Jump to content


Fotografije

Avid Juicy 3 i 5, eventualno 7


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 09:50 PM

Gledao sam Avidove gore navedene kocnice i posto nemam iskustva sa ovom markom niti znam bilo koga ko ima zamolio bih drugove forumase da pomognu.
Imam para da uzmem 3 ili 5 a ako mi se posreci mozda i 7 (ako dobijem na lotou :lol: ). Salu na stranu, kakve su ove kocnice i ima li boljih za iste(citaj:slicne) pare. I da li mogu da se montiraju na SR Suntour xcr(nisam siguran koji, sve u svemu na Scott YZ-0)?

Hvala unapred!
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 24 November 2006 - 01:05 PM

Naravno da mogu da se montiraju na Suntour i na YZ0 jer uz kocnice kad kupujes dobijas adaptere za ISO standard.
Posto nisi naveo cene kocnica, pretpostavljam da je sedmica avid skupa. Ako hoces da imas vece performanse kocenja sa onim sto mozes da kupis, onda Avid Juicy 5 sa 203mm rotorima, to ima da te izuje kad budes kocio.
Avid 7 ima vecu mogucnost podesavanja rucice, ergonomski je podesenija, i ima mogucnost podesavanja pakni da stoje u oredjenom polozaju( sto naravno Juicy 5 nema).
Koja je cena ovih komponenti?
  • 1
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 24 November 2006 - 06:38 PM

oko 13k za 3, 15-18k(nisam siguran tacno ali mi se cini da je u ovom rangu) za 5 i 20-21k za 7
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2006 - 09:02 PM

"trojka" je nova serija hidraulicnih kocnica i u NORMALNIM zemljama je ovo OEM proizvod ( "only after market" ) ili ti za dalju ugradnju. Dakle, nema je u slobodnoj prodaji, vec na kompletnim bajkovima. "Petica" i "Sedmica" su standardne varijante i one su u slobodnoj prodaji. U Capriolo-u imaju jao OEM proizvoda u radnjama - npr Avid rucice V-brake kocnica "7". Ono sto je kod ovih kocnica dobro je da odlicno koce, ali nemaju veliku mogucnost doziranja kocenja, dakle treba se naviknuti na "ukopavanje". Dalje, za njih ima svih potrebnih rezervnih delova ( plocice, rotori, ulje, creva... ) i to je veoma znacajno zbog odrzavanja istih. Inace generalno, Avid se visoko kotira u svetu kocnica.
Ovde se za tu kintu mogu naci i MAgura kocnice, Shimano, poneki Hayes. Ali za MAguru i Hayes nema delova ovde, a i za Shimano je tanka ponuda. Ja konkretno imam Shimano XT cetvoroklipne disk kocnice - najbolje koje je Shimano ikada napravio!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 26 November 2006 - 02:37 PM

E sad sto se tice cena ispravljam se "5" je 18 hiljada dok j "7" 23 .
Da bih mogao da stavim ove kocnice moram da menjam i rucice menjaca i za Alivio mogu da stavim SRAM Gripshift ili SHIMANO Alivio koji su meni uzasno ruzni i neprakticni. Sada se otvara mogucnost da stavim Deore XT ili SRAM X9. Sta vi mislite koji su bolji i da li bih morao da menjam srednji pogon?
  • 0

#6 XTR

XTR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBG

Postavljeno 26 November 2006 - 03:34 PM

Sad si u nekoj mat poziciji, tj. dal ti se sve to isplati raditi :-k

Ako se odlucis za stavis XT ili X9 menjace moras menjati i zadnje zupcanike i lanac jer ti imas osmofaz, a rucice su za devetofaz.
Sad nastaje problem sto Shimano rucica je kompatibilna sa Shimano zadnjim menjacem sto vazi i za Sram.

Shimano rucica – Sram Menjac ne moze
Sram rucica – Sram menjac moze

Srednij pogon nemoras menjati.
  • 0

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 November 2006 - 09:42 AM

Znas sta, prodaj lepo ti taj bajs za 150evra(mozda i vise, ne znam nasta ti lici taj bajs) i dodaj tih 287 evra koje si hteo da stuckas na te budjave kocnice i eto racunice 430 evra u keshu( a mozda i vise). Aaaaa za te pare, kakav hoces Dirt Jumper ima da ti nabavim( Hayes, Marzocchi, Hussefelt....sve ima da bude na njemu).....Od babe ne mozes da napravis devojku, ali sa ovim parama mozes da kupis devojku :lol:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 29 November 2006 - 06:53 PM

Ma pusti ti ta budjenja(ne mogu da kazem da nije oprema vazna)nego bolje sacuvaj te pare ili ako nemas dres i drugu odevnu opremu kupi ih.I najvaznije za nas uzras je voziti bajs i sticati kondiciju, a ne se paliti na nove modele opreme(menjaca,amortizera,kocnica ...)Sto pre to shvatis postaces bolji biciklista. :wink: :wink: :wink:
  • 0
Nemanja Glisic

#9 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 30 November 2006 - 08:39 AM

Moze on da stice kondiciju noseci obican sorc i majcu, to sto je obukao dres nece ga nigde odvesti i ne cini ga dobrim vozacem. Tvoj predlog je da potrosi 100 evra na krpice koje nista ne znace i sutra da padne i samo da ih baci....... Delovi su ti koji ce njemu omoguciti sve.
Ako i malo razmisljas, dres mozes kupiti pred trku ako ti je toliko bitan, najvaznija je tehnika voznje. Veruj mi i bez kondicije mozes nekoga pobediti ako imas tehniku (na kvarno ili ne, ali nemoj biti prokleti verglac koji ne zna da uravlja svojom biciklom na extremni nacin) bilo da vozis road,xc,4x,dh..... :?
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#10 krismi

krismi
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 November 2006 - 04:50 PM

Moze on da stice kondiciju noseci obican sorc i majcu, to sto je obukao dres nece ga nigde odvesti i ne cini ga dobrim vozacem. Tvoj predlog je da potrosi 100 evra na krpice koje nista ne znace i sutra da padne i samo da ih baci....... Delovi su ti koji ce njemu omoguciti sve.
Ako i malo razmisljas, dres mozes kupiti pred trku ako ti je toliko bitan, najvaznija je tehnika voznje. Veruj mi i bez kondicije mozes nekoga pobediti ako imas tehniku (na kvarno ili ne, ali nemoj biti prokleti verglac koji ne zna da uravlja svojom biciklom na extremni nacin) bilo da vozis road,xc,4x,dh..... :?


Sa time se slazem u potpunosti. Odelo ne cini coveka odnosno biciklistu. Ja preporucujem Hayes jer su trenutno najbolje kocnice u ponudi. Hayes Nine sa 160mm rotorima je jaci nego avid 5 a mozda i sedmica sa vecim rotorom. Uz to mozes i da "doziras" kocenje po potrebi. To jeste istina da se delovi teze nalaze nego avid ali kvalitet je na strani Hayesa a i nece ti se pokvariti ili polomiti kocnice iako padnes jer su vrlo jake.
  • 0
A friend is someone who will bail you out of jail, but your best friend is the one sitting next to you saying "that was f***ing awesome"

#11 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 30 November 2006 - 06:48 PM

Dobro dresj i hajde, ali drugo sta ima da budzi kocnice i drugu opremu ako se ne trka , vozi za Partizan drumski bicikl, a ovaj bajs na koji planira da stavi diskove mu sluzi za zezanje po gradu.Zato i dalje stojim iza toga da je najvznije za drumske i cross counrty vozace da imaju kondicije i to ne kazem samo ja(klinac od 14-15 godina) nego i mnogo iskusni i bolji vozaci,a oprema ce doci sa rezultatima.
  • 0

#12 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 01 December 2006 - 07:11 AM

On ce dres i bicikliu da dobije od Partizana, i ne treba da razmislja on to da kupuje. Treba da ih odere za opremu, sve da im pokupi sto moze, a sa strane da budzi bajs od svojih para, a pred njima da se pravi da nema ni zvake jer je to jedini nacih da ih opeljesi.Sa bandom drugacije ne moze.

I da, slazem se Hayes Nine i teraj, mnogo su izdrzljivije od svih drugih kocnica, a uvek mogu da se nabave rezervni delovi. Non stop ide neko za Madjarsku, samo treba naruciti.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#13 krismi

krismi
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 December 2006 - 11:17 AM

Koliko sam razumeo on se jos nije odlucio koju ce disciplinu da vozi(road ili mtb). I naravno Partizan mu daje bicikl koji nije njegov a ako bude hteo da vozi mtb, morace da vrati specijalku i sta ce mu ti delovi u koje je ulozio pare. Po meni najbolje bi bilo da se prvo pojavis na nekoj MTB trci i da je odvozas (rezultat koji postignes je nevazan) i potom da odlucis koju disciplinu ces voziti. Ako budes hteo da vozis obe discipline rezultate neces postici ni na jednoj od njih a uz to moraces da ulozis brdo para da bi napravio 2 bajka za 2(ili vise) vrste voznji. A ako ti najvise leze trikovi tj. street iliti urban onda se posveti toj disciplini. Po meni je najvaznije voziti tu vrstu biciklizma koju najvise volis. To ti je moj savet a ako drugi misle suprotno neka odgovore a ti odluci.[/u]
  • 0
A friend is someone who will bail you out of jail, but your best friend is the one sitting next to you saying "that was f***ing awesome"

#14 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 01 December 2006 - 06:03 PM

Dobro je da me konacno neko razume sta sam hteo da kazem!!! :wink:
  • 0
Nemanja Glisic




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika