Jump to content


Fotografije

Upgrate MONITOR-a


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 09:42 AM

Imao sam vec jednu temu o mom propalom planu,...nazalost. Medjutim, uspeo sam da ustekam nekih 5000din i posto ne smem nov bajs da kupujem, od oca, a i majke, zanima me sta bih to mogao na monitoru prvo da promenim i sto bi rekli upgrate-ujem. Citao sam da imaju neki menjaci devetofaz (ili tako nesto) pa ako se menja jedan od dva menjaca onda mora jos nesto da se menja....Ma da ne komplikujem. Imam MONITOR bez prednjeg amorta.....btw ovo na mojem bajsu nije v-brake, prvo bih to promenio jer sam stvarno nezadovoljan. Zadnja kocnica slabo radi, dok prednja, doduse redje koriscena i dalje ukopava.....koliko bi me stajao neki kvalitetniji shimano v-brake (deore, xtr...ma daaaaa) :)

(dajte mi opet neki tekst, da bi mogao malo bolje i tacnije da pricam sa vama, googlam i citam ali puno je nekih sr*nja od textova, sve sam gluplji 8) )
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 19 April 2009 - 09:44 AM

KOje kocnice imas sad sto kazes nisu V brake... XTR svakako ne bi mogao, ali Deore je realno. I nisam te ukapirao ovo sto pominjes menjac i devetofaz...btw Imas sliku bajsa...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 09:45 AM

Ma imas sliku na Capriolov sajtu, spora mi je konekcija...
(sto se tice devetofaza i menjaca, ne kapiram ti ja tu nista al' google.....) :twisted:

kako da ubacim slike????
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#4 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 19 April 2009 - 09:56 AM

OK, pretpostavljam da imas 7 lancanika pozadi, tj. 7-faz. Ne znam bas koliko je pametno ulagati u "prosirenje" brzina jer to povlaci dosta dodatnih promena, a pogotovu sto budzet ume dosta da utice tu. Ili stekaj kesh jos neko vreme pa kupi odlicnog polovnjaka, ili vidi da tako deo po deo upgrade-juse sto kazes. Kocnice, felne, gume...
Po meni, prvo sredi kocnice ako kazes da i nisu sigurne, ipak je bitno da se zaustavis... :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#5 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 10:03 AM

Evo sad sam skontao nesto, ako nisam u pravu ipsravi me. Gledam neki SHIMANO XT i za njega pise devetofaz. Znaci da on ima 9 brzina za razliku od mojeg TOURNEY-a koji ima 7, ako bih menjao njega morao bih i prednji menjac je li????

btw plz Kako da ubacim slike?????
A sto se tice v-brakea, sta preporucujes sa cikloberze??? Gledam prvo da pokupujem neke malo bolje delove pa da pocnem da stekam za neki dobar ram???? Ovaj dosta dobro trpi sve sto mu priredim!
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#6 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 12:06 PM

Zar nema nista za 5000din od v-brake-a??? :cry:
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2009 - 12:53 PM

Ima da biras. 8) U Capriolu SD5 oko 2400 dinara ili neka "polovnjak" varijanta"

http://www.cikloberz...how.php?id=5377
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 01:39 PM

Cini mi se da su ovi paknovi na njima spremni za menjanje (ne vidi se lepo, jer je slika katastrofa). Tako, da uracunaj nove odma. :)
  • 0

#9 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 02:19 PM

Evo sad sam skontao nesto, ako nisam u pravu ipsravi me. Gledam neki SHIMANO XT i za njega pise devetofaz. Znaci da on ima 9 brzina za razliku od mojeg TOURNEY-a koji ima 7, ako bih menjao njega morao bih i prednji menjac je li????

Kao prvo, slazem se sa Gary-jem da je prelazak na defetofaz (ili osmofaz) u tvom slucaju neisplatljiv. Jer pored zadnjeg menjaca, morao bi da promenis i rucice menjaca, nablu (da uzmes onu koja podrzava devetofaz kasetu), kasetu i lanac. Prednji menjac verovatno ne bi morao da menjas. Mislim da bi sve ovo izaslo dosta vise od tvog trenutnog budzeta.
Pozdrav!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 02:45 PM

...A sa promenom nable, bi verovatno morao da menjas i zice, ako nable nisu istih dimenzija. I jos da platis nekog, da sve to odradi. Neisplatljivo, totalno! [-X
  • 0

#11 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 06:09 PM

Evo sad sam skontao nesto, ako nisam u pravu ipsravi me. Gledam neki SHIMANO XT i za njega pise devetofaz. Znaci da on ima 9 brzina za razliku od mojeg TOURNEY-a koji ima 7, ako bih menjao njega morao bih i prednji menjac je li????

Kao prvo, slazem se sa Gary-jem da je prelazak na defetofaz (ili osmofaz) u tvom slucaju neisplatljiv. Jer pored zadnjeg menjaca, morao bi da promenis i rucice menjaca, nablu (da uzmes onu koja podrzava devetofaz kasetu), kasetu i lanac. Prednji menjac verovatno ne bi morao da menjas. Mislim da bi sve ovo izaslo dosta vise od tvog trenutnog budzeta.
Pozdrav!


1. Koliko bi me ispalo, otprilike????
2. Moze li oprema da ide sa jedno rama na drugi, kao sto bih ja uradio??
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 08:24 PM

To bi kostalo otprilike koliko i tvoj bajs (njegova vrednost, kao polovan). I nije mi jasno, ako promenis ram, kako ces objasniti roditeljima da nista nisi uradio sa tvojim Capriolom? :roll:
  • 0

#13 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 09:08 PM

@ nimic
1. Mislim da bi te prelaz na devetofaz kostao oko 100 jura (gruba procena).
2. Naravno da mozes da sve to kasnije prebacis na drugi ram.

Ipak, kao sto su ti ljudi vec rekli, mislim da bi trebao prvo da sredis kocnice, a onda da uzmes neki amort, sto bi se bas osetilo u voznji. Za devetofaz ima vremena. Jbg, bas je nezgodno sto ne smes da promenis bajk, ali sta je tu je, vozi to sto imas.
Sve najbolje!
Pozdrav
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 09:19 PM

I ne znam zasto bi menjao na devetofaz. Mislim, nije poenta u 27 brzina. Mozes imati mtb i sa 9 brzina, a da ides mnogo brze, nego sa 27. Fora je u zupcanicima. I da, ako vec uspes da ih opticki obmanis, kad nabavis ram, pa to je isto, ko i kad bi kupio bajs. :D
  • 0

#15 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 19 April 2009 - 09:20 PM

Jedno glupo pitanje, ali, sto ne smes da promenis bajk :roll: :roll: Ili prodaj taj pa uzmi jos kesa i kupi polovnjaka koji je ok skroz...

btw. pa i da promenis na devetofaz i da stavis odredjene lancanike opet bi trebao da se zaustavis sa dobrim kocnicama (to nemas sad odma na bajsu), da kad pri vecoj brzini predjes preko sine,rupe,izbocenja da ti nesto to apsorbuje (amort nemas), da ti felne izdrze i da se lakse zaletis (ako je neki celik i ako nije bar dupla felna moze biti jako zeznuto pri voznji)...sve ovo ti kazem da se ne bi zaletao sa keshom da kacis devetofaz. A za nekih 100 evra mozda vise ,recimo, uz jos kesha i prodaju sadasnjeg mozes za 200-250e da uzmes super bajs.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#16 NIMIC

NIMIC
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 19 April 2009 - 09:58 PM

Ne razumete. Meni iskreno nije prekipelo za nove menjace vec za kocnice a bogami kao sto rekoste i za prednji amort. Dajte mi predlog plz da mi se ne izvuku pare. A sto se tice menjanja rama, ne zvuci isto kao kad kazes da si promenio biciklo i kad kazes da uzimas bolji ram...jeste glupo ali roditeljima to dosta drugacije zvuci. Jedino me brine sto mi se menjaci sve vise i vise rastimavaju i sto mi zadnji bas lupa kad idem malo brze preko neravnina.

Plz Ja mogu da ustedim novac dosta brzo kad se ne troskarim. Dakle preporucite mi jos neki dobar v-brake i viljusku jel?, sa amortom, ali da vredi, da ne moram i to da menjam....
  • 0
JBT=Josip Broz Tito!!!!!

#17 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 19 April 2009 - 10:07 PM

Pa najbolje prati oglase, pa vidi da udje nesto sto ti je u budzetu. Prvo ipak uzmi kocnice, pa amort i onda polako trazi ram, ali gledaj da to radis tako da kad jednog dana uzmes nov bajs nesto mozes da iskoristis.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#18 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 April 2009 - 06:49 AM

Ima da biras. 8) U Capriolu SD5 oko 2400 dinara ...


Sad gledam ovo, pise:
AVID-KOMPLET V-BRAKE SD5 2408.00
Da li "komplet" znaci da se dobije i nova rucica i sajla, ili je to samo komplet celjust, paknovi i srafcici za montazu? I sta je bitnije, prednja ili zadnja kocnica, za voznju po gradu/keju/eventualno ponekoj livadi?

@Nimic
Sorry sto ti upadam u temu ovako, ali i mene interesuje ova tematika, mozda zajedno nesto naucimo :)

Edit:
Ja trenutno imam neke Logan
Kočnica: LOGAN - JY-927AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
Ručica kočnice: LOGAN - JY-332PAE - die casting alloy lever with plastic clamp, 2 finger, for V-brakes
A sad vidim da su i tvoje iste te, samo druga rucica... stvarno su kante :(
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#19 mecca80

mecca80
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Locationleskovac

Postavljeno 20 April 2009 - 06:58 AM

Cao Nimic,
Ja sam covek sa tvojom pricom :D jer sam imao isti problem kao ti tojest vozio Capriolo Monitor.Ne ulazi u nista veruj mi, samo menjaj kocnice i stekaj kintu za nov bajs.Citajuci ovu temu navelo me je svedem racun ulaganja u capriolo monitor i nije mi svidjala cifra 17000 hilj. sad dao preko za delove na taj bajk cena mu je bila 15200 din. toliko je kostao bajs prosle god.(sto znaci 15200+17000=32200 kurs evra je bio 85 e sad 32200/85=378 evrica) za tu kintu dobijas pristojan bajs sa 5x boljom opremom od monitora.NAPOMENA delovi koje sam stavljao su daleko od vrhunskih i naravno vecina njih je kupljena na cikloberzi (sto znaci polovno). :wink: Razmisli pa vidi...
Pozzz
  • 0

#20 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 20 April 2009 - 08:06 AM

@Darkman

Obe kocnice su podjednako vazne, i uvek treba kociti sa obe, tako da nemoj ono kao zadnja nek bude krs, prednja dobra ili obrnuto. Mozes jedino u zavisnosti od podloge menjati intenzitet pritiska rucice kocnice samim tim i upotrebu neke od dve kocnice. Primer kad je kisa pa prelazis preko bele farbe na putu a treba kociti, uvek malo jace zadnjom, jer on kad prokliza nije frka, kad ode prednji ides i ti.
Poz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika