Jump to content


Fotografije

Jedno pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
18 odgovora na ovu temu

#1 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 21 November 2006 - 08:11 PM

Imam 14 godina i poceo sam da treniram u bic. klubu "Partizan" sa zeljom da se takmicim u Cross country-u. Dobio sam odgovor da kod nas i nema bas nesto mnogo trka za mladje od 18 godina i da se prebacim na drum sto sam i ucinio. Sada vozim drumski bicikl sa nadom da cu se jednog dana trkati po bespucima i blatu. Vozim Scott YZ-0 i zanima me da li postoje neke trke u kojima bih mogao da ucestvujem samostalno. Unapred zahvaljujem!

P.S. Izvinjavam se moderatoru ako sam promasio podforum!
  • 0

#2 XTR

XTR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBG

Postavljeno 22 November 2006 - 01:47 AM

Ako si vec pristupio klubu logicno je da dobijes licencu sa kojom mozes voziti trke.
Kako si sam naveo mozda nije los potez sto si presao na drum jer takmicenja za tvoj uzrast ima dosta, posto se mnogo vise paznje posvecuje podmladku u biciklizmu. Izabrao si "Partizan" mogu ti odmah reci da ces biti veoma zadovoljan kao drumski biciklista, dok MTB nije mnogo popularan u partizanu narocito u mladjim kategorijama.

Sad je mrtva sezona i neocekuj neka takmicenja izuzev ponekog Ciklokrosa.

zanima me da li postoje neke trke u kojima bih mogao da ucestvujem samostalno


Neznam sta si pod ovim tacno mislio, ali ako zelis da vozis mtb trke a nebudes clan nijednog kluba tu su otvorene kategorije HobySport i Fun.
  • 0

#3 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 22 November 2006 - 09:53 AM

Da li se za te trke placa startnina i gde bih mogao da nadjem raspored tih dogadjaja?
Hvala unapred!
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 November 2006 - 10:50 AM

Elem, u rubrici MTB takmicenja mozes videti size i izvestaje sa MTB trka ove - vec zavrsene sezone. Postoje 3-4 MTB maratona koji se voze i oko 8-10 XC trka, u zavisnosti od mogucnosti organizatora. Sto se kategorija tice, ima ih dosta, tako da se ne brini, imaces gde da se pokazes i dokazes ukoliko ti drum ne odvuce svu paznju i vreme.
U subotu 25.11.2006. je sastanak MTB klubova povodom sezone 2007 i jos ponekih stvari, pa cemo posle ovog vise imati informacija kad startujemo u 2007, kao i o rasporedu takmicenja.
Startnina se placa i to od 250 - 400 dinara, dakle, gotovo simbolicna suma.
Ukoliko i ne budes licenciran za kategoriju u MTB-u, uvek mozes da vozis u hobi klasi koja ima 2 kategorije: hobi sport - jaca i hobi fun - slabija.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 November 2006 - 02:25 PM

NE mogu da verujem da su decka nagovorili da vozi drum i pored njegove zelje da vozi XC.
:cry: A kladim se da decko sa tim YZ0 vozi street.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 galeb

galeb
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 22 November 2006 - 02:49 PM

drum je sranje predji ponovo na mtb
  • 0
ziveo cikloturrizam

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 November 2006 - 04:27 PM

Do what YOU feel is right 8)

Sledece sezone, dodji obavezno na neku MTB trku pa vidi sta ti vise lezi...
  • 0

#8 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 11:10 AM

@vstojnic: da sa mojim YZ0 vozim street! Sta cu ponekad izadjem u polje i malo uzivam.

@galeb:bi ja ali sta cu kad nema toliko trka kao na drumu :cry:

@Ciklo-mod: Naravno!

Hvala Misixtr za informacije.

Pozdrav!
  • 0

#9 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 11:23 AM

Mislio sam na street kao Urban Street Ride, ne okretanje pedala vec trikovi..... :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#10 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 11:29 AM

I Ja isto :lol:
  • 0

#11 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 11:46 AM

E pa sine onda, mani se okretanja pedala, koji ce nam jos jedan verglac, daj i mi da imamo novog Timo Pritzela, samo ti uci trikove, skaci, vozi manual, back flip sta god, al nemoj sine na drum da kaljas ugled freeridera.....................salim se
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
A kad budes naucio i DH da vozis dacemo ti da preskocis jedan road gap a ispod ima da budu ovi sa specijalkama (New World Disorder, lik preskace sa DH masinom Tur de France karavan)
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#12 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 12:09 PM

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hehe covece ubi me :lol: :lol:
  • 0

#13 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 12:35 PM

Tek cu ako budes presao na drum, ne odgovaram za one na specijalkama ako naletim na njih....... :D 8)
Join me to the dark side............ :evil:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#14 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 23 November 2006 - 02:41 PM

Izvinjavam se, ali, da li cu ispasti mnogo glup ako pitam sta smo vam (mi sa specijalkama) toliko skrivili?
  • 0

#15 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 05:05 PM

Ima vas bre brale mnogo........... :wink:
Salim se naravno. Uvek mi je drago da pricam sa nekim bajkerom bez obzira sta on vozio. :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 November 2006 - 10:30 PM

Bas naprotiv, mislim da MTB-ikera ima vise (racunam sve koje voze MTB). Jedino sto je kod nas tamicarski drumski biciklizam u boljoj poziciji nego takmicarski MTB.

Glupo je da se delimo po klanovima (brdasi, drumasi, freerajderi etc.) ionako nas je malo. Kao sto covek rece treba da nam je uvek drago da sretnemo ozbiljnog bajkera bio on drumas ili brdas.

Peace :wink:
  • 0

#17 krismi

krismi
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 November 2006 - 06:44 PM

Izvinjavam se, ali, da li cu ispasti mnogo glup ako pitam sta smo vam (mi sa specijalkama) toliko skrivili?


Ako mogu da kazem nisu drumski biciklisti nista skrivili nego savez jer koliko god mtb bio uspesniji od drumskog drumasi uvek imaju vece stipendije, vise sponzorstva od drzave i ono najvaznije savez vam omogucuje i (uglavnom) placa da idete na trke u inostranstvu, dok mi koji vozimo mtb uvek ispastamo. Pogledajte Djurdjica decko sam finansira odlaske na vece inostrane trke i bolji je na UCI-oj rang listi od svih drumskih vozaca(na njihoj rang listi). Pa zasto?
  • 0

#18 Sajko

Sajko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 27 November 2006 - 08:26 AM

E, dobro je - vec sam poceo da se preslisavam da nisam nekad nekom mtb-eru stao na zulj :-)
Super, onda bih vas molio da ubuduce pljujete po savezu, a da "nas" koji ne pripadamo nikakvim klubovima, ne ucestvujemo na trkama, ne placamo nikome clanarine i niko nam ne placa nikakve puteve, koji jedini finansijski kontakt sa klubovima imamo preko kupovine preskupih delova - posto ih niko drugi ne prodaje... A sa "vama" delimo lose puteve, bezobrazne i sebicne vozace automobila koji ne shvataju da ovde postoji jos neko ko ima pravo da bude na drumu, tuzne poglede ka rasprodajama "proslogodisnjih" delova u belom svetu i, jos jednu sitnicu - neopisivu radost trenutka kad iznesemo bicikl ispred kuce/zgrade i pogledamo u pravcu gde ce nas pedale odvesti.
A to, sto je meni za truncicu vece zadovoljstvo kad se uzverem uz neko brdo (asfaltom, posto bi verovatno bilo nemoguce drugacije) nego kad se sjuravam niz njega - bi stvarno moralo da bude savrseno nevazno. Imam oba bicikla i ucestvovao sam na obe vrste trka. I razumem obe filozofije... Imam srecu ili nesrecu da mi se ljubav prema biciklu rodila pre nego sto se rodio prvi mtb i da mi je "trkacki pezo" dugo bio nedosanjani san. Ali nije to nista lose i nije nista zbog cega bi trebalo da pljujem po onima koji misle isto - samo imaju malo deblje gume na spravi koju svi obozavamo.
I jos samo jedna sitnica - na gotovo svakoj mtb trci postoji hobi kategorija (i to dve), gde moze da ucestvuje svako (cak i ja). A na jako malo drumskih trka se dozvoljava ucesce nelicenciranih "takmicara". Tako da mi u Beogradu nemamo vise od 5 prilika godisnje da se odmerimo sa drustvom. Uz Dunavski kup kao castan i divan izuzetak...
Eto, nadam se da nisam suvise udavio i da sam uspeo, makar za jedan promil, da "nas" priblizim. Ista smo vrsta, ljudi. I to ugrozena
  • 0

#19 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 29 November 2006 - 06:20 PM

Drago mi je da ima mojih vrsnjaka koji isto voze ozbiljno bajs.Imam takodje 14 godina i nadam se da cemo se videti na nekoj od narednih trka i razmeniti iskustva.Naravno na MTB takmicenjima .
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika