Jump to content


Fotografije

MTB xc Liga TRKA Rudno 2009


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2009 - 01:17 PM

IV Bounty Kup – Trofej Rudno, Rudno ‐ XC LIGA SRBIJE U MTB – XCO #5
Naziv: IV Bounty Kup ‐ Trofej Rudno
Lokacija: RUDNO, Opština Kraljevo
Datum: Nedelja 24. 05. 2009. godine
Organizator: KES Bounty Kraljevo, BSS i PSK “Stari Vlah” Ivanjica
Nastupaju: Licencirani i nelicencirani takmičari
Licencirani takmičari Nelicencirani takmičari
Elite 6 krugova Hobby Sport 3 kruga
Under 23 6 krugova Hobby Fun 1 krug
Juniori 4 krugova
Masters 4 krugova
Elite (Žene) 3 kruga
Kadeti 3 kruga
Kategorije:
Poletarci 1 krug
Staza: Kružna šumska staza dužine 6.300m
13:00 časova Elite, Start: Elite (Ž), U‐23, Juniori i Mastersi.
11:00 časova Hobby Sport, Kadeti, Hobby Fun i Poletarci
Oprema
takmičara:
Svi takmičari moraju da nose zaštitne kacige i imaju tehnički ispravne bicikle. Trka se vozi
isključivo na MTB biciklima.
Pravila: Po tehničkom pravilniku UCI, MTB Pravilniku Srbije, odlukama BSS i po ovim propozicijama.
Svi takmičari učestvuju na sopstveni rizik i svojim startom usvajaju ove Propozicije.
Organizator ne odgovara za postupke učesnika prema samom sebi ili prema drugim licima
Troškovi: Organizator snosi troškove organizacije trke i nagrada osim nagrada koje pokriva BSS.
Nagrade: Nagrade za kategorije Elite,U‐23 i Juniori po MTB pravilniku.
Za tri prvoplasirana takmičara u svim kategorijama predviđene su medalje.
Prijave: Za trku u 13:00 časova Za trku u 11:00 časova
9:00‐11:30 od 9:00 do 10:30
Startnina: Iznos startnine je 300 dinara za sve takmičare osim za kategorije koje ne plaćaju startninu.
Pretprijave na sajtu prijave.escbounty.com do 12h 23.05.2009.
Bodovanje: Sve trke se boduju za Ligu Srbije
Napomene:
Organizator zadržava pravo izmene i dopune Propozicija, o čemu će blagovremeno
obavestiti takmičare. Takmičari u kategoriji U‐23 se rangiraju i proglašavaju u svojoj
kategoriji, a takođe i u apsolutnoj kategoriji Elite. Za sve kategorije, osim Woman Elite, važi
da mogu da startuju samo u slučaju da se na startu pojavi 3 ili više takmičara.
Obezbeđen je ručak za sve učesnike posle trke.
Smeštaj takmičara dan ili dva pre trke je moguć u odmaralištu „Goč“ na Rudnu. Broj ležajeva
je ograničen (40tak), a prenoćišta je besplatno. Za rezervacije kontaktirati organizatora.
Detaljnije informacija na sajtu http://www.escbounty.com
Informacije: Na telefone:
Saša ‐ 063‐7773‐014; Džimi – 064‐30‐77‐673; Bojan – 064‐20‐82‐387
Put i dodatni
smeštaj
Do Rudna se stiže putujući od Kraljeva ka Raški. U mestu Brvenik (8 km Ibarskom
magistralom od skretanja za Kopaonik kod Biljanovca) skreće se desno putem koji vodi do
Rudna. Put je rekonstruisan i asfalt vodi do samog centra Rudna. Takođe, naselje poseduje
par solidno snabdevenih prodavnica, više ugostiteljskih objekata, poštu...
Do Rudna je moguće doći i putem preko Studenice (za one avanturističkog duha) tako što se
u varošici Ušće (49km od Kraljeva) skrene desno. Studenica se nalazi na 11km od Ušća
(asfalt), a zatim se na samom ulasku u Studenicu skrene levo na makadamski put. Do Rudna
ima 15km. Informacije za smeštaj u hotelu ’’Studenica’’ u Studenici na telefone: 036‐836‐
222.
Telefoni za privatni smeštaj:
Beli bagrem – 064 237 2227
Pansion Nebo – 061 112 0927
Smeštaj sa kupatilom oko 500 dinara.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 18 May 2009 - 07:42 PM

Da samo dodam da se možete prijaviti na našem poddomenu http://prijave.escbounty.com
  • 0
.

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 May 2009 - 07:53 PM

Bojane, nemaš ovde url tagove ;)
ali si me svakako podsetio da se prijavimo :roll:
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 May 2009 - 07:54 PM

falio mu http:// ;)
  • 0

#5 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 19 May 2009 - 07:21 AM

Lebiga :) nisam dodatno proverio dal radi link... programere mrzelo da ubace podrazumevano http://
Hvala Ciklo... castim pice kad dodjes na Rudno
  • 0
.

#6 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 20 May 2009 - 08:19 AM

Rane se polako smiruju vidimo se na Rudnom....gaza i elastican zavoj ce zavrsiti posao za trku. Pozz do nedelje....
  • 0
NEVER GIVE UP....

#7 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 20 May 2009 - 08:24 AM

Vidim da su se crnogorci prijavili za trku... Bice zanimljivo... Ovo se ne propusta :) pozz
  • 0
NEVER GIVE UP....

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 May 2009 - 07:50 PM

Jel se neko vratijo iz Krajeva ili mu se prisvidelo tamo i ostao. Rezultati? Slike? Bilo sta. Neko?
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 24 May 2009 - 09:17 PM

Na zalost bio sam sprecen da odem na trku.Otok na ruci se povecao na dan trke i nisam bio u mogucnosti da vozim. Gadno sam natukao tetivu nadam se samo da ce proci do maratona :cry: ... Cekamo slike i utiske sa trke....i naravno rezultate... :!: :D
  • 0
NEVER GIVE UP....

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2009 - 07:21 AM

Čestitke za Lasicu! Izgleda da je Epic dobitna kombinacija :wink: =D> =D> =D>
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2009 - 07:27 AM

Sve u svemu - fino! Bilo je prilično ljudi i pored toga što je Rudno (bez ikakve uvrede, ništa lično) selište koje se nalazi bogu iza zadnjeg džepa na pantalonama... šalim se malo... Vreme je bilo ekstra, stazica jako lepa (lepša nego u Ribarskoj banji dva puta) - prvo malo kroz "centar", pa onda kroz šumicu uspon, borovi, korenje, pa onda nakon kraćeg povratka u naselje kreće kombinacija kolskog puta i prave šumske XC varijante. Borova šuma, šišarke, korenje... Onda kreću spust sekcije koje imaju dosta kamenja i korenja, ali su izazovne. Kraj kruga je blaži ali duži uspon do sela, širokim kolskim putem.
Bilo je i momaka iz Ciklomont tima, Bjelo Polje, pa su oni doneli internacionalni karakter trci :mrgreen:
Nije bilo puno padova, koliko sam mogao da vidim, ali je velika šteta što je na samom startu Elite trke došlo do pada, ali je nastavljeno momentalno.
Ako se setim još nečega....napisaću...
Pozdrav svima.
  • 0

#12 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2009 - 07:39 AM

Mouse ima li nekih slika?

Hoćeš učestvovati na Čegru sad 30.5.?
  • 0

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 May 2009 - 07:58 AM

Čestitke za Lasicu! Izgleda da je Epic dobitna kombinacija :wink: =D> =D> =D>


Lasica pobedijo ili se opet muski drzao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ajde bre neko da kaze rezultate i neka slicica.

edit: Sada vidim da je pobedijo. Cestitke za Ivana =D> =D> =D>
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2009 - 08:21 AM

Tomić prekinuo Đurđićevu seriju, Marić nastavio seriju
Rudno, 24. maj 2009.

Na IV Bounty kupu, koji je organizovao klub eXtremnih sportova Bounty iz Kraljeva, Ivan Tomić iz Progressive Beograd je konačno uspeo da prekine seriju pobeda Bojana Đurđića. U juniorskoj kategoriji, Aleksa Marić iz Crvene Zvezde je nastavio seriju pobeda i ostvario petu uzastopnu pobedu. U U23 kategoriji trijumfovao je Stefan Gazibarić iz Bele Stene, u kategoriji žene najbolja je bila Vanesa Durman iz Ris Cycling-a, dok je najbolji masters bio Milanko Usiljanin iz domaćeg Bounty-ja. Kod kadeta najbolji je bio gost iz Crne Gore, Emir Ramović, a najbolji poletarac je bio Ivan Jovan iz Hajduka. Ovo je kraći izveštaj o pobednicima sa današnje trke na kojoj su učestvovali i takmičari iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Uskoro detaljniji izveštaj.


Izvor: BSS.
  • 0

#15 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 May 2009 - 11:04 AM

svaka cast lasice. ajmo kratak izvestaj za glavnu :D
  • 0

#16 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 25 May 2009 - 12:05 PM

Elem da se i ja oglasim... Ne znam kako je bilo ovim što su se vraćali na daleki sever... al meni se i do Kraljeva prispavalo... Visina i čist vazduh su čudo.... Iz priče nakon trke sa pojedinim takmičarima vidim da se nekim još tokom trke spavalo... Dan je bio solidno vreo, ali je povremeno pirkao vetar i po koji oblak... Red Bull-ove promoterke su se žalile što nisu ponele kupaće kostime... Hmmm možda sam pogrešio što im nisam dao bolje informacije, ali u tom slučaju verujem da bi broj povreda bio daleko veći :)
Na samom kraju glavne trke nebo se razgoropadilo i pretilo je da napravi dar mar, a na stazi je ostalo još 4,5 takmičara... Srećom svi su stigli u cilj bezbedno, a i čika Pera je odlučio da je to bila sasvim dobra vežba pripravnosti svih aktera...
Nažalost opet smo imali intervenciju medicinara jer je Marko Ćurčić na jednom tehničko usponu pao i zadobio ozbiljnu povredu kolena (citiram ga "Otvorio sam koleno" dal je pri tome mislio na solidno rasekotinu na koži na kolenu ili na nešto ozbiljnije nisam baš najbolje shvario). U svakom slučaju doktori su mu preporučili da se javi hirurgu. Ne znam šta je on odlučio tokom povratka.
Što se tiče rezultata... ja sam napravio jednu mini-maxi grešku. Kad sam ih sa sudijama sredio, obzirom da su promoterke zurile da se vrate, a bio je dogovor da ucestvuju u dodeli medalja, na papiru sam prepisao pobednike po kategorijama i otisao da slikam proglasenje. Neko mi je iskljucio laptop tako da sam ostao bez vremena i sredjenih rezultata druge trke... Ocekujem u toku dana da mi Misa i Ljubica posalju vremena iz druge trke kako bih kompletirao rezultate... tako da cete morati da se malo strpite...
  • 0
.

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2009 - 12:10 PM

Red Bull-ove promoterke su se žalile što nisu ponele kupaće kostime...


hehe...onda bi i ja došao i to bez bajka, šta će mi on tada uopšte 8) :wink: :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 25 May 2009 - 12:15 PM

Sve u svemu - fino! Bilo je prilično ljudi i pored toga što je Rudno (bez ikakve uvrede, ništa lično) selište koje se nalazi bogu iza zadnjeg džepa na pantalonama... šalim se malo...

Hehe dobar komentar... Dodao bih da je nazalost Rudno jedina, po meni, prava planinska staza. Nadmorska visina 1100 metara, priroda i ambijent solidno odskaču od ostalih staza... Meni se licčno jedino ne svidjaju zidane kuće, ali šta da se radi...
Ne vezano što smo mi organizatori, lično mislim da je razdvajanjem Jugoslavije i tako odlaskom staze na Durmitoru i neorganizovanjem trka na Kopaoniku, Staroj Planini..., ovo najlepsa staza koja se vozi za ligu (pri čemu najviše mislim na ambijent u kom takmičari voze). Bilo je nekih ideja da je malo ekstremizujemo, ali ja mislim da je ovo sasvim dovoljan nivo ekstremnosti i za najbolje, a pre svega za hobiste.
  • 0
.

#19 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 25 May 2009 - 12:23 PM

Red Bull-ove promoterke su se žalile što nisu ponele kupaće kostime...

hehe...onda bi i ja došao i to bez bajka, šta će mi on tada uopšte 8) :wink: :wink:


Uuuuuuuuuuu sedi, kec ko vrata :lol: ... Mogao si da pokupiš familiju i da napraviš minibreak vikend... 8)

Dodao bih da, obzirom, da prethodne godine nisam bio na trci zbog unapred planiranog odlaska na more, da se dosta aktiviralo privatnog smeštaja i ove godine je dosta ljudi spavalo po privatnim kućama, što je dobar primer kako je ovaj sport razdrmao neke, ajd slobodno da kažemo, zaboravljene krajeve.
Inače iz razgovora sa predsednikom BS Crne Gore, saznao sam da postoji ideja, projekat da se napravi jedan Multiday maraton do Crne Gore, a verovatno i do Hrvatske, BiH, pri čemu bi Rudno i neke okolne tačke, obzirom da se nalazi na obroncima Golije, potencijalno bile startne tačke... Videćemo šta će od toga biti, ali meni je veoma drago da smo na trci imali goste iz Crne Gore, a takođe i dva takmičara iz Banja Luke i Modriče i sa kojima smo razmenili neke ideje.
  • 0
.

#20 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 25 May 2009 - 03:24 PM

Evo i rezultata
http://www.bss.rs/cm... ... ultati.pdf
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika