Jump to content


Fotografije

DOWNHILL U SRBIJI


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#21 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 21 May 2007 - 09:12 AM

Ja sam uvek ZA, treba samo da iskoordiramo desavanje i da budu svi tamo prisutni. Mislim na ljude iz ostalih gradova koji se bave extremnom voznjom. Siguran sam da bi vecina pristala da dodje na trku jer veoma slabo se organizuju ovakva desavanja.
Bitno je naravno da staza bude pripremljena od strane vaseg kluba kako bismo izbegli montiranje iste tek kad dodjemo tamo, sto se u vecini puta desavalo.
Ti kao vozac sa iskustvom donesenim iz Svajcarske bi mogao veoma dobro to da uradis, u sta ni malo ne sumnjam.

Kada bi bila trka po tvom misljenju, ako uspes da navatas organizatora za to?
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#22 viktor

viktor
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 21 May 2007 - 05:31 PM

Iduce nedelje bicu u Zajecaru pa cu opsirnije da pogledam o svemu. Mislim da bi bilo moguce 1 Avgusta posto je dan grda a i reli trke u gradu pa ce biti sve na tu temu.
Pokusacu sto pre da pogledam ali mi u zajecaru mozemo jedino jednoliniski TT na nekih 1000m. Cisto uvid u mogucnosti ako nesto ispadne.
  • 0

#23 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 May 2007 - 09:54 PM

Еј momci pozdrav. Jel ima neka trka u Srbiji u skoro vreme. Ima dosta zainteresovanih momaka iz Makedonije da voze, pa me zamolili da pitam ovde.
  • 0

#24 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 May 2007 - 06:05 AM

Pa bas u poslednje vreme i nema. Naravno bice postovanao kada se dobije neka informacija.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#25 pavian

pavian
  • Members
  • 4 posts
  • Locationzagreb

Postavljeno 06 November 2007 - 12:40 PM

mozda sam malo fulao temu, ali jbg. necete mi zamjerit...
___al ak se slucajno nadete negdje blizu zagreba, ja cu vam drage volje organizirati neku voznju po nasem Sljemenu.. nemamo zicaru, al kombi je uvijek tu negdje :)
..pa kad budete pri nekim parama, zeljni voznje, a jos da to padne na neki vikend, samo se javite... skupit cemo ekipu, malo se vozat, poslje dobro napit i to je to... :mrgreen:
Staze nisu prelake, ali niti prezahtjevne..ima za svakog nesto.. ja osobno vozim nekih pola godine i uvijek mi je gust zaletavat se sa Sljemena vikendima.. a od ekipe dođu i pocetnici i iskusniji vozaci.. sam da se vozi.., tak da bajkove na vlak i put zagreba 8)
  • 0
fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.......

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 November 2007 - 10:01 PM

Ista ponuda vazi momci ako dolazite i u Skoplju. Na nasoj planini Vodno ima jedan milion staza za voznju. Duzina staza varira od 1km pa do 4-5km. 3-4 puta godisnje idemo na Solunsku Glavu(visina 2540 mnv). Od vrha do prvog ravnicarskog dela ima 55km. Do centra Skopja 67. Ima mesta gde se stvarno pici i razvijes brzinu i do 60km/h a ima i zahtevni thnicki delovi.Kako jedna ilustracija na jednom potegu od maksimum 3km ima 17(8 levih i 9 desnih) krivina od vise od 180 stepeni svaka na razmaku od 100-200metar. Taj deo je smrt za ruke i kocnice :D Voznja traje od 3h20 min do 4h. Od tih 55 km nekih 45 je nizbrdo i ima neih 10 uzbrdo. Ali to je pickin dim. Ja sam vozio i sa DH masinom i sa XC masinom ta brda. Nisu neki problem. Ali kad zavrsi spust obavezno pravimo neko veselje, zurke itd. Znaci ko god hoce moze da dodje i da vidi prelepe delove Makedonije i Skoplja. Mi bajkeri stojimo na raspolaganju. Tu smo. Cekamo
  • 0

#27 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 10 November 2007 - 07:30 PM

Hteo bi sve na ovom forumu da obavestim da je nas klub Orlovac ove godine kod BSS konkurisao za odrzavanje drzavnog MTBprvenstva . 16jula bi bio zvanicni trening u DH a 17 jula trka. 2o jula bi bio XC. Sto se tice DH imamo veoma brzu stazu na odlicnoj lokaciji, jedino nemamo zicaru ali cemo to resiti Jipovima koji ce biti tu za vreme treninga i trke, naravno ako nam BSS dodeli organizaciju.
Dosada smo se pokazali kao sposobni i dobri organizatori pa se nadamo da ce mo dobiti ovo prvenstvo. Zato oni koji misle da se takmice morali bi da izvade zvanicne licence za takmicenje. Mi imamo jednog vozaca ali svi koji ne mogu da se licenciraju neka nam se obrate - pomocice mo.
Pozdrav svima od Orlovca. :wink:
  • 0

#28 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 11 November 2007 - 11:13 PM

Divno zvuci da ce se najzad organizovati neka DH trka, moja puna podrska je uvek tu, i uvek mogu organizovati ljude da se pokupe.Cujem se sa njima s vremena na vreme tako da to nije problem.
Jedino taj deo oko licenciranja me muci. Mnogo je tesko okupiti sve DH vozace na jednom mestu(cimanje nebesko), a sanse da ti ljudi koji dodja budu licencirani su ravne nuli. Sanse naterati te iste da se licenciraju su ispod nule. :( Ja licno nisam licenciran.
Vise od pola ih nema Full Face kacige sto je po pravilima neophodno imati na DH trci. Vecina ako i ima neku kacigu nema ostale stitnike (ledja, ruke, noge....).
Ako bude po strogim pravilima pojavice se najvise 5 do 6 coveka. Ukoliko se dozvoli da se vozi sa pisspot kacigama, i ne punim stitnicima, freeride i allmountain bajkovima, DJ bajkovima, garantujem ti 30 vozaca.

Tako da je najbolje napraviti neku da tako kazemo revijalnu DH trku, da ljudi dodju da se zezaju i uzivaju, napraviti je da bude tehnicki zahtevna a ne brza jer ce pola da nas da izgine na stazi. Ko je bio na Divcibarama u Januaru zna o cemu pricam.

Na kraju krajeva podrzacu te u svakoj ideju ali imaj ovo na umu sto sam napisao do sada. Mi bismo bili srteni sta god da neko hoce da napravi za DH. Ne mora da bude zvanicna medjunarodna trka. :wink:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#29 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 13 November 2007 - 07:32 PM

Mi iz Orlovca zelimo da nam doje sto vise takmicara, ( ako mi dobijemo organizaciju drzavnog), naravno da ce biti i ne licencirane kategorije, TAKO DA CE MOCI SVI DA SE TAKMICE, ali bilo bi glupo da neko licenciran bude drzavni prvak a ima slabije vreme od nelicenciranog. Licenca nije neki veliki trosak a i ako vec kukamo na BSS dajmo se staviti pod njihovu ,,kapu,, jer na kraju krajeva i oni su pod UCI-jem.
Za stazu ce mo konsultovati one iskusnije ali odmah da kazam da je necemo uciniti mnogo teskom. ali bice brzaaaaa! Sa par terenskih skokova, kamenja ...
  • 0

#30 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 26 December 2007 - 08:49 PM

Postovani prijatelji, zaljubljenici u mtb a posebno downhill, drago mi je da mogu da vas obavestim da ce prvenstvo Srbije u downhill-u biti odrzano 20 jula 2008. u Crnoj Travi.
Zato koristim priliku da jos jednom zamolim sve zaljubljenike u ovu mtb disciplinu, da potraze odgovarajuci mtb klub i izvade takmicarske licence. Rok za izdavanje licenci je do 31.januara.
Sto se nas tice, trudicemo se da ovo takmicenje ostane u lepom secanju svima koji budu dosli na njega, a mi bi smo voleli da dodje sto vise takmicara.
Sportski pozdrav i srecne Novogodisnje i Bozicne praznike, zeli vam PBD Orlovac.
  • 0

#31 stinki

stinki
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 31 December 2007 - 09:58 AM

je l' moze neko da mi kaze da li imate neku standardnu pistu,neke fiksne termine,dan,vreme....
mi ovde imamo jednom nedeljno fiksan dan i vreme,po svakom vremenu zbog novih clanova,tako da nije komplikovano ako neko hoce da se prikljuci,da dodje da vozi u nas region ili sta vec....
drugim recima,kako covek da vas nadje :)
  • 0

#32 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 12 January 2008 - 12:25 AM

Ma nema od toga ovde nista. Kakav redovan termin...to nece ni za 5 godina ovde biti.
Vidis da ni ova trka koja ce biti u Julu nije sigurna.
Ne bih da te davim nasom situacijom.

Nego gde to ima redovan termin? Predpostavljam Zagreb? Sljeme?
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#33 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 12 January 2008 - 04:25 PM

Ne znam odakle Vam to da u Crnoj Travi nece biti trke? Trka ce biti sigurno 20.jula 2008. u okviru MTB prvenstva Srbije, trka je u zvanicnom kalendaru BS Srbije a kao drzavno prvenstvo morala je da bude prijavljena i kod UCI-ja. 18. jula je zvanicni trening, 19. jula takodje . Toloko o tome i srecna Nova svima. :lol:
  • 0

#34 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 12 January 2008 - 06:01 PM

Izvini brate al morao sam malo da isprovociram. :wink:
Podeli sa nama koji zelimo da dodjemo tamo malo podataka. Znam da je jos rano al bi lepo bilo da znamo malo vishe.
Dakle koliko je duga staza, kako ce se penjati do vrha(VRLO VAZAN PODATAK!!!), tacna lokacija staze, profil, itd.....
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#35 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 12 January 2008 - 06:03 PM

E da , i koliko je to daleko od BG-a?
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#36 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2008 - 06:46 PM

Bg - Crna Trava oko 350 km u jednom pravcu
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#37 stinki

stinki
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 12 January 2008 - 09:12 PM

nije Zagreb,nego St. gallen,u Schweizu,Alpe :D ......
znaci nista od zajednicke voznje....
  • 0

#38 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 13 January 2008 - 02:22 PM

Misho daj pojasni mi malo, kako to da klub Bounty Kraljevo organizuje trku u Crnoj Travi?
Ima li dve Crne Trave?
Ne kontam bas zar Kraljevo nije daleko od Crne Trave?
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#39 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 January 2008 - 02:29 PM

pa nema to veze sa Bountijem, to organizuje Orlovac - Crna Trava
  • 0

#40 stinki

stinki
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 13 January 2008 - 04:22 PM

Prodajem Kona Stinki,crni mat,2006 god. u dobrom stanju za 1200 eura ili 2000 svajcaraca.Ako ima zainteresovanih 8)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika