Jump to content


Fotografije

Sat za merenje pulsa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 24 December 2006 - 09:31 AM

A za šta ti radi savršeno? Znam 5 razloga zbog čega ne valja sigma pa kad napišeš odgovor i ja ću dati ARGUMENTE zašto ne valja!
  • 0

#22 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 24 December 2006 - 04:54 PM

Sada i mene zanima zasto ne valja sigma.
Koristim svakodnevno PC-9 i BC 1600 i nemam zamerki.
  • 0
......................................

#23 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 24 December 2006 - 06:54 PM

Daću ih polako! Nisam se ja rodio sa polarom, nego znam šta ne valja kod Sigme!
  • 0

#24 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 25 December 2006 - 09:32 AM

Sto se tice nabavljanja iz Terrano Team-a, telefon je 3340920, rade 10-17 radnim danom, subotom 10-15, pa nazovi, ako neces Sigmu, verovatno i Polara mogu da nabave. Mada za Polar sa malo vise funkcija 100 evra ne gine, sa druge strane jeste da neces pogresiti, ako ces ga bas ozbiljno koristiti, onda OK...



Zvao sam taj broj , u subotu i danas, ali se niko ne javlja....
Da li moze neko da mi sazna da li se taj PC15 moze naruciti postom...
  • 0

#25 cannondale

cannondale
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 25 December 2006 - 06:12 PM

Daću ih polako! Nisam se ja rodio sa polarom, nego znam šta ne valja kod Sigme!


Ajde više ako znaš da vidimo tvoje primedbe. Uvedi nas neuke u tajne sigme.
  • 0

#26 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 25 December 2006 - 09:09 PM

Daću ih polako! Nisam se ja rodio sa polarom, nego znam šta ne valja kod Sigme!


Ajde više ako znaš da vidimo tvoje primedbe. Uvedi nas neuke u tajne sigme.


E sad baš neću! nosite sigme i uživajte! Poslaću trkaču na pm ono što ne valja, kad je vama toliko dobra sigma!
  • 0

#27 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2006 - 10:29 PM

Sa moje tacke gledista evo empirijskih cinjenica:
Imam duuuuugo Sigmine PC7, PC14 i Polar accurex pulsmetar. Na trke i treninge nosim PC14 i Polara i to vec dosta dugo, tako da je moje licno iskustvo pozitivno i sto se tice Sigme i sto se tice Polara. Kako nosim oba, mogu da poredim performanse i merenja i da vidim ima li vecih odstupanja. Do sada ih nije bilo. Ni jedan od ovih pulsmetara mi se nije pokvario, niti se kocio ili preskakao u radu. Cinjenica jeste da je Polar znacajno skuplji od Sigme, a koji se cesce kvari - to prepustam statistikama. Ponavljam da svi moji rade i do sada nisam imao problema, ali to je uostalom kao i sa mnostvom drugih uredjaja i delova. Nekome ce trajati godinama, a npr. Nemanji tek mesec dana... Da napomenem da nisu samo ova dva proizvodjaca pulsmetara bogom dana, ima jos varijanti i to SUUNTO - finski proizvodjac, HUGER ( od skora Oregon Scientific ) i dr. Ono sto treba reci je da su i Polar i Sigma testirani i da imaju preciznost EKG uredjaja, tako da sto se tice tacnosti, i jedan i drugi je imaju.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#28 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 December 2006 - 12:12 AM

Ima kod nas i Cardiosport. ja imam jedan takav, kupljen pre par godina (3-4) bio nekih 70-80Eur.. Prijemnik je dosta propo. Totalno se izlizo, neke brojke se nevide najjasnije tako kod pulsa ocitam samo prve dve cifre ako imam srece... Trebam napomenuti da prijemnik koristim i kao svakodnevni sat tako da je uvek na ruci...
  • 0

#29 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2006 - 01:31 AM

Kad smo kod satova jos jedan pozitivan glas za PC14. Kupljen davno jos su bile marke u opticaju. Jedini problem koji sam imao je pucanje originalnog kaisa, koji je zamenjen za meksi i elasticniji. Za rekreativne potrebe i vise nego dovoljan.
  • 0

#30 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 26 December 2006 - 03:21 PM

Problem sa sigmama: Signali između 2 pulsmonitor ase mešaju tj. jedan transmiter za sve uređaje. Ometanje sata preko mobilnog telefona, baterija traje jako kratko, nema identifikaciju potrošenosti baterije i na trci Vas ostavi na cedilu, nema mogućnopst prebacivanja podataka na komp! E sve ovo i još par nekih stvari meni ne odgovara na Sigmi!
  • 0

#31 Rudi

Rudi
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 December 2006 - 08:12 PM

ja koristim sigmu od pocetka karijere, i do sada je sve bilo ok, neke sitne zamerke ima ali meni nisu predstavljale neki problem... pozz i mislim da ce pare presuditi ko ce sta kupiti, mislim ako bih imao 200e ja bih kupio polara, ali kad nemam dobra je i sigma za 50e ili koliko vec 8)
  • 0
MTB I SAMO MTB...............
http://www.mtbfanatic.com

#32 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 30 December 2006 - 04:52 PM

S obzirom na moju finansijsku situaciju, bio sam prinudjen za kupovinu Sigma PC 15, danas sam ga dobio, ali posto sam odradio trening pre posiljke, nisam uspeo da ga testiram, tako da se moj prvi trening sa pulsmetrom odlaze za sutra (jedva cekam :D ) ...
  • 0
.

#33 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 January 2007 - 05:48 PM

А ми једва чекамо да чујемо твоје импресије у вези са купљеним уређајем!

Немања Вајс би требало да има у виду да неки не возе професионално као он, па су у односу на то -- различите и потребе!
  • 0

--


#34 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 04 January 2007 - 09:37 AM

А ми једва чекамо да чујемо твоје импресије у вези са купљеним уређајем!

Немања Вајс би требало да има у виду да неки не возе професионално као он, па су у односу на то -- различите и потребе!


Hvala hvala! Ni ja nisam znao da vozim profesionalno! Razumem ja da su različite potrebe svih nas, ali isto tako znam ljude koji en pitaju koliko košta nego hoće najbolje što postoji da imaju i da nauče da ga koriste. Ne moraš da budeš profi da bi koristio Polara! To što je u našoj zemlji situacija sa novcem takva da ne možemo svi da kupimo Polara od 250 evra to je druga priča. Šta hoćeš da kažeš da ti ne bi vozio polara i dobio lepo dijagram treninga, sve lepo napisano za svaki minut treninga, ukupan broj otkucaja srca...Ima nekih stvari koje ne razumeš do ga ne koristiš! E da ''PSIHO'' pošto ti znaš mene voleo bi da mi kažeš ko si?
  • 0

#35 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 January 2007 - 11:16 AM

Не знам да ли бих, да паре нису проблем... нисам о томе размишљао. У сваком случају, треба поштовати туђе могућности и потребе. И ти си, колико сам из приче разумео, кренуо од Сигме, па си видео да ти не одговара те си прешао на Полара. Нека и Тркач види шта му одговара а шта не, нема потребе да му набацујемо Полара кад му можда 80% функција неће бити потребно.

Не знам те лично, али Гугл те зна :-) Сем ако не постоји још један Немања Вајс:

Nemanja VAJS
U23 senior
XC CHAMPION SCG 2003. i 2004.
CUP SCG 1. 2003 i 2004.
Ciclocross Champion SCG 2003.
Ciclocross Champion Vojvodine 2004.


Ах да, и један друг је купио двоточак код тебе :wink:
  • 0

--


#36 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 January 2007 - 02:28 PM

Ljudi, ja bih vas zamolio da se ne svađamo oko sata!!


Koje su moje impresije u vezi PC15, bilo bi glupo da sada filozofiram, tek ga koristim nekih 4-5 dana, ali sam zadovoljan.

Nedostaje mi par funkcija...
- recimo kod funkcije LAP COUNT ne može da se vidi koji je max i prosecni puls u tom određenom vremenskom intervalu, vezano recimo za 2 krug ili deonicu... ovo smatram velikim nedostatkom
- pa isto kod određivanje puls zona u kojoj treniramo, da ima bar još mesta za 2-3...
  • 0
.

#37 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 04 January 2007 - 04:16 PM

Čekaj pa ja mislim da je na PC14 bilo da imaš prosečan puls po krugovima a valjda za ceo interval max puls zabeležen. Tako sam ja radio aerobne treninge i onda kad dođem kući imam interval odmora i treninga sa vremenom i avg puls.

Neću ja ovde da se svađam, dosta sam se ja svađao i toga mi je preko glave. Samo neću da me prozivaju neki koje ne znam, a možda bi mogli i da se družimo! Što se mene tiče stvar je zaboravljena, i tu sam da pomognem ako mogu!
  • 0

#38 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 January 2007 - 05:16 PM

Ако сам прозвао, извињавам се, није ми то био циљ већ да кажем да сви ми имамо различите потребе. Ето, Тркачу не одговара Сигма у једној функцији коју је истакао, и то је то -- његова је последња.

Весели поздрав са истока Србије!
  • 0

--


#39 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 05 January 2007 - 06:02 PM

Gledam jos jednom , ali zaista nema tu funkciju za prosek pulsa a vezano je za LAP COUNT, a zaista mi fali to.
Druga za mene bitna stvar ,da mi je motivacija nenormalno porasla za ovih par dana.
Radio sam treninge po zonama i totalno sam osvezio organizam.
Sad vise nisam normalan :D , trcim i po 2 puta na dan.

A sada jedno pitanje, malo je OFF ,ali nisam hteo da otvaram novi topik...
zanima me nesto najjetfinije, obican merac kilometara za biciklo, za koliko se mogu naci.. Hvala
  • 0
.

#40 XTR

XTR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 January 2007 - 09:34 PM

Najjeftinije i da valja je Cateye Velo 5, nesto ispod 1000din. po mom ne bas azuriranom cenovniku Planeta, dok za slicnu cenu mozes pazariti u Capriolu neku Sigmu sa par funkcija.

Jos jeftinija varijanta je odlazak do nekog servisa i kupovina polovnog ciklomastera.

Imas jedan i na berzi

Ako ti i ovo bude skupo TC u bloku 70 kod kineza imas za 250-300 dinara ciklomastere kojima se prvo otkine kabl, zatim pukne selna koja ga pricvrscuje za volan, a usput vodis racuna da slucajno ne pokisne jer oce da zabaguje gde jedino pomaze susenje i reset. :-D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika