Jump to content


Fotografije

Cena bicikla i opreme


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2009 - 08:40 AM

Posto se cena PC konfiguracije formira sabiranjem cene komponenti i eventulano malim popustom, ako se kupuje zajedno (vazi i za novu i za polovnu), pretpostavljam da se tako i formira cena za bicikl, ako ga posmatramo kao konfiguraciju, sto on u stvari i jeste. U vreme prevara, potrebno je znati za onoga ko se ne razume u materiju ( a zeli da ne bude prevaren) koliko otprilike kosta koja komponenta na biciklu, i kako uopste ljudi koji se bave sklapanjem i preprodajom bicikala formiraju prodajnu cenu. Ne racunam ljude koji copy/paste-uju tudje cene a ne znaju ni sta prodaju.

Prvo i osnovno pitanje je gde se mogu naci cenovnici novih komponenti, radi uvida u trziste?
Dalje, navescemo primer, ako full polovna XT oprema kosta xy evra, koliko racunati koju komponentu pojedinacno, jer retko gde se moze naci full XT bajs, a cesto se nalazi kombinacija samo jedne komponente sa ostalim jeftinijim, koji se reklamira kao XT oprema, radi privlacenja kupaca?

I dalje, moze li neko biti ljubazan pa taksativno nabrojati cene pojedinih polovnih komponenti, tek da mi koji nemamo pojma koliko sta kosta steknemo uvid u to?

Nadam se da ne trazim previse :)
Ne mislim da otpocinjem posao sklapaca bicikla, samo zelim da znam sta placam, jer su cene po oglasima neujednacene i zbunjujuce.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 April 2009 - 10:05 AM

Postoje neki okviri polovnih komponenti i bajseva i u Srbiji.Naravno sve opet zavisi od stanja u kom se ta roba nalazi.Bicikle npr fullXT kako si vec naveo idu 2-3 puta jeftinije nego cena istog(slicnog)novog modela(naravno u odnosu na cenu napolju)sad sve opet zavisi od ocuvanosti,godista,disk-ne disk,koja vila,koji proizvodjac rama(nije isto npr. Simplon i Katarga).Za deolove necu da navodim(malo me i mrzi)ali ako si strpljiv(malo a nekad mnogo)uvek naidje to sto trazis u ok stanju za ok cenu-to je bar moje Kupi-Prodaj iskustvo...
  • 0

#3 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 April 2009 - 10:11 AM

Ja cene uporedjujem sa http://www.chainreactioncycles.com na cenu sa sajta dodas carinu i PDV to je otprilike plus 30% cene. Capriolo ima cenovnik na svom sajtu.
  • 0

#4 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 05 April 2009 - 10:19 AM

Evo capriolovog cenovnika za nove komponente od januara ove godine.
Vodi racuna o tome da imaju i nove delove koji su od pre nekoliko godina, pa im je cena mnoogo niza. Dakle u katalogu nije svaki xt deo iz 2008.

Za polovne - traziz previse :mrgreen:
  • 0

#5 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2009 - 10:56 AM

Neke cene mogu da pretpostavim na osnovu pojedinih pojedinacnih komponenti koje se pojavljuju u oglasima. Ali bilo bi lepo makar za one koji se najcesce pojavljuju i traze da se vide okvirne cene polovnih delova, znaci prednji, zadnji menjaci, pogoni, kasete za deore, lx, slx, xt.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#6 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 05 April 2009 - 10:58 AM

hehe lx mozes da izbacis posto je sad u trekking kategoriju :D znaci deore slx xt xtr SAINT :D
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2009 - 06:08 PM

Ma samo vi napisite cene koje znate, lako cemo visak da izbacujemo :D
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 April 2009 - 07:06 PM

Pošto aiwu zanima upravo trekking, lx je u kombinaciji :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika