Jump to content


Fotografije

Simplon booster xt


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 April 2009 - 05:43 AM

Postovani clanovi foruma, potrebna mi je Vasa pomoc u vezi gore imenovanog bicikla. U ponudi mi je Simplon booster xt, velicina rama 56cm, Magura hidaulicne kocnice, u vrlo dobrom stanju sa par ogrebotina na ramu za iznos od 450 eura. Tockoci i zice su u savrsenom stanju, na biciklu je odradjen servis.
Posto se slabo razumem u bicikle :oops: , registrovao sam se na forum, pratio sam ga povremeno ranije, sa nadom da ce poznavaoci mi izaci u susret i napisati vredi li ova kupovina i da mi napisete kakav je ovaj bicikl? Koliko je star model, tj. od kada se proizvodi? Preferiram voznje do 50-tak km,visok sam 192 cm, tezak 97 kg, godina 40-tak.
Bicikl sam probao, ide fantasticno, kocnice su mu savrsene.
Da li je ova velicina rama dobra za mene?
Hvala Vam unapred na odgovorima,
pozdrav.
  • 0

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 12 April 2009 - 07:45 AM

Ja necu mnogo da ti pametujem, ali to za velicinu nemoj gledati prvenstveno preko tabela,kataloga,slika..to je samo da pomogne orjentaciono, najbolje je da sednes i probas, kao sto vidim to si vec uradio tako da ako ti je ok onda je dobro.
Ako je bajs ok i ako ti se svidja uzmi ga. Mogao si da stavis sta ima od tockova i sl. ali opusteno.
Zelim ti da sto pre resis stvari pa da ove dane provodis na bajku.
Pozz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2009 - 01:57 PM

Da li je bajk ovakav?

Postavljena slika

Kocnice Magura Clara bi trebalo da su na njemu. Spada u Cross kategoriju, dakle nije klasicni MTB vec bajk za asvalt, ali moze da prodje i neki makadam, utabana staza i sl...proizvodnja booster-a ide od 2000 god. Vise se ne proizvodi, aktuelni model u cross kategriji je "Purple"
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 April 2009 - 03:43 PM

Da, bajs je takav samo što nema disk kočnice. Ne znam da li su bile ili je nešto preradjeno na bajsu.
Čak je i boja ista. Šta mi preporučujete da uradim?
Imate li predlog za neki drugi bicikl do ovog iznosa, (može i nešto veći)? Voleo bih da je bajs nov.
Vožnja prvenstveno na asfaltu.
Hvala Vam na datim odgovorima.
Pozdrav.
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2009 - 04:42 PM

Bilo bi dobro znati i kompletnu specifikaciju delova koji su na njemu. Meni licno ta kategorija nije zanimljiva, ali mislim da cena treba da ide nanize - bar 50 eur ako ne i vise.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 April 2009 - 06:51 PM

...Magura hidaulicne kocnice...


Da, bajs je takav samo što nema disk kočnice. Ne znam da li su bile ili je nešto preradjeno na bajsu.


Pa sad, jel ih ima ili nema? :? Daj ti spisak delova, ili neku dobru sliku, ona ce reci vise od reci, posto ce se delovi lako prepoznati.
  • 0

#7 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 13 April 2009 - 11:40 AM

Nema disk kocnice,
upravo sam razgovarao sa vlasnikom.
Spisak opreme: pogon xt, glave xt, rucice menjaca xt, srednji pogon holotek 2( solje van rama),
ritchey volan, tockovi 28 cola.
  • 0

#8 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 April 2009 - 09:12 PM

Oprema zvuci sasvim OK, nadam se da je u dobrom stanju kao i ram (barem si ga tako opisao).
  • 0

#9 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 14 April 2009 - 05:39 AM

Oprema zvuci sasvim OK, nadam se da je u dobrom stanju kao i ram (barem si ga tako opisao).

U dobrom je stanju oprema. Sada je pitanje kupiti ovaj polovni, ili koji bicikl kupiti nov do iznosa 500 eura, i koju opremu mogu dobiti do ovog iznosa?
Sta mislite o modelu Merida Speeder T1? Necu zuriti sa kupovinom, jer trenutno vozim Capriolo Viper koji je u vrlo dobrom stanju.
Pozdrav.
  • 0

#10 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 15 April 2009 - 12:36 PM

Postovani biciklisti,
dajte neki predlog,
hvala unapred.
  • 0

#11 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 15 April 2009 - 12:48 PM

Oprema zvuci sasvim OK, nadam se da je u dobrom stanju kao i ram (barem si ga tako opisao).

U dobrom je stanju oprema. Sada je pitanje kupiti ovaj polovni, ili koji bicikl kupiti nov do iznosa 500 eura, i koju opremu mogu dobiti do ovog iznosa?
Sta mislite o modelu Merida Speeder T1? Necu zuriti sa kupovinom, jer trenutno vozim Capriolo Viper koji je u vrlo dobrom stanju.
Pozdrav.

Druze,
Prvo prodaj capriola (povecavas budzet),
a usput prati oglase..
Sezona je na "pocetku", a ponuda ce srazmerno rasi, pa neces morati da se ogranicavas na jednu/dve alternative.

Sto se tice opreme, mozes ocekivati nesto do deore LX (XT zadnji menjac:D, jer im je fora da stave jaci z. menjac), ko zna, mozda i neka dart suspenzija.
Pogledaj ponudu Meride, u capriolu...
Mogu da se nadju jako lepi modeli.
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#12 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 15 April 2009 - 12:55 PM

Hvala ti, sta mislis o Merida Speeder T1? Do tog iznosa bih isao...
Da li bi taj bajs bio dobar za moj stil voznje( asfalt, 30-60 km dnevno)
poz.
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 April 2009 - 02:13 PM

a koji su to novci u pitanju?
  • 0

#14 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 15 April 2009 - 02:18 PM

a koji su to novci u pitanju?

50-tak hiljada dinara.
  • 0

#15 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 15 April 2009 - 06:30 PM

nesa1
Ali te potrebe (iako me sigurno neces poslusati [-X :mrgreen: ), mozes da zadovoljis i sa tim Capriolom.
Ali ako bas zelis da platis brend i sjaj novog bajka, onda gledaj da bude barem neka Merida.
Pogledaj Cube bajkove, oni su jos bolji..., samo ne znam da li u ponudi ima model u tom cenovnom rangu.

Inace, ako se odlucis za polovni....mogao bi bas da biras lepe primerke. :)
Mozda i neki Specialized... :mrgreen: :mrgreen: (eto, i tata bi sine!)! #-o :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika