Jump to content


Fotografije

Zadnji menjac,kavez


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 rekreativac

rekreativac
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 16 May 2009 - 09:25 AM

Zna li ko da mi objasni koja je razlika izmedju dugog i kratkog kaveza zadnjeg menjaca, tacnije radi se o Deore (normal) menjacu. Zamenio sam Deore z.menjac za isti Deore menjacem ali ovaj je kratkog kaveza. Imao sam dosta muka oko podesavanja istog (draljanje, odskakivanje lanca po zupcanicima zadnje kasete....), da bi sve to proradilo uz dosta muke. Imam utisak da sam prethodni Deore menjac sa dugim kavezom lakocom podesavao, za razliku od ovog novog sa kratkim kavezom. Da li mozda duzina kaveza dopusta menjacu, ili bolje reci lancu vecu toleranciju ?

Hvala
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 16 May 2009 - 09:48 AM

pa to je kao zategnutije cvrstje ili tako nesto ,i kao nemoze lako da se sjebe... mozda sam ga pomeshao sa shadow sistemom...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 biciklista

biciklista
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBeograd/Zvezdara

Postavljeno 16 May 2009 - 09:52 AM

Bilo je nesto o tome u ovoj temi:

viewtopic.php?f=14&t=645&st=0&sk=tsd=a&hilit=dugi+kratki+kavez
  • 0

#4 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 May 2009 - 10:38 AM

Bilo je nesto o tome u ovoj temi:

viewtopic.php?f=14&t=645&st=0&sk=tsd=a&hilit=dugi+kratki+kavez


Trajkociklista na ovom gore linku je dao lep pregled teorije. Ja cu to probati bez teorije ukratko da sazem:

kratki/srednji kavez je samo za one sa:
1) drumskim kasetama na mtb bike-u (to su obicno DH/FR biciklovi)
2) one koji koriste bash guard (nemaju treci, naveci zupcanik na prednjem pogonu, najcesce AM i Trail biciklovi)
3) one koji imaju standardni prednji pogon (22/32/44) i 11-32 ili 11-34 kasete, ali im je svaki gram vazan, uklucujuci i rastojanje od zemlje (kamenja), a NIKADA, apsolutno NIKADA ne ukrstaju lanac (odnosno, mogu to da urade JEDNOM :twisted: , posle toga vise nemaju zadnji menjac i/ili kuku i/ili lanac i/ili zadnji tocak!)

Znaci, rekreativac, za sve koji ne spadaju u gornje tri grupe (a moj utisak je da ti ne spadas), odgovara dugi kavez (sto je najverovatnije i po preporukama proizvodjaca - ne mogu da tvrdim, jer nisi rekao koju kasetu i koji pogon imas). Bilo bi "sigurnije" da vratis "dugi" na bike.
  • 0

#5 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 16 May 2009 - 10:44 AM

hehe znachi bio sam blizu :D
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 rekreativac

rekreativac
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 16 May 2009 - 11:11 AM

Srednji pogon Deore 44-32-22, zadnja kaseta Deore 11-32 i evo proverio sam, lepo menja, odnosno kavez menjaca normalno stoji, nista ne kaci i ne zulja i u krajnjim pozicijama (napred najveca sajbna, nazad najveca i obratno), sto me navodi na zakljucak da je ovo neki deore sa nekom srednjom duzinom kaveza. U principu lepo radi, jedino sto se namucismo moj ortak i ja dok ga nismo podesili da radi kako i treba da radi.
Mislim da je oko 1.5 cm kraci od prethodnog. Inace kad sam kupovao pre neki dan nisam obracao paznju, inace bi sigurno uzeo onaj "normalan", tj. imali su samo ovaj jedan-jedini Cak do tada nisam ni znao da postoji deore "normal" sa razlicitim duzinama kaveza.
U svakom slucaju obraticu paznju na sve ovo sto ste dosada naveli, i hvala.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika