Jump to content


Photo
- - - - -

Ajde Nišlije


  • Please log in to reply
354 replies to this topic

#321 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 26 August 2012 - 12:49 PM

http://www.cikloberz...show.php?id=651
  • 0
.

#322 fotograf

fotograf
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 27 August 2012 - 07:46 AM

Prve nedelje septembra (najverovatnije 5.9.) krecem na biciklisticku turu po Sumadiji. Planiram da prodjem sledecom trasom:

1. dan: NIS - KRUSEVAC - TRSTENIK - KRALJEVO - CACAK (189 km)
2. dan: CACAK - POZEGA - ARILJE - GUCA - CACAK (91 km)
3. dan: CACAK - G. MILANOVAC - TOPOLA - ARANDJELOVAC - KRAGUJEVAC (125 km)
4. dan: KRAGUJEVAC - JAGODINA CUPRIJA - PARACIN - RAZANJ - ALEKSINAC- NIS (149 km)

Ko god bude zeleo da vozi neku etapu samnom, ili deo neke etape, neka me kontaktira. Ziveli!

Postavljena slika
  • 0

#323 fotograf

fotograf
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 29 August 2012 - 02:12 PM

Danas prepodne presao sam 153 km iduci trasom Nis - Donji Dusnik - Ravna Dubrava - Veliko Bonjince - Babusnica - Bela Palanka - Nis. Ovo je vec tradicionalna tura - svake godine je vozim samo jednom. Prosao sam kroz oblasti: Zaplanje, Luznica, Koritnica, Belopalanacki budzak, kroz klisure: Kutinske reke, Luznicke reke, Koritnicke reke i Nisave - Sicevacka klisura, i kroz opstine: Nis, Gadzin Han, Vlasotince, Babusnica i Bela Palanka. Ovo je jedna od najlepsih tura koja se vozi u okolini Nisa. Sve vreme se goredolira, pa je potrebno dosta kondicije ako neko zeli da je izveze za prepodne. Evo slika pa procenite kako mi je bilo :)

https://www.facebook... ... um_comment
  • 0

#324 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 29 August 2012 - 07:47 PM

Што се спуштате путем? Има фантастична стаза одма десно кад се попнеш.


Upravo overena staza n2:gitara Mada se tamo više ne vraćam, malo je falilo da izginem [-o<
  • 0
.

#325 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 29 August 2012 - 08:09 PM



Што се спуштате путем? Има фантастична стаза одма десно кад се попнеш.


Upravo overena staza n2:gitara Mada se tamo više ne vraćam, malo je falilo da izginem [-o<


Јес зајебана, ја сам само једном био и просуо сам се пар пута.
  • 0
Postavljena slika

#326 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 29 August 2012 - 08:34 PM

Jedna od najboljih staza za spust u okolini Niša! Ima mnogo tehničkih delova, ali i par jako brzih i opasnih pravaca. Smrt za paknove :)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#327 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 29 August 2012 - 08:40 PM

Staza je odlična, samo sam na par mesta morao da guram jer sam imao osećaj da će velika šajbna da mi kači ono kamenje na početku i posle par puta. Što se tiče kočnica, toliko sam kočio da se i leva strana vile ugrejala :D Ja sam hteo da se prosipam na najgorem i najbezveznijem mogućem mestu, kad se izlazi iz šume na onih desetak niskih stepenika, izleteo iz šume kao manijak, i nisam video stepenice jer sam gledao u ženske, ostalo ne mora ni da pišem dalje :oops:
  • 0
.

#328 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 29 August 2012 - 08:42 PM

Jedna od najboljih staza za spust u okolini Niša! Ima mnogo tehničkih delova, ali i par jako brzih i opasnih pravaca. Smrt za paknove :)


Само да појасним, дечко држи светски рекорд на горе поменутој стази.
  • 0
Postavljena slika

#329 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 29 August 2012 - 08:56 PM

Jedna od najboljih staza


Daj mi još neku ideju za neki offroad, stvarno ne poznajem teren toliko dobro :D Jutros sam petljao od stadiona FK Mašinac na gore neasfaltiranim putem pa na pola skrenuo negde u neke šljive, visoka trava u pm, izlazi se na neko mnogo lepo brdašce, ceo Niš se vidi kao na dlanu, a onda jedan lep spust uskom i prilično strmom stazicom u Gabrovac. Mada je to sve jako kratko, svega par km :(
  • 0
.

#330 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 29 August 2012 - 09:26 PM

Na Seličevici ima mnogo dobrih staza. Najbolje je da se popneš do vrha (do planinarskog doma ili Ibrovice) kroz Gabrovac ili Vukmanovo, a posle možeš da biraš gde ćeš, svaki spust je lep na svoj način. Mada obično u ovo vreme ima mnogo prašine. A čuo sam da su buldožerima popravljali put od Gabrovca do vrha :( , pa eto - ispitaj.
Spust sa Koritnika u banju obožavam, iz više razloga. I vremenom sam bio brži i sigurniji. Ali daleko od toga da sam najbrži na tom spustu. Vozio sam sa Nešićem iz Orlovca prošle godine, i nisam uspevao da mu ostanem na točku. Dečko kida spusteve. A meni je dovoljno što mogu da izvezem celu stazu čitav :)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#331 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 29 August 2012 - 09:38 PM

Све возиш без силажења?

Селичевица је пре месец дана била урнисана од стране булдожера, скроз су урнисали стазу, не знам како је сад.
  • 0
Postavljena slika

#332 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 30 August 2012 - 11:02 AM

Što, ti ne možeš? ? :P :mrgreen:
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#333 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 30 August 2012 - 11:09 AM

Могу, ал оним путем којим сам се попео :)
  • 0
Postavljena slika

#334 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Posted 30 August 2012 - 12:04 PM

Spust sa Koritnika u banju obožavam, iz više razloga. I vremenom sam bio brži i sigurniji. Ali daleko od toga da sam najbrži na tom spustu. Vozio sam sa Nešićem iz Orlovca prošle godine, i nisam uspevao da mu ostanem na točku. Dečko kida spusteve. A meni je dovoljno što mogu da izvezem celu stazu čitav :)


Kad vec pominjes, jel put do Koritnika isti kao do Rautova? Bio sam sa drugom do Rautova i ono je strasno kakav rasturen asfalt... jedva preziveh spust, kad sa 35 na sat naidjes na rupcagu bez amorta... n2:smiley-sick028 n2:drinks n2:loony n2:loony :D Isao bih i do Koritnika ali se plasim za slikove ako je put polu-off...
  • 0

#335 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 30 August 2012 - 12:17 PM

Spust sa Koritnika u banju obožavam, iz više razloga. I vremenom sam bio brži i sigurniji. Ali daleko od toga da sam najbrži na tom spustu. Vozio sam sa Nešićem iz Orlovca prošle godine, i nisam uspevao da mu ostanem na točku. Dečko kida spusteve. A meni je dovoljno što mogu da izvezem celu stazu čitav :)


Kad vec pominjes, jel put do Koritnika isti kao do Rautova? Bio sam sa drugom do Rautova i ono je strasno kakav rasturen asfalt... jedva preziveh spust, kad sa 35 na sat naidjes na rupcagu bez amorta... n2:smiley-sick028 n2:drinks n2:loony n2:loony :D Isao bih i do Koritnika ali se plasim za slikove ako je put polu-off...


Од скретања за Коритник до врха асфалт је нов без иједне неравнине нити рупе, практично перфектан. А право до Раутова јесте пропао.
  • 0
Postavljena slika

#336 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Posted 30 August 2012 - 06:04 PM

E hvala na odgovoru, drago mi je da ima jedan uspon koji je kasvetno asfaltiran... =D> :D A zna li neko kakav je asfalt do Bojaninih voda? Bio sam 5-6 puta do G. Studene i do tamo je manje-vise los, a posto je cela deonica od Nisa do BV na ridewithgps ocenjena kao HC uspon sa zadnjih 2.5km sa 11.8% prosekom, mozda je zbog loseg asfalta, mada mi po slikama sa GE deluje ok...
  • 0

#337 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 30 August 2012 - 06:11 PM

Ja sam za 1. maj išo kolima na Bojanine Vode, put je super. Bio sam i prošle godine negde u ovo vreme isto kolima, tad je bio užas, komplet je bio izrovan :evil:
  • 0
.

#338 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Posted 30 August 2012 - 06:14 PM

Да, поправљали су га, неке делове је била однела вода скроз, сад је ок.
  • 0
Postavljena slika

#339 Aky

Aky
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationNiš

Posted 30 August 2012 - 06:53 PM

Skoro sam bio do Bojaninih voda i mogu da kazem da je put poprilicno dobar. Sve je asfaltirano i prohodno. Spust je fenomenalan,ali je smrt za paknove i plocice n:smil42d2 :mrgreen:
  • 0

#340 fotograf

fotograf
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 04 September 2012 - 03:22 PM

SUTRA KRECEM! Nesto vise od 600 km bice izvozeno u 4 dana.

Postavljena slika
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users