Jump to content


Fotografije

Nakamura ili?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#1 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 May 2009 - 07:17 PM

Pozdrav svima!

Odlucio sam da kupim biciklo, pa da se ne bih zeznuo odlucio sam da se malo obrazujem u vezi sa njima. Zadnjih pola meseca sam proveo na netu polako uceci i na kraju sam i pohvatao neke stvari sa razno raznih sajtova (sis< 050< tourney< acera< altus< deore< LX< XT... jel tako? :D ). Ipak finasije mi nisu neke jer sam student pa se zato ne traze ekstra stvari.

Nedavno sam setajuci se sa prijateljima po Merkatoru (trazili smo pikado:D ) video Nakamura bajkove. Jedan od njih mi se posebno svideo-taj mi je i zapravo privukao paznju pa sam se okrenuo kao da sam video zgodnu ribu. :D Naime bajk ima Alloy 7005 ram, Suntour amortizere i Deore opremu (i prednju i zadnju koliko sam ja kao amater mogao da skontam) te Wellgo pedale, ostalo nisam nasao. Cena je 25000 din. Po meni je bajk sa tom Deore opremom po toj ceni dobra kupovina, ali opet nisam siguran jer kazem da sam tek poceo da ucim o tim stvarima.
Nakon toga sam pogledao neke cene od Trek marke i za te pare sam nasao bajsove samo sa acera opremom.
E sad pitanje je da li je to zbog toga sto je Trek brand pa se kupuje i to ime ili je bolje za uzeti manje poznatu Nakamuru sa boljom opremom? Ili Trek ima neku podsebnu "tajnu" zbog cega je naizgled oprema losija, a ista cena? Postoji li jos bicikla sa slicnom opremom u tom cenovnom rangu (20-25k)?

Hvala unapred!
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 03 May 2009 - 07:26 PM

ja bi ti preporuchio neki polar mirage ili tako nesto, ili to nakamuru.. jer ipak novo je novo !
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 May 2009 - 07:38 PM

Paaa... Nisi naveo koliko ćeš koristiti bajk. Samo do pijace ili baš vožnje svakog drugog dana od 50-ak i više km.

Takođe je teško reći jel vredi pošto spisak opreme nije potpun. Možda sam pogrešno razumeo ali si naveo da bajk ima Sunotur amortizere (množina :?: ). A i ne verujem da je full deore oprema. Sigurno su zakinuli, recimo na pogonu, kočnicama.. koje su verovatno noname.

Uvek ćeš za taj novac moći da nađeš nešto polovno sa boljom opremom, ali opet zavisi gde živiš i gde tražiš.

Trek je verovatno malo skuplji zbog imena. Pogledaj i Polar (planet bike).

Ako hoćeš baš novi bajs verovatno će ti nakamura dobro služiti, mada postoji realna opasnost da ti apetiti mnooogo porastu :D , ali tada ćeš već znati šta da radiš.
  • 0

#4 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 May 2009 - 07:49 PM

Bajs cu koristiti da obidjem i naucim citav Novi Sad i da uhvatim kondicije. Amortizer je samo prednji. Nisam siguran kako da djodjem do dobrih polovnjaka, inace bi mi i to bila neka opcija.
  • 0

#5 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 May 2009 - 08:01 PM

Ako ćeš voziti po gradu onda je ok kupovina, mada ne bi bilo loše da uporediš sa ostalim radnjama. Obiđi Fanatik, Planet Bike, Ris pa možda nađeš nešto povoljnije.

Za polovnjake se javi kolegama sa foruma koji su iz ns-a. Možda oni znaju nekog ko prodaje.
  • 0

#6 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 May 2009 - 08:10 PM

Da i nameravam da obidjem ostale radnje vec sam nasao i popisao njihove adrese, jedino nisam video da Planet Bike ima i u NS.
  • 0

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 May 2009 - 08:13 PM

Ako bi kupovao nov bicikl za 25 000din u Srbiji kupio bi onaj koji ima najbolju opremu a to da li je Scott,Trek,Nakamura,Polar,Capriolo nije bitno bar ne u tom cenovnom rangu.Moj ti je savet da pazaris nekog polovnjaka,uputi se jos malo pa ces prepoznati koja oprema je koje godiste pa ces kupiti nesto OK za te pare(novijeg datuma,ocuvano a bolja oprema od tih navedenih bajkova :wink: )
  • 0

#8 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 03 May 2009 - 08:14 PM

Planet Bike ti je u ulici Novosadskog sajma,a nacuo sam da ima jos na jednoj lokaciji u NS-u.
Ima dosta stvari,ali zelim ti puno srece sa osobljem..
  • 0
..

#9 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 May 2009 - 08:22 PM

Tnx.
  • 0

#10 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 May 2009 - 08:23 PM

Planet Bike - Novo naselje / Ložionička 53 / tel. 021-301-306
  • 0

#11 staford

staford
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationRUMSTERDAM

Postavljeno 03 May 2009 - 08:31 PM

u potpunosti se slazem sa markom035
to bi ti i ja preporucio
  • 0
May the force be with you!

#12 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 04 May 2009 - 06:17 PM

Danas sam obisao sve bike shopove u NS koje sam mogao da nadjem preko neta ukljucujuci i jedan na koji sam naleteo. Znaci: Fanatic, Ris, Vector, i Planet Bike. Cak sam trazio i nepostojecu Vojvodinu, koju sam nasao na ovom sajtu-nema tamo nista vise!
Neigde nema bajkova sa onom Deore opremom po ceni od 25k koliko je Nakamura iz Merkatora. U Risu sam nasao Capriolo Monitor Man sa tourney opremom i bez amortizera za 19k. Sve iole bolje je 30k+. Tako je bilo i na ostalim mestima; u Planet Bike sam nasao Polare za te pare ali sa SIS zadnjom i Alivio prednjom opremom sa Suntour prednjim amortizerom. Onaj lik sto radi U PB je neugodan-lensovrodjak bio si u pravu! Zapravo su svuda takvi bili osim u Risu, tamo su skroz ok momci. Na kraju sam se vratio u Merkator i napravio par slika od ove Nakamure. Evo pregledajte pa prokomentarisite:
http://profile.image....us/user/goran3
Kliknite na njih da zumirate, velikog su formata.
  • 0

#13 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 May 2009 - 08:39 PM

Kada sam kupio svog (sada već bivšeg) Polara imao je isti amort. Bio je težak kao ostatak bicikle i dobio je luft za mesec dana. Odmah sam ga zamenio za Suntour Axon koji i dalje koristim. Dakle amort na Nakamuri je najgore đubre. Bolje da je kruta viljuška, jer ne samo da će da ti smeta luft već i prilikom kočenja ima da ti se doliko sabije amort da ćeš preleteti napred.

Nable su isto najgore vrste. Kočnice nisam baš uspeo da vidim, ali nisu plastične što je dobro. Ostalo je ok.

Moje mišljenje je da je grehota davati 25k za ovaj bajs kada za te pare možeš naći mnogo boljeg polovnjaka. E sad ako ne možeš da se strpiš (moj problem isto)... Na kraju odluka je samo tvoja, ovde dobijaš tuđa mišljenja i iskustva.

Na žalost ako želiš da kupiš nov bajk u radnji onda nećeš naći bolju kombinaciju.
  • 0

#14 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 May 2009 - 08:45 PM

polovnjak, ok ako se malo razumes u bicikla ili imas nekoga da te posavetuje i pogleda bicikl.

drugar je prosle godine kupio nekog polara do 30 hiljada.. ne secam se detalja, ali i on je u tom fazonu da se provoza nasipom, lagane turice do 30ak km i sl.. kaze sluzi ga skroz ok.
  • 0

#15 Obtainer

Obtainer
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 04 May 2009 - 10:31 PM

Ok strpicu se.
Kaze mi prijatelj da njegov komsija radi u nekoj profi bajs radnji, pa cu preko njega pokusati da uhvatim nesto dobro polovno. Mada to bi moglo i potrajati. :(
Hvala svima na savjetima! I sto ste mi pomogli da se na zaletim-pa u drvo! :D
  • 0

#16 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2009 - 09:21 AM

Ova Nakamura ima srednji pogon Truvativ (koji?) a ne Shimano Deore, samo su rucice menjaca Deore.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#17 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 05 May 2009 - 12:22 PM

- Moje generalne preporuke su ne uzimati nista losije od full Deore opreme (ili SRAM ekvivalent), sa barem SR Suntour ili RST amortizerom (a bolje da su Rock Shox, Manitou, Fox...). Ovo nije jako jeftino, ali nije ni nedostizno.

- To (gore navedeno) retko moze da se nadje na no-name ramovima, ali ako nadjes, i to moze da bude OK. Ako planiras u buduce da "upgrade"-ujes bajs, onda bih ti toplo preporucio da skupljas za Trek (ili neku drugu bolju firmu - ne, u to ne ubrajam Polar, Capriolo i sl. mada su i oni mnogo bolji izbor od no name kineza).

- Znaci, jedna opcija je da skupis/nagrebes love za "Deore" Trek-a (moja preporuka) ili da uzmes polovnjaka (ja licno to ne volim, no to je stvar ukusa/filozofije, medjutim ako se jos ne razumes u odrzavanje/servisiranje istog, onda ta "usteda" na polovnjaku moze dosta da te kosta - i para i zivaca).

Good luck, sta god da izaberes. :mrgreen:
  • 0

#18 manem78

manem78
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 May 2009 - 06:52 PM

Pozdrav! :D
Da se i ja prikljucim ovoj diskusiji oko nakamura bajka iz intersporta. Oblecem oko tog bajka vec par nedelja i ozbiljno razmisljam da ga kupim. Prednji, zadnji menjac, rucice deore, amort sr suntor xcm sa lockout-om, na kocnicama pise nesto tekkro ili tekkero... Jedini problem je sto ne mogu da utvrdim velicinu rama. Na bajsu ne pise, a i prodavac ne zna. Pise nesto Nakamura Cliff Lite 20 kod cene pa kontam da je mozda 20". Moracu metar u ruke pa da merim.
Sto se tice amorta kakvo je misljenje clanova foruma o ovom modelu (sr suntor xcm)? Obisao sam sve prodavnice bajkova u NS i svi bajsovi (polar mirage pro,..) u tom cenovnom rangu (25000 din) uglavnom imaju ili xct (v2) ili xcm (v2) suntour.
Sta mislite da li je za te pare bolje kupiti neki polar sa acera, alivio, altus opremom ili ovaj bajs?

P.S : sta je nabla? (iz jednog od prethodnih postova)
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 May 2009 - 07:05 PM

Sta mislite da li je za te pare bolje kupiti neki polar sa acera, alivio, altus opremom ili ovaj bajs?

P.S : sta je nabla? (iz jednog od prethodnih postova)


Acera, alivio, altus = sve 3 klase su ispod Deore-a, tj. kataloski, slabija oprema.

Nabla = glava tocka, koja je zicama prikacena za felnu. :D
  • 0

#20 manem78

manem78
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 May 2009 - 07:10 PM

Hvala na informacijama!

gilgames kaze sa su nable katastrofa! hmm...nemam pojma...
A, kad merim duzinu rama da bih izmerio velicinu, sta treba da merim? Od sticne do lule ili...?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika