Jump to content


Fotografije

MarkoFQ [MTB] Giant XTC Composite


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 12 May 2009 - 09:12 PM

Kakva je Tundra? Izgleda mi kao Arione? Nije predugačko sedište ka nazad?
Moja guzica je pronašla sebe na Gobi XM :mrgreen:

Kontam da sam probao sva Fi'zi:k sedišta osim Tundre :wink: i Vitesse :lol:

Tundra je iznenadjujuce odlicna :) Ravna je kao daska , i mislis da ce ti otpasti dupe posle 10min , medjutim nista .Danas sam isao 2h , sisao sa bike-a , kao da nisam ni sedeo.Kruto je dosta i dosta manje se uvija od Selle Italie sto sam imao pre toga.
Verujem da ce jos malo posle par voznji i moje dupe da se adaptira i sediste uradi , pa ce biti jos bolje.
Duza je platforma ,i ima dosta mesta (moguce da mi takva platforma vise lezi ...)
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#22 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 12 May 2009 - 09:17 PM

Crank must go!!!
Na ovako lepoj konfiguraciji, moras sto pre da izbacis Firex prednji pogon i stavis nesto na nivou ostalih komponenti! :oops:


Ako gledamo realni i kocnice treba da se promene jer nisu neko najbolje izdanje(bar kataloski). Ipak Formula ima bolje(jace) kocnice za XC. Ali neznam kako niko od vas nije primetijo one MUST GO rucice na kormanu. Pa to covece ubija. Bar tako izgledaju na slikama. Jel su neke low budget sundjeraste rucice :?:


Sta ja znam , bolje (jace) od formule za XC su R1 i cena je F1 ;) K24 su plasirane trzisno nesto kao juicy carbon ili slicne(oko 279e je set k24) ( i verovali ili ne lakse su za vise od 100g u setu od juicy 7 za 2008) , a sto se tice perfomansi ... bolje su od bilo kojeg juicy-a (moje trenutno iskustvo, videcemo kad prodju malo vise km)
Sundjeraste rucice su Ritchey WCS :D
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#23 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 12 May 2009 - 09:25 PM

Truvativ Firex Team (koji je trenutno na bike-u) je odlican za te pare.
Na 1 mesto stavljam kvalitetne i izdrzljive zupcanike .
Ne uvija se nesto preterano (ali se uvija) , i nije nesto lagan (940g set) Vidjao sam i Truvati Firex ali koji nije Team (nisu svi alu zupcanici , koji je oko 1kg set)
Da vijam Stylo dobicu iste zupcanike i malo drugacije kurble i ustedeti mozda 20-30g (zavisi koja verizja styla,ako je zadnja verzija onda necu ustedeti na tezini nista :D )
Cak i onaj OCT za 2009 , sa kataloskih 815g pa 820g je dospeo na skoro 900g.
Nemam apsolutno nikakvih problema sa ovim pogonom , pocevsi od patrone pa navise (a vozim ga oko godinu dana )

U opticaju je neki xtr ,mozda M960 , najverovatnije M970 ili neki FSA team carbon ili sl ... ali to eventualno na zimu.
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#24 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 May 2009 - 09:43 PM

Sta ja znam , bolje (jace) od formule za XC su R1 i cena je F1 ;) K24 su plasirane trzisno nesto kao juicy carbon ili slicne(oko 279e je set k24) ( i verovali ili ne lakse su za vise od 100g u setu od juicy 7 za 2008) , a sto se tice perfomansi ... bolje su od bilo kojeg juicy-a (moje trenutno iskustvo, videcemo kad prodju malo vise km)
Sundjeraste rucice su Ritchey WCS :D


Avid i Formula imaju isti sistem kocenja. Jedino u cemu se razlikuju je izgled njihovih rucica i sape. Znaci mehanicki i fizicki rade potpuno isto. Cak i promena ulja je identicna. Neznam nikada nisam imao mogucnost da onako lepo probam Formule, ali probao sam ih nekoliko puta onako cisto po 500m voznje. Ono sto se meni ne svidja kod njih(sudeci po ono sto sam probao) je to sto nemaju onaj udarac na rotore kao Juicy 7, Elixir, Code5, Code. Ipak sam ja malo ekstremnije orientisan prema delovima i svidjaju mi se nesto vise hard core delovi. Mada kada bi menjao svoje Code kocnice to bi bilo jedino za Formula The ONE. Dobro mozda i Saint ali da ne idem u offtopic.

A sto se tice sundjeraste rucice sada sam na No Coment :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#25 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 12 May 2009 - 09:58 PM

@Arioth
Da bas to , ne grabe tako naglo i jako. Ima vise modulacije i lakse je dozirati snagu (naravno sve su to nijanse)
Problem kod Formule (a moguce i kod nekih Avid-a) jeste sto znaju doci ne potpuno bleed-ovane (kao nove) , pa samim tim i utisak i perfomanse nisu bas najbolje , pa utisci u zakljucci znaju biti razliciti.
Ja sam moje posle skracivanja creva , naravno izluftirao , i sada rade kako treba :D
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 May 2009 - 10:13 PM

Ja na moji Code sam uradijo bleeding pre nego ih montiram na bajk. Od glicerina mi ispadnu slova Code :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Za Avid potvrdjujem da Code dolazi nepotpuno napunjen uljem i to treba da se sredi. Ali kada se to sredi to je fantastika. Sto se tice modulacije evo kako ide moje iskustvo. Kada sam imao Juicy 5 bio sam protiv stelovanja modulacije jer nisam imao iskustvo sa njom. Logicno je da sam bio skeptik u vezi modulacije. Ali sada kada mogu da se igram sa njom moji utisci su totalno drugaciji. Sada nikad ne bi se vracao na kocnicu koja ne poseduje te vrste stelunga. Sta da se radi jedno iskustvo vise u zivotu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 May 2009 - 09:01 AM

Truvativ Firex Team (koji je trenutno na bike-u) je odlican za te pare.
Na 1 mesto stavljam kvalitetne i izdrzljive zupcanike .
Ne uvija se nesto preterano (ali se uvija) , i nije nesto lagan (940g set) Vidjao sam i Truvati Firex ali koji nije Team (nisu svi alu zupcanici , koji je oko 1kg set)
Da vijam Stylo dobicu iste zupcanike i malo drugacije kurble i ustedeti mozda 20-30g (zavisi koja verizja styla,ako je zadnja verzija onda necu ustedeti na tezini nista :D )
Cak i onaj OCT za 2009 , sa kataloskih 815g pa 820g je dospeo na skoro 900g.
Nemam apsolutno nikakvih problema sa ovim pogonom , pocevsi od patrone pa navise (a vozim ga oko godinu dana )

U opticaju je neki xtr ,mozda M960 , najverovatnije M970 ili neki FSA team carbon ili sl ... ali to eventualno na zimu.


Mislim da me nisi dobro shvatio, a i jos neki na forumu. Nisam ja rekao da FireX nema smisla koristiti ni na jednom biciklu. Medjutim, na KARBONSKI ram, sa karbonskim nablama, XO menjacem, stavljati FireX pogon :?: :?: :?: :?: :!:
Nisam neki ljubitelj karbona - nemam sponzora, a ne vozim nezno... Ali ako to već voliš, hoćeš i možeš, onda i prednji pogon treba da je na XO nivou :wink:
Da, slažem se da bi M970 bio super izbor (moj izbor :twisted: ), ali ljubitelji SRAMa bi takodje mogle da stave neki Noir ili kao sto si i sam napisao FSA karbonac. :roll: Koliko sam stigao da vidim, Canondale je izbacio neki crank koji je navodno najlaksi... Meni je uz tezinu vazan i kvalitet i izdrzljivost (a za to jos nisam nasao bolje od M970 :twisted: )

Za gripove se slažem sa Arioth-om... Lock-on su zakon (da tezi su od obicnih :cry: )
  • 0

#28 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 June 2009 - 04:32 PM

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Fox F100 RLC za 2009 , nije bas 1510g kako kazu , ali je pao na 1516g sa zvezdom u cevi (od ahead) i 20cm vratom.
Oko 100g je laksi od proslogodisnjeg modela.
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#29 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 16 June 2009 - 04:49 PM

=D>
u zdravlje
okaci i koju sliku kad je namontiras
  • 0

#30 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 June 2009 - 07:01 PM

@Stefan
Hvala .
Namontirano je sve , samo nije uslikano grupno. Kad uslikam okacicu. n:anim_32


Fsa Team Issue + Megaexo Ceramic :D

Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#31 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 June 2009 - 07:27 PM

U opticaju je neki xtr ,mozda M960 , najverovatnije M970 ili neki FSA team carbon ili sl ... ali to eventualno na zimu.


Vidim zima ti nesto brzo dosla... Ili si se preselio na Novi Zeland :wink:
  • 0

#32 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 16 June 2009 - 07:32 PM

'LUDO BURAZERE LUDO' svaka cast masina postaje sve zesca i zesca =D> =D> =D>
  • 0

#33 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 June 2009 - 09:27 PM

U opticaju je neki xtr ,mozda M960 , najverovatnije M970 ili neki FSA team carbon ili sl ... ali to eventualno na zimu.


Vidim zima ti nesto brzo dosla... Ili si se preselio na Novi Zeland :wink:



:^o :D
Pogon je odlican , nije bas nesto lagan 869g set , ali je zato kruci od bilo kojeg alu pogona koji sam vozio.
Cini mi se da je K-force light za nijansu kruci .(ili me secanje vara)
Keramicki lezajevi se osete u vidu fluidnijeg pedaliranja , nije neka usteda u Watima , ali je osecaj drugaciji(bolji) svakako.

@marko035
Hvala
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#34 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 24 June 2009 - 02:40 PM

Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika

Specs:
Giant XTC Composite - 1350g
Fsa carbon(soljice) - 65g
obujmica sticne - 29g
DT XR4.2+Sapim CX-ray+Sunrigle - 1580g
Amoeba(Ti) potezi - 80g
gume - 1090g
Fox F100RLC (2009) - 1516g
Formula oro K24 - 780g
Ritchey WCS 4axis(100mm) - 120g
Giant racing carbon (korman) - 118g
Sram X9 (shifteri) - 240g
Ritchey WCS (sundjeraste rucke) - 50g
Thomson Elite - 221g
Fizik Tundra carbon - 204g
Sram X0(Tiso) - 185g
Shimano XT FD-M 773 - 175g
Sram PC971 - 285g
FSA Team Issue(megaexo ceramic) - 870g
Exustar Ti - 210g
Shimano XT CS-M770 - 260g
Jagwire (buziri sajle) - 50g
bidon - 27g

Zbirno 9500g ( znam tenk je :( )
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#35 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 24 June 2009 - 02:50 PM

=D> =D> =D> samo,greota je voziti ovako nesto po drumu :roll:
8)
p.s.koliko si platio vilu ako nije tajna,moze i na pm?
  • 0

#36 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 24 June 2009 - 03:06 PM

Tu je i 2 set tockova sa kramponima :)
No , s obzirom da sam na oko 100km do najblizeg brda ( Fruska Gora) , i ovi polu slikovi sasvim lepo odrade sumice i razna s***a po kojima znam voziti :)

Na ispod 9kg , bice lakse borbeno vozilo :D , za sada je tenk :mrgreen:
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#37 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 12 September 2009 - 12:43 PM

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#38 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 September 2009 - 02:10 PM

=P~
  • 0

#39 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 September 2009 - 02:30 PM

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#40 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 September 2009 - 04:06 PM

Bajk je extra, steta samo sto ga nema na trkama de mu ju u sustini i mesto...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika