Jump to content


Fotografije

Duke [MTB] Scott


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2009 - 11:20 AM

Pozdrav ljudovi. Novi sam na ovom forumu iako ga pratim neko vreme.
Juče kupljen novi bajk:
U prodavnici su tvrdili da je to što je na njemu BOX (sem pedala)

RAM: SCOTT Scale XXL (23") (mislim da je model za 2008. ako ne i za 2007.)
TOČKOVI: Alexrims ACE-24 (ne znam kakve su a kod kuće imam i neke nitovane Alessa i neke Vueltine pa neće biti problem da se menja)
GUME: Ozon Scott 2.0
POGON: ovo me zapravo buni. Fotkaću kurble i pogon pa mi vi iskusni ljudi recite o čemu se radi.
Ni na kurblama ni na pogonu ne piše šta su sem Shimano... Sumnjivo mi je to :?
KASETA: Deore XT
LANAC: Shimano HG 53
PREDNJI MANJAČ: Deore
ZADNJI MENJAČ: Deore XT
RUČICA MENJAČA: Deore
KOČNICE: Avid(ručice) + V-brake Scott Comp
VILJUŠKA: ROCK SHOX Dart 2
LULA, ŠTICNA I KORMAN: Scott components
SEDLO: Scott (imam sa starog bajka i neko Selle Italia koje je udobnije)
PEDALE: Wellgo široke platforme koje izgledaju kao da su za BMX (planiram da uzimam neke kombinovane vrlo skoro)

Postavljena slika

Diskove neću uzimati još neko vreme.
Ajd sad, ima li nekih sugestija i kritika?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#2 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2009 - 11:31 AM

mislim da ti je pogon Shimano Alivio
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 15 May 2009 - 11:50 AM

ma bajk ti je super , samo sto taj pogon je nize kategorije pa zato ne pishe (pishe sigurno neka brojka) sigruno na zubcanicima ili sa druge strane kurble ( ne znam ni ja nije me nesto zanimalo) ... taj skot je super plus sto je za 2008 i izgleda extra.... ima solidnu opermu , samo da vozish!
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 15 May 2009 - 11:52 AM

pogledao sam evo Shimano FC-M442 ...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 15 May 2009 - 01:00 PM

Ma dobro je za pocetak(pogon)ram je odlican,sta ti vise treba teraj to...Inace pise sa unutrasnje strane gde idu pedale na ruci pogona.Moguce da je Shimano noname serija (ali u sustini je kako rece Dusan Alivio tj u rangu cene i kvalitetea Alivio pogona)20-30e.
  • 0

#6 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2009 - 01:57 PM

pogledao sam evo Shimano FC-M442 ...


Našao sam, i upravo to je. Hvala!
I ranije sam viđao da pakuju nižu kategoriju u pogon i prednji menjač a višu na zadnji. Pretpostavljam da to ima nekog smisla... :|
Što se pogona tiče, dok radi, radi. Kad ne bude radio, pakujem neki bolji...
Čekao sam da se pojavi neki polovnjak (tu bi verovatno za iste pare išla malko bolja oprema), ali velikih ramova nema nigde (već 21" mi je kratak, i onda treba da pomeram sedlo unazad, da stavljam duže lule, da hvatam za rogove... a to mi nije rešenje), pa sam, da ne bi dočekao da pola sezone prođe kupio ovaj. Bila je u igri i jedna Merida, ali mi je ovaj delovao solidnije...
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#7 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2009 - 02:13 PM

Prelepo biciklo!
Tek si pazario biciklo,vozi i uzivaj :wink: ,442 ce te odlicno sluziti(i ako za "friziranje" nikada nije rano 8) ).
Ako je previse mekano(ne treba da bude "fotelja") Selle Italia sediste nece ti odgovarati na duzim turama(propadne guza).
Puno lepih kilometara...
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#8 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 05:43 PM

Stigao novi bajk, kao zamena ovom ukradenom...
Pre nego što postavim fotke, evo šta je stari dobio kao "pimp".
U suštini, i nije bio neki pimp, nego sitne nadogradnje koje sam kontao kao potrebne. Jedini stvarni problem na biciklu pravio je RS Dart, koji je uspeo da procuri i ide na servise posle druge vožnje po šumi... taj problem se ponavljao. Pisalo je da je hod 100mm ali ja mislim da nije išao iznad 80. Skupljale su se pare da se zameni nečim drugim... al' eto, ode...
Evo dakle šta je došlo na taj stari bajk:

Ritchey WCS rogovi. Zašto sam uzeo te kad mi grami nisu bitni... pojma nemam, valjda sam hteo da imam nešto WCS. Jedan od njih sam uspeo da pošteno osakatim pri padu.
Postavljena slika

Ovo je došlo u paketu sa rogovima:
Postavljena slika
Postavljena slika

A zatim ovo:

Postavljena slika
Postavljena slika

Onda sam skontao da bih ipak rizer, i kupljen je - 680mm, 18mm rize (razlika u gramaži sa Stylom mi nije bila bitna i nisam hteo da čekam):
Postavljena slika
pa pošto je šipka bila OS, morala je da legne i nova lula - 100mm:
Postavljena slika
Rogovi su ostali na biciklu da vidim da li ima neke koristi od njih, i nisam ih skidao pošto mi se svidela kombinacija.

Poslednje što je došlo kao upgrade, i ono čega mi je najviše žao je Schwalbe Nobby Nic Evo 2.25, beli za Cube-ovu seriju bajkova. Nisam stigao ni 100km da pređem a bajk je otišao. Jedna vožnja u šumi, potvrda da su gume vrhunske i prvi osećaj za "grip"...
Postavljena slika

Sad je verovatno u nekoj štali, vozi ga do radnje u nekom selu neko ko ga je premolovao četkom...

Dobro, dosta. Sledeći post je o novom bajku...
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#9 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 May 2010 - 06:05 PM

Ne znam da li si baš čekao 15. maj da se pohvališ, ali eto, prošle godine na ovaj dan si otvorio temu... kači slike novog bajsa, da se radujemo sa tobom :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#10 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 06:34 PM

Evo ga dakle... prvo je bila priča o uzimanju istog bajka kao što je stari, polovnog (znaju svi koji su čitali onu temu sa 100 i kusur postova)...i dovoljno sam se dvoumio oko toga da je bajk prodat. Drugih velikih bajkova nešto i nije bilo na berzi, a para za novi se nije imalo. Našao sam neki Simplon Purple, ali mi je umakao...
E, onda se desilo nešto lepo. Iznenadna finansijski dobra situacija, poprilično para se i pozajmilo, i kupljen je opet novi bajk, opet Scott, opet u PLanetu, opet XXL.
Šta ću kad ih volem. Bila je u priči i jedna super Merida, malo manja (22''), malo jačeg setup-a, ali pare za nju nisam mogao nikako nagrebati. Uostalom, ovaj bajk me je tad već potpuno osvojio...
Pare će biti vraćene, dobri ljudi će biti tu da im se odužim, a bajk se vozi.

Scott Scale 60 XXL za 2010, box varijanta:
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Fotke su od prvog dana posle kupovine, danas već ima nabačenu kilometražu od oko 250km lepo se isprljao (i oprao), sedište je namešteno u idealan položaj, a uspeo sam i da preletim preko njega na Stražilovu i pošteno se ugruvam. Bajku ništa nije falilo.


Vila - RS Tora SL- air spring - lockout na guvernalu
Menj. prednji - Deore
Menj. zadnji - XT Shadow RD-M772 SGS
Šifteri - Deore SL-M590
Kočnice - BR-M486 Disc
Rotori - 185mm prednji i 160mm zadnji
Pogon - FC-M521 Octalink (44-33-22)
Guvernal - Scott Pilot 640mm 18mm rize
Lula - Scott Comp OS (e, ovo moram da prokomentarišem... izdizajnirali su je... vrhunski)
Nable - Scott Team i Shimano CS HG-50 -9
Obruči - Alexrims XC44, nitovani
Gume - Schwalbe, Rocket Ron 26 x 2.1 / 50EPI (da nisam namontirao one Nobby Nic za lopova, čučnule bi ovde taman kako treba).

Prvi utisci (posle jedno 6-7 vožnji po Fruškoj) su odlični. Tora od svojih 100mm hoda radi svih 100, i lepo se ponaša, ostalo mi je (osim kočnica) manje više poznato.
Pokušao sam da izbegnem disk kočnice, jer sam V-brake štelovao tačno kako mi odgovara, ali eto, kanda će morati da se nauči i štelovanje hidraulike, i to brzo, pošto jedna šušti a druga zvoni :shock:

Za pimp mesta nema narednih meseci, jer nema para :D A trenutno i ne osetim potrebu za nekim dodacima. Dovoljno mi je što sam ponovo na točkovima. Eto toliko, pa se vidimo negde na vožnjama.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#11 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 06:38 PM

Ne znam da li si baš čekao 15. maj da se pohvališ, ali eto, prošle godine na ovaj dan si otvorio temu... kači slike novog bajsa, da se radujemo sa tobom :)


Au... kako si primetio. Zbog takvih stvari čovek postaje sujeveran.
Mrzelo me je da pišem, bajk je stigao kao i lepi dani, pa se slobodno vreme koristilo za vožnju. Evo, sad je vreme gadno, pa sedim za kompom...
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#12 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 May 2010 - 06:52 PM

Ma pusti datum, vidi tek ovo (prvo od prošle godine, pa sada):

...Bila je u igri i jedna Merida, ali mi je ovaj delovao solidnije...

Bila je u priči i jedna super Merida, malo manja (22''), malo jačeg setup-a, ali pare za nju nisam mogao nikako nagrebati.

pa ti vidi....


Lep ti je novi bajs skroz; taman si dobio i bolju viljušku koja lepo radi ;) Sa uživanjem da ga voziš još dugo! :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#13 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 06:58 PM

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Užas... valjda neću dogodine kupovati Scale 50 u ovo vreme.
Ne, sledeći pimp je definitivno jedan Cane Corso ili Staford.

Hvala za lepe želje!!!
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#14 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 15 May 2010 - 09:08 PM

Cestitke za novi bajs...

Zaista sjajna kombinacija boja, i komponente su solidne, mada po mom misljenju kocnice i pedale bi trebale da budu prioritet na upgrejd listi kad se odlucis za to :)

Cuvaj ga od f*ckin lopova i nek te sluzi dugo.

Ps.

Ne, sledeći pimp je definitivno jedan Cane Corso ili Staford.


Moj glas ide za Cane Corso =P~
  • 0

#15 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 15 May 2010 - 09:32 PM

Staford
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#16 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 May 2010 - 08:36 AM

Cestitke za novi bajs...

Zaista sjajna kombinacija boja, i komponente su solidne, mada po mom misljenju kocnice i pedale bi trebale da budu prioritet na upgrejd listi kad se odlucis za to :)


Pedale... pa nisam nikad vozio SPD, Crank Brothers, Look. I ovako čim je malo nezgodnije noga sama leti sa pedale, kontam da bi se sa klipsaricama ubijao non-stop. Ne znam šta si imao na umu? To u principu i nije neki strašno zahtevan pimp, i mogao bi da se desi ovog leta vrlo lako.

Ove kočnice ne poznajem. Hoću da skontam tačno kako se sve na njima šteluje, pa ću valjda već videti da li mi treba više :D Šta je tačno njihova mana? Šta se preporučuje?
Ni zamena kočnica nije strašna stavka...

Uglavnom, nekih major pimpova neće biti sigurno jedno mesec-dva.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#17 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 May 2010 - 12:25 PM

Pedale... pa nisam nikad vozio SPD, Crank Brothers, Look. I ovako čim je malo nezgodnije noga sama leti sa pedale, kontam da bi se sa klipsaricama ubijao non-stop. Ne znam šta si imao na umu?


Na umu jesam imao SPD pedale, jer i ja ih nemam trenutno upravo iz razloga koje si naveo, ali kad sam ih probao na bajsu u sumi to je zaista nevidjenja razlika, jer ti je noga zapravo pedala, nema odskakanja spadanja itd, za drum su moguce nezgodne ali...

Sto se tice kocnica, ove nisam vozio pa ne mogu da budem bas siguran kako se ponasaju u voznji. Cinjenica je da taj sistem nije hidraulican, a koliko mogu da vidim ovi rotori su smrt53 ili tako nesto, koji se svi kazu zaista prelako krive, a sad kako imam osjecaj da si ti ogroman i da tezis dosta, mislim da ti treba neki pouzdaniji sistem koji ce "sigurnije i lakse" da te zaustavi :)

Ps.
Na ovom forumu ima mnogo kompetentnijih od mene, al eto ovo su neka moja zapazanja.
  • 0

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 May 2010 - 12:36 PM

Sto se tice kocnica, ove nisam vozio pa ne mogu da budem bas siguran kako se ponasaju u voznji. Cinjenica je da taj sistem nije hidraulican, a koliko mogu da vidim ovi rotori su smrt53 ili tako nesto, koji se svi kazu zaista prelako krive, a sad kako imam osjecaj da si ti ogroman i da tezis dosta, mislim da ti treba neki pouzdaniji sistem koji ce "sigurnije i lakse" da te zaustavi :)


Kocnice su hidraulika 486.

http://www.scott-spo... ... 8/scale_60
  • 0

#19 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 May 2010 - 01:32 PM

Kocnice su hidraulika 486.


Mozes li da mi kazes dje to tacno pise ?
Pregledah i na linku koji si dao al ja to ne vidim, u rivjuima i na linkovima koje sam sad pogledao ne stoji da su u pitanju hidraulicne kocnice...
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 May 2010 - 01:37 PM

http://techdocs.shim... ... 667244.pdf

Nemam razloga da te lazem. :wink:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika