nego sto jesu obicno.
I jos jedna mala napomena - pored izbora opreme i svega, obavezna (ovo je tesko dovoljno naglasiti) sprava je ventilator!
  • 0

#10 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 14 December 2006 - 08:58 AM

Video sam oglas i na sajtu za trenazer, cena 150e i 200e , jel moze kod nas to i jeftinije da se nadje ...
A mogu misliti koja je cena za ovaj sobni sto je ciklo_mod postavio !
  • 0

#11 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 December 2006 - 01:25 PM

I jos jedna mala napomena - pored izbora opreme i svega, obavezna (ovo je tesko dovoljno naglasiti) sprava je ventilator!


Zasto je bitan ventilator, da li je da simulira vetar ... da li se moze koristiti i neki obican ...?
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 December 2006 - 01:35 PM

Za ovaj sto sam postavio ne pitaj kolika je cena ;) iako ide u vise varijanti...

Cena ovih za zadnji tocak jeste od 100 pa navise, + sto ti kod nas izadje za 50% skuplji... Najidealnije je ako mozes da ti neko iz EU nabavi preko ibeja za 90Eur trenazer koja ovde kosta 200, naravno mislim na novu spravu.. i da ti ponese kada bude dolazio..
  • 0

#13 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2006 - 03:46 PM

Zasto je bitan ventilator, da li je da simulira vetar ... da li se moze koristiti i neki obican ...?


Prilikom voznje valjaka u zatvorenom prostoru dolazi do preteranog znojenja kojeg se oslobadjano naravno ventilatorom.
Najbolji je veliki sobni (koji se prodaje na svakom buvljaku) sto seta levo desno :wink:
  • 0

#14 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 19 December 2006 - 05:20 AM

Taj ventilator sto seta levo desno vec imam :D , nisam znao da moze da posluzi za ovako nesto...
Tesko cu ja naci trenazer preko ebay-a jer nemam nikog da mi donese.. mozda uspem i kod nas da naletim , samo bi se plasio da uzimam jer nemam predstavu da li je dobar ili nije, jer se ne razumem bas...na sta bi trebao obratiti paznju prilikom kupovine...
  • 0

#15 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 December 2006 - 12:11 PM

da ima magnetno opterecenje, a ne ventilator. tacx-ovi proizvodi su sasvim dobri.

Pozovi planetbike, oni su imali u prodaji takav trenazer marke Gist ili slicno. Cena je bila Ok. Drugar ga ima i kaze da je sasvim dobar..

Pozovi i Capriolo. Oni su prosle godine imali samo Tacx Swing (discovery ga koristio za zagrevanje na pro tour trkama pre hronometra), ali dosta skup u capriolu. Mozda su za ovu sezonu nabavili jos nesto. Vredi pozvati.
  • 0

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 December 2006 - 01:02 PM

@Ciklo_mod

Jel Gale prodaje valjke mozda bi nekog zanimalo, posto imamo srodnu temu?
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 December 2006 - 07:17 PM

Gale prodo valjke.. Jedan klinac iz Partizana je srecan dobitnik
  • 0

#18 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 20 January 2007 - 09:43 AM

Prodajem ja moje stare valjke, pošto sam uzeo tacx-a. Nešto baš jeftino 40 evra. Ako nekoga interesuje nek me kontaktira na mail pa da mu pošaljem fotku.
  • 0

#19 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 07 December 2007 - 06:19 AM

Ovo pitanje sam postavio i to bas davno :) ali za zimsku voznju jos nisam nasao resenje.
Hocu da nabavim neki trenazer, koji moze da se namontira na zadnji tocak bajsa, pa
da mogu da uzivam u sobnom okruzenju.

Pa bih zamolio nekoga ako zna, gde bih mogao da se raspitam za trenazer u Srbiji .

Hvala
  • 0
.

#20 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 December 2007 - 09:09 AM

Capriolo drzi Tacxove modele a planetbajk je imao ranije Gist-ove trenazere koji su bili mnogo jeftiniji u odnosu na tacx-a. Okreni i jednu i drugu radnju vidi kakva je situacija pa nam javi.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika