Jump to content


Fotografije

Nomad [MTB] [XC]x2 + [AM/FR/DH] + [CX/Trekking]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
79 odgovora na ovu temu

#41 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 January 2010 - 03:04 PM

Nikako,.. stvarno prelep bike :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#42 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 15 January 2010 - 03:18 PM

...
  • 0

#43 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 05:49 PM

Ju ju ju... ako ovo nije poboljsanje, ne znam sta je =D> =D>
  • 0

#44 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 06:03 PM

aaaaa kako je ram cool :shock: i brutalno mu dobro stoje te "lije" :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#45 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 January 2010 - 06:43 PM

hvala na komentarima :mrgreen:

Ju ju ju... ako ovo nije poboljsanje, ne znam sta je =D> =D>


pa vidi, ne kazem da nije bolje (zato sam i menjao), ali nije kao kada sam menjao Pike i stavio Talas 36.
Na primer, imao sam isti zadnji amort DHX 5.0 Air, ali starije godiste. Na tom starijem modelu, propedal je bio nazubljeni tockic, sa 15 polozaja (kao, da mozes fino da ga podesis). U praksi, kada se spustam, hocu da propedal iskljucim ili svedem na minimum. Ne usponu bih da propedal sto jace radi. I tako sam u stvari vrteo tockic sa minimuma na maksimum i nazad, cise puta u toku svake voznje. Sem sto je to nezgodno raditi u voznji, to mi je i napravilo rupu na rukavici (na palcu). Ocigledno nisam jedini kojem je to smetalo, pa je Fox izbacio taj tockic na novijim modelima, i umesto njega postavio malu ruckicu kojom se bira propedal: minimum - maximum...
Sem toga, bilo je vreme periodicnom servisu amorta. Umesto da placam servis, nasao sam dobar deal za model 2009, prodao sam svoj, pa me je novi izasao samo malo skuplje nego servis za stari :mrgreen:

Sto se lule i kormana tice, uzeo sam isto sto sam imao i ranije, ali za agresivnu voznju je 70mm mnogo bolje resenje nego 100mm koje je bolje za duza penjanja, No to je ne bitno - ako se dugo penjem, zatvorim Talas na 130mm hoda i gotovo (na 100mm hoda zatvaram jako retko - uglavnom samo u transportu na kolima).

A guma? Ne znam, cisto da probam, nesto je laksa od Nevegal, koje vozim vec godinama. Videcu da li cu se vracati na Nevegal, ili praviti neke kombinacije tipa Napred Nevegal, nazad Eskar...
  • 0

#46 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 08:15 PM

=D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#47 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 January 2010 - 08:26 PM

i ja samo mogu da kazem n2:a1513 n2:smiley-score010
  • 0

#48 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 08:51 PM

Po nazivima delova to je to, ali u praksi je prica drugacija... Narocito kod amortizera. Proizvodjac ga je unapredio u odnosu na stari model, a samom zamenom i ti si unaporedio bajk. I to je to =D> =D> =D>
  • 0

#49 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 29 April 2010 - 12:09 PM

Evo i najnovijeg pimpa. Doduse, jednostavno su mi se istrosili tockici na menjacu (pulley).
Posto trenutno na jednom bajku imam XTR tockice na XT menjacu (skinute sa slomljenog XTR menjaca :( ) i to super radi - mnogo bolje od onih originalnih XT sa keramickim businzima (ne znam ni kako se "to" zaove na srpskom, uglavnom, na XT-u nisu lezajevi). Zato sam planirao da uzmem XTR tockice. Kada sam video da su Yumeya tockici sam $4 skuplji, a oba su sa lezajevima, nije bilo mnogo dileme. Doduse, nakon sto sam narucio, su "objavili" novi XT "desetobrzinac" RD-M773-GS", koji takodje (konacno) ima prave lezajeve, ali tockica za njih ionako nece biti u prodaji bar pola godine, ako ne i vise.
Ovo je rezultat :mrgreen: :

Attached Thumbnails

  • Yum_600x900.JPG
  • Yum_900x600.JPG

  • 0

#50 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 03:00 PM

Evo i najnovije, ne planirane prinove (ali bilo na snizenju, pa jos na 10 rata... nisam mogao da odolim). Eto, jos ni one macije oci nisam stigao da skinem sa tockova...

Attached Thumbnails

  • DSC_8619.jpg

  • 0

#51 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 15 May 2010 - 03:10 PM

Uf ram je bombonica!
Al mi se cini, da ce tu dosta promjena da pane :)
  • 0

#52 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 15 May 2010 - 03:16 PM

Sada imaš 3 bajka(jedan od njih je 28-ica),kao i ja.
Ne moraš se nama ludacima pravdati,sačuvaj razlog kupovine za ženu :D
Niko od nas ne nosi samo jedne cipele,uostalom-to je moja omiljena rečenica kada me pitaju "zašto
3 bajka,pobogu!?"
SPECIALIZED!
  • 0

#53 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 03:20 PM

Uf ram je bombonica!
Al mi se cini, da ce tu dosta promjena da pane :)


Bice, bice... :mrgreen:
  • 0

#54 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 03:23 PM

Sada imaš 3 bajka(jedan od njih je 28-ica),kao i ja.
Ne moraš se nama ludacima pravdati,sačuvaj razlog kupovine za ženu :D
Niko od nas ne nosi samo jedne cipele,uostalom-to je moja omiljena rečenica kada me pitaju "zašto
3 bajka,pobogu!?"
SPECIALIZED!


Mala ispravka - to je cetvrti bajk. Samo ne znam kako da promenim naslov teme na
Nomad [MTB] [XC]x2 + [AM/FR/DH] + [CX/Trekking]
  • 0

#55 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2010 - 04:10 PM

Sada imaš 3 bajka(jedan od njih je 28-ica),kao i ja.
Ne moraš se nama ludacima pravdati,sačuvaj razlog kupovine za ženu :D
Niko od nas ne nosi samo jedne cipele,uostalom-to je moja omiljena rečenica kada me pitaju "zašto
3 bajka,pobogu!?"
SPECIALIZED!


He, he, nama ludacima! :twisted:
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#56 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 05:15 PM

Heheh... to su te prefinjene linije. Specialized mu dođe nešto kao Jaguar među bajkovima.
Onim ostalim je jasna svrha. Šta ćeš sa ovim? Lagane duge vožnje po asfaltu?
Prelep!
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#57 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 05:35 PM

Firma mi se seli, pa cu imati do posla umesto 2.5km u jednom pravcu kao do sada, citavih 17km u jednom pravcu. To bas i nije najefikasnije prevesti svakodnevno Nomadom, pa cak ni Superlight-om.

Sem toga, nijedan od dosadasnjih bajkova nisam mogao da vezem za banderu i da udjem u radnju na 10-tak minuta (mislim, mogao sam, ali ih vise ne bih imao). Ovako imam relativno jeftino prevozno sredstvo, koje se na krace periode moze ostavljati dobro vezano na ulici.

A ram je mnogo jaci od drumasa, ima nosace za disk kocnice, i sire gume, pa nije problem ici i off-road po potrebi. Komponente su naravno sranje, a predvodi ih vila koja je medju prvima za upgrade, ali o tom - po tom. F80 RL 29" bi super legla, ali to ce da priceka (to bi bilo vise nego sto je ceo bicikl kostao).
  • 0

#58 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2010 - 05:46 PM

A ram je mnogo jaci od drumasa, ima nosace za disk kocnice, i sire gume, pa nije problem ici i off-road po potrebi. Komponente su naravno sranje, a predvodi ih vila koja je medju prvima za upgrade, ali o tom - po tom. F80 RL 29" bi super legla, ali to ce da priceka (to bi bilo vise nego sto je ceo bicikl kostao).

Ja sam na svoj Crosstrail stavio fox-a F120 za 26-cu i šljaka bez problema. Sa pogonom 26-36-48 i disk kočnicama to je pravi hibrid.
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#59 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 05:49 PM

Sem toga, nijedan od dosadasnjih bajkova nisam mogao da vezem za banderu i da udjem u radnju na 10-tak minuta


Nije valjda da i u Izraelu tako kradu? Ili to govoriš za Novi Sad? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#60 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 06:05 PM

F120 za 26" bih radije stavio na Superlight-a :wink:
Znam da na vile za 26" mogu da se stave ovi tockovi (sa ovim gumama), ali ako jednog dana odlucim da stavim nesto "deblje", na vili za 26" nece biti razmaka. No, ima vremena za razmisljanje. Na je ovaj Fox sto je sada na popustu u CRCju RL, a ne samo R, verovatno bih ga uzeo. Ovako, ne bih bez lock-out-a vilu na bicikl koji ce uglavnom da se kotrlja po asfaltnim i zemljanim putevima...

Kradu svugde, i u Izraelu i u Novom Sadu. Apropo kradje, mala anegdota: moja koleginica mi se zalila, da su njenom muzu ukrali bicikl. Kada sam pitao koji, nije znala, samo je znala da je bio skup i da je imao neke "zute tockove" #-o (po tome sam zakljucio da je bicikl zaista bio od skupljih, posto se na djubre ne stavljaju "zuti" Mavic-ovi tockovi).
Evo kako je maznut bajk:
Oni su sedeli u basti restorana, a bicikl je bio na kolima, preko puta njih, 10-15mm. Kamion se zaustavio na putu izmedju njih i parkiranih kola. Kada se kamion pomerio 1-2 kasnije, auto je bio "olaksan" :evil:
Ocigledno je ekipa bila uhodana, a u restoran dolazi dosta bajkera, pa znaju da ce biti "robe" u okolini...

Pa sad' ti ostavljaj bajk napolju :shock:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika