Jump to content


Fotografije

jako chudan bag...prednji menjach


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#21 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 April 2009 - 06:25 AM

ako ne popizdim i podmažem šoljice, videćete u Kuli ili Rumi kako ume da krcka kada se spere mast iz šoljica, kada nema masti između šticne i rama... a verovatno je u malom % kriva i patrona... jbg, privremeno zavrnuta u ram je ostala zavrnuta, a ja nisam tada imao ključ. Sada imam, ali me mrzi :mrgreen:
  • 0

#22 jahac_apokalipse

jahac_apokalipse
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 25 June 2010 - 05:59 PM

Ja sam isto kupio roadstera samo model za 2010 god,i posle par dana susreo se sa misterioznim krckanjem,a dan pre agonije pokisnem na biciklijadi u beogradu,prvo je pocelo krckanje iz lule,odsrafio je podmazao i problem resen,medjutim dva dana je to trajalo i krene opet,lula znaci nije,onda su pedale,otvorim podmazem,namestim odem da se vozim,kad ono krcka,ali ne uvek samo kad napregnem pedalu ili ceo bajs iscimam pri ubrzavanju.Sledeci krivac mi je bila sticna sa amortizerom,ali resih da se ne zamaram vise i odvezem bajs u capriolov servis kod luke beograd.Serviser mi kaze da najverovatnije kurbla ispusta taj zvuk na spoju sa srednjom osovinom(treba da se NAMASTI) ili je pedala,ali kao proverice ceo bajs pa ce mi javiti kad da dodjem po njega.Sutradan uzimam bajs,nisam ni 100m od servisa kad opet!Pomislih mrtvi bajs od aluminijuma!Odem da izlecim tugu kupovinom nove sticne (jer je stara pod sumnjom)a ima i onaj puzic umesto kandze,kupih i novo sediste jer mi fabricki selle royal razbio pozadinu.Zamenim ja to odma na licu mesta u planet bike-u,krenem pored 25 maja na dorcolu kad ono Nista,mrtva tisina,sav srecan izvozah 30 km taj dan.Sutradan krenem ka ostruznici kad opet krcka,vratim se istog momenta kuci,sednem pored njega i razmislim sta se promenilo od jucerasnje voznje kad se problem nije javljao,...samo nivelacija visine sedista.spustim sediste do kraja izadjem da se vozim nista ne krcka,podignem ga malo,idalje nista,podignem ga na nekih 13 cm,kad evo krckanja i zakljucak je tu.Dodjem kuci,izvadim sticnu,pa onda onu opnu u ramu sto pomaze sipci da zategne sticnu.Prvo provucem tu opnu,pa na kraj sticne obmotam zastitnu traku za krecenje(jer sam samo nju imao) i vratim sticnu.Izadjem da se provozam ono nista,nema krckanja,drndaj,siluj,naprezi...idalje nista.Zakljucak je da su krivci inzinjeri u capriolu jer je promer rupe za sticnu 25.2,ali samo na vrhu rama dok je u donjem delu sigurno 27 mm,sticna je setala pod mojom tezinom (95 kg)i proizvodila taj zvuk.Unapred se izvinjavam na dugackom pisanju,nadam se da ce nekom ovo biti od pomoci,poz
  • 0

#23 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 25 June 2010 - 07:40 PM

Slažem se da sve ovo može da bude uzrok, Meni se najčešće dešavalo kada krcka nešto (oštar zvuk pri pritiskanju pedale, kao kada udara metal o metal), da je pedaja ili krckanje aluminijuma između šticne i cilindra šticne.
U skladu sa naslovom teme, čudab bag prednjeg menjača, u stilu nađi uljeza na slici
:D :D :D :D :D :D
http://www.cikloberz...hp?img=4724&t=n
Samo ću reći da se ovo desilo u vožnji
:D
  • 0
easy life, easy ride

#24 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 26 June 2010 - 11:37 AM

Taj zvuk moze dolaziti i od krivljenja osovine. Svaki put kad jako nagazis desnu pedalu, lanac ti moze zapinjati o mjenjac prednji, i ne cuje se kao krckanje, vec bas kao klik klik klik.... :)
Obrati paznju na to dok pedalas, pa ces vidjeti jel lanac dodiruje tad kavez prednjeg mjenjaca kad nagazis !
  • 0

#25 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 30 June 2010 - 04:15 PM

Ovo isto sam napisao i na drugoj temi o krcanju u prednjem pogonu, ali da ponovim i ovde:

Pucketanje se čulo kada vozim prilikom okretanja pedala i to samo kada je veži napor. Sve što je trebalo ja sam uradio, pedale nisu, pogon zamenio, sve podmazao gde god ima dodira AL sa AL stavio malo maziva da se ne čuje, nova patrona, SVE SVE novo. Zvuk i dalje tu !!!!!!
Nakon svega, pade mi na pamet da proverim žice na zadnjem točku, nisu labave ali nisu ni najsjajnije. Odem kod majstora da zategne za po pola kruga i ZVUK NESTANE.
Znači i to je moguće da se desi, tako da drugari još jedan razlog FAMOZNOG PUCKETANJA SREDINE BICIKLE. Odnosno to je ono što mi čujemo da dolazi iz sredine a zvuk se prenosi i može da potiče iz bilo kog drugog dela bicikla.
  • 0
easy life, easy ride

#26 djukasrbin

djukasrbin
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 June 2010 - 06:31 PM

Isto mi se desava kao i autoru ove teme. Kupio sam nov Capriolo Monitor i od prvog dana mi se cuje taj zvuk, ali samo pri vecem naporima i vecim brzninama. Cinimi se da se zvuk svaki put cuje sve jace i jace
  • 0

#27 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 30 June 2010 - 08:15 PM

Kreni redno, paeliminiši jedno po jedno dok zvuk ne nestane
1 Skini pedale, stavi druge pa vidi.
2 Očisti i podmaži šticnu i obujmicu šticne
3 Proberi da li su šajbne na srednjem lančaniku zategnute
4 Proveri patronu da li su šolje stegnute
5 proveri da li su žice stegnute koliko treba, kada rukom pritegneš dve žice koje se ukrštaju, da li ispuštahju sličan zvuk kao kada voziš
To su mogući uzroci zvuka koji se javlja kada voziš
  • 0
easy life, easy ride

#28 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 27 July 2010 - 07:47 PM

Nisam sve citao, ali meni se to desavalo i otklonio sam kvar, rako sto sam podmazao kuglice u srednjem pogonu, zategao srednji pogon i malo podigao prednji menjac, 5mm u visinu i kontrolisao ga u toku voznje jer hoce lanas da cese o njega kad se malo jace stane na pedalu.
Isto proveri da ti se venac u prednjem pogonu nije raspao...ipak je to Capriolo....
  • 0

#29 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 08 August 2010 - 10:42 PM

Imam isti takav u aprilu kupljen i veruj mu da je kanta teška i da kažem da si navodno kupio samo ram.Prešao 2.5k i sve se raspada.Do sad sam zamenio gume,sedište,kočnice,zadnji pogon(raspao se),pedale(raspale se),nožicu i lanac.Ostalo mi da zamenim volan,viljuška,patrona,prednji pogon,šticna i onda sam svoj na svome.
Kao prvo kad pređeš 200km idi kod majstora u kog imaš poverenje i reci mu da ga rasklopi ,sve podmaže i ponovo stegne sve na njemu.Danas ti krcka nešto dole sutra će volan i tako redom.Skupljaj pare i preko zime menja sve na njemu sem ako ga nisi kupio da ideš do prodavnice sa njim.
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika