Jump to content


Fotografije

Šta (jedete) doručkujete pred vožnju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#141 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2013 - 07:22 AM

A u pauzi kafa i cigara Postavljena slika
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#142 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 03 May 2013 - 04:27 PM

ko iskljucivo zeli da skida visak kilograma, moze da vozi ranojutarnju voznju na prazan stomak, ali ne duze od sat-sat ipo, i da neide dalje od druge, eventulano pocetka trece zone pulsa.
margarin izbegavajte jer je sintetika, bolje jedite puter, ionako ga jedemo u malim klicinama, a drucak je obrok u kom se moze mnogo toga pomesati od namirnica.
opet, iskljucivo za skidanje masnih naslaga, bitno je da u toku treninga nemate insulin u krvotoku, u suprotnom necete skinuti nista od masti.... insulin je aktivan do 3 sata nakon obroka, tako da planirajte sta radite i kad radite ;)
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#143 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 03 May 2013 - 05:47 PM

Znam da nije tema, ali kad vec pomenu puls...
Elem primetio sam da ljudi koji malo ozbiljnije prate svoje treninge bilo da je biciklizam, trcanje itd...prate rad srca na pulsmetru. Pa sam i ja hteo da kupim isti, ali moze li neko da mi objasni na koji nacin treba to da koristim. Tj kako da pratim to sto mi pokazuje i kakvo koji broj ima znacenje ?? :shock:
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#144 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 03 May 2013 - 07:42 PM

evo nesto imas ovde na linku ispod a pitaj i google
http://skidajkile.bl...11/08/puls.html
  • 0

#145 Tarailov

Tarailov
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 May 2013 - 12:33 PM

Znam da nije tema, ali kad vec pomenu puls...
Elem primetio sam da ljudi koji malo ozbiljnije prate svoje treninge bilo da je biciklizam, trcanje itd...prate rad srca na pulsmetru. Pa sam i ja hteo da kupim isti, ali moze li neko da mi objasni na koji nacin treba to da koristim. Tj kako da pratim to sto mi pokazuje i kakvo koji broj ima znacenje ?? :shock:


Bitno je da pametno treniras, bilo da trcis ili vozis bajs, a primetio sam da si napisao i da trcis, a pulsmetar ce ti pomoci da poboljsas kvalitet i oraganizaciju treninga, a samim tim i svoju kondiciju i izdrzljivost. Imaces uvid u kojoj si zoni a kada znas cemu koja sluzi, kako deluje na tvoj organizam i koliko treba vremena da provedes u nekoj da bi to imalo efekta, tad mozes da koncipiras svoje treninge.
Postoji 5 zona koje su podeljene prema tvom maksimalnom srcanom pulsu - Max HR, a to oredjujes okvirno(nije tacan broj!) tako sto od 220 oduzmes godine zivota ili Karvonen formulom, ona je nesto preciznija(potrazi na netu).

Z1: 50% - 60% tvog Max HR(kad odredis koji ti je MAx HR prostom matematikom odredis okvire ove i svih ostalih zona). Trening u ovoj zoni ti ne popravlja kondiciju, ali deluje pozitivno na krvi pritisak i na holesterol. To je zona u kojoj se rade zagrevanja/hladjenja ili treninzi oporavka. Ja licno radim trening oporavka u Z1/Z2(na prelazu iz jedne u drugu).

Z2: 60% - 70% tvog Max HR, logicno zona iznad prethodne, za nijansu jaci intenzitet napora je potreban da bi usao u ovu zonu. U ovoj zoni tvoj organizam trosi masti kao gorivo, jos nije pocelo da trosi glikogen, to cuva za vece napore, to ce se desiti u visim zonama. Dakle, zona za zagrevanje, a utice pozitivno i na kondiciju donekle.

Z3: 70% - 80% tvog Max HR, prica se uozbiljila, tempo treninga je jaci, a energiju za rad tvoje telo dobija iz kombinacije glikogena i masti. Ako si se pitao sta je glikogen, to je, ukratko da ne razvlacim, secer koji je uskladisten u tvojoj jetri i misicima. Nadji na netu detaljnije, ja cu samo okvirno da pisem. Vezbanjem u ovoj zoni ti popravljas snagu, kondiciju i izdrzljivost, vaskularni sistem, snizavas nivoe secera i masti. Sve je stvar procesa koji se odvijaju u tvom organizmu za vreme vezbanja, drecimo, sta ce tvoj organizam trositi kao gorivo zavisi od intenziteta vezbanja.

Z4: 80% - 90% tvog Max HR. Kad dodjes u ovu zonu, krece rokenrol. :) Sad je pogonsko gorivo glikogen, sad su napori intenzivni. Zona koja gradi kondiciju, a i zona u kojoj se odradjuju trke, bilo atletika ili bajk, njih smo se dotakli.

Z5: 90% - 100% tvog Max HR. Zona velikih, velikih napora. Ovde si kad npr. radis intervale, trcis sprint. Trosi se glikogen.

Neki pulsmetri, kad im se unesu podaci poput godine rodjenja, tezine i visine, sami odredjuju zone, ali to nije precizno.

Kad odredis zone, onda mozes pametno da treniras, npr:

Zagrevanje:
10 min Z1/Z2
5 min Z4
5 min Z1
Glavni set:
5x5 min Z5, Pauze 4 min Z1
Snaga:
3x5 min Z3 kadenca 40-50 rpm,
Pauza 2 min Z1
Cool down:
5-10 min Z1

ili:

Zagrevanje:
15 min lagano
5 min Z4
5 min lagano
Glavni Set:
2 x 20 min (prelaz izmedju Z3 i Z4) Pauza 5 min.
Cool Down:
10 min

ili:

Zagrevanje:
10-30 min Z1
Glavni set:
10 min Z1/Z2. Ukoliko osecas umor ostani u Z1
10x20 sek spin ups, P-60 sek Z1
Ostatak voznje u laganom ritmu (Z1/Z2)
Cool down:
10 min Z1
*Spinups - Povecanje intanziteta u celom rasponu, od sasvim lagane voznje do max voznje nakon 15ak sek. Max voznja traje 2-3 sek. Kadenca pocinje na 80 zavrsava na oko 110rpm.


To su samo neki primeri. :) Nadam se da sam pomogao.

Sto se obroka pred trening/voznju tice, u zavisnosti od duzine i jacine treninga, on se krece od banane ili tonusa sa puterom od kikirikija/maslinovim ulje i salatom do integralnih testenina sa tunjevinom.
  • 0

#146 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 May 2013 - 03:26 PM

30g proteinskog praska 100-150g ovesnih pahuljica 30-50g mlevenog lana u vodi. Svaki dan mi je to dorucak. Ne samo pred voznju
  • 0

#147 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 24 May 2013 - 08:26 PM

Mlad sam vozač, ali imam pravo da i ja iznesem moje mišljenje. Vrlo zanimljiva tema i mnogo iznešenih saveta i zapažanja. Međutim moju mladost i neiskustvo nikako da uklopim u ove vaše savete, jer ja vožnju bicikla nikako da shvatim ozbiljno.
Jeo, ne jeo, meni je svejedno. Samo sednem i vozim. I nikad nisam imao problema, jer mi i ne trebaju. Ja samo mislim da je to više iz glave, pa mora bonžita, pa energetski napitak, pa ovoliko belančevina, proteina, vitamina.........Ma sednem i n:bicycle , kakve nauke i tablice ishrane.
Pisao sam o putu za Tuzlu i nazad viewtopic.php?f=1&t=7233.
I gde ja da se pronađem u svim ovim pisanjima. Ili možda imam pravo da mi se nedostatak znanja odbije na mladost i neiskustvo u vožnji.
Pa ja sam krenuo na put od 168 km posle teške pijanke i samo tri sata spavanja. stigao za osam sati i usput pojeo bananu i dve bonžite. Vode je trebalo mnoooogo. Umora nije bilo.
U povratku banana, bonžita, guarana i litar vode, za sedam sati i dvadeset dva minuta. Bez stajanja.
Tad sam za 12 dana zaredom prešao 794 km :lol:
Opet napominjem da nemam dovoljno iskustva, pa možda i grešim oko ishrane, kad se nakupi staža možda i ja počnem da se preračunavam, ali dok ne naučim ja ću da vozim ovako.
Malo neozbiljno da delim savete,ali, ma more vozite kako vam odgovara, jedite kako vam paše, ali nisu nam tela i organizmi isti da bi svima odgovarao isti režim ishrane. Samo bez barijera iz glave.
Sreća te je noć i vozio sam danas, koliko se moglo preći dok ovo napisah :wink:
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#148 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 28 June 2013 - 07:10 PM

Ja sam u zadnjih 6 meseci skinuo 18 kg i primenjivao sam rotaciju UH i Keto dijetu na kraju,
ovo je nemoguce ako se vozi jace ili intezivnije.
Jedna stvar koju sam primetio je da kada se vozi ujutru na prazan stomak ili bilo koji drugi kvalitetan kardio to stvarno mnogo znaci, samo sto taj kardio ne treba da prelazi 30 minuta.
  • 0
Potpis

#149 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 28 June 2013 - 07:54 PM

Ja doručkujem šta mi ostane od večere ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#150 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 June 2013 - 10:39 PM

Ja doručkujem šta mi ostane od večere ! :D


:lol:
  • 0

2qu23uw.png


#151 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 23 July 2013 - 12:56 PM

Nedavno sam probao ovo:
u manju ciniju stavio sam Cornflex (2-3 sake), suvo grozdje, ananas, brusnicu, semenke bundeve, badem, sveza banana i sve to zalio sa mlekom. Na put sam poneo samo 2 bonzite i isterao sam 130km.
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#152 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 23 July 2013 - 04:47 PM

Nedavno sam probao ovo:
u manju ciniju stavio sam Cornflex (2-3 sake), suvo grozdje, ananas, brusnicu, semenke bundeve, badem, sveza banana i sve to zalio sa mlekom. Na put sam poneo samo 2 bonzite i isterao sam 130km.


To bas I nije preporucljiv obrok pred bilo koju fizicku aktivnost planiranu duze od 30 min. Tako nesto moze da bude samo kao neka uzina u takvom danu. Mada ipak mislim da je isto bitno sta jedete pre voznje koliko I sta posle voznje...Tako da treba I na to obratiti paznju.
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#153 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2013 - 07:54 PM

Sto nije kad ima UH, vlakna, vitamine, minerale, fruktozu, proteine iz mleka?
Na musli ljudi razlicito reaguju. Ja isto mogu na njima da vozim 100 km, dok neki ljudi prijavljuju da posle muslija trce u zbun i posle 10 km su gladni kao vukovi. Metabolizam?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#154 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 23 July 2013 - 08:47 PM

To bas I nije preporucljiv obrok pred bilo koju fizicku aktivnost planiranu duze od 30 min. Tako nesto moze da bude samo kao neka uzina u takvom danu. Mada ipak mislim da je isto bitno sta jedete pre voznje koliko I sta posle voznje...Tako da treba I na to obratiti paznju.


A šta ti preporučuješ?
Jutros vadio zub, kutnjak, muke i zubaru i meni (meni muka i bol i drugi kad vadi) baš bilo bolno, pod upalom. Nisam ništa jeo, zove drugar, da idemo do njegovog sela.

http://www.mapmyride.../view/251995313

Samo videti zadnja 4 km.

Krenuli u 15 h, samo na Kadinjači ubrao malo dženarika dok sam njega čekao, zahvaljujući njemu i njegovoj brzini, stigli za 2 sata i 30 min. Mislim da sam mogao solo za 2 sata.
Odmorili 45 min i nazad.
Opet mučenje u povratku, od Pilice do tunela, a tek Kadinjača ,danas mu baš nije bio dan i isto vreme.
Popio dve limunade i sad ću uzeti nešto da jedem.

P.S. Popeli se ti na Kadinjaču?
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#155 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 10:34 AM

Ti imaš izvanrednu kondiciju i organizam ti je naviknut da energiju izvlači iz masnih naslaga umesto mišića, a ta vožnja je bila ni posebno duga ni posebno brza u odnosu na ono što obično voziš. Teško da je tvoj primer onda ikako relevantan za vožnje koje su na granici mogućnosti po dužini i tempu, naročito ako neko nema tako mnogo kilometara u nogama.

Tako i De Vlaeminck preporučuje da se ništa ne jede na vožnjama do 4 sata trajanja (što za njega može da bude i više od 120 km), ali on takođe preporučuje i da se na Muur van Geraardsbergen vozi na velikoj šajbni pa to teško da je nešto primenjivo za prosečnog rekreativca.
  • 0

#156 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 24 July 2013 - 02:42 PM



To bas I nije preporucljiv obrok pred bilo koju fizicku aktivnost planiranu duze od 30 min. Tako nesto moze da bude samo kao neka uzina u takvom danu. Mada ipak mislim da je isto bitno sta jedete pre voznje koliko I sta posle voznje...Tako da treba I na to obratiti paznju.


A šta ti preporučuješ?
Jutros vadio zub, kutnjak, muke i zubaru i meni (meni muka i bol i drugi kad vadi) baš bilo bolno, pod upalom. Nisam ništa jeo, zove drugar, da idemo do njegovog sela.

http://www.mapmyride.../view/251995313

Samo videti zadnja 4 km.

Krenuli u 15 h, samo na Kadinjači ubrao malo dženarika dok sam njega čekao, zahvaljujući njemu i njegovoj brzini, stigli za 2 sata i 30 min. Mislim da sam mogao solo za 2 sata.
Odmorili 45 min i nazad.
Opet mučenje u povratku, od Pilice do tunela, a tek Kadinjača ,danas mu baš nije bio dan i isto vreme.
Popio dve limunade i sad ću uzeti nešto da jedem.

P.S. Popeli se ti na Kadinjaču?


Ok uradi tako par puta pa ces videti o cemu sam pricao. Ne kazem da se svaki put najedem.. Svi smo mi eksperimentisali sa tim stvarima. Ja samo kazem sta valja a sta ne ....
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#157 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 24 July 2013 - 07:33 PM




A šta ti preporučuješ?
Jutros vadio zub, kutnjak, muke i zubaru i meni (meni muka i bol i drugi kad vadi) baš bilo bolno, pod upalom. Nisam ništa jeo, zove drugar, da idemo do njegovog sela.



P.S. Popeli se ti na Kadinjaču?


Ok uradi tako par puta pa ces videti o cemu sam pricao. Ne kazem da se svaki put najedem.. Svi smo mi eksperimentisali sa tim stvarima. Ja samo kazem sta valja a sta ne ....


Ako misliš na boldovano, nije lepo, a i ostala su još dva (kutnjaka), izdržaću, sve povađeno. :D
Ako misliš na vožnju, izvoli, da probamo. Pusti eksperimente, vozi i jedi kako ti odgovara. Imaš li ti neko iskustvo ili titulu, da kažeš šta valja, a šta ne? :wink:
Ne reče ništa za Kadinjaču......
Kao da sam te video na putu, bar ovog sa avatara. Ako si ti taj n:anim_32
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#158 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 24 July 2013 - 08:49 PM

Meni su jaja (omlet, kajgana, suvo pečena), tost, salata i čaša vode najbolji dorucak ikad. Bilo da vozim bajs, radim nesto i sl. Ovo mogu da jedem svaki dan i nikad ne dosadi.
  • 0

#159 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 July 2013 - 11:05 PM

Ja sa kombinacijom musli + banana mogu dugo da vozim, tako da ne vidim neki problem sa time. Pritom se ne osecam naduto, niti je teska hrana pa da me nadima i slicno, sto mi dosta znaci na usponima kojih kod mene ima koliko oces (primetio sam par puta kad jedem nesto teze da umirem i kao da imam 50% manje snage, iako nisam umoran). Rekreativno vozim i nikad ne preterujem, tako da ne znam sta je pravilno a sta ne ali meni ne smeta. Dugo je u mom slucaju oko 2h voznje prosekom do 25km/h.
  • 0

#160 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2013 - 08:42 AM

Ne preporučujem da se vozi (a naročito ne uspon) jedno 2 sata nakon klopanja ribe iz konzerve.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika